Announcement

Collapse
No announcement yet.

Više manjih obroka ili manje većih

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: Više manjih obroka ili manje većih

    Ja imam dorucak, pa pwm sejk, pa rucak, pa uzina i onda vecera. To je 4 kruta obroka i jedan sejk. Meni je super. Nikako ne znam gde bih ubacio jos 2 obroka, pa da jedem na 2h, jako je smorno i nista ne mozes da radis niti da izadjes. Iovako tajmiram sve i gledam, kamoli da imam vise obroka.

    Comment


    • #62
      Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

      Originally posted by kelly View Post
      Meni je nekako logično da na masi jedemo visokokalorične namirnice a na defki nisko kalorične. Jednako si napunio želudac a kalorija je duplo više ili upola manje.
      Nije ni to zanemarivo jer na defki te ubija psihički taj osjećaj gladi, a na masi nećeš razvaliti želudac.
      Apsolutno se slazem.


      Originally posted by WTF View Post
      Sad vise ne vrijedi ona : tijelo sav visak hrane pohranjuje u salo?
      Naravno da vrijedi,samo sto se to cesto krivo interpretira.
      Salo nije neprijatelj,iako se tako cini u dosta slucajeva.
      Visak u ovom slucaju trebas gledati u kontekstu cijelog dana,a ne pojedinog obroka. Sve sto je bitno na kraju dana je kcal-in vs kcal-out.
      Energetska jednadzba i zakoni termodinamike su nemilosrdni.
      Stivo za citati: http://www.bodyrecomposition.com/fat...-equation.html


      Originally posted by WTF View Post
      Ja mislim da ovo sve skupa kod mene nebi proslo, jucer sam poslije treninga pojeo 250g rize i konzervu tune... I to mi je bio 5 obrok
      Kasnije je uslijedio 6 obrok (posni)...
      Kad bi tih 6 obroka podijelio na 3 dobio bi porcije koje prase nebi pojelo. E sad, ako ne jedem toliko, necu rasti, a nema sanse da to pojedem u 3 obroka...
      Dalje, na defki imas 6-7 obroka, uvijek nesto zvaces, gladan si jer si slab, jer je unos UH-a slabiji, da sam na defki sazeo 6-7 obroka u 2-3 ispalo bi da bi u jednom obroku pozderao 1.3 kg piletine + povrce. Bezveze...
      1.3kg piletine dnevno pojedes? Koliko si tezak?
      1.3kg piletine+ posni je po meni previse proteina za naturalca.Nije da ce stetiti ali nema niti smisla.To je preko 300gr P.Ali to je tema za sebe i isto tako dobro prozvakana.

      Koliko ti na kraju dana pojedes kalorija?Cisto sumljam da je preko 4k, sto se jako lijepo da uklopiti u 3 obroka.Nije ti svaki od tih obroka 250gr rize+ konzerva tune.

      Originally posted by WTF View Post
      Zakljucak je na kraju da s vise obroka ne teretis zeludac, osjecas se fit i sit, laganica, a 2-3 obroka je cisto prezderavanje, posebno ako je o masi rijec, a tad si nizasto, kao svinja, nemozes ni na trening a pitanje je koliko ces kvalitetno rasti...
      Masu od 2-3 obroka bi nazvao praseca masa...
      Procitaj jos jednom kakav je jedan moj obrok na masi...primjer je par postova gore.Nema smisla ponavljati.
      Uz to,radije "utrpam" jos tih 100gr rize dodatno u taj obrok i nesto piletine i miran sam 7-8-9h i posvetim se drugim stvarima nego ciljati vrijeme drugog obroka.A da ne kazem da nekada to nije niti izvedivo(obveze).
      Uz to,nisu samo UH izvor energije: masti su izvrstan izvor i zamjenom djela UH-a mastima si mozes znatno "olaksati" u slucaju da jedes 5000kcal dnevno.
      Last edited by IgyBoy; 19-07-12, 17:14.
      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

      Comment


      • #63
        Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

        Originally posted by WTF View Post
        Masu od 2-3 obroka bi nazvao praseca masa...
        Pa kako to,pojeo ti istu količinu hrane na sedam puta ili tri dođe ti na isto,pojeo si isto broj.
        Nemožeš reći vidi ga ovaj jede ko svinja a ti isto toliko pojedeš samo u dva puta!

