Announcement

Collapse
No announcement yet.

Više manjih obroka ili manje većih

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Više manjih obroka ili manje većih

    Jos cu se jednom ubaciti u temu da zavrsim kako je dostojno...

    Originally posted by T.A.T.A. View Post
    On ima znanja ko svi mi na ovom forumu skupa!
    Po procitanim postovima od priesta da se zakljuciti da je vrhunski znalac, ali rekao bi par rijeci i o ostalim momcima...

    IggyBoy; clan foruma 3 godine i kusur, kako kaze naslov njegovog prvog threada dosao je kao totalni pocetnik.
    Fascinantno je koliko je znanja covjek skupio u taj period, svaka njegova recenica napisana, napisana je s argumentima sto rijetko danas viđam. Ama bas nikad ne pise bezveze da napise nesto ( poput nekih od nas ukljucujuci mene), vec svaka rijec ima smisla i u vecini slucajeva je u pravu.
    Isto i sto se njegovih rezultata tice, tko nije neka pogleda i procita napredak od dana kad je dosao do zadnjeg updatea slika.

    PatrickStar; sve isto, skoro 5000 postova, od toga 99% napisano s idejom, koliko je clanova pomogao savjetima...neznam sto puno pisati, njegove slike govore vise od rijeci...

    Kelly; covjek je stvoritelj ovog foruma, svaki je beni dan mora trpiti i slusati neke budale poput nas, delete ovo delete ono, pomozi ovom pomozi onom, i sto je najgore od svega, mora ostajati neutralan...
    Zao mi je sto sam ga se jedno dotaknuo u postu jer covjek to nije zasluzio, covjek zasluzuje da u koji god grad da dođe u HR da mu se plati i jesti i piti, i da mu se pica sredi. I opet mu necemo vratiti dovoljno koliko je on nama dao....

    MarkoPolo; Svi znate sto cu napisati jer je to ocito. Moj je idol i to ne skrivam, kad sam lutao kao pas iscrpljujuci forum do zadnje kapi informacija bezuspjesno se pokusavajuci definirati odlucio sam okrenuti njegov broj. Nacin na koji me vodio, nacin na koji je sudjelovao samnom u mojoj definiciji zasluzuje samo da mu se klanjam i zahvaljujem svaki dan.
    Iskustvo koje steknes u radu s njim se ne moze mjeriti s icim, tako da sve sto sam pisao do sada pisao sam iz vlastitog iskustva. Da, pokusavao sam puno varijanti, a samo jedna kombinacija bila dobitna - Markova.
    I zato vjerujem vise Marku nego ikom drugom, jer svi ste vi mene vodili kroz defku, vase sam postove citao i provodio u djelo, nazalost neuspjesno, bez uvrijede ikom jer globalno govorim.

    Također treba spomenuti Vendija, Dalibora i meni osobno dragog Hardija kao strace foruma, a i mlađe decke također pametne poput remodea, trace4 i gigi01



    At the end...
    Isprike svakom tko se nasao uvrijeđen icim napisanim od moje strane, posebno Vladimiru koji je ni kriv ni duzan dobio po nosu, rasprave su da se raspravlja na kulturan i civilizian nacin cega mislim da nije manjkalo ovdje....
    Ja i dalje smatram da je 6-8 obroka ispravan put, tko se ne slaze neka jede 3 i svi smo zadovoljni i svakom zelim srecu.
    Molim sve clanove sa neprimjerenim komentarima koje nemaju veze sa temom da ih zadrze za sebe, naravno, nekom se sviđam nekom ne, to je totalno nebitno u temi....

    tocka!

