Announcement

Collapse
No announcement yet.

Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

    Svi ovi nazivi odnose se na isti sistem prehrane pretežno mastima.

    Jedne od najefektivnijih dijeta današnjice što se tiče zadržavanja mišićne mase,
    brzog gubitka masnih naslaga zbog čega ih često koriste i profesionalci u BB i F.

    Ovo je i ujedno vrlo jeftin sistem prehrane

    Primjer prehrane 6 dana u tjednu
    Primjer menia br1.

    Obrok1
    40g Pilećih prsa u ovitku od Vindije
    2-3 Cijela jaja s žumanjkom
    4-5 kiselih krastavaca
    1 žlica lanenog ulja (ili maslinovog)
    3dl vode
    Vitamin C + Multivitamini

    Obrok2
    80g Badema

    Obrok3
    120g Pilećih prsa
    Jušna žlica majoneze
    4-5 kiselih krastavaca

    Obrok4
    70-80g Kikirikija

    Večera
    1 žlica maslinovog ulja
    20g Gaude
    2 Cijela jaja
    Zelena Salata

    Primjer menia br2

    Obrok1
    30g slanine ili pršuta
    2-3 Cijela jaja s žumanjcima
    Zelena salata ili kiseli krastavci ili kiselo zelje
    1 žlica lanenog ulja (ili maslinovog)
    3dl vode
    Vitamin C + Multivitamini
    4x1000mg kapsula ribljeg ulja

    Obrok2
    2 hrenovke (paziti na ugljikohidrate)
    1 jušna žlica majoneze (NE Light majoneza)

    Obrok3
    Pečena riba (nikada pohana s mrvicama !)
    Zelena salata
    1 žlica lanenog ili maslinovog ulja

    Obrok4
    20g proteina u prahu
    1 žlica lanenog ulja

    Obrok5
    120g junetine ili svinjetine
    Zelena salata
    4x1000mg kapsula ribljeg ulja

    Primjer menia za 7mi dan u tjednu (cheat meal)

    Doručak
    100g zobenih pahuljica
    30g corn flakesa
    30 g proteina u prahu

    Ručak
    Pizza

    Obrok
    Sendvich

    Osnova ketogeničke ili masne dijete je prehrana isklučivo mastima i proteinima bez ugljikohidrata. Dnevni unos ugljikohidrata ne bi trebao prelaziti 30g. Većina obroka treba se sastojati prvenstveno od masti tako da se mogu
    Konzumirati orašasti plodovi kao npr. Badem (najidealniji), Orasi (sadrže omegu 3 no mogu potaknuti žgaravicu), lješnjaci ili Kikiriki. Tijekom dijete mogu se korisiti namirnice kao punomasna majoneza (Light ne korisiti jer ima više ugljikohidrata), maslac od kikirikija – natural bez šećera, mogu se konzumirati neke salame, prventveno pršut ili slanina u manjim količinama, kod hrenovki i salama treba paziti na unos ugljikohidrata jer su to ipak prerađevine. Mogu s ekonzumirati i cijela jaja te se sva jela mogu peči na masti.

    Većina obroka treba biti sastavljenja kao u prilogu no zavisno o težini čovijeka i indiidualnim parametrima tipa ukupna mišićna i tjelesna masa te aktivnost čovijeka. Ukoliko se unesu ugljikohidrati dijeta od tog trenutka „pada u vodu“ i kreće se iz početka, da bi tijelo palo u stanje ketoze treba obično 2 dana uz ovakvu prehranu. Svak isedmi dan je Cheat dan, ne treba pretjerivati no mogu se konzmirati pizze, hamburgeri, kolači i sl.

    Tijekom dijete kako bi se eliminirala potreba za slatkim preporučuje se npr Pepsi light ili proteinski praškovi u prahu s manjim količinama ugljikohidrata.

    Tijekom dijete je potrebno piti bar 2-3 litere vode, unositi supplemente tipa minerali, vitamini, riblje ulje u kapsulama, vitamin C više puta u danu isključivo iza obroka.

    Ukoliko se putuje i sl. Bilo koji obrok u danu može nadomjestiti 80-100g badema ili kikirikija.

    Uz ovu dijetu obavezno je konzumiranje zelene salate ili unošenje vlakana za probavu u obliku indijskog trputca zvanog i eng. psilium husk koji se može nabaviti u prahu ili kapsulama u ljekarnama. Naime ova vlakna osiguravaju normalan put hrane kroz naša crijeva, masna hrana najćešće nema vlakana pa ih je potrebno unositi na ovakav način, salata također može puno pridonjeti.

