Announcement

Collapse
No announcement yet.

Više manjih obroka ili manje većih

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

    Originally posted by WTF View Post
    To ne drzi bas vodu... Znaci da se natovarim s 3000 kalorija u jednom obroku ti vjerujes da bi ja jednako izgledao kao da ih unosim u 4-6 obroka?
    Nema sanse brate, uz duzno postovanje nema teorije...
    Heh....znaci tvoj dnevni unos kalorija treba bit 2500 kako bih odrzavao trenutnu tjelesnu masu. Imas prehranu u kojoj ces kroz 5 obroka unjeti 2500kalorija i prehranu gdje ces u 1 ili 2 obroka unjeti 2500kalorija. Uzmemo u obzir da su makronutrijenti kompletno identicni u oba slucaja. Objasni mi zasto ne bi izgledao identicno? Razlika u broju obroka ne igra nikakvu ulogu, TEF iliti Termicki efekt hrane ce biti cca 10% u oba slucaja. Hrana ce se polako probavljat i apsorbirat i u jednom i u drugom slucaju samo ce se u slucaju 1-2 obroka probavljati duze.

    Igy zna sta prica.
    "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

    Youtube shit
    Web

    Comment


    • #32
      Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

      Unošenje hrane u 1-2 obroka može biti bolje jedino u smislu praktičnosti. S druge strane ne znam tko se ne osjeća umorno ako pojede 200g UH iz riže po obroku, a ne želim ni zamislit kakav je osjećaj jesti 50+ g vlakana u jednom obroku. Zašto bi hodao okolo kao trudnica s remusom ako ne moram. Razlika u prirastu mišićne mase ili ako se radi o dijeti, u gubitku sala, ne bi trebalo biti jer se radi o istom broju kalorija. Uostalom bolna je istina da se vidljivo napreduje samo u prvih par godina ispravnog treninga i prehrane. Ostalo se svodi na ganjanje 10 deka mišića godišnje tako da onaj tko misli da će ovim postići nešto više se gadno vara. Inače super-kul-urbano je reći da se hraniš prema Intermittent fastingu pa razumijem zašto je tolika navala na ovo

      Comment


      • #33
        Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

        Originally posted by MarkoPolo View Post
        Svaki obrok ima svoje kako i zašto. Osobno sam zagovornik više obroka dnevno koji su tempirani prema onome što slijedi sljedeće trening, odmor, poslije treninga, prije spavanja itd, klasika. Nema tu previše filozofije, osim tempiranja i kako je Serge rekao sve je stvar unosa određene količine kalorija, ali opet s druge strane kada okrenemo ploču taj isti Serge i ostala ekipa su trenirali po 4-6 sati dnevno, nekada i dva puta na dan, pa se opet postavlja pitanje koja svrha od toga i da li bi isto izgledali da su trenirali 1 sat dnevno...?
        Marko,ne bih ovdje mjesao trening i prehranu.Pravila koja vrijede, sto se frekventnosti tice, nisu primjenjiva jednako na trening i na prehranu.Tempiranje je vezano za frekvenciju.Puno ljudi pridaje previse paznje "tempiranju".Uz 2 ili 3 obroka dnevno,nema potrebe za puno tempiranja,jer nemas sto tempirati.
        Jasno je da ces vecinu kalorija rasporediti iza treninga - jedan obrok,ujedno i najvazniji, manje za brigu.Ostala dva(ili jedan) ces staviti kada ti odgovara,a ovisit ce o tome kada imas trening(ujutro/podne/poslijepodne/uvecer) ili prema cemu god.
        6 obroka dnevno i u tom pogledu komplicira stvari,pa se tempiranje moze pretvoriti u pravu znanost.
        Medjutim, na kraju dana, opet se sve svede na prvi zakon termodinamike,tj. na kcal suficit ili deficit.