    Comment


    • Re: Više manjih obroka ili manje većih

      Originally posted by IgyBoy View Post
      Pozdrav druze riss,iznimno mi je drago da si se ukljucio.
      Kada je u pitanju "optimalno" iskoristavanje hrane u datom trenutku, dok se pokusavamo definirati rekao bih da,bez obzira sto imamo 3 obroka,hrana nece odlaziti u salo,bar ne u znacajnim kolicinama.2000-2500kcal dnevno,uneseno na tri obroka uz obilje povrca ce se probavljati duze nego obrok istog sastava,ali sa duplo manje kalorija.Uz to, i ovdje vrijedi pravilo kao i kod 6 ili 7 obroka: najveci obrok ide nakon treninga,pa uz dnevni kcal deficit i unos vecine kalorija u periodu nakon treninga mogucnost spremanja u salo je zaista mala(rekao bih nepostojeca).Ako se cak nesto i pospremi u salo,produzeni period pauze izmedju dva hranjena daje prostora za vece iskoristenje istih tih masti kao izvora energije(sto ce biti dodatno naglaseno ako je glikogen nisko).U tom slucaju imamo jos jedan benefit.Kao sto kazes, iz sala,a u odsutnosti glukoze(kada je glikogen nisko) tjelo proizvodi ketone. Ketoni su, kako si rekao, "slabija energetska valuta",pa tako imamo dodatni bonus,tj. energija iz sala sada vise nije 1kg= 7000kcal, vec dosta manje.
      U slucaju da smo na masi,opet vrijede slicna pravila.
      Slazes li se ili sam nesto izostavio?
      pa složili smo se oko toga da obrok mora bit pomno planiran ovisno o potrebi... uvijek je bolja opcija više obroka kad nam trebaju nego se dva puta natrpat kad stignemo... izlika da se nema vremena je jako opasna, jer je pitanje kad taj obrok uslijedi... logično je da će deficit dovest do smanjenja sala ali me niko ne može uvjerit da je takav oblik prehrane sa dva obroka jednako dobar kao onaj sa više manjih (u jutro kad smo "prazni", dva sata prije treninga, poslije treninga kao pwm, pa kruti obrok i navećer pred spavanje..) eto već sam 5 obroka nabrojao... ova 2 obroka sa početka teme mi djeluju malo previše mazohistički..
      ne slažem se da su ketoni bonus, oni su nužno zlo u trenutku kad nemamo ništa bolje i do njih se zapravo teško dolazi.. zato gubitak sala i zahtjeva veći napor, pa u vremenu kad se protiv sala borimo dodatno stvaranje nam nikako ne treba.. tijelo mora stvorit salo ako smo u samo dva obroka podijelili dnevne kalorije jer to omogućuje egzistenciju i zbog toga smo kao vrsta opstali sve ove godine...
      idealno mršavljenje bi bilo da se bazalna potreba podmiri iz više obroka a višak sala potroši treningom kad se dogodi "klik" u metabolizmu kad je i salo dobro kao izvor energije..
      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

      Comment


      • Re: Više manjih obroka ili manje većih

        WTF dobro si sve skužio tko je tko na forumu, i hvala za pohvale. Ima još pravih ljudi na forumu, teško je sve i nabrojati.

        Ali da se vratim na temu iako sam već rekao sve što sam imao; Igy je vrhunski znalac i ja se slažem sa njim u 99% onoga što napiše, međutim ovdje se ne slažem sa njim oko iskoristivosti hrane i broja obroka. On je uspio sa tri obroka, nema razloga da mu ne vjerujemo, ali pitanje je je li uspio ZBOG ili UNATOČ 3 obroka. Drugo 3 obroka nije za svakoga, po meni je minimum 4 obroka za veliku većinu ljudi jer ja sa 3 ne mogu funkcionirati, a i Patrik ne ide ispod 4 obroka. O jednom ili 2 obroka nema ni govora da se može funkcionirati na duže staze.
        Kao što sam rekao ja sam sad na 4-5 obroka, a na masi je to 6-7 obroka, toga se držim i toga ću se držati. Nećemo sada navoditi primjere genetskih frikova jer jedna lasta ne čini proljeće.

        Višak hrane možda neće sav ići u salo jer neće ni dospjeti sve u krv, ali organizam ima sisteme da se toga riješi pa će dio hrane ići u wc. Samim tim je iskoristivost hrane smanjena. Probava se ne produžuje proporcionalno sa povećanjem količine hrane u jednom obroku, malo da ali ne potpuno. Jedan dio hrane će otići u salo, u salo će otići visokovrijedne AK i glukoza a nazad ćemo dobiti ketone koji i nisu baš neka sreća za tijelo.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • Re: Više manjih obroka ili manje većih

          Originally posted by riss View Post
          pa složili smo se oko toga da obrok mora bit pomno planiran ovisno o potrebi... uvijek je bolja opcija više obroka kad nam trebaju nego se dva puta natrpat kad stignemo... izlika da se nema vremena je jako opasna, jer je pitanje kad taj obrok uslijedi...
          Krivo si me shvatio. Izlika da nema vremena u stvari nije izlika,vec namjerno izostavljanje tog obroka i njegovo CILJANO unosenje kasnije u toku dana. I dalje svaki od ta tri obroka ima svoje kako i zasto.Obrok poslije treninga je najveci u danu,a ostala dva se planiraju po potrebi.

