Announcement

Collapse
No announcement yet.

To sto neki ljudi ne podnose mlijeko to ne znaci da ono ne valja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To sto neki ljudi ne podnose mlijeko to ne znaci da ono ne valja

    EDIT: Sa ove teme je preusmjereno: http://www.building-body.com/forum/t...ein-..mucnina-!

    Oprostite sto dizem temu iz mrtvih. Kelly nikako ne mozes uspoređivat McDonald's i mlijeko -.-
    Mlijeko NIJE junk food.
    To sto neki ljudi ne podnose mlijeko to ne znaci da ono ne valjda.
    I sto moze 3 deci mlijeka uz dorucak lose napraviti?? NISTA
    I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

  • #2
    Re: kreatin ..protein ..mucnina ?!

    moze ti pojesti sve misice sto si ikad nabio :P
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: kreatin ..protein ..mucnina ?!

      A nakon tjedan dana konzumiranja mlijeka se pretvoris u kravu
      I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

      Comment


      • #4
        Re: kreatin ..protein ..mucnina ?!

        ne nego kad jedes samo travu i vodu citav dan pretvoris se u kravu, a onda pisas mlijeko
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #5
          Re: kreatin ..protein ..mucnina ?!

          I jos ako imas srece bit ce mlijeko sa 0,9% masnoce D
          I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

          Comment


          • #6
            Re: kreatin ..protein ..mucnina ?!

            momci, sad ste nepotrebno sprdate.

            ja sam bio veliki zagovornik mlijeka, isto mi je išlo na živce kada su ovdje na forumu prljuvali po mlijeku jer ga naprosto obožavam. nisam vjerovao svemu šta se moglo pročitati.

            na defki prošlo ljeto u prehrani koju mi je bila složena nije bilo mlijeka, mislio sam da ću poludjet jer sam do onda pio do 1 L dnevno.

            uspio sam izgurat defku bez mlijeka i primjetio sam da u to vrijeme nisam imao nikakvih problema sa kožom za razliku od inače i još neke pozitivne stvari.

            sad po zimi pijem max 2, 3, 4 dcl dnevno i nemam nik`ih većih problema.

            radi se o tome da ovo u dućanu u principu nema veze s mlijekom. pročitao sam jedan članak u kojem su obrađeni svi koraci i postupci u preradi mlijeka i moram vam reć da mi se ogadio život.

            Zaključak članka je da što se mlijeko duže ne pokvari to je "otrovnije". Tako sam radio eksperimente i kupovao sam razne vrste, sad sam našao jednu koja mi odgovara i toga se držim, u minimalnim količinama naravno.

            Da bar znam nekoga tko ima kravu
            Znoj štedi krv

            Comment


            • #7
              Re: kreatin ..protein ..mucnina ?!

              Moje misljenje je da 3-4 deci mlijeka ujutro uz zobene ne moze napraviti veliku razliku.
              Evo vec 6 mj nisam koristio mlijeko, u zadnje vrijeme uzmem 3 deci ujutro uz zobene i nista se nije promijenilo.

              Ako netko ne podnosi mlijeko uvijek ima zamjene za njega. npr bademovo mlijeko. Kupio sam jednom i mogu rec da je predobro
              A mozes ga bez problema napraviti kod kuce samo ti treba 20-ak g badema, voda i blender i imas skoro litru "mlijeka"

              I nismo htjeli sprdat Kelly-a ali on je malo pretjerao uspređivajuci mlijeko sa rakijom, McDonaldsom, coca colom itd.
              I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

              Comment


              • #8
                Re: kreatin ..protein ..mucnina ?!

                Ovako...
                Da ja iz dubine duše kažem par rijeci....
                Puno vas, ali bas puno laprda uvijek jedno te isto, te je čokolino dobar, te je mlijeko super, da je ovo ovako, da je ono onako...
                Jednog dana kad budete ( a siguran sam za vecinu da nije ) budete radili natjecateljsku definiciju, bila ona natural ili na kemiji, onda ce sve vase teorije pasti u vodu. Hvatate se konstantno teorije, kad tu teoriju sprovedete u praksu onda ce vase rijeci dobivati na težini, a ne laprdati o nekom tko je prošao ovo i prošao ono a pitaj dragoga Boga što je taj trpao u sebe od kemije.
                Kcal in - Kcal out, to je jednostavna matematika, ali frajeri dragi, kad budete radili dijetu onda mi se javite ako ju budete radili s mlijekom i čokolinom naprimjer. Pa da vidimo kako ce ispasti ta vasa dijeta.
                Mozda ste promasili forum, stvarno neznam. Mlijeko u BB-u? Not approved. Jesam ja sad zatucan i glup ili je 99% natjecatelja u kur*cu jer ne pije mlijeko koje je super?

