Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kratke intenzivne defke

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Kratke intenzivne defke

    Originally posted by PatrickStar View Post
    Znači samo se o ovom radi?
    Više manje Meni je tak svejedno kako odem

    Čak mislim da si ti negdje pisao da si prvo ljeto isto ko prasac otišo na more

    Comment


    • #32
      Re: Kratke intenzivne defke

      Lažeš paščino!!!!!
      Zato i pitas za blitz defku, da na plazi mozes čehinje mlade zavoditi...
      Masa= starije čehinje
      Defka= mlade čehinje
      ... Ja sam za masu

      Comment


      • #33
        Re: Kratke intenzivne defke

        Originally posted by WTF View Post
        Lažeš paščino!!!!!
        Zato i pitas za blitz defku, da na plazi mozes čehinje mlade zavoditi...
        Masa= starije čehinje
        Defka= mlade čehinje ... Ja sam za masu
        hahaha onda cura hoće da lovim mlade čehinje po toj teoriji ... jel vidiš ti kako je dobraaa..awwww

        Comment


        • #34
          Re: Kratke intenzivne defke

          Hehe, reci ti curi moju teoriju pa te nece traziti da ides na defku

          Comment


          • #35
            Re: Kratke intenzivne defke

            Originally posted by bilder18 View Post
            Čak mislim da si ti negdje pisao da si prvo ljeto isto ko prasac otišo na more
            Ma neee... To se zvalo kvalitetna masa, ha, ha!

            leepriestintheoffseason.jpg
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • #36
              Re: Kratke intenzivne defke

              Originally posted by WTF View Post
              Hehe, reci ti curi moju teoriju pa te nece traziti da ides na defku
              slažem se

              Comment


              • #37
                Re: Kratke intenzivne defke

                Naravno da je poanta blitz defke primarno vizualnog tipa, ali nece se na svakog odraziti onoliko vizualno koliko je mozda ocekivao ponajvise zbog BF-a, beneficije su ti poboljsani oporavak od treninga zbog cestih kardija koji prokrvljuju cijelo tijelo, poboljsana je sinteza proteina u post periodu, konstantno si u laganoj fat burning zoni, sveukupno se bolje osjecas kasnije, u prijevodu radis minimalisticku superkompenzaciju kad opet pojacas kcal unos, ali ne nista previse da nebi bilo jo-jo efekta i tijelo ce ti bolje iskoristavati masti kao izvor energije, ali nista zadugo, to sve govorim, ponavljam, iz svojeg iskustva, na vama je da probate
                KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                Comment


                • #38
                  Re: Kratke intenzivne defke

                  Originally posted by hardstyle91 View Post
                  ...na vama je da probate
                  Vjerujem ti na riječ!
                  Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                  Comment


                  • #39
                    Re: Kratke intenzivne defke

                    Presjeci period mase sa kratkom i intenzivnom defkom mi se pokazalo kao dobra stvar u nekoliko navrata.
                    Vec i zbog razloga koje si i sam naveo: dosta ti je vec trpanja tolike hrane u sebe,pa cisto da napravis mali "break".
                    Drugi razlozi zasto je dobro:
                    1. Ako si vec duze na masi, metabolizam je definitivno u full-speedu,pa ce to olaksati potrosnju masti
                    2. Ne znam koliki ti je BF,ali generalno, sto si duze na masi i sto je vrijednost BF-a veca inzulinska osjetljivost pada,pa je teze nastaviti dobijati misicnu masu,bez povecanog sintetiziranja masnog tkiva. Ovakva kratka i intenzivna defka ce poboljsati IS i omoguciti da,kada se vratis na masu nastavis sa ciscim gainovima.

                    Ako uzmemo u obzir da je 1kg masnog tkiva=7k kcal i da ciljas na tjedni gubitak od 0.7kg masti, to bi znacilo da moras biti u dnevnom deficitu od "svega" 700kcal, a za dva tjedna je to 1.4kg sala manje.
                    Gubitak misica u tako kratkom periodu je zanemariv(ako ga uopce ima).
                    Vazno je naglasiti da povratak na masu treba obaviti postupno,kao sto je to i Hardy napomenuo, da ne bi doslo do jo-jo efekta.Ali i to ovisi o tome koliko dugo ces biti na takvoj defki i hoces li raditi povremena "dopunjavanja",cisto da sprijecis usporavanje metabolizma.


                    Ono sto se meni pokazalo kao super stvar je ici po principima UD2.0,tj. napraviti malo "zesci" deficit.
                    Dakle, odmah u startu takve defke napraviti dva dana zestokog praznjenja, sto je u mom slucaju bilo LI kardio ujutro/podne i na kraju dana full-body trening u lactic-acid zoni(cca 15ponavljanja x 4-5 serija). Nakon dva takva dana glikogen je poprilicno nisko i uvjeti za potrosnju sala idealni.Prehrana je u mom slucaju bila low-carb,ali ne toliko nisko kao kod klasicne UD2.0, jer to u ovom kontekstu ne bi bilo preporucljivo.
                    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                    Comment


                    • #40
                      Re: Kratke intenzivne defke

                      Pravim pristupom u 2 tj se da čuda napraviti..
                      "Your body is your biggest artwork."

                      DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                      DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                      BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                      SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                      https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                      Comment

                      Working...
                      X