Announcement

Collapse
No announcement yet.

Više manjih obroka ili manje većih

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

    Originally posted by IgyBoy View Post

    Sumirali smo sve.
    Ti si suprotnost meni. Probao sam svasta od dijeta i uvijek sam se trudio jesti minimalno 4-5 puta u danu zbog(kako sam kasnije shvatio) pogresnih razloga.Nakon sto sam smanjio broj obroka - preporodio sam se. Uz vise obroka sam se zaista osjecao uzasno cijeli dan...(prvenstveno pricam o periodu defke)mislio na hranu i sljedeci obrok.Kada dodje vrijeme sljedeceg obroka,opet ne bih bio zadovoljan jer nisam bio "sit" i tako u krug. Treninzi su bili katastrofa,motivacije je opako nedostajalo.
    Uz 2 ili 3 veca obroka sve je postalo lakse.Zivot je prije bio podredjen jedenju i zivio sam da jedem i cekao sljedeci obrok,umjesto da sam jeo da zivim.Uz iste rezultate,vec samo to sto imam vise vremena mi je bilo dovoljan psiholoski boost na defki.
    Imam 2 ili 3 obroka koja me zasite i miran sam. Treninzi su mi postali laksi i sl.
    + Potpisujem

    Comment


    • #47
      Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

      Originally posted by IgyBoy View Post

      Sumirali smo sve.
      Ti si suprotnost meni. Probao sam svasta od dijeta i uvijek sam se trudio jesti minimalno 4-5 puta u danu zbog(kako sam kasnije shvatio) pogresnih razloga.Nakon sto sam smanjio broj obroka - preporodio sam se. Uz vise obroka sam se zaista osjecao uzasno cijeli dan...(prvenstveno pricam o periodu defke)mislio na hranu i sljedeci obrok.Kada dodje vrijeme sljedeceg obroka,opet ne bih bio zadovoljan jer nisam bio "sit" i tako u krug. Treninzi su bili katastrofa,motivacije je opako nedostajalo.
      Uz 2 ili 3 veca obroka sve je postalo lakse.Zivot je prije bio podredjen jedenju i zivio sam da jedem i cekao sljedeci obrok,umjesto da sam jeo da zivim.Uz iste rezultate,vec samo to sto imam vise vremena mi je bilo dovoljan psiholoski boost na defki.
      Imam 2 ili 3 obroka koja me zasite i miran sam. Treninzi su mi postali laksi i sl.
      a sta ces, svinja.

      Ipak meni je lakše ovako, također jedem da živim, ne opterećujem se time jer nekako mi je već sve rutina. Kada jedem malo, trening mi je grozan. Baš kako si rekao, totalna suprotnost.
      "Your body is your biggest artwork."

      DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
      DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
      BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

      SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

      https://www.facebook.com/MBbodybuilding

      Comment


      • #48
        Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

        Originally posted by MarkoPolo View Post
        a sta ces, svinja.
        Ma,razumijem ja tebe.
        I ja bi zvakao cijele dane nesto,ali sam previse pohlepan i ne smijem si dozvoliti. Ne mogu pojest dvije kugle sladoleda,k'o sav normalan svijet - moram 4,jer inace nije to "to".Onda bolje ne pocinjem i sve 5.
        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

        Comment


        • #49
          Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

          Originally posted by IgyBoy View Post
          Ne mogu pojest dvije kugle sladoleda,k'o sav normalan svijet - moram 4,jer inace nije to "to".Onda bolje ne pocinjem i sve 5.
          Jel ja to vidim probleme s karakterom? Bar od tebe to nebi ocekivao

          I nabijem vas sve na qrac, taman kad savladam gradivo i educiram se vi iznesete nove studije... u p.m ...

          Comment


          • #50
            Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

            2009. godine sam radio dijetu na između 300 i 400 UH iz raženog tojest 2800-3200 kcal u dane treninga. Potrpati to u 2 obroka uz hrpu povrća nema smisla. IF je jedino primjenjiv u dijetama gdje se ljudi trpaju hrpom proteina, a jedva prelaze 2000kcal.

            Comment


            • #51
              Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

              - Pravu mi raspravu napravismo ... Kao sto sam naglasio ne baziram se toliko na misice, znaci ne idem na defku, niti na masu ... hocu da skinem 10 KG za 1 mjesec sa planom tr. kako sam napisao na pocetku posta ! ! !
              Poslije skinute kilaze pozabavit cemo se masom i pridrzavat se te neke prehrane sa tih 6 obroka ....
              Aaa vako cemo dok ne skinem 10 KG ...

              Comment


              • #52
                Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                Evo mogu samo reć da mi je gušt čitat.Triba nam više ovakvih rasprava na forumu

                Comment


                • #53
                  Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                  Originally posted by Bengal View Post
                  2009. godine sam radio dijetu na između 300 i 400 UH iz raženog tojest 2800-3200 kcal u dane treninga. Potrpati to u 2 obroka uz hrpu povrća nema smisla. IF je jedino primjenjiv u dijetama gdje se ljudi trpaju hrpom proteina, a jedva prelaze 2000kcal.
                  Potpisujem. Na više od 3000 kalorije je jako teško primjenjiv.
                  "Your body is your biggest artwork."

