Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kod jednog sam uvijek zbunjen, broj ponavljanja i serije...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kod jednog sam uvijek zbunjen, broj ponavljanja i serije...

    ovako...

    već sam dosta vremena na forumu i stalno učim i čitam nešto novo,no kod jednog sam uvijek zbunjen,broj ponavljanja i serije...

    ja vježbam kod kuće i radim Prsa,Triceps,Biceps,Ramena i Trbuh..leđa i noge dovoljno odradim na kickboxingu.

    dakle 3 puta tjedno radim s utezima,ali mislim da griješim u treningu,jer su mi sadašnje bučice prelagane i radim i po 18-19 ponavljanja,i tako po 3 serije,jedan prijatelj mi je rekao da neradim dobro te da trebam povećati serije i smanjiti broj ponavljanja,on npr. radi BENC PRESS na način da radi četiri serije po 12-10-8-8 ponavljanja,ja ću sad kupiti nove utege pa me zanima koji je optimalan broj ponavljanja odprilike?

    recimo dosad sam dumbell fly radio 3 puta po 18 ponavljanja,sad planiram raditi 4 serije po 5-6 ponavljanja s većim težinama,to je ispravno ili?

    uglavnom,raspišite se o tome,zanime me jako i to ću primjeniti u treningu.

    Hvala

  • #2
    Re: Kod jednog sam uvijek zbunjen, broj ponavljanja i serije...

    name jedan odredjeni ''rep range'' koji je nuzno svima najbolji, neko vise naraste sa 3-6, neko 7-10, neko 11-15

    ja koristim sve repove od 3-20 u treningu, compound vjezbe s manje ponavljanja a izolacije sa vise


    ali jedno je sigurno, ako radis bilo koji broj ponavljanja sa manje nego sto bi maksimalno mogao to nije optimalno za rast misica.
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: Kod jednog sam uvijek zbunjen, broj ponavljanja i serije...

      Nacin treninga, znaci broj serija i vjezbi i ucestalost treninga ovisi o istreniranosti znaci koliko mjeseci ili godina se bavis treningom sa opterecenjem i osobnim ciljevima.
      Isto tako je bitno koja ti je primarna aktivnost a koja sekundarna.
      https://www.facebook.com/profile.php?id=100000925577789
      http://www.youtube.com/user/Vladimir...V?feature=mhee

      Comment


      • #4
        Re: Kod jednog sam uvijek zbunjen, broj ponavljanja i serije...

        Vladimir ti je dao dobar odgovor. Sa ponavljanjima koja ti spominješ razvijaš izdržljivost kao motoričku sposobnost tj repetitivnu snagu što se vidi na tvojoj muskulaturi. U sportu kojim se baviš potreban je veliki broj ponavljanja različitih pokreta uz što manji mišićni zamor.
        Sa većim težinama ćeš raditi manje ponavljanja i također ćeš razvijati snagu ali uz to bi trebao postići i promjenu fizionomije ako radiš dovoljno dugo. Trebao bi dobiti na voluminoznosti što će imati utjecaj na tvoju izvedbu u kickboxingu, bit ćeš sporiji i ranije ćeš osjetiti mišićni zamor. Generalno to je to. Sad je pitanje kako ti i Vladimir veli, koja je tvoja primarna aktivnost, koji su ti ciljevi. Što želiš postići? Definiraj taj dio.
        Last edited by Početnik; 15-05-13, 20:32.
        Svatko je krojač svoje sudbine

        Comment


        • #5
          Re: Kod jednog sam uvijek zbunjen, broj ponavljanja i serije...

          Pozdrav,

          može mi neko reći koliko vjezbi da radim po misicnoj skupini s obzirom da sam na masi, i koliko serija te ponavljanja?
          jel bolje da radim 2x tjedno istu misicnu skupinu ili jednom tjedno detaljnije tu misicnu skupinu tj. vise vjezbi za nju?
          idem 5x tjedno u teretanu tako da sve mogu odradit dvaput.

          Comment


          • #6
            Re: Kod jednog sam uvijek zbunjen, broj ponavljanja i serije...

            http://www.building-body.com/forum/t...kelly-treninzi
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Kod jednog sam uvijek zbunjen, broj ponavljanja i serije...

