Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vježbe za debljinu leđa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vježbe za debljinu leđa

    Pozdrav,
    zanima me koje vježbe mogu radit za debljinu leđa? Od opreme imam samo šipku za zgibove i njih radim 2-3 puta tjedno, 3-4 serije po 13-14 ponavljanja. Hvala

  • #2
    Re: Vježbe za debljinu leđa

    Evo da napišem malo više što i kako radim. Od opreme imam šipku za zgibove, jednu bućicu od 8 kg i tri elastične gume s ručkama različitih otpora. Vježbam svaki drugi dan i radim full body. Trening mi traje nekih 40-ak minuta, i izgleda ovako:
    -4 serije zgibova do otkaza, u 1. seriji napravim 15 ponavljanja i onda u svakoj sljedećoj oko 1-2 manje
    -4 serije sklekova do otkaza, u 1. seriji napravim oko 40 ponavljanja, pa svaku iduću seriju po malo manje
    -4 serije propadanja do otkaza, ...
    -3 serije lateral row sa elastičnim gumama, jednostavno stanem nogama na gumu i to mi posluži umjesto bućica
    -4 serije concentration curl sa bućicom od 8 kila, do otkaza, morat cu nabavit jos dva kila utega jer mi postaje prelagano
    -5 serija squat sa onom bućicom od 8 kg hahaha jebiga radim s tim što imam, zato ponavljanja radim ful sporo

    To bi bilo to, još uvijek me zanima neka vježba za debljinu leđa. U teretanu ne želim ići, ne pitajte zašto Ne zanima me bodybuilding, samo želim malo izgradit svoje tijelo i volim vježbat, gušt je otuširat se onako znojan ko konj. Slobodno predložite ako bih još nešto mogao ubacit, sumnjam da se što ima izbacit :P

    Comment


    • #3
      Re: Vježbe za debljinu leđa

      Kompletna i reljefna ledja moze izgraditi samo i jedino raznoliki trening te stotine krvavih serija. Kombiniraj sve sa svime, ali za širinu zapamti da je potrebno raditi razna povlačenja iz visa i to što širi hvat to bolje.
      Najveca greska vjezbaca pretjerano fokusiranje na jedan tip povlačenja. Zato cesto imamo vjezbace koji su siroki ali plosnati! Oni zanemaruju neke od pokreta koji su neophodni za ravnomjerno razvijena ledja
      Wenn schon, denn schon!

      Comment


      • #4
        Re: Vježbe za debljinu leđa

        Mozda ce ovo vecini zvucati cudno ili kontradiktorno, ali radi cesce supinacione zgibove. Od njih ces vise dobiti na snazi za razliku od pronacionih zgibova gdje ces zasigurno dobiti sirinu, ali ne i gustinu ledja niti snagu. Veslaj sipkom u pregibu (naglaskom na Pendlay Rows). Radi siroke sklekove i siroka propadanja s nogama na uzvisenju, te cross-bench pullovers teskom bucicom i sipkom.

        Comment


        • #5
          Re: Vježbe za debljinu leđa

          Znaci ne znam da li je to slucaj kod tebe ali meni pravo brzo raste trokut na ledjima,imas sklekove za trokut znaci nemoj stavljati ruke u liniji prsa nego ispod malo uglavnom namjesti se tako da kad uradis sklek osjetis napor u trokutu i rasiri malo ruke...ja sam dok sam jos samo sklekove radio poceo raditi to i za 2 sedmice tih sklekova porastao mi je trokut znatno...sad ako ides u teretanu vjezbe za ledja sve koje mozes da radis radi ih...radi T bar on je dobar za trokut,veslaj sipkom znaci ukucaj na YT imas na nixinom kanalu vjezbe za ledja i zgibove ako mozes da radis to ti je dobro...ostalo ce sve doci na svoje...naravno ako jos ne ide u teretanu ako tek krenes nemoj raditi nista sa velikim kilazama nego postepeno sebi pojacavaj tezinu...osjetit ces brzo razliku,naprimjer prvi put ce ti biti tesko 15 kg vec nakon sedmicu ili dvije to ce ti postati lahko,sto znaci da si povecao snagu i to ce ti dati dodatnu motivaciju da napredujes dalje...ali sve u svemu pogledaj na YT vjezbe za ledja...i samo naprijed i budi strpljiv,ne postaje se bilder preko noci...

