Announcement

Collapse
No announcement yet.

Više manjih obroka ili manje većih

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Re: Više manjih obroka ili manje većih

    Originally posted by WTF View Post
    Hvala Iggy, prosirio si mi znanje.
    Svaka ti cast na svemu, zasluzujes respect. Prolistao sam tvoju temu, napredak, slike... fascinantno.
    I updejtaj slike, 7 mjeseci nista?!

    p.s at the end: ipak volim vise obroka, iako je ocito isti kur.. , ja bi se sad kleo da je mene prc alo sto sam jeo 3 glomazna obroka dok nisam razdijelio na vise... ali nema veze, vjerovatno sam u krivu

    Lijepo je cuti da netko cijeni nesto sto napises, hvala.
    Sto se slika tice,bude polako...nedavno dobio klinca,pa njemu posvecujem dosta vremena i brljavim malo s dijetom,ali bit ce nesto uskoro.
    Ako volis vise obroka - go for it.Nemam ti sto puno vise reci.
    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

    Comment


    • #77
      Re: Više manjih obroka ili manje većih

      Originally posted by WTF View Post
      Druga stvar, svi smo imali svoje teorije kako treba jesti 6-7 puta dnevno bla bla bla... i sad kad je Iggy (svaka čast decku na znanju) iznio svoju onda treba potkopati one koji se i dalje drže svoje teorije?
      E kako mi se to samo gadi... ajmo me sad razapeti jer se ja drzim 6-7 obroka i drzati cu se i dalje...
      Glupi WTF glupi... treba jesti 3 puta....
      ( to se na tebe T.A.T.A osnosi)
      http://www.building-body.com/forum/t...atina-prehrana

      7 obroka jedes... jedi 3 jednako te izađe kad si tako pametan sad...
      Šta ti brzo planeš,respektiram tvoje mišljenje ali sam napomenio ako pojedeš količinski istu hranu ne znači da je onaj koji je pojeo u većem broju puta ne prasac a onaj drugi je,i da ja imam 7 obroka jer mi tako odgovara ali ja poštujem i one koje imaju tri četiri,ja sam uvjek govorio važno je osluškivati svoje tijelo onda se najbolje radi,sve su to nekakve šablone ali kad upoznaš sebe sve ostalo je lako,i da i meni se zalomi da imam dnevno tri četiri obroka.

      Comment


      • #78
        Re: Više manjih obroka ili manje većih

        Originally posted by T.A.T.A. View Post
        Šta ti brzo planeš,respektiram tvoje mišljenje ali sam napomenio ako pojedeš količinski istu hranu ne znači da je onaj koji je pojeo u većem broju puta ne prasac a onaj drugi je,i da ja imam 7 obroka jer mi tako odgovara ali ja poštujem i one koje imaju tri četiri,ja sam uvjek govorio važno je osluškivati svoje tijelo onda se najbolje radi,sve su to nekakve šablone ali kad upoznaš sebe sve ostalo je lako,i da i meni se zalomi da imam dnevno tri četiri obroka.
        Gle, ja sam samo htio reci da s 3 obroka na masi...ukoliko si na 4000-5000 kalorija, pa taj svaki obrok bi bio bas za prasca hehe...
        Prava praseca masa, zamisli se za stolom, i na 6 obroka ispada s tanjura kamoli nece na 3
        Nisam mislio na unos, vec na kolicinu hrane ( ako cemo naravno gledati da jedemo cisto)...
        Uzas...

        Comment


        • #79
          Re: Više manjih obroka ili manje većih

          teško da ćeš na masi uspit pojist "čistih" 4000-5000 kcal
          "What the mind believes the body achieves."

