Announcement

Collapse
No announcement yet.

Upper back extensors

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Upper back extensors

    Tokom vježbanja sam napravio dosta štete na sebi, uglavnom su određeni mišići puno jači u odnosu na druge i to mi utječe na oblik kralježnice.
    Moram ojačati mišiče koji stabiliziraju gornji dio leđa. Imam malo preveliku grbu na leđima kod lopatica.
    Samo me zanimaju koje vježbe mogu raditi, jer istezanje tih mišiča može napraviti samo suprotno od onoga što meni treba (a samo vježbe istezanja i znam).

    Osim toga imao sam problem s donjim dijelom leđa gdje su mišići bili puno jači u odnosu na trbušne mišiće. To sam lako popravio, ali gorni dio leđa ne znam kako da popravim. Koje vježbe da radim. Klasične vježbe mi ne pomažu jer ih ne mogu izvesti pravilno.

  • #2
    Po opisu sto navodis, izgleda mi na hiperlordozu u kombinaciji sa kifozom?
    Stavi koju sliku iz profila i s ledja, da vidim/o o cemu je rijec tocno, kako bih ti vise mogao pomoc.

    Ne znam kako je moguce da si to napravio bas vjezbanjem, moguce je, ali jako jako tesko.
    Prije je to urodeno, ili zbog nekih drugih zivotnih faktora, nepovoljnog sjedenja npr. u 90posto slucajeva,
    ili drugih profi deformacija koje uzastopno na dnevnoj bazi godinama i godinama ponavljamo.
    Last edited by CeLe111; 29-05-16, 19:02.
    Online Transformacijski Specijalist:
    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
    ->
    http://www.fgfitness.uk
    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

    Comment


    • #3
      Sjedenje je najveći problem, bolovi su se javili tek kasnije nakon što sam krenuo trenirati i napravio još veče probleme. Uglavnom si pogodio moj problem, fizijatrica kaže da samo trebam ojačati trbuh, i stabilizaciske mišiće u gornjem dijelu leđa. Samo ne znam koje vježbe da radim. Ne znam ništa što može ojačati te mišiće.

      Držanje mi je bolje nakon što radim viježbe za trapezius,
      https://upload.wikimedia.org/wikiped...ion_small2.gif

      samo donji dio trapeziusa, ako radim gornji dio to baš nije tako dobro.
      Last edited by Sky15; 29-05-16, 20:58.

      Comment


      • #4
        Ako je o tome rijec, istezanje erektora + jacanje abdominalnog dijela, kao i dubinskih misica corea/transversus abdominisa.
        Za probleme sa torakalnim dijelom (kifoza), istezanje pectoralisa, deltoida i seratusa, jacanje romboida i kompletnog trapeziusa.

        Dakle, google exercises for; rhomboids, middle and lower trapezius. =)
        Online Transformacijski Specijalist:
        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
        ->
        http://www.fgfitness.uk
        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

        Comment

        Working...
        X