Announcement

Collapse
No announcement yet.

Unos kalorija

Collapse
X
Collapse
  •  

• Unos kalorija

Musko racuna, pounds x 15
    Zensko racuna, pounds x 12

Ja sam 168 cm visoka i imam 59 kila.
    59 kila su 130 pounds.

130 puta 12 su 1560 kalorija koje su mi potrebne.
    Nadodam jos 600 kalorija, jer radim fizicki posao i krecem se tjedno redovito.
    Posto zelim odrzavat kilazu, moram dnevno unositi oko 2160 kalorija.

Ako se zelite udebljati, racunajte dnevno plus 500 kalorija.
    Ako zelite smrsaviti, racunajte dnevno minus 500 kalorija.

To su na kraju tjedna 3500 kalorija sta je 1/2 kila masnih naslaga.

Sada malo kompliciranije: Ja dijelim svoje kalorije na 40% proteina, 40% ugljikohidrata i 20% masnoce.

To su: 864 kalorija proteina, 864 kalroija ugljikohidrata i 432 kalorije masnoce.

U gramama se to racuna ovako:
    1 g proteina ima 4 kalorije
    1 g ugljikohidrata ima 4 kalorije
    1 g masnoce ima 9 kalorija

864 podjelenjo kroz 4 je 216 g proteina
    864 podjelenjo kroz 4 je 216 g ugljikohidrata
    432 podjelenjo kroz 9 je 48 g masnoce

Ja osobno jedem 6 manjih obroka dnevno, pa podijelim tu kolicinu na 6, tako da za svaki obrok unosim 36 g proteina, 36 g ugljikohidrata i 8 g masnoce.

Da imate pregled o svojoj prehrani pisite dnevnik. Sve sta stavite u usta napisite. Na kraju dana izracunajte svoj unos kalorija, proteina, ugljikohidrata i masnoce.

Ima dosta aplikacija za mobitele ili meni osobno najdraza internet stranica je: Myfitnesspal.com, samo upisete namirnicu koju ste jeli i aplikacija vam izracuna sama sve potrebne informacije.

Nakon nekog vremena vam aplikacija vise nece biti potrebna jer cete znat sami od oka koliko cega unosite u svoje tijelo.

Bitno je da je prehrana zdrava i prirodna. Kada idete kupovat hranu, sta je manje zapakirano to je prirodnije i zdravije. Kada citate etikete, sta ima manje sastojaka je prirodnije i zdravije.

Masnoce se sastoje od: ljesnjaka, maslinova ulja, zumanjaka, avokado, namaz od kikirikija (prirodan bez secera).
    Ugljikohidrati: integralni kruh, riza i manistra, krumpir, voce, povrce
    Proteini: ribe, meso, jaja, mljecni proizvodi.

Svima zelim puno uspjeha sa zdravom prehranom!
      Posting comments is disabled.

Article Tags

Collapse

There are no tags yet.

Latest Articles

Collapse

Working...
    X