Announcement

Collapse
No announcement yet.

Više manjih obroka ili manje većih

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

    Originally posted by Maslačak View Post
    ne slažem se s tim...niti najmanje!

    Evo i jedan citat sa ovog foruma:
    Zao mi je,ali navedeno nikako nije tocno i spada u mitove BB ishrane.

    Ono zbog cega se dugo vremena mislio da je tako je vezano za TEF.
    Buduci da svaki uneseni obrok uzrokuje ubrzanje metabolizma(koje se moze pripisati TEF-u),vjerovalo se da, sto cesce jedes, vise ubrzavas metabolizam.
    Kasnije se doslo do zakljucka da je ubrzanje metabolizma jednako imali mi 6 ili 2 obroka.
    Radi se o tome da tjelo mora potrositi energiju ne bi li probavilo unesenu hranu.
    Kolicina energije potrebne za probavljanje je proporcionalna velicini unesenog obroka - sto je i logicno.
    TEF jako varira za pojedine makronutrijente,pa tako povecanje udjela proteina u prehrani naustrb UH-a ili masti moze doprinijeti "ubrzanju" metabolizma,jer je energija koju tjelo mora uloziti za probavu P-a puno veca od one potrebne za probavu masti ili UH-a.
    Ostale navedene tocke isto vrijede,ali ova ne pije vodu.

    Izbor hrane,kvaliteta iste, makronutrijentski profil i omjeri mogu utjecati na "ubrzanje metabolizma",ali broj obroka nikako.
    Last edited by IgyBoy; 18-07-12, 15:01.
    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

    Comment


    • #17
      Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

      Više manjih obroka možda ne ubrzava metabolizam, ali ima brojne druge prednosti.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #18
        Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

        Originally posted by kelly View Post
        Više manjih obroka možda ne ubrzava metabolizam, ali ima brojne druge prednosti.
        Ne mogu se sloziti s tobom. Mozes objasniti zasto tako mislis?Tj. koje su prednosti?
        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

        Comment


        • #19
          Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

          Najveća je prednost redovan unos proteina, jer se proteini za razliku od UH i M ne mogu skladištiti u organizmu.
          Drugo je bolja iskoristivost hrane; višak kalorija će cijeli ići u salo a tijelo kada bude uzimalo nazad te kalorije neće uzeti sve samo iz sala.
          Manje opterećenje probave, manje oscilacije inzulina itd.
          Nijedan natjecatelj nije na dva obroka dnevno, jednostavno to tako ne ide. Evo tu su Marko i Vendi i ostali natjecatelji pa neka kažu mogu li biti na dva obroka dnevno.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #20
            Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

            Ae, naravno da ce biti lakse unjet vise manjih nego manje vecih obroka no to nema veze sa debljanjem ili mrsavljenjem. Osoba koja je u deficitu ce gubit tjelesnu tezinu bez obzira unjela sve kal u jednom obroku ili u vise njih. Kod zdrave osobe, >90% hrane ce se apsorbirati i iskoristiti.
            Prednost bi bila u tome da ne opterecujes probavni sustav toliko dok cisto sumnjam kako bi bila u vizualnom smislu. Vjerujem da bi covjek isto izgledao unjeo on zadane kalorije u 1 ili vise obroka.
            "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

            Youtube shit
            Web

            Comment


            • #21
              Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

              - Hvala vam bas ste mi pomogli, trudim se da unosim zdravu hranu u sebe koja ima u sebi vise proteina, npr. Tuna, Jaja, Fileti, Salata, Riza, Krompri i dr. namirnice bogate ugljikohidratima i proteinima, izbacio sam onu brzu hranu vec 4 mjeseca i te zezancije, dnevno sam rekao da imam 2 obroka to je tacno, ali mislim da sa ta dva obroka popunim sve sto mi je potrebno, plus poslije treninga Mjericu protina ... ja sam mislim da je dovoljno, ali jedan covjek ne moze bit pametniji od nas 100 zato su potrebni savjeti i iskustva ... nisam osjetio nikad da gubim snagu ili nesto tome slicno, osjecam se izvrsnu nikad vrtoglavice i to ... trening praktikujem 3 dana i 1 pauze i sve tako ..