        Comment


        • #64
          Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

          Originally posted by T.A.T.A. View Post
          Pa kako to,pojeo ti istu količinu hrane na sedam puta ili tri dođe ti na isto,pojeo si isto broj.
          Nemožeš reći vidi ga ovaj jede ko svinja a ti isto toliko pojedeš samo u dva puta!
          E pa ja se s tim ne slažem i to je moje mišljenje.
          Jer da ja utovarim u sebe 1 obrok koji bi inace cinio 3 obroka ja bi se usvinjio, usalio kao prasac...
          Deficit suficit, sve to igra... ali tko zna koliko sam ja u suficitu?
          Ajmo reci da u danu pojedem recimo 200 grama rize za rucak, 200 prije treninga i 200 poslije treninga, uz to dodamo 300 grama piletine, to bi bilo 900 g piletine i 600 grama rize, i tako mjesec dana, pretvorio bi se u prasca, jer moje tijelo to nebi provarlilo kako treba i visak bi poslalo u salo...
          Sve je to individualno, jer vi ne znate koliko sam ja u suficitu pa isto tako ne mozete govoriti da bi mi jednako bilo s 3 obroka ili 7 obroka...
          A pod praseca masa sam mislio : Zar nebi bio kao prasac da sjedim za stolom s 600 grama rize i 900g piletine? Ili samo s 600 grama riže?

          Comment


          • #65
            Re: Više manjih obroka ili manje većih

            Druga stvar, svi smo imali svoje teorije kako treba jesti 6-7 puta dnevno bla bla bla... i sad kad je Iggy (svaka čast decku na znanju) iznio svoju onda treba potkopati one koji se i dalje drže svoje teorije?
            E kako mi se to samo gadi... ajmo me sad razapeti jer se ja drzim 6-7 obroka i drzati cu se i dalje...
            Glupi WTF glupi... treba jesti 3 puta....
            ( to se na tebe T.A.T.A osnosi)
            http://www.building-body.com/forum/t...atina-prehrana

            7 obroka jedes... jedi 3 jednako te izađe kad si tako pametan sad...

            Comment


            • #66
              Re: Više manjih obroka ili manje većih

              svaka cast svakom,sve ima.svoje.ja unosim preko 4000kcal na dan u 6-8obroka i tako mi odg.iovako mrzim jest i tih nekoliko obroka mi je gadljivo. i ovako izgledam ko djete iz afrike s onim stomakom,o prdenju da negovorim.

              kad bi tih 4000(cca)kcal uneo u 3obroka neznam la sta bi licio,bogami.svaka cast svemu ali ja cu radije svoj kcal suficit na dnevnoj bazi podjelit na 500gkrompira,2odreska,hrpu brokule i masl.ulja i tako nekoliko puta vec da tu uguram sve u 3obroka i da ulece sladoled,kebab,majoneza,takozvani gusti sok sa 120%secera.

              my point is:mnogo odredenih obroka u odredeno vrjeme(tempiranje) mi odgavara,kao i podjela kolicinski te olaksavanje samom sebi.

              je tlaka trcat i mislit na to svaka 3sata,ali to se lako pojaca i oduzme ako treba.ali svakako sam na strani vise obroka
              Pocivao u miru Bozjem

              22.12.1984 - 20.12.2012

              __________________________________________________ ___________________________

              mentor: Sasa Draskovic

              Comment


              • #67
                Re: Više manjih obroka ili manje većih

                ova tema nema kraja baš na drugom forumu se vodila rasprava malo žešća oko toga.. teoretičari, i ekipa koja za svaku riječ ima link na znanstvenu studiju koja to potvrđuje, s druge strane jedan vrhunski iskustan lik koji ima iza sebe rad sa preko 500 klijenata.. milina za čitat..i nikako na zelenu granu tako da mislim da se o ovome može raspravljat u nedogled jer nekome paše ovako nekome onako.. zato moj omiljeni citat od twinsa.. You Can Do Whatever The Fuck You Wanna Do!!!
                Originally posted by darios
                pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                Comment


                • #68
                  Re: Više manjih obroka ili manje većih

                  studije su ok,ali ja vise volim one na praksi...kazem sto se mene osobno tice ja sam za vise obroka jer mi pase iz vise razloga:

