Announcement

Collapse
No announcement yet.

Čučanj - koliko serija i ponavljanja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

    Slušaj Vedrana Jakšića i Dorian Yatesa.

    Comment


    • #47
      Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

      ?? slusam sebe, tvrdoglavo sam cudo. probavam razne treninge sta vidim i cujem. i osnovni treninzi sto je kelly opisao koristim, a ove vase ubacim kad rast misica uspori, da sokiram misic(trening dva tri).

      jednog dana kada budem AAS user(hvala kelly na ispravci), moguce da cu se zadrzati i koristiti ovakav program.

      ali kad bih nekom treneru spomenuo one gigantske serije milosa sarceva( sad ne samo za noge nego za biceps i sve druge misice) rekli bi mi da se strpim, da je to za usere. naravno nisam ih poslusao kao poslusni psic, probao sam to i sam. al sam vidio da nebih mogao tako raditi svaki tjedan.

      @WTF vec sam rekao da je upala tu. dok sa "tradicionalnim" treningom dobijem tek nakon 2 dana navecer. kilaza je bila postojana i prava. lol
      Last edited by staragarda; 02-08-12, 14:01.
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • #48
        Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

        Originally posted by staragarda View Post
        @WTF vec sam rekao da je upala tu. dok sa "tradicionalnim" treningom dobijem tek nakon 2 dana navecer. kilaza je bila postojana i prava. lol
        Znam kolega da je upala tu, molio bih te sutra da napises kako se osjecas....
        Jer ja sam 10 mjeseci radio po principu manje serija, manje ponavljanja, ogromna kilaža...
        Npr, zagrijavanje 10x20, 10x 40, 8x 60, onda 5x5 sa 100 kg ,3x 120 kg, 2x 130 i 1x 140 kg
        Upale su bile uvijek, ali niti priblizno upalama koje imam nakon 10x10, posebno drugi dan kad šepam....
        Ja sam jucer radio 10x10 sa 85 kg ( uz male korekcije, zadnjih 5 serija je bilo 8 ponavljanja jer sam se bas ta zadnja dva ponavljanja previse krivio zbog krepanog kvada pa sam odlucio ne riskirati ozljedu), noge su upaljene, ali ono sto me ceka sutra je brutalno... vec znam.... od ovakvog treninga upala traje tocno od treninga nogu do treninga nogu, taman sedmi dan prođe iako ga osjecam onako lagano.... Ugl. javi sutra

        Comment


        • #49
          Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

          daj ajde sta me plasis sada haha. javit cu.

          al eto, kad citam tvoj post, stvarno mislim da je to previse za natural pojedinca. :/

          pusti sad upale, kakvi su napredci? prije-poslje?
          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

          Youtube:

          Primjer treninga snage/hipertrofije
          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
          Sve o prehrani
          Sve o treningu

          Comment


          • #50
            Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

            napredak je vidljiv,sto na kvadu sto i na separacijama...upale su grozne i traju u prosjeku 5 dana dok se i 6osjeti taman kad krenem noge opet...show trening...

            ja sam danas trebo noge jer sam u subotu radio zadnji put i jos osjetim ali neradim ih danas jer sutra krecem na put.neda mi se vozit 30sati u mukotrpnim bolovima...

            bilo je vec govora u drugoj temi upravo o ovom treningu tako je da glupo prljat temu off topicom ali 10x10 nije previse za naturalca
            Pocivao u miru Bozjem

            22.12.1984 - 20.12.2012

            __________________________________________________ ___________________________

            mentor: Sasa Draskovic

            Comment


            • #51
              Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

              Uspio si odraditi 10 vježbi po 10 pravilnih ponavljanja u 1 serji bez da si prethodno ikad radio ikakve treninge u kompleksima?
              Obično gotovo svi uspiju u prvim treninzima povezati u 1 seriji cca 4-5 vježbi pa postepeno povećavaju, a da dođu do 10 vježbi u 1 seriji trebaju im mjeseci, čini mi se da si ti onda vjerojatno neko "čudo prirode" ili si u nekom j...nom treningu!

              Miloš Šarčev je definitivno popularizirao zadnjih godina gigantske serije, ali nikako nije treninge u kompleksima izmislio već je za njih odgovran dr. Ištvan Javurek još tamo početkom osamdesetih, Rumunj koji živi u USA i priznati e dr. na nekoliko USA sveučilišta s tim da Šarčev nikako nije cijeli život trenirao u gigantskim serijama nego ih je počeo generalno prakticirati tamo negdje 2006.g.