          Comment


          • #6
            Re: Vježbe za debljinu leđa

            Od svih vjezbi za ledja, sklekovi su najbolja opcija
            Originally posted by madmax22
            da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
            Originally posted by jocker77
            Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
            Originally posted by Hajduk
            isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

            Comment


            • #7
              Re: Vježbe za debljinu leđa

              Evo da napišem malo više što i kako radim. Od opreme imam šipku za zgibove, jednu bućicu od 8 kg i tri elastične gume s ručkama različitih otpora.
              E to jednostavno nije dovoljno za pristojan rezultat.

              -4 serije zgibova do otkaza, u 1. seriji napravim 15 ponavljanja i onda u svakoj sljedećoj oko 1-2 manje
              -4 serije sklekova do otkaza, u 1. seriji napravim oko 40 ponavljanja, pa svaku iduću seriju po malo manje
              -4 serije propadanja do otkaza, ...
              -3 serije lateral row sa elastičnim gumama, jednostavno stanem nogama na gumu i to mi posluži umjesto bućica
              -4 serije concentration curl sa bućicom od 8 kila, do otkaza, morat cu nabavit jos dva kila utega jer mi postaje prelagano
              -5 serija squat sa onom bućicom od 8 kg hahaha jebiga radim s tim što imam, zato ponavljanja radim ful sporo
              Jasno ti je i samom da je tvoj trening, osim po pitanju zgibova nezahtjevan...ilitiga goli kuratz.


              To bi bilo to, još uvijek me zanima neka vježba za debljinu leđa
              Deadlift i pendlay row. Enough said!

              U teretanu ne želim ići, ne pitajte zašto
              Zašto??? Sram te da ti neko ne vidi malog pišu dok se tuširaš?
              Smrdiš ko tvor kad se znojiš?
              Prdiš ko mops?
              Tamo trenira debeli Jozo koji te još od malena zadirkuje i maltretira???

              KOji je razlog?

              Ne zanima me bodybuilding, samo želim malo izgradit svoje tijelo
              Ovo u prijevodu na engleski zvuči - ''I'm not interested in body building, I am interested in building my body a little bit.''
              Shvaćaš li *****izam svoje izjave?
              ŠTa tebi znači bodi bilding? Poziranje u tangama na pozornici? Bodibilding je svaka aktivnost koja se poduzima, dakle u vidu treninga, prehrane, suplementacije i odmora u cilju izgradnje mišićne mase i postizanja bolje forme.
              Nije bitno koliko se želiš nabildat, i želiš li pozirat u tangama ili ne. Princip za izgradnju tijela, odnosno dobivanje mišićne mase je isti.
              Dakle ako želiš izgradit mišiće - body building je upravo ono šta moraš poduzet.

              Slobodno predložite ako bih još nešto mogao ubacit, sumnjam da se što ima izbacit
              Military press, deadlift, pendlay row, bench press, kosi bench press.... Ali ček... ti ne želiš u teretanu... Žao mi je, can't help you.

              Comment


              • #8
                Re: Vježbe za debljinu leđa

                Originally posted by Kahn View Post
                E to jednostavno nije dovoljno za pristojan rezultat.



                Jasno ti je i samom da je tvoj trening, osim po pitanju zgibova nezahtjevan...ilitiga goli kuratz.



                Deadlift i pendlay row. Enough said!


                Zašto??? Sram te da ti neko ne vidi malog pišu dok se tuširaš?
                Smrdiš ko tvor kad se znojiš?
                Prdiš ko mops?
                Tamo trenira debeli Jozo koji te još od malena zadirkuje i maltretira???

