Announcement

Collapse
No announcement yet.

Više manjih obroka ili manje većih

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Više manjih obroka ili manje većih

    - Eh vako, da zapocnemo moj prvi post na ovom forumu ..

    Idem u teretanu vec 4 mjeseca, na pocetku sam imao 115 KG aa visok sam 183 cm ... sto je i previse, sad sam skinuo
    22 KG i sad imam 93 KG i visina 183 idem ka' tome da skinem jos 10 KG, sto se tice misica i treninga za misice malo je rec da sam prezadovoljan .... od suplemenata koristim Nanox Protilox protein, Nanox BCAA SHOT 5000 PRO ( Amino kiselina, zbog katabolizma misica ) i SVELTAX kapsulo za mirsavljenje ...

    Znaci plan bi je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, sto mnogi kazu da je nemoguce, poslije treninga za misice radim kardio, i to 20 minuta trcim na traci, i 20 minuta idem na steper, i do teretane i nazad kuci idem sa biciklom sto je dodatnih 30 minuta kreatanja u jednom pravcu ...

    Sto se tice ishrane, tu imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu, ne pijem gazirane sokove i to, slatko jedem u malim kolicinama zbog secera u krvi ..

    Volio bih ako ko ima kakav savjet ili nesto tako da kaze, sve prihvacam ...

    Pozdrav ..

  • #2
    Re: plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec

    2 obroka? Citaj!!!

    Comment


    • #3
      Re: plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec

      nakon sta odradis teretanu odradis jos 40 min kardia.... nema ti tih bcaa koji ce ti sprijecit katabolizam misica

      Comment


      • #4
        Re: plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec

        Originally posted by Godzilla View Post
        2 obroka? Citaj!!!
        Da 2 obroka, ne zelim vise takav mi je raspored sam sam sebi napravio zabog malo kasnijeg ustajanja i to ..

        Comment


        • #5
          Re: plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec

          Originally posted by CrnaŠaka View Post
          nakon sta odradis teretanu odradis jos 40 min kardia.... nema ti tih bcaa koji ce ti sprijecit katabolizam misica
          Hmm pa dobro, ali eto koliko toliko ..

          Comment


          • #6
            Re: plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec

            Originally posted by kemo94 View Post
            Da 2 obroka, ne zelim vise takav mi je raspored sam sam sebi napravio zabog malo kasnijeg ustajanja i to ..
            jedino što ćeš sa 2 obroka postići je to da ćeš mršaviti jedno vrijeme, a onda će sve stati jer si usporio metabolizam i onda ćeš se krenuti debljati.

            Sretno"

            Comment


            • #7
              Re: plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec

              Originally posted by Maslačak View Post
              jedino što ćeš sa 2 obroka postići je to da ćeš mršaviti jedno vrijeme, a onda će sve stati jer si usporio metabolizam i onda ćeš se krenuti debljati.

              Sretno"
              Hvala na objasnjenju, pokusat cu to promjenit ..

              Comment


              • #8
                Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                Moraš ubaciti barem 4 obroka...to je minimum...a po mogućnosti 5-6

                Znam da je teško...pogotovo ako ideš u šk., na fax, radiš... jer i sama sam prolazila kroz to..i još uvijek prolazim... no, na sve se navikne

                Comment


                • #9
                  Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                  Ja sam u mjesec izgubila skoro 10 kg, s tim da sam skoro 8 obroka imala

                  Comment


                  • #10
                    Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                    Originally posted by Maslačak View Post
                    Moraš ubaciti barem 4 obroka...to je minimum...a po mogućnosti 5-6

                    Znam da je teško...pogotovo ako ideš u šk., na fax, radiš... jer i sama sam prolazila kroz to..i još uvijek prolazim... no, na sve se navikne
                    Heh ok, probat cu ova moja 2 obroka podjelit na 4-5 ..

                    Comment


                    • #11
                      Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                      Originally posted by KLEME View Post
                      Ja sam u mjesec izgubila skoro 10 kg, s tim da sam skoro 8 obroka imala
                      Eh da je meni 10 KG skinuti za 1 mjesec sa svim ovim trudom, do sad sam 22 KG skinuo

                      Comment


                      • #12
                        Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                        Hehehhe, ja jednostavno konstantno jedem.

                        Nema me uopće u kući, samo sam po vani bježim i skačem. Ali čim se približim nekoj hrani, odma čapam.

                        Šta je na stolu, ja to smatram ponuđenim! (ma da stol bio od Pape Ivana...)
                        Ak mi se dosadno voziti u busu, odem u trgovinu, kupim 2 banane i 2 nektarine i našao sam si zanimaciju skroz do zadnje stanice xC
                        Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                        http://www.facebook.com/adoni.costo
                        http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                        http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                        Comment


                        • #13
                          Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                          Broj obroka u danu nema apsolutno nikakve veze sa brzinom metabolizma.
                          Jedenje 2 ili 3 veca obroka u odnosu na 10 manjih, a pod pretpostavkom da je sve ostalo isto(makronutr. profil hrane,isti unos kcal i sl.), nece utjecati na brzinu metabolizma.
                          Jedite kako vam odgovara. Ako vam vise odgovara 10 obroka jer volite stalno nesto zvakati - slobodno navalite.S druge strane, ako u toku dana nemate vremena jesti svaka 3-4h, ili radije pojedete 3 obroka od 1000kcal nego 6 od 500kcal, ili jednostavno ne stignete zbog obveza - nece vam se nista lose dogoditi, niti cete usporiti metabolizam, a niti miske izgubiti.
                          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                            ne slažem se s tim...niti najmanje!

                            Evo i jedan citat sa ovog foruma:

                            Originally posted by kelly View Post


                            - Bazalni metabolizam je dnevna potrošnja kalorija bez obavljanja bilo kakvog rada (rad unutarnjih organa, održavanje tjelesne tempetature, održavanje napetosti mišića u mirovanju)

                            - Osoba izuzetno brzog metabolizma troši, pri jednakoj dnevnoj aktivnosti, nekoliko stotina kcal dnevno više nego osoba izuzetno sporog metabolizma, što znači da može jesti nekoliko stotina kcal dnevno više i imati jednaku tjelesnu težinu (to je objašnjenje kako je moguće da neko jede više i bude lakši, a neko jede manje i bude teži, uz podjednaku dnevnu aktivnost)

                            Bazalni metabolizam se može ubrzati:
                            - povećanjem kalorijskog unosa
                            - povećanjem udjela proteina u ishrani
                            - povećanjem broja obroka (uz isti kalorijski unos)
                            - povećanjem mišićne mase
                            - povećanjem broja treninga dnevno (aerobnih)
                            - intenziviranjem dnevne aktivnosti (više pješačenja, manje vožnje)
                            Last edited by Maslačak; 18-07-12, 13:52.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                              Igiboy je u pravu, to da veći broj obroka ubrzava metabolizam je ipak mit. Evo članak sa studijama koje to dokazuju:
                              http://www.theiflife.com/eating-more...ur-metabolism/

                              Naravno, netko će osjetiti blagodati ishrane s 6 obroka, ali neće ubrzati metabolizam. Opet je na kraju dana sve stvar kvalitete unesenih nutrijenata i kalorijskog suficita ili deficita.

                              Comment

                              Working...
                              X