              Nije dokazano da upala mišića dovodi do njegovog rasta, kao što ni nije još do danas preczirano dokazano zašto dolazi do rasta mišića, postoji nekoliko općprihvaćenih teorija, ali točno se ipak ne zna, sve se svodi na princip - ako nešto radi na 5 ljudi ne mora značiti da radi na sve, ako radi provjereno na 30 ljudi, onda možda radi i na sve ostale, a ako nešto radi na 100 i više ljudi onda vjerojatno radi i na većinu ostalih. Upala mišića prije je znak da je mišić na treningu intenzivno odrađen nego da će doći do njegovog rasta jer za rast treba i dovesti do mišićne stanice gradivne materije, a kako je provjereno i prihvaćeno da je intenzitet treninga najbitnija njegova komponenta dok je u pitanju i hipertrofija i definicija i separacija i... onda nakon upale možete biti sigurni da ste zadovoljili ovu najbitniju komponentu treninga. S tim da upala u mišiću nakon treninga u kompleksima s više različitih vježbi koje pogađaju iz različitih kuteva, dosta se razlikuje od neke "obične" upale od nekog manje intezivnog treninga, trčanja itd., većinom je "jako duboka" osjeti se da je upaljen mišić i u onim dubljm dijelovima koje gotovo nikad nismo osjetili da su upaljeni i redovito takva upala dulje traje nego obično.
              Ne razumijem zašto bi bilo bolje povremeno "šokirati" mišić, zar ne bi bilo bolje kada bi uspjeli postiči da se mišić svaki trening "šokira" tako da se nikada ne uspije adaptirati na neki tip treninga i onda mu dati dovoljno vremena da se regenerira do sljedećeg treninga, zašto nešto raditi na pola?
              Da userima bolje odgovaraju ovakvi treninzi u kompleksima ne bih rekao, cilj je u vremenskom periodu do cca 1 sata napraviti što intenzivniji trening po mogućnosti izvodeći pune i pravilne pokrete, a useri bi možda mogli takav trening raditi i duži vremenski period i do 2 sata i mogli bi recimo više takvih treninga napraviti u dan,u budući je dobro blokiran kortizol pa bi i benefiti od takvih treninga bili veći, ali ako se pridržavamo vremenskog perioda treninga u kojem se pretjerano neće niti sniziti testosteron, a niti pretjerano podići kortizol praktično je nebitno kakav je trening, najvažnije je da je intenzivan.

              Nisam baš pristalica slušanja savjeta natjecatelja koji su se svojim teoretiziranjima tijekom karijere, koja su primjenili na svoje treninge, prehranu, suplementaciju ... doveli do trajnih zdravstvenih problema, pa savjete Jakšića, Yatesa, braće Mentzer bih uzeo s dosta rezerve.
              Najveća zasluga Jakšića je što je svoja teoretiziranja vezana uz treninge, prehranu, suplementaciju kao jedan od rijetkih hr natjecatelja objavio na internetu i imao je živaca svima zainteresiranim preko interneta davati savete, e sad kakvi ti savjeti i teoretizitanju jesu, to je dr. priča, budući sam se natjecao još u vrijeme kada se je i Jakšić natjecao malo bolje poznam situaciju, nije sve u stvarnosti kao što se čini na internetu!

              Comment


              • #52
                Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                Bas super Borise sto si se pridruzio forumu da iznosis svoja misljenje,pomazu dosta.

                OT: kao sto sam pisao u jednoj temi upravo o upalama
                Originally posted by remode View Post
                Ako je misic duze vrijeme zategnut (ovdi govorite o bicepsu) doci ce do te pumpe. ali to neznaci da ti se krvne zile pune krvlju i da ce ti zato misic bit tvrd. to si skuzio da ako dizes bucicu od 20kg manje puta ili onu od 8kg tri put vise,svejedno dode do pumpe zar ne? misicu treba daleko jaci intezitet da bi ga potaknuo na rast stari moj.