          Comment


          • #80
            Re: Više manjih obroka ili manje većih

            Originally posted by bot1950 View Post
            teško da ćeš na masi uspit pojist "čistih" 4000-5000 kcal
            Frend, sve je ''teško'' ... ali ja jedva cekam da bude teško...
            Ako marko kaze da jedem 4000-5000 čisto, ja jedem toliko, nema teško, nema ne mogu i točka.
            Za napraviti rezultat u ovom sportu sve ide teško, ništa se ne poklanja, za svakih 10 deka mišića treba suze i krv proliti, tako da mi rijec teško ne prolazi. Teško je, ali ne i nepremostivo

            Comment


            • #81
              Re: Više manjih obroka ili manje većih

              Meni se čini da je to teže financijski podnjeti... (Barem bi meni bilo)
              Last edited by Ant0ni0; 20-07-12, 20:55.

              Comment


              • #82
                Re: Više manjih obroka ili manje većih

                Ja mislim da 90% ljudi to moze financijski podnijeti, pitanje je samo jeste li spremni odreci se nekih drugih stvari poput izlaziti vanka i potrositi na alkohol? To je samo jedan od primjera...
                Skupo je sve to, istina, ali barem ulazes u sebe, ja cu radije uloziti u sebe nego u auto ili motor... Radije whey+hrana nego felge, radije piletinu nego izaci vanka subotom...itd itd...
                Odricanja su velika, ali slatka.

                Comment


                • #83
                  Re: Više manjih obroka ili manje većih

                  Originally posted by WTF View Post
                  Ja mislim da 90% ljudi to moze financijski podnijeti, pitanje je samo jeste li spremni odreci se nekih drugih stvari poput izlaziti vanka i potrositi na alkohol? To je samo jedan od primjera...
                  Skupo je sve to, istina, ali barem ulazes u sebe, ja cu radije uloziti u sebe nego u auto ili motor... Radije whey+hrana nego felge, radije piletinu nego izaci vanka subotom...itd itd...
                  Odricanja su velika, ali slatka.
                  istina.. ja kad vidim moju ekipu da popiju vikendom redovno po 300-400 kn.. a da ne govorim svaki dan kava i dvije kutije cigara neki i više.. plače mi se.. i onda meni kažu bajoo mojj lako je tebi bildat kad svaki mj kupiš kantu wheya -.- šta reći, koju posluku porati D
                  Originally posted by darios
                  pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                  Comment


                  • #84
                    Re: Više manjih obroka ili manje većih

                    Originally posted by Trace_4 View Post
                    istina.. ja kad vidim moju ekipu da popiju vikendom redovno po 300-400 kn.. a da ne govorim svaki dan kava i dvije kutije cigara neki i više.. plače mi se.. i onda meni kažu bajoo mojj lako je tebi bildat kad svaki mj kupiš kantu wheya -.- šta reći, koju posluku porati D
                    hehehe, osobi koja tako nesto i kaze ne isplati se nista objasnjavati...
                    U biti, ja s nikim tko nije vezan za treninge i sport opcenito uopce ne razgovaram o tome... besmisleno je...

                    Comment


                    • #85
                      Re: Više manjih obroka ili manje većih

                      Govorim o ovome 4000-5000 kalorija, to je ipak za Hrvata s prosječnom plaćom jako teško podnjeti!
                      Ako ti to možeš onda odlično, drago mi je zbog tebe, ja takvo nešto ipak trenutno nebi mogao jer ne stojim financijski toliko dobro. Ali srediti prehranu i jesti umjereno to se slažem da si svako može priuštiti jer gledam po sebi prije bi znao često kupiti nešto od junk fooda, a sad za te novce kupim npr. piletinu, ribu, povrće, sir...

                      Comment


                      • #86
                        Re: Više manjih obroka ili manje većih

                        Slazem se s tobom, situacija je teska, ali opet moramo jesti i ovako i onako.
                        Ako imas za piletinu, ribu, povrće, sir... valjda bi imao i za rižu koja je bagatela... a riza je za masu Bog i batina.
                        Cisto infa radi evo ti jedan primjer...