        Originally posted by MarkoPolo View Post
        Sve je to relativno i sve su to rasprave koje vode u nedogled, svi mi učimo, svako ima svoja mišljenja i stajališta, ja se držim onoga što najbolje znam i što u mom primjeru i primjeru ostalih ljudi oko mene najbolje funkcionira.
        Uciti svakako.Ucenje isto tako nekada podrazumjeva prihvacanje novih i/ili drugacijih stajalista. Odbacivanje dogme koja se vec duuugo provlaci po BB forumima o prednostima frekventnog hranjenja je za mene bio korak naprijed.
        Nije tu toliko niti stvar o misljenjima i stajalistima,vec je rijec o jednostavnim,dokazanim cinjenicama.
        Npr. John Berardi je nedavno(mislim prosle godine), usprkos tome sto godinama obucava ljude da jedu cesce i zestoki je pobornik bio frekventnog hranjenja, napravio experiment sa IF-om. Covjek, znanstvenik, dugogodisnji osobni trener koji je tisuce klijenata doveo do cilja uz "6 ili vise obroka dnevno" filozofijom, ide 6(ili 8, ne sjecam se vise) mjeseci raditi IF!?! Njegovi zaključci(iz njegove knjige o IF-u):

        "Intermittent fasting isn’t easy. However, I did find that using this approach made it
        easier for me to maintain a low body weight and a very low body fat percentage vs.
        more conventional diets.
        Intermittent fasting can be helpful for in-shape people who want to really get lean
        without following conventional bodybuilding diets...
        Nije lako okrenuti ledja svemu sto si radio do sada i priznati i da nesto drugo moze isto tako dobro, ili cak bolje "raditi".
        Ne zagovaram ovdje IF,da se ne shvati krivo i da tema ne ode u klinac(ionako je vec OT ).

        Originally posted by MarkoPolo View Post
        John Meadows 5 days out, nije izbacio vodu i sol, čovjek jede po svojoj prehrani "Mountain dog diet", unos masti preko 150g. I šta ćemo sada?

        [ATTACH=CONFIG]13266[/ATTACH]
        Nista, stati i diviti mu se.
        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

        Comment


        • #34
          Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

          Originally posted by Bengal View Post
          Unošenje hrane u 1-2 obroka može biti bolje jedino u smislu praktičnosti. S druge strane ne znam tko se ne osjeća umorno ako pojede 200g UH iz riže po obroku, a ne želim ni zamislit kakav je osjećaj jesti 50+ g vlakana u jednom obroku. Zašto bi hodao okolo kao trudnica s remusom ako ne moram.

          Meni,recimo savrseno odgovara,jer kada govorimo o tolikoj kolicini hrane,podrazumjevamo da sam na "masi",a u tom slucaju ne jedem ni priblizno "cisto" , pa je puno lakse popuniti kalorije. Nekome nece odgovarati,nekome hoce,ali generalnog pravila nema.

          Stoga potpis na ovo dolje:

          Originally posted by Bengal View Post
          Razlika u prirastu mišićne mase ili ako se radi o dijeti, u gubitku sala, ne bi trebalo biti jer se radi o istom broju kalorija. Uostalom bolna je istina da se vidljivo napreduje samo u prvih par godina ispravnog treninga i prehrane. Ostalo se svodi na ganjanje 10 deka mišića godišnje tako da onaj tko misli da će ovim postići nešto više se gadno vara. Inače super-kul-urbano je reći da se hraniš prema Intermittent fastingu pa razumijem zašto je tolika navala na ovo
          Narocito na boldani dio,uz napomenu da je tu "testo, za one koji zele vise".
          Last edited by IgyBoy; 19-07-12, 10:30.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • #35
            Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

            Trenutno sam na najmanje 4-5 obroka, na masi sam i do 6-7 sa šejkovima.
            Ako sve ovo i stoji što kaže Igy, a vjerojatno jeste tako jer on zna što piše, opet ostaje ono što su rekli Patrik i Bengal. Zašto bi hodao uokolo sa trbuhom kao trudnica.
            Imao sam periode u životu kada sam bukvalno žderao i imao sam trbuh kao trudnica, to mi više ne treba.
            Ako mi se nešto sviđa kod stare garde bildera to je ono da im se "želudac zalijepio za kičmu", tj. tanak struk.

            Arnold-Schwarzenegger-Bodybuilding-Program.jpg

            lee_haney_024.jpg
            Last edited by kelly; 19-07-12, 10:59.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #36
              Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

              Ukratko: Sve ima svoje prednosti i mane kao i sve u životu. Uvijek treba gledati dalje i prihvatiti sve načine prehrane i treninga te ih iskušati i na sebi. Nešto će djelovati, nešto neće, nešto će biti katastrofa, ali čovjek uči dok je živ. Zaključili smo da treba proširiti vidike i ne držati se jednoga kao pijan plota. Mišljenje je jedno, ono što stvarno šljaka i funkcionira je drugo, ne možemo nešto uzdizati i govoriti da je tako kako je ako to nismo isprobali sami na sebi ili na primjeru druge osobe, sve ovo što čitamo na netu su više manje reklame i tipični marketing, znanstvena istraživanja su smiješna kada ih pišu i rade ljudi koji nemaju 5 minuta tjelovježbe u životu. Toliko ima teorija zbog kojih ce uvijek biti ovakvih rasprava jer ništa se ne može u konačnici kao i sve potpuno dokazati kada sve funkcionira na različitim osobama.