              Comment


              • #22
                Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                Osobno sam na 4 obroka dnevno, to mi je optimalno obzirom da ne moram stalno jesti i obzirom na probavni sustav. Veći broj obroka ima svoj minus u tome što treba svaka 2 - 3 sata jesti, što neki nisu u mogućnosti, a nekima je tlaka, no, izgledaš "šlank", he, he, no ne u smislu sala već škembe koja izleti. Manji broj obroka ipak više optereti probavu, pa sam doslovno za ništa sat vremena nakon obilnog obroka, a i škemba mi izleti k'o prascu. Tak' da kako kome paše... U smislu BF ili mišićne mase, nisam primjetio nikakvu razliku sada kada sam na 4 i prije kada sam bio na 8 obroka dnevno.
                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                Comment


                • #23
                  Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                  Originally posted by 123 View Post
                  Vjerujem da bi covjek isto izgledao unjeo on zadane kalorije u 1 ili vise obroka.
                  To ne drzi bas vodu... Znaci da se natovarim s 3000 kalorija u jednom obroku ti vjerujes da bi ja jednako izgledao kao da ih unosim u 4-6 obroka?
                  Nema sanse brate, uz duzno postovanje nema teorije...

                  Comment


                  • #24
                    Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                    ovo vec prelazu u temu IF - intermittent fasting.

                    o razlici unosnjena 2-3 i 6-8obroka dnevno se zestoka vodila rasprava na jednom drugom forumu. zanimljiva itekako.

                    ja mogu stat na stranu unosenja vise obroka dnevno, sam sam na 6obroka (krutih). od trena odkad ustajem dok nekrenem lec svaki obrok je "za sebe" i tempiran je u odredeno vrjeme. marko me je naucio da neke stvari koje se potucaju medu ljudima kao strahovito zle ja koristim na sebi i kad bi vam reko nebiste vjerovali,a djeluje.

                    moje misljenje je da je prednost u vise dnevnih obroka. pogotovo ekto osobe koje muku muce sa masom.

                    kao sto je kelly naveo gore nijedan od takmicara nedere malo obroka jer trebaju sacuvati kolicinu mase. eto marko na 180cm ima 100kg pa pitajte kako. mnogo obroka u danu uz tempiranje daje odredene udare AK (tempiranje)i max iskoristavanje istih u smislu poticanja anabolizma i sprecavanja katabolizma.

                    ukratko.
                    Pocivao u miru Bozjem

                    22.12.1984 - 20.12.2012

                    __________________________________________________ ___________________________

                    mentor: Sasa Draskovic

                    Comment


                    • #25
                      Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                      - Dobro, ali ima tu malo ljudi i do organizma, ciji organizam kako prihvaca hranu i to ...
                      Ja cu ostat vako na 2-3 obroka dnevno, pa cemo vidjet ...

                      Comment


                      • #26
                        Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                        Na strani sam većeg broja obroka prvenstveno zbog ravnomjernijeg dotoka nutrijenata i kontroliranja gladi na dijeti. Previše se filozofira i oko prehrane i oko treninga, a stvari su tako jednostavne.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                          Gledajte treba eksperimetirate na sebi jer tako će te najbolje upoznat svoje tijelo i vidit šta njemu odgovara, ja osobno jedem oko 6 obroka ali sam odrađivo defku i sa tri obroka i pokazalo se prilično dobro...Ono što je u teoriji neznaći da je u prasi tako jbg tako da ne znaš dok ne probaš.Ali ako se baviš profesionalnim bodybuildingom ne znam baš da ćeš odradivat defku sa tri obroka tu su malo sroža pravila...

                          Comment


                          • #28
                            Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                            - Trenutno nemam neki cilj sa misicima, znaci da radim definiciju ili masu, veci cilj mi je skinuti tih 10 KG viska ...
                            poslije skidanja kilaze pozabavit cu se masom ...

