Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bombardirani smo da kruh nije dobar da ga treba izbaciti - Zobeni kruh?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bombardirani smo da kruh nije dobar da ga treba izbaciti - Zobeni kruh?

    Bombardirani smo da kruh nije dobar da ga treba izbaciti i sl., a činjenica je da nam treba dobar izvor UH pri većini obroka, a i mnogi se ne mogu baš odreći kruha. Sad se čovjek zapita, radimo palačinke od zobenih pahuljica na 100 načina, zašto ne bi i kruh?Pa ovako, jučer sam napravio svoj prvi zobeni kruh, nije baš ispao perfektan jer sam nešt smuljo s kvascem, al sad znam za ubuduće, al je odličan, zasitan u mp3. Recepat ide ovako nekako: kila smljevenih zobenih, kvasac, 2 praška za pecivo, 2 kavene soli i 2 šećera (original smeđi ili neki zaslađivač...), znači sve ubacimo u jednu posudu mjesimo i dodajemo vruću odu dok ne napravimo tijesto, stavimo na dizanje sat ipo.dva i u pečnicu do sat vremena na 200. Bakin savjet za sljedeći put, mlijeko umjesto vode (0.9) i premazati jajima prije pečenja.
    Vrlo zasitno, odlična zamjena za bijelo smeće, dugo može stajati, vrlo važno nizak GI. Ništa, dobar tek
    Last edited by Živojin Mirić; 18-09-12, 14:22.

  • #2
    Re: Bombardirani smo da kruh nije dobar da ga treba izbaciti - Zobeni kruh?

    probat ce se! tnx
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #3
      Re: Bombardirani smo da kruh nije dobar da ga treba izbaciti - Zobeni kruh?

      Ako je nizak GI onda je stvarno vrijedan probanja.

      Realno, radi njega i izbjegavamo kruv
      Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

      Comment


      • #4
        Re: Bombardirani smo da kruh nije dobar da ga treba izbaciti - Zobeni kruh?

        možeš kupiti i zobeno brašno, u prodavnici zdrave hrane... te pahuljice su uglavnom pečene pre presovanja... Nisam pravio zobeni hleb nikad, ali jesam kupovao, beskvasni, i mogu reći da je onako... bolji mi je raženi, pšenični, čak i ječmeni
        Hleb inače nije zdrav upravo zbog kvasca... remeti crevnu floru i zakišeljava organizam... napravi beskvasni hleb, e to je onda prava stvar
        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
        mind, it doesn’t matter.”

        Comment


        • #5
          Re: Bombardirani smo da kruh nije dobar da ga treba izbaciti - Zobeni kruh?

          kad sam ima problema s proljevima, jeo sam beskvasni i bezšenični kurh, e to je onda sranje.

          btw mislim da ga je stara sa sodom bikarbonom radila(umjesto kvasca)
          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

          Youtube:

          Primjer treninga snage/hipertrofije
          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
          Sve o prehrani
          Sve o treningu

          Comment


          • #6
            Re: Bombardirani smo da kruh nije dobar da ga treba izbaciti - Zobeni kruh?

            moze i sa sodom bikarbonom, ali pravi beskvasni hleb se pravi tako sto se testo ostavi da se ukiseli samo, stoji oko dan/dva pre pecenja... najvaznije je kod ovog hleba sto stajanjem fitinska kiselina iz omotaca zitarice biva unistena, pa je tako i hleb zdraviji
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • #7
              Re: Bombardirani smo da kruh nije dobar da ga treba izbaciti - Zobeni kruh?

              Ustvari, sve žitarice bi se trebale namakat i fermentirat prije konzumacije, ali malo kome se da s tim zezat. A proizvodi od pšenice, bilo oni integralni ili ne, pa tako i kruh, su sami po sebi loši jer je pšenica zadnjih desetljeća toliko modificirana da je s pravom zovu frankenwheat:http://www.naturalnews.com/037170_GM...ilure_GMO.html
              http://www.naturalnews.com/036845_wh...in_gluten.html
              Riža i zob su bolji izbor, po meni.

              Evo jedan recept za paleo kruh (nisam ga probao jer ne jedem jaja, ali frendica koja ga je radila po tom receptu kaže da je odličan):
              http://yogiana.blogspot.com/2012/07/...m-brasnom.html

              Comment


              • #8
                Re: Bombardirani smo da kruh nije dobar da ga treba izbaciti - Zobeni kruh?

                Danas majka napravila domaći kruh, bez dodatnih sr*nja, sve znamo sta je islo u njega. Zasitan, zdrav i sigurno ukusniji od kupovnog
                Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                Comment

                Working...
                X