Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

    Originally posted by xpress
    Horizontalno vučenje - npr veslanje bučicom u pretklonu, veslanje šipkom...
    vertikalno vučenje - npr zgibovi, lat mašina....
    skonto si jel?
    To sam skuzio, nisam iskusan ali toliko znam.

    Originally posted by xpress
    moj prijedlog uzmi jednu vježbu i drži je se, nemoj puno vježbi radit od jednom
    kak bi to zgledalo:
    deadlift dan - zagriješ se kak spada i odradiš deadlift i sve kaj oš taj dan s leđima
    horizontalni ili vertikalni potisak dan - odradiš da tako kažem drugi dio treninga s leđima

    i mijenjaš između horizontalnih i vertikalnih vučenja
    i mijenjaš između toga kada ćeš radit leđa drugi put - jednom s horizontalnim potiskom drugi put s vertikalnim potiskom

    npr(ovo je samo ogledno, ne moraš radit tako, čisto da vidiš o čem pričam)
    deadlift dan - deadlift / veslanje bučicom / hiperekstenzija / trbušnjaci
    vertikalni potisak dan - military press / zgibovi / fly bučicama za ramena / trbušnjaci
    horizontalni potisak dan - bez vučenja za leđa
    idući tjedan isto, ali leđa odradiš sa horizontalnim potiskom
    pa idući tjedan opet ko i prvi al promijeniš vježbe.... itd itd. kombinacija ima puno
    Ahaa... ako sam dobro shvatio trening bi trebao radit na način da jedan dan radim vježbe horizontalnih vučenja za leđa a drugi dan radim vertikalni potisak i vježbe vertikalnog vučenja za leđa?

    Originally posted by xpress
    ne znam točno kakvu si ozljedu kralježnice imao pa ne mogu dati nikakav savjet ja, već tvoj doktor/fizijatar...

    ali tvoj core mora super funkcionirati, ako ne znaš šta je core googlaj, a ima i na forumu

    po meni, nemoj se zamarati sa trbušnjacima i sličnim vježbicama u posebnom treningu, možeš ti njih derat svaki trening dobro dođe kao zagrijavanje recimo

    eto ak imaš još pitanja ...
    Radilo se o frakturi L2 i L3. Radim vježbe za lumbalni dio kralježnice i varijacije trbušnjaka svaki trening baš zbog rehabilitacije tako da u tom dijelu core funkcionira.

    Comment


    • #47
      Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

      Originally posted by Jole87

      Ahaa... ako sam dobro shvatio trening bi trebao radit na način da jedan dan radim vježbe horizontalnih vučenja za leđa a drugi dan radim vertikalni potisak i vježbe vertikalnog vučenja za leđa?

      tako je majstore, leđa radiš 2x tjedno, jedan put sa deadliftom, drugi put sa horizontalnim ili vertikalnim potiskom, i još mijenjaš vučenja, jednom horizontalna idući put na taj isti dan vertikalna, to ti je to
      kao što sam i rekao moja preporuka je jedna vježba u 5 radnih serija, a ako bi bolji feeling u mišiću malo odradiš neku varijaciju pulldowna i to je to



      ne znam točno kakvu si ozljedu kralježnice imao pa ne mogu dati nikakav savjet ja, već tvoj doktor/fizijatar...

      ali tvoj core mora super funkcionirati, ako ne znaš šta je core googlaj, a ima i na forumu

      po meni, nemoj se zamarati sa trbušnjacima i sličnim vježbicama u posebnom treningu, možeš ti njih derat svaki trening dobro dođe kao zagrijavanje recimo

      eto ak imaš još pitanja ...
      Radilo se o frakturi L2 i L3. Radim vježbe za lumbalni dio kralježnice i varijacije trbušnjaka svaki trening baš zbog rehabilitacije tako da u tom dijelu core funkcionira.
      samo peglaj, kad core dobro funkcionira cijeli si jak

      btw - ofarbo sam u zeleno ono što sam htio reć,zbunjuje me ovo dio po dio quotanje jbt ga
      Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