          Originally posted by riss View Post
          logično je da će deficit dovest do smanjenja sala ali me niko ne može uvjerit da je takav oblik prehrane sa dva obroka jednako dobar kao onaj sa više manjih (u jutro kad smo "prazni", dva sata prije treninga, poslije treninga kao pwm, pa kruti obrok i navećer pred spavanje..) eto već sam 5 obroka nabrojao... ova 2 obroka sa početka teme mi djeluju malo previše mazohistički..
          ne slažem se da su ketoni bonus, oni su nužno zlo u trenutku kad nemamo ništa bolje i do njih se zapravo teško dolazi.. zato gubitak sala i zahtjeva veći napor, pa u vremenu kad se protiv sala borimo dodatno stvaranje nam nikako ne treba.. tijelo mora stvorit salo ako smo u samo dva obroka podijelili dnevne kalorije jer to omogućuje egzistenciju i zbog toga smo kao vrsta opstali sve ove godine...
          idealno mršavljenje bi bilo da se bazalna potreba podmiri iz više obroka a višak sala potroši treningom kad se dogodi "klik" u metabolizmu kad je i salo dobro kao izvor energije..
          Ne slazem se da ce tjelo u slucaju dva obroka pospremiti ista u salo.
          U periodu defke, kada je glikogen gotovo konstantno nisko, prvi prioritet organizma ce biti obnova glikogena.
          Primjer: defka, 2000kcal, svaki obrok = 1000kcal.
          Obrok bi bio 1000kcal, gdje dobar dio cine proteini, a ostatak iz kompleksnih UH-a(cak i nije potrebno) i dosta salate.
          Samo vrijeme probave takvog obroka ce potrajati preko nekoliko sati.
          Unutar vremena probave tog obroka vec smo potrosili znacajan dio istog.
          Ako nesto i ostane to ce ici za popunjavanje glikogena.
          I to sve pod pretpostavkom da je u pitanju dva obroka,a ne tri koja sam zagovarao i da nema treninga.
          Ako ubacis i trening u jednadzbu i sukladno tome preraspodjelis kalorije,sanse da nesto ode u salo su nepostojece.
          Tjelo ce stvarati salo ako ima viska(sto ovdje nije slucaj),a ne zato sto jedemo dva obroka kao u ovom slucaju.
          Idealno mrsavljenje stoga po meni nema veze sa brojem obroka.Opet dodjemo na kcal in vs kcal out.


          Originally posted by kelly View Post
          međutim ovdje se ne slažem sa njim oko iskoristivosti hrane i broja obroka. On je uspio sa tri obroka, nema razloga da mu ne vjerujemo, ali pitanje je je li uspio ZBOG ili UNATOČ 3 obroka. Drugo 3 obroka nije za svakoga, po meni je minimum 4 obroka za veliku većinu ljudi jer ja sa 3 ne mogu funkcionirati, a i Patrik ne ide ispod 4 obroka. O jednom ili 2 obroka nema ni govora da se može funkcionirati na duže staze.
          Kao što sam rekao ja sam sad na 4-5 obroka, a na masi je to 6-7 obroka, toga se držim i toga ću se držati. Nećemo sada navoditi primjere genetskih frikova jer jedna lasta ne čini proljeće.
          Kelly,ZBOG ili UNATOČ u ovom slucaju ne vrijede, jer sam probao sa 6 i 7 i nisam bio zadovoljan.U mom slucaju tada sam napredovao UNATOC 6 obroka.