                        - trosio sam na cigarete cca 1000 kn mjesecno
                        - ( sad trosim 200)
                        - trosio sam na đir vanka cca 600-700 kn mjesecno
                        - ( sad trosim 100 jer jednom dvaput odem na piće)
                        - trosio sam na mobitel 200-250 kn mjesecno
                        - ( sad trosim 40-50)
                        - trosio sam na gorivo 700-800 kn mjesecno ( đirevi iz hira+potreba)
                        - ( sad trosim 400)
                        - ( trosio sam na gluposti tipa grickalica, sladoleda...blabla cca 200-300 kn)
                        - ( sad trosim cca 50 kn)

                        itd itd....
                        znaci cca 3050 kn troska ( mobitel, cigarete, gorivo, izlasci, gluposti) je srezano na cca 800 kn, sto me dovelo do ustede od 2250 kn.

                        Za 2250 kn kupim sljedece...

                        25 kg piletine - 1000 kn
                        2.5 kg wheya - 450 kn
                        10 kg rize - 150 kn
                        teretana- 250 kn

                        = 1850 kn
                        Ostaje mi 400 kn za povrce, posni i jos dodatne piz darije...

                        e sad, i ovako i onako i bez ovih odricanja ja bi morao jesti, a s ovim odricanjima ja sam jos u plusu, zivim lagodnije nego prije, pun frizider hrane, zalihe do čepa, svega ima, i najbolje od svega, zivim zdravije...
                        Treba malo kalkulirati, izbaciti nepotrebne troskove iz zivota i eto vise para...
                        I naravno, sve gore navedeno je ''cca'' , netreba doslovno shvatiti ali je priblizno tocno.

                        Comment


                        • #87
                          Re: Više manjih obroka ili manje većih

                          Originally posted by Ant0ni0 View Post
                          Govorim o ovome 4000-5000 kalorija, to je ipak za Hrvata s prosječnom plaćom jako teško podnjeti!
                          Ako ti to možeš onda odlično, drago mi je zbog tebe, ja takvo nešto ipak trenutno nebi mogao jer ne stojim financijski toliko dobro. Ali srediti prehranu i jesti umjereno to se slažem da si svako može priuštiti jer gledam po sebi prije bi znao često kupiti nešto od junk fooda, a sad za te novce kupim npr. piletinu, ribu, povrće, sir...
                          A neznam od cega su onda svi debeli, oprosti, pretili.. Nije valjda jer jedu 2000 kalorija.
                          "Your body is your biggest artwork."

                          DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                          DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                          BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                          SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                          https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                          Comment


                          • #88
                            Re: Više manjih obroka ili manje većih

                            Originally posted by WTF View Post
                            U biti, ja s nikim tko nije vezan za treninge i sport opcenito uopce ne razgovaram o tome... besmisleno je...
                            Dobro je kad shvatiš na vrijeme...
                            Meni je trebalo poprilično živciranja prije nego što mi je došlo u glavu

                            "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

                            Comment


                            • #89
                              Re: Više manjih obroka ili manje većih

                              razlika nije tolika u novcima ako se odlucis na BB zivot,ishranu i vise obroka.krompir,riza,makaroni,zobene sve je to jeftino...piletina je jeftina,svinjetina isto,netreba se tuc po mladoj janjetini i pazinskom puranu svaki dan.i riba je jeftina.

                              puno ljudi je po kladionici,birtijama.pusi se ispija se kava.jedu se kuleni i prsuti,pije se vino uz svakidasnje rostilje...treba samo sjest uz digitron i blok,kad se sve stavi na papir bude puno jasnije
                              Pocivao u miru Bozjem

                              22.12.1984 - 20.12.2012

                              __________________________________________________ ___________________________

                              mentor: Sasa Draskovic

                              Comment


                              • #90
                                Re: Više manjih obroka ili manje većih

                                Ne razumijete vi mene! Evo jedan frend trenira već nekoliko godina u teretani, a radi kao skladištar za plaću od cca. 3000 kn i kako bi on napravio tu masu? Pa nema šanse da je napravi kao i većina nas kojima su primanja mala, pogotovo nama mladima! I zbog tog razloga sam rekao da je ova masa teška i financijski, ali na ovom forumu ne možeš napisati svoje mišljenje da ne budeš popljuvan od strane drugih neistomišljenika!

                                Comment

                                Working...
                                X