                  DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                  DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                  BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                  SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                  https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                  Comment


                  • #54
                    Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                    Originally posted by Bengal View Post
                    2009. godine sam radio dijetu na između 300 i 400 UH iz raženog tojest 2800-3200 kcal u dane treninga. Potrpati to u 2 obroka uz hrpu povrća nema smisla. IF je jedino primjenjiv u dijetama gdje se ljudi trpaju hrpom proteina, a jedva prelaze 2000kcal.
                    Ok, individualna je stvar,pa nema smisla raspravljati,ali 300-400 UH iz razenog je zaista pothvat za unijeti,ali iz rize,tjestenine, nekakvog voca(susene grozdjice npr.) i sl.(vecina jos koristi i glukozu) bi trebalo biti daleko lakse.
                    Iz osobnog iskustva pricam:

                    Kolega,razumijem tvoju brigu sto se trbuha tice.
                    No,evo jedan primjer:
                    Moj tipicni unos kcal na masi je oko 3500kcal(ide to i preko uz nesto vise aktivnosti), odrzavanje na cca 3000kcal, defka je obicno na 2000-2500kcal.
                    Pretpostavimo da se radi o masi. Ako bi ovo pojeo u 3 obroka,jedan bi tipicno bio 1150-1200kcal.

                    300g piletine = cca 350kcal
                    150gr rize = 550kcal
                    2-3 vece rajcice = cca 70-80kcal
                    1 zlica maslinovog = cca 80kcal
                    voce po izboru(aktualna je lubenica), veca kriska(cca 500gr)=cca 150kcal

                    i vec sam preko.Meni savrsen obrok i uopce nije previse kolicinski. Ovo se moze i znacajno olaksati, pojesti manje rize,ubaciti znatno vise salate ili povrca i pojesti sladoled/kolac/popiti nekakav sok i opet si tu,pa cak i iznad.Zaista nema problema.Cak i u slucaju dva ovakva obroka dnevno,uz male promjene se da dosta boostati kolicina pojedenih kcal,a bez znacajne promjene u volumenu.Ako dodas i nekakve masti/orasare u pricu,stvar je jos laksa.
                    No,bespredmetno je raspravljati.Ili mozes jesti tako ili ne.Osobno mi ovako super odgovara.
                    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                    Comment


                    • #55
                      Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                      iz tvojih postova se da uvidjeti da kad si na masi dosta "grjesis" tj. nejedes skroz cisto? i to ti prolazi?
                      Pocivao u miru Bozjem

                      22.12.1984 - 20.12.2012

                      __________________________________________________ ___________________________

                      mentor: Sasa Draskovic

                      Comment


                      • #56
                        Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                        Velik broj kalorija, a mali volumen - maslinovo ulje.
                        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                        Comment


                        • #57
                          Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                          Originally posted by remode View Post
                          iz tvojih postova se da uvidjeti da kad si na masi dosta "grjesis" tj. nejedes skroz cisto? i to ti prolazi?
                          Ne toliko koliko se cini.
                          Inace,cak i da "grijesim",ne vidim zasto ne?Na kraju dana, kada podvucemo crtu,ako sam zadovoljio potrebu za mikronutrijentima,zadovoljio sam unos proteina i kalorijski mi unos odgovara problema nema.Ostatak je energija i ne zamaram se odakle dolazi.UH ili M...svejedno mi je.
                          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                          Comment


                          • #58
                            Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                            uživan čitajući ovakve rasprave, pogotovo igyeve postove, stvarno ima OGROMNO znanje

                            svaka čast
                            "What the mind believes the body achieves."

                            Comment


                            • #59
                              Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                              Originally posted by IgyBoy View Post
                              Ne toliko koliko se cini.
                              Inace,cak i da "grijesim",ne vidim zasto ne?Na kraju dana, kada podvucemo crtu,ako sam zadovoljio potrebu za mikronutrijentima,zadovoljio sam unos proteina i kalorijski mi unos odgovara problema nema.Ostatak je energija i ne zamaram se odakle dolazi.UH ili M...svejedno mi je.
                              Meni je nekako logično da na masi jedemo visokokalorične namirnice a na defki nisko kalorične. Jednako si napunio želudac a kalorija je duplo više ili upola manje.
                              Nije ni to zanemarivo jer na defki te ubija psihički taj osjećaj gladi, a na masi nećeš razvaliti želudac.
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment


                              • #60
                                Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                                Sad vise ne vrijedi ona : tijelo sav visak hrane pohranjuje u salo?
                                Ja mislim da ovo sve skupa kod mene nebi proslo, jucer sam poslije treninga pojeo 250g rize i konzervu tune... I to mi je bio 5 obrok
                                Kasnije je uslijedio 6 obrok (posni)...
                                Kad bi tih 6 obroka podijelio na 3 dobio bi porcije koje prase nebi pojelo. E sad, ako ne jedem toliko, necu rasti, a nema sanse da to pojedem u 3 obroka...
                                Dalje, na defki imas 6-7 obroka, uvijek nesto zvaces, gladan si jer si slab, jer je unos UH-a slabiji, da sam na defki sazeo 6-7 obroka u 2-3 ispalo bi da bi u jednom obroku pozderao 1.3 kg piletine + povrce. Bezveze...
                                Zakljucak je na kraju da s vise obroka ne teretis zeludac, osjecas se fit i sit, laganica, a 2-3 obroka je cisto prezderavanje, posebno ako je o masi rijec, a tad si nizasto, kao svinja, nemozes ni na trening a pitanje je koliko ces kvalitetno rasti...
                                Masu od 2-3 obroka bi nazvao praseca masa...

                                Comment

                                Working...
                                X