Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako da radim negativne ponavljanja?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako da radim negativne ponavljanja?

    http://www.bodybuilding.com/fun/hellraiser-solo.html Poceo ovaj trening i danas sam radio Ledja ali stv nz kako treba da radim te negativne ponavljanja.. Trazio na net neke vjezbe da vidim kako rade negativi ali nema. Od sve vjezbe u ovaj program samo znam Bench Press i Leg Press i naravno Military i Pregib sa sipku za biceps zasto to samo prikaze u video. Aj molim vas ako ima neka objasnenja za sve vjezbe kako se rade negativi molim vas recite. Hvala
    I live for BODYBUILDING

  • #2
    Re: Kako da radim negativne ponavljanja?

    Negativni dio ponavljanja-dio pokreta u kojem kontrolirano spustas uteg.
    Taj dio pokreta velika vecina zanemaruje i gotovo "baca" uteg u pocetni polozaj.
    U vecini vjezbi bi negativni dio pokreta trebalo odradivat nesto sporije nego samo dizanje.
    Npr. bench- dizes 1-2 sek, pokusavas iz petnih zila dici sto eksplozivnije,bez zadrzaja u gornjoj tocki pocinjes spustat uteg ali kontrolirano tako da ga spustas 2-3-4 sek. - to spustanje-to su negativi
    MYPROTEIN

    Comment


    • #3
      Re: Kako da radim negativne ponavljanja?

      Ja brate znam sto su negativni ali eto na primjer danas sam vjezbao ledja (gorni link moze da videte vjezbe). Svih vjezba mislim da sam ih radio pogresku.
      1.Lat pulldown-8 normalnih+6negativnih (5sec traje negativno) spustam normalno a vracam se sporije (tako sam radio nz dali je tacno)
      2.Seated rows- vucem normalno a vracam negativno
      3. T-bar row - imamo mashinu t-bar pa tamo sam radio vucem normalno a spustam negativno
      4. Shrugs- sljegam normalno a spustam negativno...
      5. Letanje za zadnje rame- nisam mogao nista a sam planirao letim normalno spustam negativno
      i ostalih nisam ni pokusavao jednostavno sam se iznervirao zasto nisam znao kako je i resio sam da pitam ovdje. Kao sto sam reko gore bench press i leg press i ostali vjezbe koje su pokazani na video u taj link koi je u prvi post te vjezbe znam ostali ne...
      I live for BODYBUILDING

      Comment


      • #4
        Re: Kako da radim negativne ponavljanja?

        Za izvoditi prava negativna ponavljanja, kao i forsirana ponavljanja potreban ti je spoter tj. još jedna osoba, jer kao što ti kod forsiranih ponavljanja netko pomaže par zadnjih ponavljanja da podignešu/povučeš (pozitivni dio pokreta) u vježbi tako ti kod negativnih, prilikom spuštanja spoter otežava spuštanje (negativni dio pokreta), koje je inače lakši dio pokreta, laganim pritiskom na šipku prilikom spuštanja, često to ispadne u zadnjih par ponavljanja u seriji da ti spoter pomogne podići čitavu težinu i onda ti prilikom vraćanja/spuštanja pritišće uteg, a ti se odupireš koliko god možeš ili jednostavno netko ti pomogne podići kilažu koju sam ne možeš, a ti je sam polagano, odupirući se spuštaš.
        Kod negativnih ponavljanja dolazi do velikog oštećenja mišićnih vlakana i to je za hipertrofiju najbitniji dio pokreta pa nije baš poželjno izvoditi učestalo negativna ponavljanja, jer je potreban i duži period za regeneraciju mišića, najbolje max. 2-3 puta mjesečno za istu mišićnu skupinu.
        Ovo gore opisano je ok, ali to nisu negativna ponavljanja nego samo usporavanje pokreta u negativnoj fazi kako bi se mišićna vlakna što više oštetila, odnosno varijacije tempa izvođenja vježbe, konkretno ubrzavanje pozitivnog pokreta s usporavanjem negativnog dijela pokreta.

        Comment


        • #5
          Re: Kako da radim negativne ponavljanja?

          Originally posted by TitanGym_BP View Post
          Za izvoditi prava negativna ponavljanja, kao i forsirana ponavljanja potreban ti je spoter tj. još jedna osoba, jer kao što ti kod forsiranih ponavljanja netko pomaže par zadnjih ponavljanja da podignešu/povučeš (pozitivni dio pokreta) u vježbi tako ti kod negativnih, prilikom spuštanja spoter otežava spuštanje (negativni dio pokreta), koje je inače lakši dio pokreta, laganim pritiskom na šipku prilikom spuštanja, često to ispadne u zadnjih par ponavljanja u seriji da ti spoter pomogne podići čitavu težinu i onda ti prilikom vraćanja/spuštanja pritišće uteg, a ti se odupireš koliko god možeš ili jednostavno netko ti pomogne podići kilažu koju sam ne možeš, a ti je sam polagano, odupirući se spuštaš.
          Kod negativnih ponavljanja dolazi do velikog oštećenja mišićnih vlakana i to je za hipertrofiju najbitniji dio pokreta pa nije baš poželjno izvoditi učestalo negativna ponavljanja, jer je potreban i duži period za regeneraciju mišića, najbolje max. 2-3 puta mjesečno za istu mišićnu skupinu.
          Ovo gore opisano je ok, ali to nisu negativna ponavljanja nego samo usporavanje pokreta u negativnoj fazi kako bi se mišićna vlakna što više oštetila, odnosno varijacije tempa izvođenja vježbe, konkretno ubrzavanje pozitivnog pokreta s usporavanjem negativnog dijela pokreta.
          Ovo sve ok ali ja se pridrzavam na Ovaj program a ovde su opisani kao negativne ponavlanja tako sam i ja napisao e sad nz vidi pa mi reci dali je ok ili ne. Mn ljudi u komentaru pisali su da je ekstra stvaar i mn rezultira e sada ja nz zeli da dam sansu ali nz kako idu dvizenje vjezbe samo znam ono sto sam reko i ono sto je rekao on na video.
          I live for BODYBUILDING

          Comment


          • #6
            Re: Kako da radim negativne ponavljanja?

            Originally posted by TheShadow View Post
            Ovo sve ok ali ja se pridrzavam na Ovaj program a ovde su opisani kao negativne ponavlanja tako sam i ja napisao e sad nz vidi pa mi reci dali je ok ili ne. Mn ljudi u komentaru pisali su da je ekstra stvaar i mn rezultira e sada ja nz zeli da dam sansu ali nz kako idu dvizenje vjezbe samo znam ono sto sam reko i ono sto je rekao on na video.
            radio sam HRT ovu sezonu, jako dobar i iznenadjujuce iscrpljujuci trening
            i ja sam se pitao posto nisu dobro objasnili kako da se rade koje vjezbe sa hellcentricnim ponavljanjima (negativima)
            prilagodio sam samo vjezbe
            program je samo za one ljude koji idu u gym sa frendom (spotterom)
            jedini PROBLEM jest taj sto frend/spotter mora znati kada i u kojoj kolicini da djeluje dodatno na uteg/tezinu da te dovoljno optereti i na kraju spota da izvrsis pokret do kraja
            za one vjezbe koje nisi mogao naci (nemogucnost jer nema npr sprave, ili necega slicnoga)
            prilagodi se
            zadrzi samo da je compound > compound a izolacija > izolacija
            pozdrav
            Originally posted by servantess
            Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

            Comment

            Working...
            X