                  1. ekto-mezo sam,svaka kg mi je ko kila platine
                  2.mrzim jest i nezelim se prezderat svim i svacim u 3obroka da bi postigao zadani suficit,radije cu si olaksat i jest kako treba
                  3.radim tezak poso,treniram jako potrebno mi je tempiranje odredenih nutrijenata u odredeno vrjeme.
                  4.imo sam strahovito brz metabolizam i bas s tim *****im tempiranjem koje cega smo ga usporili za duplo. sto se primjeti odma na intezitetu treninga kao i masi koju lagano ljepim s tim da mi je bf nekih 11% po markovoj procjeni.

                  ko voli nek izvoli,okanite se kopiranja drugih,vjerovanje u istrazivanje geekova iz teorije veoikog praska koji neznaju sta je znoj i probajte na sebi.
                  Pocivao u miru Bozjem

                  22.12.1984 - 20.12.2012

                  __________________________________________________ ___________________________

                  mentor: Sasa Draskovic

                  Comment


                  • #69
                    Re: Više manjih obroka ili manje većih

                    svi tvrde kako im jedno odgovara bolje od drugog a ni 5% vas nije probalo obje varijante pa da mozete davati takve izjave, sve sto imate su pretpostavke. niti ja nisam osjetio negativne promjene nakon sto sam presao sa 6-7 obroka na 3. sve je to lijepo kada se ima vremena jesti 6-7 puta i pripremati obroke, jesti raznoliko tokom dana no kada obaveze stisnu snalazis se kako znas.

                    Comment


                    • #70
                      Re: Više manjih obroka ili manje većih

                      pa ja ti sad napiso gore koje.sam ja prednosti osjetio a ti ponizavas...

                      i ponizavas tu iskusne ljude kao kelly,iggy,patrick i marko...ono stvarno
                      Pocivao u miru Bozjem

                      22.12.1984 - 20.12.2012

                      __________________________________________________ ___________________________

                      mentor: Sasa Draskovic

                      Comment


                      • #71
                        Re: Više manjih obroka ili manje većih

                        Ja sam probao s 3 obroka, dorucak, rucak i vecera....
                        I zamisli... prezderavanje sto je logicno za potrebe suficita u 3 obroka, moj organizam nije mogao provariti tu hranu i ja sam rastao tamo gdje nisam zelio...
                        Neznam, meni je to i cista logika.... nema sanse da na 4000 kalorija u 3 obroka ne dobijes skembu i salo....
                        A 6-7 obroka i pravim tempiranjem sanse su znatno manje...
                        ..e sad to sam samo ja, mozda nekom pase...

                        Comment


                        • #72
                          Re: Više manjih obroka ili manje većih

                          Originally posted by WTF View Post
                          Ja sam probao s 3 obroka, dorucak, rucak i vecera....
                          I zamisli... prezderavanje sto je logicno za potrebe suficita u 3 obroka, moj organizam nije mogao provariti tu hranu i ja sam rastao tamo gdje nisam zelio...
                          Neznam, meni je to i cista logika.... nema sanse da na 4000 kalorija u 3 obroka ne dobijes skembu i salo....
                          A 6-7 obroka i pravim tempiranjem sanse su znatno manje...
                          ..e sad to sam samo ja, mozda nekom pase...
                          WTF,nesto si krivo shvatio...
                          Ako organizam nesto ne moze provariti,to znaci da taj visak nece niti dospjeti u krv,pa nema niti nacina da ode bilo kamo osim u WC.
                          U tom slucaju to ti moze biti samo dodatni bonus.
                          Treba shvatiti jedno: 4000kcal, pojeo ih ti u 3 obroka ili 15 i dalje je to 4000kcal. Ne mozes to magicno pretvoriti u 6000kcal.
                          Skemba koja se ovdje spominje je skemba od puno hrane koja bi malo duze stojala u stomaku.Salo nema veze s tim.

                          S ovim gore se ne mozes ne slagati. Jednostavno, to nije opcija.

                          Ako je tvoj bazalni metabolizam npr. 2500kcal i jos aktivnoscu potrosis 1000kcal, sumarno trebas 3500kcal da pokrijes potrebe za taj dan.
                          Ako si unio manje od toga,u deficitu si i tjelo ce osigurati kalorije iz dostupnih skladista energije,tj. glikogena,sala i u krajnjoj liniji misica.
                          Ako si unio vise od toga,sav neiskoristeni visak ce se uskladistiti u glikogen ili salo.

                          Stoga, nije bitno jesi li ti pojeo tih svojih 3500kcal u jednom,dva,sest ili sedam obroka.
                          Jedes kako ti odgovara i kada ti odgovara i ne zamaras se frekvencijom.Tocka.