          Originally posted by kelly View Post
          Višak hrane možda neće sav ići u salo jer neće ni dospjeti sve u krv, ali organizam ima sisteme da se toga riješi pa će dio hrane ići u wc. Samim tim je iskoristivost hrane smanjena. Probava se ne produžuje proporcionalno sa povećanjem količine hrane u jednom obroku, malo da ali ne potpuno. Jedan dio hrane će otići u salo, u salo će otići visokovrijedne AK i glukoza a nazad ćemo dobiti ketone koji i nisu baš neka sreća za tijelo.
          Procitaj moj odgovor gore rissu.Organizam ne funkcionira bas tako.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • Re: Više manjih obroka ili manje većih

            Nisam odolio:

            Morpheus.jpg

            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • Re: Više manjih obroka ili manje većih

              Originally posted by PatrickStar View Post
              Nisam odolio:

              [ATTACH=CONFIG]13316[/ATTACH]

              hahahahah, kakav si ti sick bitch patriche...

              9819335.jpg

              Comment


              • Re: Više manjih obroka ili manje većih

                Ha, ha, dobar, dobar!
                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                Comment


                • Re: Više manjih obroka ili manje većih

                  ...probao sam jest 3 obroka dnevno (NE IF) i doslovno sam se preporodio što se tiče toga da nemoram stalno mislit kad ću jest i nosit sa sobom hranu... napredak je isti kao i kada jedem više obroka (6-7)...
                  ...inače i dalje jedem više obroka jer mi paše i nisam napuhnut, da nema tog "bloated" problema jeo bi 3 puta bez dileme...
                  Last edited by chawwklattt; 24-07-12, 14:10.
                  jasminhalkic.com
                  http://www.myfitnesspal.com/chawwklattt

                  Comment


                  • Re: Više manjih obroka ili manje većih

                    Pa to je izgleda varira od osobe do osobe, nekom bolje leže manji broj obroka, nekom više. Triba probat i vidit kako kome odgovara. Al ja ipak mislin da za ozbiljniji napredak i razvoj ipak se treba držat načela od minimalno 4-5 obroka dnevno. 2-3 velika obroka su super za "beachbody" (ako i za njega), al za profesionalca.... sta je sa toliko vaznim metabolizmom ljudi? Njega se ubrzaje prvenstveno preko prehrane i veceg broja obroka....
                    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                    Comment


                    • Re: Više manjih obroka ili manje većih

                      Mnogi studiji dokazuju da količina obroka nema veze sa brzim/sporim metabolizmom.
                      jasminhalkic.com
                      http://www.myfitnesspal.com/chawwklattt

                      Comment


                      • Re: Više manjih obroka ili manje većih

                        Originally posted by mavidiga View Post
                        krivo si se nasao prozvanim, aludirao sam na teoreticare s 2 mjeseca staza u teretani sto napinju misice kad prolaze ulicom nitko ne ocekuje ni od tebe,vendethe ili nekog treceg da djaba prosipate svoje znanje i iskustvo po forumu, samo sam ukazivao na dobru volju vladimira sto je nesebicno pomagao. isto je radio i mali priest kojeg na zalost vise nema toliko na forumu.
                        mislim da smo i marko i ja dosli prvenstveno ovde da naucio, a i dzaba prosipamo svoje iskustvo i podijelimo sa drugima.
                        Meni licno je to najmanji problem (iako, sto mi je zao, jendostavno ne uspjevam da odvojim vise dovoljno vremena da budem na forumu), a ni marku sigurno nije, jer je bilo vremena kad smo visili po forumu samo da bi djellili upravo dzaba savjete, i pokusali da pomognemo.
                        Stvar je u tome, meni licno se vise puta desilo, da potrosim svoje vrijeme da nekom nesto objasnim, i na kraju taj neko radi opet nesto drugo, jer musli da mu seres i pametujes, ako mu ne pricas konkretno o vjezbama i tezinama, nego o nekim puno vaznijim stvarima. I jednostavno dopizdi vremenom pricati nekom nesto.

                        ILI upravos to se ovde desava, ako pocne neko da dematuje vas stav, vas princip rada its,..onda se na kraju okrene prica u tom smjeru da je pogersan nacin na koji radite,..i pojedem svaki put govno kada vidim da neko za koga sam odvajao cak is ate da mu privatnim porukama objasnim neke stvari, na kraju rkene da radi po nacinu nekog drugog ako je taj zabiljezio dobar rezultat po pitanju defke ili mase (evo, lupam samo kao primjer patricka koji odradi *****u defku),.. i onda, dzaba si pricao,..ovaj vidi da je patrick na neki sasvim drugi ancin odradio ***** posao, i odjebe te i prihvati se necega kako patrick radi , a da ustvari i pojma nema sta to patrick tacno radi.