              Iggy napisao si za Berardi. Kažem sve super i sve 5, ali recimo upravo taj način bi meni možda uskratio 10 kila misica, a mozda bi dobio 10 kila misica, ne znam dok ne probam, ja mozda izgubim, ti mozda dobijes i tako u krug, zato i kazem da je vecinom stvar misljenja i stajalista onoga tko pise i sta pise, a tu ne mislim na ovakve profiće, nego na ljude sa foruma.

              Osobno isprobao sam već hrpu toga na sebi i dalje ću isprobavati, te po tome iz svakog "isprobavanja" crpim ono što vidim i mislim i znam da najbolje djeluje na meni i iz toga stvaram neku svoju "teoriju" i "stajalište", ali nikako nikada stati proširivati vidike i držati se šablona, to nema smisla.
              "Your body is your biggest artwork."

              DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
              DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
              BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

              SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

              https://www.facebook.com/MBbodybuilding

              Comment


              • #37
                Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                Originally posted by kelly View Post
                Trenutno sam na najmanje 4-5 obroka, na masi sam i do 6-7 sa šejkovima.
                Ako sve ovo i stoji što kaže Igy, a vjerojatno jeste tako jer on zna što piše, opet ostaje ono što su rekli Patrik i Bengal. Zašto bi hodao uokolo sa trbuhom kao trudnica.
                Imao sam periode u životu kada sam bukvalno žderao i imao sam trbuh kao trudnica, to mi više ne treba.
                Ako mi se nešto sviđa kod stare garde bildera to je ono da im se želudac zalijepio za kičmu, tj. tanak struk.

                [ATTACH=CONFIG]13267[/ATTACH]

                [ATTACH=CONFIG]13268[/ATTACH]
                Kolega,razumijem tvoju brigu sto se trbuha tice.
                No,evo jedan primjer:
                Moj tipicni unos kcal na masi je oko 3500kcal(ide to i preko uz nesto vise aktivnosti), odrzavanje na cca 3000kcal, defka je obicno na 2000-2500kcal.
                Pretpostavimo da se radi o masi. Ako bi ovo pojeo u 3 obroka,jedan bi tipicno bio 1150-1200kcal.

                300g piletine = cca 350kcal
                150gr rize = 550kcal
                2-3 vece rajcice = cca 70-80kcal
                1 zlica maslinovog = cca 80kcal
                voce po izboru(aktualna je lubenica), veca kriska(cca 500gr)=cca 150kcal

                i vec sam preko.Meni savrsen obrok i uopce nije previse kolicinski. Ovo se moze i znacajno olaksati, pojesti manje rize,ubaciti znatno vise salate ili povrca i pojesti sladoled/kolac/popiti nekakav sok i opet si tu,pa cak i iznad.Zaista nema problema.Cak i u slucaju dva ovakva obroka dnevno,uz male promjene se da dosta boostati kolicina pojedenih kcal,a bez znacajne promjene u volumenu.Ako dodas i nekakve masti/orasare u pricu,stvar je jos laksa.
                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                Comment


                • #38
                  Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                  Ja bi puknuo od 150g riže uz sve ovo, ne sjećam se kad sam u obroku pojeo višeod 100g, a i to mi je previše. Ali dobro vi ste mlađi pa si možete priuštiti neke stvari koje ja ne mogu u 44-oj godini.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #39
                    Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                    Originally posted by MarkoPolo View Post
                    Ukratko: Sve ima svoje prednosti i mane kao i sve u životu. Uvijek treba gledati dalje i prihvatiti sve načine prehrane i treninga te ih iskušati i na sebi. Nešto će djelovati, nešto neće, nešto će biti katastrofa, ali čovjek uči dok je živ. Zaključili smo da treba proširiti vidike i ne držati se jednoga kao pijan plota. Mišljenje je jedno, ono što stvarno šljaka i funkcionira je drugo, ne možemo nešto uzdizati i govoriti da je tako kako je ako to nismo isprobali sami na sebi ili na primjeru druge osobe, sve ovo što čitamo na netu su više manje reklame i tipični marketing, znanstvena istraživanja su smiješna kada ih pišu i rade ljudi koji nemaju 5 minuta tjelovježbe u životu. Toliko ima teorija zbog kojih ce uvijek biti ovakvih rasprava jer ništa se ne može u konačnici kao i sve potpuno dokazati kada sve funkcionira na različitim osobama.