                            Comment


                            • #29
                              Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                              Puno ste pisali od jucer.

                              Hajde da razlucimo neke stvari.
                              1.Stalni dotok proteina se jednako moze postici uz 2-3 obroka kao i uz 6 ili 9.
                              Stvar je zaista jednostavna -> veca kolicina proteina ce se duze probavljati i postupnije ce otpustati AK u krvotok.
                              Jednostavan primjer: Uvecer, prije spavanja pojedete 250g posnog sira i saku orasara(ili whatever)(primjer obroka vecine forumasa)...taj isti obrok ce se probavljati sljedecih nekoliko sati,a dokazano je da priljev AK-a moze ici do citavih 6-7h.Whoa....a pricamo o mizernih 30g proteina,sto bi otprilike znacilo da unosimo 6 obroka dnevno(racunam za primjer osobe od 90kg,uz dnevni unos od 180gr,dakle 2gr/kg).
                              A sad zamislite isti taj obrok u primjeru sa 3 obroka dnevno: 180gr / 3 = 60gr.
                              60gr proteina u jednom obroku,uz nadodano povrce i/ili nekakve masti i kcal iznos koji je duplo veci od onog u slucaju 6 obroka dnevno ce se probavljati ZNACAJNO duze - racunajte slobodno 8+ sati(realno bi to islo i 10+ sati u slucaju nekakvog mesa ili kazeina,tj sira).
                              U slucaju defke mnogi unose i dosta vise od 2gr/kg proteina,pa se period probave dodatno produzuje.
                              Suprotno onome sto bi se moglo ciniti,na defki sam narocito nasao da mi ovo vise odgovara od pristupa sa vise obroka,ali to je individualno,pa o tom faktoru ne vrijedi niti raspravljati.Vecina je,vidim napisala da im vise odgovara veci broj obroka(Patrick se drzi sredine. ), kod mene je obrnuto.
                              Puuuuuuno lakse izdrzim kroz dan u slucaju da pojedem 2 od 1000kcal ili 3 od 800 kcal,nego kada brljavim sa 6 od 350, sto me nikako ne zadovolji,i dalje sam gladan i jos me podsjetilo na hranu,pa jos sljedecih 1h provedem misleci na istu.
                              Druga prednost je sto ne mislim na hranu cijeli dan. Jedem kada mi se jede...Na posao ne nosim glupi tupperware,ne provodim vrijeme spremajuci si 6 obroka i trceci jesti svako malo.Na kraju dana mi ostaje vise vremena na raspolaganju,bolje se osjecam i ne izgledam kao freak kada moram otrcati jesti jer je proslo 3h od zadnjeg obroka.

                              Uhvatili ste se Marka i ekipe koji jedu frekventnije,sto ne znaci da je to jedini pravilan pristup.
                              Prosirite malo vidike.
                              Primjer vam je jedan Serge Nubert koji je jeo dnevno 1 ili 2 puta. Da dobro ste procitali 1(jedan) ili dva puta dnevno.


                              Neke njegove observacije:

                              - Normally I do 75 min abd every day so I don't have to diet, I hate to diet, or cut my salt. I never did.

                              - Do you really think that I will eat a lot of protein powder and then a lot of meat too? Protein powder is made for people who cannot eat a lot of meat. So I never use protein powder, but I use to eat about 3/4 kg of horse meat every day

                              - Just a lot of red meat and some beans and rice and 4/5 hours of training
                              - I said about it already too. I don't want to repeat myself over and over. I said that I eat when my body ask to. So how can I tell you hour after hour what I am eating, I am a BB of the passed, not those where everything is calculated as they don't exist as a person, but as a machine. I said too that I eat red meat and beans and rice. So if you want to know more how you should eat and when, please read FLEX.

                              - I never used supplements. I eat when my body ask me to.

                              - I never eat oatmeal in my life, I never eat breakfast as I was doing leg and abs every morning. But I eat a lot in the evening so I had enough calories to train during the morning. Not to many hours of rest at night, I mean sleep but just rest and relax.

