Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening listova

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening listova

    Trening listova

    Listovi su često zanemarivana mišićna skupina. Maleni su i nisu toliko zanimljivi u usporedbi sa npr. prsnim mišićima ili rukama ali su izrazito važni za proporcionalnu mišićnu građu. Slijedi nekoliko uputa o načelima treniranja listova...

    Listovi su često zanemarivana mišićna skupina. Maleni su i nisu toliko zanimljivi u usporedbi sa npr. prsnim mišićima ili rukama ali su izrazito važni za proporcionalnu mišićnu građu. Slijedi nekoliko uputa o načelima treniranja listova.

    Dizanje na prste s rotiranim stopalima stavlja nepotreban i potencijalno opasan stres na koljena i kukove. Ako usmjerite prste neznatno prema van, možda će vam biti ugodnije ali neće biti nikakve posebne stimulacije. Ako su vam stopala ravna, radit ćete ono što je potrebno i nećete pritom izgubiti energiju ili se izlagati nepotrebnom riziku.

    Radite puni opseg pokreta

    Neka se listovi u donjem položaju u cijelosti istegnu što će pojačati napetost tijekom ekscentričnog dijela vježbe (dok spuštate pete) te ćete se prisiliti na dodatni rad dok se dižete na prste. S druge strane, morate se maksimalno podići na prste kako biste postigli maksimalnu kontrakciju. Obično ne radite pola ponavljanja za druge dijelove tijela i zato i ovdje radite puni opseg pokreta. No radite vježbu polagano kako biste postigli maksimalnu kontrakciju i istezanje.

    Shema serija i ponavljanja

    Morate se osloniti na taktiku kako biste angažirali i stimulirali najveći mogući broj mišićnih vlakana. Zato preporučam 1-2 teške serije i zatim 2-3 lakše serije s većim brojem ponavljanja (nakon teških serija).

    Kako često trenirati listove?

    Budući da se radi o maloj mišićnoj skupini, vaši se listovi najvjerojatnije mogu oporaviti brže od velikih mišićnih skupina. Upravo zato neki bodybuilderi češće rade na listovima. Ostavite si ipak dovoljno vremena za oporavak - najmanje tri dana, a možda čak i više. Opće pravilo je da ako su vam listovi još uvijek umorni od posljednjeg treninga, odmorite se još jedan dan prije novog treninga.

    Redoslijed vježbi

    Većina bodybuildera prvo radi dizanje na prste kako bi zagrijali i gastrocnemius i soleus. No, s vremena na vrijeme okrenite redoslijed vježbi kako biste šokirali mišiće.

    Nedostatni treninzi

    Mnogi griješe kada u trening rutinu uklope samo jednu vježbu iz jednog kuta. Stanu na spravu za listove, naprave nekoliko serija i prijeđu na neku drugu mišićnu skupinu u uvjerenju da su učinili što su mogli za svoje listove. Zapravo jedino što su učinili za svoje listove je to da su ih razbudili. Zaključak na kraju bi bio da da su listovi, baš kao i svaka druga mišićna skupina, mišići u koje je potrebno uložiti truda i napora i koje treba trenirati na raznolike načine...

  • #2
    Re: Trening listova

    Mnogi ljudi ne shvaćaju koliko su listovi uopće bitni!

    Comment


    • #3
      Re: Trening listova

      Originally posted by Timotej
      Mnogi ljudi ne shvaćaju koliko su listovi uopće bitni!
      ma kakvi to, mislim da uopce nisu bitni, al daleko od tog da se trebaju zanemariti ,ako su u pitanju natjecateljske vode to je druga stvar
      ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
      Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

      Comment


      • #4
        Re: Trening listova

        za natjecanje ti ne trebaju listovi jer je to grupa koja se ne ocjenjuje
        http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

        Comment


        • #5
          Re: Trening listova

          Originally posted by Joe
          za natjecanje ti ne trebaju listovi jer je to grupa koja se ne ocjenjuje
          stvarno. hmm to nisam znao, onda su jos vise zanemarivi,
          ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
          Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

          Comment


          • #6
            Re: Trening listova

            Originally posted by SemaMare
            Originally posted by Joe
            za natjecanje ti ne trebaju listovi jer je to grupa koja se ne ocjenjuje
            stvarno. hmm to nisam znao, onda su jos vise zanemarivi,
            Ali ako imaš super-duper-extra-mega-cool kvadricepse i još bolju ložu, a nemaš listova, ode simetrija.
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • #7
              Re: Trening listova

              Originally posted by PatrickStar
              Originally posted by SemaMare
              Originally posted by Joe
              za natjecanje ti ne trebaju listovi jer je to grupa koja se ne ocjenjuje
              stvarno. hmm to nisam znao, onda su jos vise zanemarivi,
              Ali ako imaš super-duper-extra-mega-cool kvadricepse i još bolju ložu, a nemaš listova, ode simetrija.
              tako je,zajebi sve onda,to nije simetrija također imam problema s njima
              A gde su noge?

              Comment


              • #8
                Re: Trening listova

                Here same
                Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                Comment


                • #9
                  Re: Trening listova

                  naravno da su listovi isto vazna misicna grupa, ja ih radim da nemogu hodat doma
                  Attached Files
                  http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                  Comment


                  • #10
                    Re: Trening listova

                    joe nemoj bit topcina daj stavi svoje slike
                    Originally posted by Bilderčić
                    Originally posted by Dehydronator
                    sve do grama tjedno je natural
                    gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                    48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                    Comment


                    • #11
                      Re: Trening listova

                      joj ovi gore sto tuse o simetriji
                      a solidno to joe izgleda ,
                      ja ih u opce ne radim al daleko od tog sam da su mi zapustena skupina
                      evo i od mene malo

                      ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                      Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Trening listova

                        Originally posted by Archiv3r
                        joe nemoj bit topcina daj stavi svoje slike
                        kako Joe onako nevino skida i pokazuje komad po komad, prvo avatar par slika, sad list
                        ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Trening listova

                          Originally posted by sthooligan
                          Originally posted by Archiv3r
                          joe nemoj bit topcina daj stavi svoje slike
                          kako Joe onako nevino skida i pokazuje komad po komad, prvo avatar par slika, sad list
                          upravo to , malo pomalo ...
                          ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                          Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Trening listova

                            to ce bit kao puzzle, pa tko zeli neka slaze
                            neka netko otvori temu, slikaj svoje listove
                            http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                            Comment


                            • #15
                              Re: Trening listova

                              Originally posted by Joe
                              to ce bit kao puzzle, pa tko zeli neka slaze
                              neka netko otvori temu, slikaj svoje listove
                              to bi bilo dobro za tu temu, i takmicimo se, onda bi i ja malo ufatio proradio na njima
                              jos kad bi npr stavili kao nagradu 1 mjesto 1 kg wheya sa web shopa heheheeh

                              ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                              Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                              Comment

                              Working...
                              X