                Ja uopce vise nemam namjeru komunicirati s vecinom ''papaka'' koji su vrsni teoretičari koji svoju teoriju ne mogu potkrijepiti slikama pa da ja i ostali vidimo kako ta teorija drži vodu kad se sprovede u praksu.

                Vecina ni nezna sto je prava dijeta. To je teror. Nema te. Nestao si. Ne komuniciras.
                Ja sam prosao dijetu 2 puta, da... natjecateljsku dijetu, nazalost obe natural pa sam htio ne htio izgubio dosta mišične mase unatoč gomili proteina i aminokiselina koje sam trpao u sebe. Znam režim i život jednog bodybuildera. Znam kako sustav funkcionira. Jer sam probao. I zato znam što pricam, teorija je jedno a praksa je drugo... jer teoriju sprovesti u praksu, treba ipak imati malo više muda...

                Pozivam sve pametne teoretičare da svoja uvjerenja potkrijepe slikama i tako nam pokažu kako za njih funkcionira ono što na večini ne funkcionira!

                Comment


                • #9
                  Re: kreatin ..protein ..mucnina ?!

                  malo smo se zezali kao u svim drugim temama, nije nikom trebala biti uvreda


                  a kelly-ev stav o mlijeku sam vec procitao u temi koja je ili njegova ili je on u njoj komentarisao, ugl. postavio je lik neki dan i sve sam procitao sta je napisao




                  bodybuilding approved? ja nisam papagaj da ponavljam ono sto neki drugi ljudi kazu samo zato sto je to ''bodybuilding approved'' (iako nije) nego svoje stavove baziram na licnom iskustvo, iskustvu drugih, istrazivcanjima, logici i kao prvo ne ogranicavanjem na ono sto je ''bodybuilding approved'' - iako sam isti takav bio prije i isto tako mi lose kad vidim nekoga ko se proturjeci mojim stavovima, ali sad sam vidio obje strane
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #10
                    Re: kreatin ..protein ..mucnina ?!

                    Originally posted by Rijeka87 View Post
                    Oprostite sto dizem temu iz mrtvih. Kelly nikako ne mozes uspoređivat McDonald's i mlijeko -.-
                    Mlijeko NIJE junk food.
                    To sto neki ljudi ne podnose mlijeko to ne znaci da ono ne valjda.
                    I sto moze 3 deci mlijeka uz dorucak lose napraviti?? NISTA
                    Mlijeko je za mene smeće, i ja to govorim iz osobnog iskustva, jer sam imao brojne zdravstvene probleme od njega, kad sam ga prestao piti preporodio sam se.
                    Vi ste mladi i ne škodi vam toliko, ali kao što kaže WTF 99% natjecatelja ne pije mlijeko, pa sad ti razmisli zašto.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: kreatin ..protein ..mucnina ?!

                      neko je intolerantan na laktozu, napuse te (ali ne trajno naravno, nego ti samo daje onaj 'bloated' osjecaj) i normalno kad radis dehidraciju da neces uzimati nesto sto ce te uciniti bloated...ali to ne znaci da inace ne bi koristili



                      kelly ja bas podrzavam u potpunosti da sebi nadjes ono sto ti najbolje ide...meni je tesko bilo unositi kalorije uvijek, imao sam 50 kila kad sam poceo trenirati...onda poceo unositi nekih 500 cals preko mlijeka i usput jos 50-60g proteina = i ja se preporodio

                      npr. neko se preporodi od zobenih, ja ih ne mogu..ali opet unesem istu kolicinu UH i P i M koje bi unosio i sa zobenim i bez..i da li to negativno utice na moj napredak? noup



                      ugl. no hard feelings za ikog ovdje na ovom forumu
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • #12
                        Re: kreatin ..protein ..mucnina ?!

                        Originally posted by TripleZ View Post
                        kao prvo ne ogranicavanjem na ono sto je ''bodybuilding approved''
                        Ne treba se ogranicavati, istina. Ali zna se sto valja a sto ne valja Triple... ti si zagovornik IIFYM, po tome bi trebao znati da bio čokolino approved ili ne IT JUST DOESN'T FIT YOUR MACROS. Zato, recimo kad budes radio neko kvalitetnije rezanje onda ces znati da se trebas ograniciti u nekim stvarima i da ne mozes bas jesti sto te volja.
                        Masa je druga prica, mozes trpati sto te volja zar ne? Rasti ces, pitanje na koliko kvalitetan nacin ali opet ces rasti, a ako je u pitanje defka onda ces se rezati moj kur*ac. A i ako se hoces rezati, pitanje je kako ce i to ispasti.