                ima puno osoba koji navode da je ta pumpa najbitnija jer tada bjelancevine i ostale stvari dolaze misic i on tada raste,al ima tu na forumu likova eto koji se zale kako uvjek imaju pumpe itd a misic stagnira,znaci protuteza u praksi onoj u teoriji.

                to peckanje ili zar kako da kazem uzrokuje skupljanje mljecnih kiselina. one nastaju u okruzenju gdje nema dovoljno kisika i nema tu neke velike povezanosti s rastom odredenog misica. ko sto rekoh uzmes malu bucicu i bubaj ponavljanja i doci ce opet do pumpe,alu tu misic ni priblizno ne raste kao kod velikuh tezina,gdje opet ima pumpe.

                e sad Orton kaze vlakna nisu nuzna za rast a vidis sta kazu studije:

                Rast mišića dolazi zbog hipertrofije i hiperplazije.

                Hipertrofija je povećanje veličine mišića zbog povećanja veličine mišićnih vlakana, dok je hiperplazija povećanje broja mišićnih vlakana.

                Dakle, kao ni u nicem drugom tako ni ovdi nepostoji 100%dokaz da je to tako,ali velik dio studija ukazuje na to da misici rastu upravo radi slamanja i obnove misicnih vlakana.
                velika je razlika izmedu natjecatelja i amatera, prvenstveno od AAS pa do prehrane,odmora,vrste treninga itd itd...bracu metzner necu ni spominjat jer ma kooiko veliki bili, bil isu i narkici i budale.yates je tvrdio jedno a radio je potpuno drugo.tako i Jaksic koji je radio i treniro kad neke stvari nisu bile tolio napredne. Imo je odlicnih teorija sve to stoji al neslazem se puno s njim,jer ma koliko ljudi davali savjete neki asovi iz rukava se nikad nisu niti ce se otkrit.zato i postoje osobni treneri i ljudi koji se skoluju i zive od toga. internet je odlican ali polovican po pitanju detalja i svega.

                smatram da trening nogu mora biti tezak,opsiran i nadasve jako intezivan.i dalje smatram i tvrdim bolje vise serija i vise ponavljanja vec manje serija i manje ponavljanja sa velikim kilazama...

                poz
                Pocivao u miru Bozjem

                22.12.1984 - 20.12.2012

                __________________________________________________ ___________________________

                mentor: Sasa Draskovic

                Comment


                • #53
                  Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                  Originally posted by TitanGym_BP View Post
                  Uspio si odraditi 10 vježbi po 10 pravilnih ponavljanja u 1 serji bez da si prethodno ikad radio ikakve treninge u kompleksima?
                  Obično gotovo svi uspiju u prvim treninzima povezati u 1 seriji cca 4-5 vježbi pa postepeno povećavaju, a da dođu do 10 vježbi u 1 seriji trebaju im mjeseci, čini mi se da si ti onda vjerojatno neko "čudo prirode" ili si u nekom j...nom treningu!

                  Miloš Šarčev je definitivno popularizirao zadnjih godina gigantske serije, ali nikako nije treninge u kompleksima izmislio već je za njih odgovran dr. Ištvan Javurek još tamo početkom osamdesetih, Rumunj koji živi u USA i priznati e dr. na nekoliko USA sveučilišta s tim da Šarčev nikako nije cijeli život trenirao u gigantskim serijama nego ih je počeo generalno prakticirati tamo negdje 2006.g.