                    Sve sto sam rekao je provjereno i dokazano da radi u praksi na nebrojenim slucajevima ljudi koji se hrane tako.
                    Jos jednom napominjem: ono sto ja pisem nije MISLJENJE,vec je stvar koju su brojni ljudi s podrucja fitnessa isprobali: na sebi i drugima.John Berardi,Lyle McDonald,Mike O'Donell su samo neki od njih.

                    Spomenuo si marketing: pa marketing u BB-u je industrija koja vrijedi milijarde i usko je vezan za ista ta znanstvena istrazivanja koja pisu ljudi koji nemaju 5 min. tjelovjezbe. Puno je mitova u BB-u sto se tice prehrane i suplementacije, a do kojih se doslo krivim tumacenjem istih tih istrazivanja i/ili namjernim izvrtanjem,te vadjenjem iz konteksta nekih stvari.Uostalom, da nije istih tih istrazivanja, ne bi bilo niti naseg BB shopa,ako kuzis sto hocu reci.


                    Originally posted by MarkoPolo View Post
                    Iggy napisao si za Berardi. Kažem sve super i sve 5, ali recimo upravo taj način bi meni možda uskratio 10 kila misica, a mozda bi dobio 10 kila misica, ne znam dok ne probam, ja mozda izgubim, ti mozda dobijes i tako u krug zato i kazem da je vecinom stvar misljenja i stajalista onoga tko pise i sta pise, a tu ne mislim na ovakve profiće, nego na ljude sa foruma.
                    Upravo u tome i je stvar.Dobijanje misica nije nikakav tajanstveni proces za koji se ne zna kako do njega dolazi ili sto ga uzrokuje.
                    Iz tog razloga mogu odgovorno tvrditi da ne bi izgubio 10kg misica.Ne bi ni dobio.Mozda bi ti bilo teze progutati vece kolicine hrane u manje obroka,ali razlike u tjelesnoj kompoziciji ne bi bilo(ili bi bile minimalne). Postoji bezbroj dijeta,ali sve se baziraju na istim principima: drzati proteine visoko i biti u kcal deficitu. Kako ces doci do toga svar je izbora i onoga sto tebi najvise odgovara.
                    Link na jako dobar clanak po tom pitanju:
                    http://www.bodyrecomposition.com/fat...r-details.html


                    Originally posted by MarkoPolo View Post
                    Osobno isprobao sam već hrpu toga na sebi i dalje ću isprobavati, te po tome iz svakog "isprobavanja" crpim ono što vidim i mislim i znam da najbolje djeluje na meni i iz toga stvaram neku svoju "teoriju" i "stajalište", ali nikako nikada stati proširivati vidike i držati se šablona, to nema smisla.

                    Probaj i ovaj pristup,pa daj svoj sud.
                    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                    Comment


                    • #40
                      Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                      Originally posted by kelly View Post
                      Ja bi puknuo od 150g riže uz sve ovo, ne sjećam se kad sam u obroku pojeo višeod 100g, a i to mi je previše. Ali dobro vi ste mlađi pa si možete priuštiti neke stvari koje ja ne mogu u 44-oj godini.
                      A mozes plesati i sarmirati mlade koke?
                      Skuzio sam ja u cemu je fora...uz toliku rizu u stomaku,nemas volje za hopa-cupa.
                      Rijesenje je jednostavno - jedi poslije toga.
                      Win-win situacija.
                      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                      Comment


                      • #41
                        Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                        Nisam ja rekao da ti nešto krivo pišeš, ali opet ponavljam da je sve stvar osobnog izbora, pa opet mišljenja jel bolje jesti 10 ili 2 obroka dnevno. Jay Cutler jede svaka dva sata, pa se čak i budi po noći da bio jeo što je uobičajena praksa kod mase profića, a opet govore da se MORA spavati u komadu najmanje 6-8 sati. Tako da nikako doći na čisto. Ne kažem da se oba pristupa ne mozes imati iste rezultate, ali recimo onaj koji voli jesti će radije jesti 8 obroka nego 2. Druga stvar kada si na natjecateljskoj dijeti, ja bih radije jeo 12 obroka nego 3 jer realno svaki obrok je orgazam za sebe, onaj tko nije probao nažalost ne zna o čemu pričam. Onda opet kada imaš punjenje lakše je pojesti 600-900 grama ugljica u vise obroka, nego u 2-3, a nekome će možda baš odgovarati da pojede sve u 2.