  • #2
    Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

    Koliki preporucate unos P tokom trajanja procesa ? Kada bih zapocinjao ovaj princip mislim da bi osobno ciljao na 200+P . (trenutna kilaza ~78kg i ciljam na+ 3-4kg do 3-4mjeseca.)
    There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
    - Aldous Huxley

    Comment


    • #3
      Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

      Originally posted by seage View Post
      Koliki preporucate unos P tokom trajanja procesa ? Kada bih zapocinjao ovaj princip mislim da bi osobno ciljao na 200+P . (trenutna kilaza ~78kg i ciljam na+ 3-4kg do 3-4mjeseca.)
      Dijeta šljaka na minimumu čak 20% proteina od ukupnog unosa čak nekih 120-150g za prosječnog vježbača je više nego dovoljno od supplemenata treba jedino whey za ostale obroke iz mesa, sira, jaja...

      S ovom dijetom u isto vrijeme možeš dobivati na mišićnoj masi - ono minimalno kilu dvije i gubiti masne naslage.

      Comment


      • #4
        Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

        I da , posto je prebacena tema , a tamo niste odgovorili , zanima me da li ovo preporucate primjenjivati odma nakon duge faze mase ili pak probati prvih tjedan-dva sa nekim rotacijama carbsa ?

        P.S. Poslao sam vam PM , pa eto ako imate vremena da odg.
        There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
        - Aldous Huxley

        Comment


        • #5
          Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

          kako se prazne glikogenske rezerve odražava na trening u vidu gubitka snage?

          pitam jer sam ja bio u prilično lošem stanju i na više oko 50g UH...

          da li se radi ikad radi punjenje s UH i da li se koristi glukoza?
          Znoj štedi krv

          Comment


          • #6
            Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

            Originally posted by seage View Post
            I da , posto je prebacena tema , a tamo niste odgovorili , zanima me da li ovo preporucate primjenjivati odma nakon duge faze mase ili pak probati prvih tjedan-dva sa nekim rotacijama carbsa ?

            P.S. Poslao sam vam PM , pa eto ako imate vremena da odg.
            Glukoza i općenito ugljikohidrati se ne koriste na masnoj dijeti jer ond aizađeš iz ketoze čak
            nabitnija stvka dijete je paziti da ne uneseš nekom vrtom sira ili povrća previše ugljikohidrata.

            Iz treninga isključivo whey - npr. moja preporuka bi bila whey od čokolade s kikirikijem koji čak
            ima malo više carbsa od orašastih plodova pa iza treninga ni ne može toliko izbaciti te iz ketoze.

            Bit ove dijete je prihvatiti totalno drugačiji režim prehrane od onog na koji si navikao a kad krenu
            rezultati ljudi se jedva skinu s ove dijete. O skidanju ćemo također jer postoje sistemi.

            I ono što sam želio napomenuti pošto ne treba puno para za proteine ovdje se mogu koristiti
            pare na aminokiseline tipa Glutamin i BCAA.

            Comment


            • #7
              Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

              Originally posted by kingpin View Post
              kako se prazne glikogenske rezerve odražava na trening u vidu gubitka snage?

              pitam jer sam ja bio u prilično lošem stanju i na više oko 50g UH...

              da li se radi ikad radi punjenje s UH i da li se koristi glukoza?

              I ja sam bio u lošem stanju na 50g carbsa, no kod ketogeničke je sasvim drugačije
              osječaš se totalno super, kao da nisi na dijeti, a tek kad krenu rezultati onda se
              zakačiš. Ugl. ne brini.

              Punjenje prva dva tjedna ne, a onda svaki 7 dan punjenje, na punjenju dobro se
              je napuniti i Creatinom npr. 30-40g tijekom cijelog dana, te glutaminom, a glutamin
              bi bil odobro uzimati poslije svakog treninga te pred spavanje.

              Na masnoj dijeti gubitka snege najćšće nema, kod večine, no preporučio bih ipak
              neki fat burner više kao stimulans pred trening, a i poznato je da termogenici bolje
              rade na masnim dijetama. Ja sam eto koristi Geramin ujutro i prije treninga.
              Te prije treninga 200mg caffeina.

              Gubitak snage uopće nisam primjetio čak obrnuto zbog geramina.

              Comment


              • #8
                Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                Znaci preporucate nagli prelazak u ketozu ? Također me zanimaju ovi sistemi koji omogucuju skidanje sa tog istog principa (i prelazak na sistem odrzavanje i povremenog izbacivanja vode na/k simulacijama ili pomocu diuretika ) posto vjerujem da mnogo nas zeli sto duze tokom ljeta zadrzati "beach look" te da vecina nas opet pocinje sa masom pred kraj 8. mjeseca
                + da li preporucate koristenje creatina tokom procesa dijete posto vjerujem da ne utjece toliko na kompoziciju tijela
                Last edited by seage; 16-01-13, 02:13.
                There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                - Aldous Huxley

                Comment


                • #9
                  Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                  Originally posted by TitanGym_VP View Post
                  Glukoza i općenito ugljikohidrati se ne koriste na masnoj dijeti jer ond aizađeš iz ketoze čak
                  nabitnija stvka dijete je paziti da ne uneseš nekom vrtom sira ili povrća previše ugljikohidrata.