                  Nije dokazano da upala mišića dovodi do njegovog rasta, kao što ni nije još do danas preczirano dokazano zašto dolazi do rasta mišića, postoji nekoliko općprihvaćenih teorija, ali točno se ipak ne zna, sve se svodi na princip - ako nešto radi na 5 ljudi ne mora značiti da radi na sve, ako radi provjereno na 30 ljudi, onda možda radi i na sve ostale, a ako nešto radi na 100 i više ljudi onda vjerojatno radi i na većinu ostalih. Upala mišića prije je znak da je mišić na treningu intenzivno odrađen nego da će doći do njegovog rasta jer za rast treba i dovesti do mišićne stanice gradivne materije, a kako je provjereno i prihvaćeno da je intenzitet treninga najbitnija njegova komponenta dok je u pitanju i hipertrofija i definicija i separacija i... onda nakon upale možete biti sigurni da ste zadovoljili ovu najbitniju komponentu treninga. S tim da upala u mišiću nakon treninga u kompleksima s više različitih vježbi koje pogađaju iz različitih kuteva, dosta se razlikuje od neke "obične" upale od nekog manje intezivnog treninga, trčanja itd., većinom je "jako duboka" osjeti se da je upaljen mišić i u onim dubljm dijelovima koje gotovo nikad nismo osjetili da su upaljeni i redovito takva upala dulje traje nego obično.
                  Ne razumijem zašto bi bilo bolje povremeno "šokirati" mišić, zar ne bi bilo bolje kada bi uspjeli postiči da se mišić svaki trening "šokira" tako da se nikada ne uspije adaptirati na neki tip treninga i onda mu dati dovoljno vremena da se regenerira do sljedećeg treninga, zašto nešto raditi na pola?
                  Da userima bolje odgovaraju ovakvi treninzi u kompleksima ne bih rekao, cilj je u vremenskom periodu do cca 1 sata napraviti što intenzivniji trening po mogućnosti izvodeći pune i pravilne pokrete, a useri bi možda mogli takav trening raditi i duži vremenski period i do 2 sata i mogli bi recimo više takvih treninga napraviti u dan,u budući je dobro blokiran kortizol pa bi i benefiti od takvih treninga bili veći, ali ako se pridržavamo vremenskog perioda treninga u kojem se pretjerano neće niti sniziti testosteron, a niti pretjerano podići kortizol praktično je nebitno kakav je trening, najvažnije je da je intenzivan.

                  Nisam baš pristalica slušanja savjeta natjecatelja koji su se svojim teoretiziranjima tijekom karijere, koja su primjenili na svoje treninge, prehranu, suplementaciju ... doveli do trajnih zdravstvenih problema, pa savjete Jakšića, Yatesa, braće Mentzer bih uzeo s dosta rezerve.
                  Najveća zasluga Jakšića je što je svoja teoretiziranja vezana uz treninge, prehranu, suplementaciju kao jedan od rijetkih hr natjecatelja objavio na internetu i imao je živaca svima zainteresiranim preko interneta davati savete, e sad kakvi ti savjeti i teoretizitanju jesu, to je dr. priča, budući sam se natjecao još u vrijeme kada se je i Jakšić natjecao malo bolje poznam situaciju, nije sve u stvarnosti kao što se čini na internetu!
                  Jako dobro napisan post. Bas divota za procitati.
                  Ja cu se nadovezati na neke djelove tvoga teksta. Kao sto si rekao ''ako nešto radi na 5 ljudi ne mora značiti da radi na sve, ako radi provjereno na 30 ljudi, onda možda radi i na sve ostale, a ako nešto radi na 100 i više ljudi onda vjerojatno radi i na većinu ostalih.'' Ili ako netkom ne ''radi'' manje serija manje ponavljanja - vise kia, pretpostavka je da ce mu vise odgovarati vise serija- vise ponavljanja, s tim da se kilaza iz treninga u trening podiže.
                  Citiram dalje: ''većinom je "jako duboka" osjeti se da je upaljen mišić i u onim dubljm dijelovima koje gotovo nikad nismo osjetili da su upaljeni i redovito takva upala dulje traje nego obično.'' , tocno to osjecam od kad sam promijenio trening, jako duboke upale, pogođeno iz svih kuteva a traju i predugo...
                  ''cilj je u vremenskom periodu do cca 1 sata napraviti što intenzivniji trening po mogućnosti izvodeći pune i pravilne pokrete,''
                  To je upravo onaj najtezi dio rada nogu, sto pri ogromnom pulsu koji se nije stigao ni spustiti vec moras pumpati dalje.


                  Uglavnom sve si tako lijepo napisao i također mi je drago da si na forumu aktivan.

                  Comment


                  • #54
                    Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                    staragarda kako noge?

                    Comment


                    • #55
                      Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                      istina da... jucer jedva prezivio dan...setamo, i propadam u nogama, kao pijan, po stepenicama s enemogu spustat ako se ne vucem uza zid..

                      ludnica je ovo, priznat cu na kraju.


                      nista drugo mi ne preostaje nego da vjeurjem u ovo i nastavim trenirat. i da vidim malo napredak za nekih mj dva.
                      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                      Youtube:

                      Primjer treninga snage/hipertrofije
                      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                      Sve o prehrani
                      Sve o treningu

                      Comment


                      • #56
                        Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                        Eheh, to je to !
                        Upala traje 5-6 dana, od nogu do nogu...
                        Ja sam u srijedu radio noge, i dalje propadam i lagano šepam... Nevjerovatno...
                        Ma rasti ce 100%... Ja uslikam svoje za mjesec dana pa da usporedimo sa starim slikama...