                              - With my training you don't need to diet. You need to eat a lot of natural food like red meat, chicken, rice, lentils, beans......a little bit less calories that you spend a day. I never diet in my life, never stop taking salt or whatever, I knew that I was spending about 4 to 5000 calories a day so I was eating about 3700 or 4700 calories a day that all. Dieting had put you in bad moon. I never have to loose more than 7 kg when I was competing.

                              - Myself I used to eat as much I could, but only twice a day. And really good food, try to eat 2 kg of lean meat a day and some rice, lentil, no sweet things and no fat at all. and follow my training.

                              - Look at the cows they eat all the day. Now look at the panthers they eat once a day, and which one look in better shape.
                              It is not the quantity you eat or the quantity of time which make the champion, but the quality and not whatever the quantity of time you eat, my body is cleaver enough to know when I should eat, he let me know by sending signals. HE TELL ME SERGE YOU HAVE TO EAT. Then I believe in my body, I listen to him I EAT, My body does not listen to any article or scientist to tell him when to eat. You think that science knows more about your body that your body itself?...Listen to yourself before to listen to others.
                              I eat so much in one meal that I don’t need to eat 6/8 times a day, I leave that to those who don't have a big appetite.

                              -Come to eat with me, I am sure that you will not able to eat 3 times a day, I prove that in California with some friend and now they know what that mean eating. I used to have contest eating with some friends of my gym, the one who eat less pay the food for 1O peoples next time. I was always the winner, because I did not want to cook for those big 10 body builders. We weigh ourself before and after eating, generally my weight was up of 10 to 12 pounds more. So go to eat 2 or 3 hours after.

                              Dakle,u smislu nekakve koristi frekventnijeg hranjenja - ja ne vidim ama bas nikakvu prednost, osim u slucaju da unosite zaista puno kalorija i problem vam je to pojesti. Realno,rijetko tko moze pojesti npr. 5000kcal "ciste" hrane u dva obroka. Ali isto tako, rijetko tko u slucaju da unosi 5000kcal jede zbilja "cisto" i unosi iskljucivo "nutrient dense" hranu, bogatu nutrijentima,vlaknima i sl. Ionako si uvijek "pripomognu" kojim shake-om,nekakvim "junkom" i tada stvari postaju puno lakse.
                              U svim ostalim slucajevima,uvijek cu biti na strani manjih,infrekventnijih obroka.

                              To je ionako stvar osobnog odabira,a ne pravila koje se mora sljediti ili zbog nekakvih "koristi" koje imamo od toga.
                              Dakle:
                              Originally posted by Bengal
                              Previše se filozofira i oko prehrane i oko treninga, a stvari su tako jednostavne.
                              Last edited by IgyBoy; 19-07-12, 08:16.
                              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                                Svaki obrok ima svoje kako i zašto. Osobno sam zagovornik više obroka dnevno koji su tempirani prema onome što slijedi sljedeće trening, odmor, poslije treninga, prije spavanja itd, klasika. Nema tu previše filozofije, osim tempiranja i kako je Serge rekao sve je stvar unosa određene količine kalorija, ali opet s druge strane kada okrenemo ploču taj isti Serge i ostala ekipa su trenirali po 4-6 sati dnevno, nekada i dva puta na dan, pa se opet postavlja pitanje koja svrha od toga i da li bi isto izgledali da su trenirali 1 sat dnevno...? Sve je to relativno i sve su to rasprave koje vode u nedogled, svi mi učimo, svako ima svoja mišljenja i stajališta, ja se držim onoga što najbolje znam i što u mom primjeru i primjeru ostalih ljudi oko mene najbolje funkcionira.

                                John Meadows 5 days out, nije izbacio vodu i sol, čovjek jede po svojoj prehrani "Mountain dog diet", unos masti preko 150g. I šta ćemo sada?

                                jm-sc-5daysout.jpg
                                "Your body is your biggest artwork."

                                DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                                DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                                BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                                SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                                https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                                Comment

                                Working...
                                X