                  Iz treninga isključivo whey - npr. moja preporuka bi bila whey od čokolade s kikirikijem koji čak
                  ima malo više carbsa od orašastih plodova pa iza treninga ni ne može toliko izbaciti te iz ketoze.
                  Da li je uopće tijelu potreban taj 7 chet day ili dan punjenja, i u biti sta nase tijelo radi ako izađe iz ketoze, a glikogenske rezerve prazne?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                    Originally posted by seage View Post
                    Znaci preporucate nagli prelazak u ketozu ? Također me zanimaju ovi sistemi koji omogucuju skidanje sa tog istog principa (i prelazak na sistem odrzavanje i povremenog izbacivanja vode na/k simulacijama ili pomocu diuretika ) posto vjerujem da mnogo nas zeli sto duze tokom ljeta zadrzati "beach look" te da vecina nas opet pocinje sa masom pred kraj 8. mjeseca
                    + da li preporucate koristenje creatina tokom procesa dijete posto vjerujem da ne utjece toliko na kompoziciju tijela
                    Neki autori kinga poput BodyOpus-a http://cb.pbsstatic.com/l/03/0703/9780965310703.jpg
                    čak eksprimentirali inzulinom da što prije padnu u ketozu, što je stvarno suludo i nikako preporučljivo.
                    No recimo vježbač koji brine za zdravlje će na danu punjenja koristiti alfa Lipoičnu kiselinu i sl
                    za poboljšanje osjetljivosti na inzulin i što boljeg punjenja s što manje navlačenja masnih naslaga.

                    Za skidanje s masnih dijeta je ISO-CALORIC diet 33%P 33%U 33%M(omega 3 i riblje ulje i omega 9)

                    Ne znam u kojo jsi formi no na tvojem mjestu ja bih 31.04 krenuo na ovu dijetu ako tempiraš formu
                    za ljeto. čak i ranije.

                    Ukoliko ne dobiješ proljev zbog korištenja kreatina na masnoj dijeti možeš ga uzimati uz whey iza
                    svakog treninga i 30g raspoređeno po 5g tijekom dana punjenja.

                    p.s. ak odovoljno nisko srežeš BF% neće ti teško biti kemijati s vodom ispod kože tijekom ljeta
                    eventualno dan punjenja ili pola dana može povući vodu ispod kože u mišiće... neki još eksperimentiraju
                    s čajevima od koprive i maslačka te glicerinom.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                      Originally posted by diinnoo View Post
                      Da li je uopće tijelu potreban taj 7 chet day ili dan punjenja, i u biti sta nase tijelo radi ako izađe iz ketoze, a glikogenske rezerve prazne?
                      To je potrebno što s psihičke strane (jer se ipak radi o dijeti odnosno restrikcijama unosa određenih namirnica) što zbog dobrog funkcioniranja dijete, eventualno možeš eksperimentirati da nije svaki 7 dan nego 10ti no i to može biti individualno.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                        Originally posted by diinnoo View Post
                        sta nase tijelo radi ako izađe iz ketoze, a glikogenske rezerve prazne?
                        onda strasno izgledas, jos ako se napumpas a imao si posten 'carb up' divit ces se sam sebi
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • #13
                          Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                          Mislio sam 1.3 pokusat sa cikliranjem ugljikohidratima, ali nakon ove teme odluka je pala na ketogenu
                          I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                            Jako zanimljivo...
                            Vrijedi pokusati svakako, cini se bolje od klasicnih dijeta na kojima si redovito gladan kao pas. Na keto dijeti vjerujem da je glad isto prisutna ali zbog vece kolicine masti ipak u znatno manjoj mjeri.

                            Moja pitanja:
                            - uzmimo u obzir da je trening i cardio na nivou, koliko je potrebno vremena da se recimo BF spusti s 20% na 15% ili npr. koliko je brzi ili sporiji napredak od neke klasike s cikliranjem Uh-a...

                            - jeli tocno da je potrebno 48 sati da bi usli u ketozu, sto bi znacilo da bi u ketozi bili 4 dana u tjednu, posto bi nam npr. PON I UTO trebali da udjemo a nedjeljom bi se punili, ili se varam?

                            To je to za sad, hvala na trudu i LP...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                              Originally posted by TripleZ View Post
                              onda strasno izgledas, jos ako se napumpas a imao si posten 'carb up' divit ces se sam sebi
                              Hahah, to je najljepsi dio dijete...
                              Prazan prazan i prazan, a kad se napunis i jos ako si genetski zilav to je brutala samo takva!
                              Nema mjesta na tijelu gdje se žiletine ne vide.
                              Covjek se prepadne kad je duze vrijeme prazan, izgleda kao bakalar, narkoman... Ali kvalitetno punjenje rijesava sve probleme i nedoumice.

                              Comment

                              Working...
                              X