                        Comment


                        • #57
                          Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                          inace me tesko odgovorit od programa s kojim sam takoder rastao...al probat cu s ovim. jedino je sranje sto je defka, pa nece biti moguce raditi kardio, ali ionako nisam ljubitelj i nikako da ga krenem raditi.
                          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                          Youtube:

                          Primjer treninga snage/hipertrofije
                          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                          Sve o prehrani
                          Sve o treningu

                          Comment


                          • #58
                            Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                            Defka?! Uuuuuuuuu.... Nebi ja to na defki mogao, premalo energije za ovako j ebene treninge... A drugo, manja sansa da ce rasti, ipak je defka defka, moze se rast ali hm hm.. Tesko...

                            Comment


                            • #59
                              Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                              Za muškarce definiciju je puno bolja varijanta ako se uspije odraditi bez kardija jer na kolarijskom deficitu kortizol napravi jako puno štete,pogotovo ako je riješ o nekoj "natural" verziji, istina def bez kardija moguće je jedino odraditi ako nije u pitanju skidanje neke velike količine špeka 20 i više kg, u tom slučaju teško da ćete uspjeti skinuti tako veliku količinu špeka u kratkom vremenskom periodu kardija, jedino ako niste kakav ektomorf, ali onda je velika vjerojatnost da nećete ni imati toliko špeka.
                              Upravo je trening u kompleksima ili gigantskim serijama ono što je adekvatna zamjena za kardijo jer na njemu se gubi daleko više špeka nego na bilo kojem kardiju, samim tim što se na takvom treningu kudikamo napravi više serija nego na nekom klasičnom treningu pa se ujedno i potroši više energije za rad, odmori su izvaredno kratki i naravno INTENZITET je na vrhuncu pa uz adekvatan "dotok" gradivnih materija neće ni biti u pitanjju anabolizam.
                              Sad ako ne želiš mijenjati trenutačni trening koji prepostavljam da je neka klasična varijanta onda je dobra varijanta 1. dio treninga napraviti klasično, npr. prve 2 vježbe, s tim da bi još bolja verzija bila napraviti ih npr. u rest-pauzama, a 2. dio treninga ubaciti 2 kompleksa s 5 ili više vježbi u svakom.
                              Definitivno je na defu problem tako intenzivan trening odraditi zbog nedostatka energije, ali tu onda "uskaću u pomoć": geranamin, kofein, beta alanin, dobra doza arginina i citrulina i nema nikakvog problema, ako su problem financije, što redovito i je slučaj, da se odraditi i dobar trening samo s većom dozom kofeina i manjom dozom beta alanina (cca 2 g) zaliveno sa zelenim čajem + recimo malo hidrolizata (20-30 g) pola sata prije treninga, a ako nije u pitanju isključivo endomorfna tjelesna građa onda bi i cca 2 sata prije treninga bilo dobro ubaciti obrok s malo većom količinom kompleksnih carbsa, zavisno od ukupnog dnevnog unosa carbsa, koja bi se "kompenzirala" s manjim unosom brzih carbsa poslije treninga cca 20-tak grama.

                              Što se tiče rasta mišića na definiciji odnosno ograničenom kalorijskom unosu, je moguće je, ali nemamo mi tih para!

                              Comment


                              • #60
                                Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                                Originally posted by TitanGym_BP View Post
                                Za muškarce definiciju je puno bolja varijanta ako se uspije odraditi bez kardija jer na kolarijskom deficitu kortizol napravi jako puno štete,pogotovo ako je riješ o nekoj "natural" verziji
                                Ako se uspije... to mi zvuci klimavo A ako ne uspije? Ode vrijeme i novac u nepovrat....
                                Svakako bi defka bila lakša bez napornog kardija natašte dok si vec ionako sav nikakav, prazan, nervozan i slab...
                                Ali zar ne misliš da je s kardijom to siguran dobitak?

                                Comment

                                Working...
                                X