                          Zadnjih nekoliko postova je otislo malo predaleko u detalje(mozda mojom krivicom),pa smo poceli filozifirati i opet pokusavati progurati svaki svoje stavove,pa se i rasprava udaljila od teme: je li bolje vise manjih obroka ili manje vecih?

                          Jednostavan odgovor: metabolicki i fizioloski gledano isti klinac.Tocka.
                          Ako idemo malo dalje: svatko ima svoje osobne preference i svatko je individua za sebe,pa ce meni bolje odgovarati 3 obroka,dok ce tebi vise odgovarati 6 i tu svaka rasprava treba prestati.
                          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                          Comment


                          • #73
                            Re: Više manjih obroka ili manje većih

                            Originally posted by IgyBoy View Post
                            Ako organizam nesto ne moze provariti,to znaci da taj visak nece niti dospjeti u krv,pa nema niti nacina da ode bilo kamo osim u WC.
                            svaka cast Iggy, iskreno vecinu tvojih postova tesko shvacam jer su dosta filozofski napisani a ja nisam toliko napredan da sve to pohvatam, ipak mi je donekle jasnije sad.
                            Međutim, Ako organizam nesto ne moze provariti,to znaci da taj visak nece niti dospjeti u krv,pa nema niti nacina da ode bilo kamo osim u WC, zasto se onda susrecemo sa debelim pretilim ljudima? Vjerujem da ces znati pojasniti, tnx

                            p.s zar ne mislis da su 6-7 obroka manje sanse za wc nego u 3, mislim da bi u 3 obroka cesce morao na wc zbog pretrpanosti zeludca i samim tim bi gubio dosta?

                            Comment


                            • #74
                              Re: Više manjih obroka ili manje većih

                              Originally posted by WTF View Post
                              svaka cast Iggy, iskreno vecinu tvojih postova tesko shvacam jer su dosta filozofski napisani a ja nisam toliko napredan da sve to pohvatam, ipak mi je donekle jasnije sad.
                              Međutim, Ako organizam nesto ne moze provariti,to znaci da taj visak nece niti dospjeti u krv,pa nema niti nacina da ode bilo kamo osim u WC, zasto se onda susrecemo sa debelim pretilim ljudima? Vjerujem da ces znati pojasniti, tnx
                              Ispricavam se ako te moj stil pisanja zbunjuje.
                              Vezano za pitanja, nekako si kontradiktoran,tj. odgovorio si sam sebi:

                              Originally posted by WTF View Post
                              p.s zar ne mislis da su 6-7 obroka manje sanse za wc nego u 3, mislim da bi u 3 obroka cesce morao na wc zbog pretrpanosti zeludca i samim tim bi gubio dosta?
                              U prijevodu: uz 6 obroka, probava bi trebala biti efikasnija,tj. organizam bi brze i lakse mogao doci do nutrijenata.Kod 3 velika obroka se treba malo "potruditi" ne bi li ista izvukao iz te hrpe hrane,pa ako negdje i postoji mogucnost gubitka(ilustrativno govorim,da netko ne bi doslovno shvatio ovo),to je u slucaju 3 obroka.

                              Inace, WC sam spomenuo cisto onako....Tako da nista od gubljenja.
                              Kolicina neprobavljene hrane koja zavrsi u WC-u je kod zdrave individue jako mala...radi se o svega nekoliko postotaka i konstantna je,tj. ne varira znacajno bez obzira na velicinu obroka.


                              Debeli i pretili ljudi su debeli i pretili zbog viska hrane kojom se svakodnevno trpaju.Nevezano za frekvenciju obroka.
                              Naravno,tome svemu kumuje i tjelesna neaktivnost i los izbor hrane,ali na kcal suficit to sto ih cini pretilima.
                              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                              Comment


                              • #75
                                Re: Više manjih obroka ili manje većih

                                Hvala Iggy, prosirio si mi znanje.
                                Svaka ti cast na svemu, zasluzujes respect. Prolistao sam tvoju temu, napredak, slike... fascinantno.
                                I updejtaj slike, 7 mjeseci nista?!

                                p.s at the end: ipak volim vise obroka, iako je ocito isti kur.. , ja bi se sad kleo da je mene prc alo sto sam jeo 3 glomazna obroka dok nisam razdijelio na vise... ali nema veze, vjerovatno sam u krivu

                                Comment

                                Working...
                                X