Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vitamin D i kalcij za brze mrsavljenje?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vitamin D i kalcij za brze mrsavljenje?

    znam da net.hr ima vecinu clanaka koja nemaju veze sa zdravom logikom, a kamoli istinom, ali da li ovdje ima cega?
    mozda su corava kokos pa danas nasli zrno.

    Uzimanje dodataka prehrani u obliku vitamina D i kalcija tijekom dijete može dovesti do pojačanog gubitka masnog tkiva u odnosu na dijetu bez dodataka prehrani.
    U časopisu Nutrition Journal objavljeno je istraživanje koje ukazuje na vitamin D i kalcij kao pomoć pri mršavljenju. Naime, tijekom dijete (-500 kcal/dan) volonteri koji su uzimali dodatke prehrani vitamina D3 (125 IU) i kalcija (600 mg) tijekom 12 tjedana izgubili su više masnog tkiva od ispitanika s jednakom početnom tjelesnom masom te na istoj dijeti, ali koji nisu uzimali dodatke prehrani.

    Osim toga, pokazalo se da su ispitanici koji su uzimali dodatke prehrani u prosjeku izgubili kilogram više te 55,6% masnog tkiva više od ispitanika koji nisu unosili dodatke prehrani.

    Bitno je naglasiti da su ispitanici na dodacima prehrani gubili i masno tkivo u području trbuha, što je izrazito važno s obzirom da je nakupljanje masnoća oko trbuha rizičan čimbenik za kronične bolesti.

    doduse, originalno je preuzeto s vitamini.hr, a marketing je vrlo bitna stvar, pa eto, tema je otvorena za diskusiju...
    prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

  • #2
    Re: Vitamin D i kalcij za brze mrsavljenje?

    Ja sam iz nekoliko izvora još davno pročitao da vit. D pomaže u sagorjevanju masnoća, ilitiga boljem iskorištavanju masnoća kao energije.
    Tako da net.hr ili vitamini.hr to nisu izmislili (barem ne prvi).
    A sada, koliko tu ima istine? Nadajmo se da je ima, jer je vit. D sam po sebi prepun beneficija i bez toga.
    Bar tako kažu.
    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

    http://www.facebook.com/adoni.costo
    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

    Comment


    • #3
      Re: Vitamin D i kalcij za brze mrsavljenje?

      ha jebiga oduvijek je na ovom forumu kod iskusnijih jeba*ča medu prva tri suplementa, jedan jaci, bolji, multivitamin..jos velike doze C vitamina.. i sibaj =)
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • #4
        Re: Vitamin D i kalcij za brze mrsavljenje?

        eh ovako,

        1) ljudi ne znaju prevesti artikal/istrazivanje, gubitak kilaze je kod obje grupe ispitanika bila ista - kaze se da je druga grupa izgubila vise masti (tj. ocuvala vise misica)

        2) obje grupa ispitanika su bile iskljucivo pretilne osobe, slaba povezanost sa nama

        3) posebno je vodjena briga da prije pocetka ovih 12 sedmica ni jedan osoba nije imala dovoljan unos calciuma i vitamina d3 - znaci svaka osoba koja je ucestvovala je imala ''deficiency'' ova dva mikrosa (sto vec nije dobar uslov za studiju) - opet, ne bi trebala biti povezanost sa nama

        4) sama studija kaze da su mnogi ispitanici imali problema pratiti upute za ishranu - opet, slabi uslovi studije

        5) dozvoli malo skepticizma, ipak ovo ide u korist suplementskim firmama...prvi link koji sam otvorio na google kad sam ukucao ovo je nudio prodaju calcium tableta

        nemojte me pogresno shvatiti, VEOMA je bitan korektan unos mikrosa, ali bez deficita nema ni skidanja sala


        skraceno je ovdje http://www.nutritionj.com/content/12/1/8/abstract
        na dnu imate pdf file citave studije
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment

        Working...
        X