                KOji je razlog?


                Ovo u prijevodu na engleski zvuči - ''I'm not interested in body building, I am interested in building my body a little bit.''
                Shvaćaš li *****izam svoje izjave?
                ŠTa tebi znači bodi bilding? Poziranje u tangama na pozornici? Bodibilding je svaka aktivnost koja se poduzima, dakle u vidu treninga, prehrane, suplementacije i odmora u cilju izgradnje mišićne mase i postizanja bolje forme.
                Nije bitno koliko se želiš nabildat, i želiš li pozirat u tangama ili ne. Princip za izgradnju tijela, odnosno dobivanje mišićne mase je isti.
                Dakle ako želiš izgradit mišiće - body building je upravo ono šta moraš poduzet.


                Military press, deadlift, pendlay row, bench press, kosi bench press.... Ali ček... ti ne želiš u teretanu... Žao mi je, can't help you.
                Kratko i jasno!!!

                Do duše, ne baš kratko, ali svakako jasno!
                Pivo za masu, rakija za defku...

                Comment


                • #9
                  Re: Vježbe za debljinu leđa

                  Originally posted by neuk View Post
                  Od svih vjezbi za ledja, sklekovi su najbolja opcija
                  Nisi ti razumeo... To su specijalni sklekovi za leđa, jbt...

                  Pivo za masu, rakija za defku...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Vježbe za debljinu leđa

                    za 2 sedmice, sklekove za trokut.. vau gg

                    Comment


                    • #11
                      Re: Vježbe za debljinu leđa

                      Nakon nixinog pojma lats, trokut je definitivno naj*****niji naziv za mišiće leđa.

                      EDIT: opa, vidim da je ubačena automatska opcija cenzuriranja psovki, znači nema više zajezezanja

                      Comment


                      • #12
                        Re: Vježbe za debljinu leđa

                        Originally posted by 50-kilas View Post
                        Nakon nixinog pojma lats, trokut je definitivno naj*****niji naziv za mišiće leđa.

                        EDIT: opa, vidim da je ubačena automatska opcija cenzuriranja psovki, znači nema više zajezezanja
                        Kad čujem to lac...... e odma znaš da je osoba koja to koristi totalno khroeten.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Vježbe za debljinu leđa

                          lac uvjerljivo najjači naziv hahah !!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Vježbe za debljinu leđa

                            Kupia danas priko njuške Z sipku, 2 bucice i 65kg utega za 500kn, BINGO! Slijedi sastavljanje programa treninga, baš se veselin

                            Comment


                            • #15
                              Re: Vježbe za debljinu leđa

                              Plan treninga će mi bit ovakav:
                              PON: prsa/triceps
                              UTO: leđa/biceps
                              SRI: noge/ramena
                              ČET: odmor
                              PET,SUB,NED će bit isto ka i prva tri dana
                              Što se tiče izbora vježbi držat ću se ovoga: http://www.building-body.com/po%C4%8...f-program.html, što se tiče ponavljanja radit ću 3-4 serije od 12-18 ponavljanja, ona spika do 8 ponavljanja mi nikako ne odgovara, proba san par puta i uvik se moran popravljat sa opadajućin serijama da bi dobija pump u mišiću, neznan zašto mi je to tako. Za zagrijavanje uvik odradin par vježbi za mišiće core-a i po jednu seriju vježbi sa laganon težinon.
                              Pošto san još uvik početnik nekako mislin da mi nema potrebe da mi se svaki mišić odmara tjedan dana. Kardio mi je bicikliranje, vozin svaki dan minimalno sat vrimena, gušt mi je. Prehrana mi je dobra al ne robujen baš previše, volin dobru spizu i ne debljan se od ničega tako da... Cilj treninga mi je poboljšati fizičko i psihičko zdravlje i naravno uz to i izgled.
                              Komentari dobrodošli, zdravi i veseli mi bili

                              Comment

                              Working...
                              X