              Originally posted by kl4 View Post
              Pozdrav,

              može mi neko reći koliko vjezbi da radim po misicnoj skupini s obzirom da sam na masi, i koliko serija te ponavljanja?
              jel bolje da radim 2x tjedno istu misicnu skupinu ili jednom tjedno detaljnije tu misicnu skupinu tj. vise vjezbi za nju?
              idem 5x tjedno u teretanu tako da sve mogu odradit dvaput.
              4-5 vjezbi za vece misicne skupine, 3 za manje. To je dovoljno. Na kraju sve ovisi o podjeli, vazno je pogoditi misic iz svih kuteva.

              Ponavljanja i serije isto tako ovise o misicnoj skupini, al to se uglavnom vrti oko 6-10 ponavljanja, 3-4 serije.


              Sent from my Petit Beurre
              Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

              Comment


              • #8
                Re: Kod jednog sam uvijek zbunjen, broj ponavljanja i serije...

                puno je kontradiktornosti u fitnessu i bbu. dok jedni govore 8-12 drugi govore overtrainig, dok jedni govore 45 sec pauza neki govore 3-5 min pauza, dok jedni govore 2 seta drugi govore 5 setova... ja govorim da se od jednog plana ne mices bar mj dana, da pravis biljeske, usporedis 2-3 plana na kraju i vidis sta ti pase, il gonis jedno dok mislis da bi trebo

                Comment


                • #9
                  Nismo svi isti slusati pa slusati pa slusati svoje tijelo probavati razne vrste programa, serija, ponavljanja, opterecenja i od svega toga izvuci maximum al jedno je sigurno bez pravog oporavka nema nista oporavak je kljuc bb
                  Oldschool Bodybuilding best for gain muscle!

                  moj bodyspace profil

                  Comment


                  • #10
                    Tako je.Ali moras biti realan prema sebi ako vidis da ne napredujes nemoj djabe da radis to isto ponovo vec rotiraj.Primjer s mnom:Ja sam uvjek mislio da treba da se izoluje misic sto vise i da se ne radi sa velikim kilazama vise na neke tehnike padajucih serija,super set i dr.Jer sam tako vido da radi moj jedan drug.Sve dok nisam vidio pa covjece sto nebih pokusao nesto drugo i to je bio HIT od Doriana na tom sam programu vidio kako mi tijelu vise odgovara da radim sa velikim intenzitetom gdje su ukljucena i forsirana ponavljanja ali sa malim brojem serija 1-2 radne.Kao i 3-4 treninga tjedno,uz niska ponavljanja.

                    Moj je zakljucak na sve ovo da treba da se istrazuje probas prvo neki program sa velikim volumenom i frenkvencijom pr.Serge Nubert sistem,ako to ne ide predjes na Mike Mentzer sistem ili Dorianov.


                    Nebitno sto je post i tema stara savjet moze biti od koristi.
                    Last edited by alexxx; 07-11-16, 23:12.
                    Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                    Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                    Comment


                    • #11
                      Evo da ubacim i ja jedan koristan post, sigurno će poslužiti nekome.

                      Ja sam radio srednje kilaže više ponavljanja, jednostavno ništa.. msm rastem ali baš sporo je to išlo. Onda sam odlučio probati probijati kilaže i raditi što manji broj ponavljanja. Prsa su mi bila dosta dosta slaba, i krenuo sam njih udarati maksimalno. Bench sam tovario, dizao 10kg manje od maisimale sam i onda još 2 ili 3 uz spotera. Isto tako i ostale vježbe, odradim velike kilaže, i spoter mi pomogne da dovršim. Grudi se eskplodirale. Upale se svaki trening, i osjetim da su već tvrđe dosta, i naravno jače. I tako za čitavo tijelo. Vidim da dosta bolje reagujem da velike kilaže i manji broj ponavljanja. Upravo zbog ovakvih stvari online treneri, online programi nisu stvar koju trebate slijediti, već uputa po kojoj trebate da izgradite svoj program. Uvijek slušajte svoje tijelo, i pratite kako ono reaguje.

                      Comment


                      • #12
                        digli ste temu staru dve i pol godine iz pepela...
                        Online Transformacijski Specijalist:
                        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                        ->
                        http://www.fgfitness.uk
                        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                        Comment

                        Working...
                        X