      Comment


      • #48
        Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

        Originally posted by xpress
        Originally posted by Jole87

        Ahaa... ako sam dobro shvatio trening bi trebao radit na način da jedan dan radim vježbe horizontalnih vučenja za leđa a drugi dan radim vertikalni potisak i vježbe vertikalnog vučenja za leđa?

        tako je majstore, leđa radiš 2x tjedno, jedan put sa deadliftom, drugi put sa horizontalnim ili vertikalnim potiskom, i još mijenjaš vučenja, jednom horizontalna idući put na taj isti dan vertikalna, to ti je to
        kao što sam i rekao moja preporuka je jedna vježba u 5 radnih serija, a ako bi bolji feeling u mišiću malo odradiš neku varijaciju pulldowna i to je to



        ne znam točno kakvu si ozljedu kralježnice imao pa ne mogu dati nikakav savjet ja, već tvoj doktor/fizijatar...

        ali tvoj core mora super funkcionirati, ako ne znaš šta je core googlaj, a ima i na forumu

        po meni, nemoj se zamarati sa trbušnjacima i sličnim vježbicama u posebnom treningu, možeš ti njih derat svaki trening dobro dođe kao zagrijavanje recimo

        eto ak imaš još pitanja ...
        Radilo se o frakturi L2 i L3. Radim vježbe za lumbalni dio kralježnice i varijacije trbušnjaka svaki trening baš zbog rehabilitacije tako da u tom dijelu core funkcionira.
        samo peglaj, kad core dobro funkcionira cijeli si jak

        btw - ofarbo sam u zeleno ono što sam htio reć,zbunjuje me ovo dio po dio quotanje jbt ga
        Nisam nikad gledao trening leđa na taj način U svakom slučaju puno hvala, od sljedećeg treninga radim po ovom sistemu!

        Comment


        • #49
          Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

          ne treba pimplanja, treba gvozdja. Filozofija mrtvog je jednostavna, lots n lots of big plates.
          @Vepar
          to ti je išijas.

          Bump dehidronator
          DR. Lonnie Lowery

          Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

          Comment


          • #50
            Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

            Originally posted by skullHeaD View Post
            ne treba pimplanja, treba gvozdja. Filozofija mrtvog je jednostavna, lots n lots of big plates.
            @Vepar
            to ti je išijas.

            Bump dehidronator
            Što?

            još uvijek stoji sranje da moram 10 znakova :S
            https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

            Overload Strength team

            Comment


            • #51
              Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

              bump-add reputation points
              DR. Lonnie Lowery

              Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

              Comment


              • #52
                Mrtvo dizanje - raditi na treningu za leđa ili na treningu za noge?

                Čitao sam da su tri osnovne vježbe za masu i snagu čučanj, mrtvo dizanje i bench press. One bi trebale činiti okosnicu treninga za određenu mišićnu skupinu.
                Kako treniram tri puta tjedno u teretani, svaku od te tri vježbe sam stavio u svoj dan/trening. Mrtvo dizanje radim kad radim leđa, a čučanj kad radim noge. Problem je u tome što kad radim mrtvo dizanje dobijem upalu mišića u nogama i oni se ne stignu oporaviti, nego u takvom stanju onda radim vježbe za noge na slijedećem treningu. Rješenje bi možda bilo da i mrtvo dizanje prebacim u trening za noge ali tada bi dvije temeljne vježbe (m.d. i čučanj) radio isti dan.
                Koje je vaše mišljenje o tome?

                Comment


                • #53
                  Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

                  Pročitaj temu od početka, sad sam ja spojio.

                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #54
                    Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

                    Hvala. Nisam ju bio našao.

                    Comment


                    • #55
                      Re: Kada raditi deadlifts (mrtvo dizanje) sa nogama ili leđima?

                      Originally posted by salemetal View Post
                      Osobno ne bih nikad radio DL za noge jer postoji za to jedna vježba koja se zove čučanj.

                      Ne pričam o DLu sa ravnim nogama (za ložu).



                      Leđa će uvijek prva otkazat ako se ne ide previše u čučanj.
                      Ja bih se isto slozio sa ovime.. Osobno radim DL za leda kao prvu vjezbu, to je meni vjezba gdje se krcaju kile

                      Comment

                      Working...
                      X