                        rekao sam u zadnjem postu sto je Iggy citirao.
                        nema ovoj raspravi kraja, i suludo je pokusavati ubjediti nekoga u nesto drugo, ako se taj neko pronasao evc za sebe rpavi nacin.
                        Ja cu primiti savjet od svakoga, svacije me misljenje zanima, i volim da cujem kada je upitanju moj rad..da vidim sta neko misli sta bi se tu moglo prmijeniti kako bi bilo boljih rezultata, ALI mala je vjerovatnoca da cu ja na krajud a prihvatim to da radim po tome, jer sam nasao za sebe nacin koji mi odgovara, bez obzira kako to izgledalo i nekom se cinilo, i kakve mi argumente prosipao. Dzaba, meni ide, meni radi i ne treba mi da mijenjam ista.
                        Ista stavr za ostale, nasli ste za sebe pravi nacin, super, drzati se toga ne dirajte nista ako ima razultata.
                        Al nema smisla onda i nekom drugom koji je za sebe pronasao pravi pristup, pokusavate da mijenjate misljenje, samo zato ako ono izgleda malo drukcije od vaseg.

                        A sasvim je druga stavr kad je upitanju neko kao momak koji je otovorio temu,..nacitat ce se svega i svacega,..i bit ce samo zbunjen, ili ce prihvatiti onaj nacin za koji bude vise argumenata, a moze se desiti da njemu bas taj nacin uopste nece lezati.
                        I jedini nacin da sazna, jest da potrosi malo vrmena kao sto smo i mi, da isproba razne varijante dok ne nadje ono sto mu odgovara.
                        "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                        Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                        https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                        http://www.staying-fit.net/

                        Comment


                        • Re: Plan je skinuti jos 10 KG za 1 mjesec, imam 2 obroka dnevno, ne jedem tjesteninu.

                          Originally posted by IgyBoy View Post
                          Broj obroka u danu nema apsolutno nikakve veze sa brzinom metabolizma.
                          Jedenje 2 ili 3 veca obroka u odnosu na 10 manjih, a pod pretpostavkom da je sve ostalo isto(makronutr. profil hrane,isti unos kcal i sl.), nece utjecati na brzinu metabolizma.
                          Jedite kako vam odgovara. Ako vam vise odgovara 10 obroka jer volite stalno nesto zvakati - slobodno navalite.S druge strane, ako u toku dana nemate vremena jesti svaka 3-4h, ili radije pojedete 3 obroka od 1000kcal nego 6 od 500kcal, ili jednostavno ne stignete zbog obveza - nece vam se nista lose dogoditi, niti cete usporiti metabolizam, a niti miske izgubiti.
                          Hvala Bogu pa je neko objasnio kako jest...mislio da cu ono 'najmanje 6 oborka' morati citati kroz citavu temu


                          ne, razlike nema...jedino je meni 5-6 obroka pomoglo da poguram apetit kad sam poceo trenirati, jer asm prije toga jeo krisku hljeba sa medom za jedan obrok(da, to je nista) i nikako nisam mogao pojesti puno odjednom...onda sa vise obroka mi se brzo popravio apetit i sad jedem bilo gdje izmedju 2-5 obroka

                          300-500 kalorija iznad odrzavanja, 40/40/20 p/UH/masti i to je sve sto mi je potrebno pripaziti na prehrani, nije lahko ali je jednostavno
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • Re: Više manjih obroka ili manje većih

                            Evo baš pojeo kilu krompira i 300 g piletine. Finih 1000 kalorija.
                            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                            Comment


                            • Re: Više manjih obroka ili manje većih

                              vec mjesec dana u menzi jedem 500-700 g piletine i 100-300 g rize.. u jednom obroku..

                              jeidno sto mi se poslje jako spava, i obicno dobijem proljev jer mi je to preveliki stres za organizam.
                              Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                              progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                              kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                              Youtube:

                              Primjer treninga snage/hipertrofije
                              Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                              Sve o prehrani
                              Sve o treningu

                              Comment

                              Working...
                              X