                        IIFYM - If It Fits Your Macros treba sagledati i iz druge perspektive, npr. Do I need this Macros? Nope, nobody needs sugar from carbs.

                        Comment


                        • #13
                          Re: kreatin ..protein ..mucnina ?!

                          Mislim da je rasprava o mlijeku apsolutna glupost. Ako mislite da je dobro pijte ga, ne mislite nemojte. O tome se rasprava može protezati u nedogled. Ja ga lično nikada nisam pio, tek ga ujutro uz zobene ubacim dva deci,a dok nisam promjenio prehranu i nisam se počeo "zdravo" hraniti probao ga nisam.

                          Comment


                          • #14
                            Re: kreatin ..protein ..mucnina ?!

                            vidi wtf jedna stvar koju sam kod tebe primjetio je to sto ti imas licni primjer i iskustva s nutellom, koje je izgledalo ovako:

                            nisi bio na defki, tj. jeo si normalno ili si mozda i bio u malom suficitu...eh sad, uzimao si nutellu, bez ikakvih ogranicavanja, tj. sto bi se reklo bing eating i samo zderao to..eh sad, bili se usalio da nisi bio u suficitu? normalno da ne bi

                            u potpunosti si u pravu da se prostor za zezancije sa hranom smanji sa defkom, apsolutno...ako ja sad unosim 4000 kcals a jedine obaveze su mi recimo 200g P i 90-100 g M i ostalo punim UH ili bilo kojim odnosom UH/P/M---eh sad kad bih trebao da unesem 2200 a isto mi treba 200 g P i makar 80 g masti, onda vec ne mogu da se zezam kao gore - to nam je obojici jasno


                            cokolino je preradjen(ja ga ne jedem to je neko drugi spominjao) i ja mislim da nema dobro popunjen mikronutrijentski profil(ali ko vec zna sve mikronutrijente za svu hranu..) ali UH iz cokolina i UH iz zobenih U TVOM TIJELU ZAVRSE KAO GLUKOZA...ako si unio istu kolicinu UH iz zobenih ili nekog drugog izvora, dobices istu kolicinu glukoze koju tvoje tijelo korsiti

                            ponavljam, ne znam odkud ljudima ideja da ti tijelo kaze: hej brate ovo je cokolino, a ti se ne defki, e ne moze tako idemo pravo u salo iako si u deficitu


                            jer, oboje zavrsi kao ovo





                            ali naravno wtf, nisam izgorio po glavi da kada gladujem na dijeti kalorije unosim iz sokova i cokolina umjesto iz rize, jer sam gladan a riza ce me zasititi vise



                            tako da, zapitaj se ''do i need these macros from this food or is there a better source'' ali opet unesi iste makrose
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • #15
                              Re: kreatin ..protein ..mucnina ?!

                              Originally posted by kingpin View Post
                              momci, sad ste nepotrebno sprdate.

                              ja sam bio veliki zagovornik mlijeka, isto mi je išlo na živce kada su ovdje na forumu prljuvali po mlijeku jer ga naprosto obožavam. nisam vjerovao svemu šta se moglo pročitati.

                              na defki prošlo ljeto u prehrani koju mi je bila složena nije bilo mlijeka, mislio sam da ću poludjet jer sam do onda pio do 1 L dnevno.

                              uspio sam izgurat defku bez mlijeka i primjetio sam da u to vrijeme nisam imao nikakvih problema sa kožom za razliku od inače i još neke pozitivne stvari.

                              sad po zimi pijem max 2, 3, 4 dcl dnevno i nemam nik`ih većih problema.

                              radi se o tome da ovo u dućanu u principu nema veze s mlijekom. pročitao sam jedan članak u kojem su obrađeni svi koraci i postupci u preradi mlijeka i moram vam reć da mi se ogadio život.

                              Zaključak članka je da što se mlijeko duže ne pokvari to je "otrovnije". Tako sam radio eksperimente i kupovao sam razne vrste, sad sam našao jednu koja mi odgovara i toga se držim, u minimalnim količinama naravno.

                              Da bar znam nekoga tko ima kravu

                              To ovisi o kolicini konzervansa u mlijeku.Konzervansi nisu stetni u dopustenim kolicinama (zajebi onaj bullshit sto ti prodaju po TV reklamama i ostalim sranjima).Da nema konzervansa mi danas ne bi bili gdje jesmo.Toliko o tome
                              There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                              - Aldous Huxley

                              Comment

                              Working...
                              X