                        Da, naravno da ću probati, samo me osobno muči to što zbilja volim jesti i uživam u hrani, pa mi je skraćivanje obroka mala muka, ionako se previše toga odričem.
                        "Your body is your biggest artwork."

                        DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                        DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                        BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                        SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                        https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                        Comment


                        • #42
                          Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                          Originally posted by IgyBoy View Post
                          A mozes plesati i sarmirati mlade koke?
                          Skuzio sam ja u cemu je fora...uz toliku rizu u stomaku,nemas volje za hopa-cupa.
                          Rijesenje je jednostavno - jedi poslije toga.
                          Win-win situacija.
                          Hahaha...

                          Originally posted by MarkoPolo View Post
                          Jay Cutler jede svaka dva sata, pa se čak i budi po noći da bio jeo što je uobičajena praksa kod mase profića, a opet govore da se MORA spavati u komadu najmanje 6-8 sati. Tako da nikako doći na čisto.
                          Da, pa i Ronnie je poznat po tome što cijeli dan nešto žvače.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #43
                            Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                            Mitovi su tu da se ruše. Mislio sam da je bench press vježba za triceps i prednje rame, a zapravo nisam znao benchati, mislio sam da imam formu zbog 8 obroka dnevno i 200+ P dnevno, a sad vidim da je imam i uz 4 obroka i 150 P. Poanta? Ne znaš dok ne probaš, izgubiti se ne može ništa, a benefiti su tu: manje vremena u teretani i za stolom, a više za druge aktivnosti. Ne kažem da je taj pristup bolji, već da se pojedinci - rekreativci, koji se boje gubitka forme ili stagniranja napretka slobodno odvaže probati.
                            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                            Comment


                            • #44
                              Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                              Originally posted by MarkoPolo View Post
                              Da, naravno da ću probati, samo me osobno muči to što zbilja volim jesti i uživam u hrani, pa mi je skraćivanje obroka mala muka, ionako se previše toga odričem.

                              Sumirali smo sve.
                              Ti si suprotnost meni. Probao sam svasta od dijeta i uvijek sam se trudio jesti minimalno 4-5 puta u danu zbog(kako sam kasnije shvatio) pogresnih razloga.Nakon sto sam smanjio broj obroka - preporodio sam se. Uz vise obroka sam se zaista osjecao uzasno cijeli dan...(prvenstveno pricam o periodu defke)mislio na hranu i sljedeci obrok.Kada dodje vrijeme sljedeceg obroka,opet ne bih bio zadovoljan jer nisam bio "sit" i tako u krug. Treninzi su bili katastrofa,motivacije je opako nedostajalo.
                              Uz 2 ili 3 veca obroka sve je postalo lakse.Zivot je prije bio podredjen jedenju i zivio sam da jedem i cekao sljedeci obrok,umjesto da sam jeo da zivim.Uz iste rezultate,vec samo to sto imam vise vremena mi je bilo dovoljan psiholoski boost na defki.
                              Imam 2 ili 3 obroka koja me zasite i miran sam. Treninzi su mi postali laksi i sl.
                              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                              Comment


                              • #45
                                Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                                Uvatili ste se za profesionalce i uspoređujete njihovu prehranu sa svojom. Većinom smo svi na forumu rekreativci i oni koji žele uzgraditi skladno, mišićavo i oku ugodno tijelo. Realno za takvo što ti netreba više od cca 2500 kcal na dan. Osobno ne volim jesti više obroka na dan zbog toga što je dosta kompliciranije popratiti sve i jednostavno si uskraćujem užitak i gladan sam nako što pojedem recimo 300 kcal. Tih 2500 kcal obično podijelim na 2 do 3 obroka + PWM, kad se najedem totalno sam sit i zadovoljan i ne mislim na hranu duže vrijeme. Mislim da profi jedu toliko puta iz razloga što ne mogu nabacat svu hranu (kcal) u malo obroka, a ne zbog metabolizma i sl. Mnoga pravila su nametnuta od strane industrije suplemenata da se osigura lova. Jedino što priznajem su kalorije, odnosno deficit- suficit.

                                Comment

                                Working...
                                X