Announcement

Collapse
No announcement yet.

BB u pubertetu - utječe li na rast

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Jel moguće da sam si poremetio rast - imam 17 god.

    Pa da, kako to nisi znao, sad kad pocnes dizat tegove ces se s vremenom pretvorit u jednog malo patuljka...
    Wenn schon, denn schon!

    Comment


    • Re: Jel moguće da sam si poremetio rast - imam 17 god.

      Originally posted by knightrider View Post
      Pa da, kako to nisi znao, sad kad pocnes dizat tegove ces se s vremenom pretvorit u jednog malo patuljka...
      Ti se zezaš...
      1.Oporavak - completed (za sad) 2.Masa - in progress 3.Usavršavanje - after

      Comment


      • Re: Jel moguće da sam si poremetio rast - imam 17 god.

        Naravno, malo sale nikad na odmet, BB u pubertetu moze samo pomoci da izrastes jos visi, nikako manji...
        Wenn schon, denn schon!

        Comment


        • Re: Jel moguće da sam si poremetio rast - imam 17 god.

          Originally posted by knightrider View Post
          Naravno, malo sale nikad na odmet, BB u pubertetu moze samo pomoci da izrastes jos visi, nikako manji...
          Ne bih rekao da moze pomoci da jos vise narastes,prije da ces pravilnije izrasti,tj. sa boljim držanjem,jačim kostima i mišičima ukoliko se sve pravilno radi
          Visina je genetski odredjena,mozes je samo smanjiti ako ne radis nesto kako treba

          Comment


          • Re: Jel moguće da sam si poremetio rast - imam 17 god.

            Bezbroj puta sam to napisao al opet cu . Pubertet je idealno vrijeme za krenuti u teretanu naravno uz vodstvo i pomoc stručnih osoba i trenera . Najveći i najbolji primjer su vam Americke atlete jer ako bolje pogledate njihvo sportski program pocinje u srednjoj školi ( highschool football , basketball , atletics .... ). Zbog čega ? Hormoni vam divljaju pogotovo testosteron ima slican ucinak kao da ste na AAS ( steroidima ) idealno vrijeme za nabijanje mišicne mase , stvaranje explozivnosti i izdržljivosti . Pogledate rezultate koje to donosi njihove atleticare , NFL i NBA igrace . Ljudi od 180-190-200 ... cm 90-100-120 kg trce na 100 m 10 sec . preskacu ljude ( doslovno ne rijetka pojava u NFL-u i NBA-u ) . Ponavljam ništa ne početi arditi bez konzultacije i vodstvo stručne osobe .
            Don´t ever let somebody tell you, you can´t to something.You got a dream, you gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. You want something? Go get it. Period

            Comment


            • Pocetnik trazi pomoc

              Pozdrav!

              Znaci imam 15 godina i konacno sam odlucio krenut vjezbat, ali sad me par stvari zabrinjava pa imam svega par pitanja za one malo iskusnije. Prvo pitanje je ono i najuobicajnije hoce li vjezbanje sa utezima(3.5kg) smetat mojem rastu i mozete li mi reci sa kojim vjezbama poceti jer za sad radim ovo nekih 2 dana http://www.youtube.com/watch?v=Boe4TrKXi6I

              Comment


              • Re: Pocetnik trazi pomoc

                Vjezbanje sa utezima nece ti smetat rastu,kako jeff seid on je poceo sa 13 ja msm,a evo ti vjezbe za pocetnike http://www.building-body.com/princip...pocetnike.html

                Comment


                • Re: Pocetnik trazi pomoc

                  Originally posted by Ftw123 View Post
                  Pozdrav!

                  Znaci imam 15 godina i konacno sam odlucio krenut vjezbat, ali sad me par stvari zabrinjava pa imam svega par pitanja za one malo iskusnije. Prvo pitanje je ono i najuobicajnije hoce li vjezbanje sa utezima(3.5kg) smetat mojem rastu i mozete li mi reci sa kojim vjezbama poceti jer za sad radim ovo nekih 2 dana http://www.youtube.com/watch?v=Boe4TrKXi6I
                  ja ti imam 14 godina ,vjezbam 6-7 mjeseci ,5-6 puta na tjedan i nista mi nije ,tako da ,ne budi strahu ,vjezbaj samo i potrudi se da vjezbe radis pravilno

                  Comment


                  • Re: Pocetnik trazi pomoc

                    oce, utjecati ce ti na rast, ali misica
                    Samo jedi i treniraj, sklekovi,cucnjevi i dipsevi zgibovi.
                    to mozes doma raditi bez ikakvih sprava i dodatne kilaze

                    Comment

                    Working...
                    X