Announcement

Collapse
No announcement yet.

Čučanj - koliko serija i ponavljanja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

    Jel pao trening? Kako je proslo?

    Comment


    • #92
      Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

      borise kako to da kad radis mrtvo za lozu ne ides vise ispred sipkom ili bucicom. nego vuces uz nogu?

      jel nebi trebalo od tjela malo stajat sipka..
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • #93
        Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

        Originally posted by staragarda View Post
        borise kako to da kad radis mrtvo za lozu ne ides vise ispred sipkom ili bucicom. nego vuces uz nogu?

        jel nebi trebalo od tjela malo stajat sipka..
        Sipka ide uz nogu obavezo, samo mijenjaj kut u koljenu da bolje istegnes ložu, kad bi isao ispred riskiras ozljedu, ali s manjim kilazama se da izvest, u superserijama/gigaserijama
        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

        Comment


        • #94
          Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

          Originally posted by WTF View Post
          Jel pao trening? Kako je proslo?
          Danas ili sutra, ovisi kak' mi se bude dalo, noge su jednom tjedno. Napišem za što sam se odlučio.
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #95
            Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

            Originally posted by hardstyle91 View Post
            Sipka ide uz nogu obavezo, samo mijenjaj kut u koljenu da bolje istegnes ložu, kad bi isao ispred riskiras ozljedu, ali s manjim kilazama se da izvest, u superserijama/gigaserijama
            Osobno ne mogu drugačije nego šipka uz koljeno, ali bez pregiba uz koljenima, iako sam vidio da neki tako rade. Također, težina mora biti većim djelom na rukama, samo tako uspijem rasteretiti donja leđa, koja pate u bilo kojem drugom slučaju. Inače, probajte za mrtvo popeti se na malo uzvišenje, pa onda istezanje do kraja, također mijenjajte širinu nogu, od skroz uskog, prema skroz širokom, kao i položaj stopala, od ispred sebe, pa do više prema van.
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • #96
              Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

              Originally posted by PatrickStar View Post
              Osobno ne mogu drugačije nego šipka uz koljeno, ali bez pregiba uz koljenima, iako sam vidio da neki tako rade. Također, težina mora biti većim djelom na rukama, samo tako uspijem rasteretiti donja leđa, koja pate u bilo kojem drugom slučaju. Inače, probajte za mrtvo popeti se na malo uzvišenje, pa onda istezanje do kraja, također mijenjajte širinu nogu, od skroz uskog, prema skroz širokom, kao i položaj stopala, od ispred sebe, pa do više prema van.
              Uz obavezno vucenje i spustanje sipke uz nogu kada sam radio sa skroz ispruzenim nogama nisam osjetio ložu, nego više erektore i latove, kada savijem malo noge u koljenu odlicno osjetim ložu, erektore vise manje, latove također, stvar individualne prirode, a i kvalitete MM veze, slažem se s ostalim sto si naveo, sto se tice izvođenja na uzvisenju nisam nikada probao, moram svakako pa javim
              KMG - kilogram mišića godišnje ;/

              Comment


              • #97
                Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                Originally posted by hardstyle91 View Post
                Uz obavezno vucenje i spustanje sipke uz nogu kada sam radio sa skroz ispruzenim nogama nisam osjetio ložu, nego više erektore i latove, kada savijem malo noge u koljenu odlicno osjetim ložu, erektore vise manje, latove također, stvar individualne prirode, a i kvalitete MM veze, slažem se s ostalim sto si naveo, sto se tice izvođenja na uzvisenju nisam nikada probao, moram svakako pa javim
                Mislim da to ovisi o omjeru duljine trup-noge, gdje će se težina prelamati. Bajdvej, pogledaj si Kai Greene leg workout videe, puno su mi pomogli od izvođenja vježbi, do principa treniranja nogu. Mislim da bi tebi također legao neki high rep trening - da ti se separacije istaknu.
                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                Comment


                • #98
                  Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                  Originally posted by PatrickStar View Post
                  Mislim da to ovisi o omjeru duljine trup-noge, gdje će se težina prelamati. Bajdvej, pogledaj si Kai Greene leg workout videe, puno su mi pomogli od izvođenja vježbi, do principa treniranja nogu. Mislim da bi tebi također legao neki high rep trening - da ti se separacije istaknu.
                  Ovisi, ali svakako ovisi i o polozaju nogu i ruku, recimo sad nevezano za DL, nego za fleksiju konkretno, jesi kad probao raditi, a da ne legnes na stomak nego da si nekako pod kutem od 35-40 °, uhvatis se rukama za rub klupice, konkretno napravis pozu kao kad istezes trbusnjake i da vidis kako se puno bolje osjeti loza, naravno, nikakvo uber-mega otkrice, ali pomogne...moram opet pogledati neke njegove videe, ali ovaj puta s paznjom...trebaju mi te separacije vise od icega, dobro kazes...kako napredujes s leđima, jesi pronasao neke nove kuteve za bolje pogoditi latove?
                  KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                  Comment


                  • #99
                    Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                    uvijek mozete probati staviti ploce ispod stopala, i to na prste. da u startu loza bude istegnutija. i onda radit DL.

                    btw jos cekam odgovor borisa.
                    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                    Youtube:

                    Primjer treninga snage/hipertrofije
                    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                    Sve o prehrani
                    Sve o treningu

                    Comment


                    • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                      Istina da vučenje na ravne noge ne radim u kompleksima i da se moram boritim s većom kilažom ovakva forma i ne bi bila zadovoljavajuća, ali uvijek mi je cilj naći položaj u kojemu ću, pogotovo u kompleksnim vježbama što bolje izolirati željeni mišić pa makar malo i forma bila zakinuta, ali kako se ne radi o velikim kilažama ne trebam se ni bojati povrede zbog lošije forme.
                      Naime, kod vučenja na ravne noge dosta radi donji dio leđa, vjerojatno koliko je to vježba za ložu,u nekakvoj formi klasičnog izvođenja, toliko je i za donji dio leđa.
                      Idealna forma za što više izolirati ložu kod vučenja na ravne noge kao prvo je da ju radite s bučicama, zatim da radite rumunjsko mrtvo dizanje, znači s lagano savinutim koljenima cijelo vrijeme izvođenja pokreta, i u donjem i u gornjem položaju, potom da stavite povišenje ispod prstiju, jedno 5-10 cm, dovoljna je često i deblja ploča, tijekom i spuštanja i dizanja šipka vam treba ići što bliže po nogama da se bolje izolira loža, istina ako je više ispred vas, a ne na nogama možete i više dići, ali većnom s donjim djelom leđa i naravno kako se spuštate tako što više gurate dupe prema nazad! Također mjenjam položaja bučica u rukama možete više pogoditi i različite dijelove na loži, tako ako bučice u rukama okrenete lagano prema "unutra" više će vam pogoditi unutrašnji dio lože.

                      Također izvođenje klečeće fleksije na spravi za ležeću fleksiju, kako je gore opisano, malo će iz dr. kuta pogoditi ložu i uključiti u rad neka vlakna koja ne rade na ležećoj. Ako želite dodatno otežati si negativni pokret tijekom izvođenja ležeće fleksije, tijekom podizanja vučete stopala prema sebi, a tijekom puštanja stopala ispružate od sebe, samo morate računati da ćete tako puno manje moći podići neko obično.

                      Također nisam pristalica kopiranja izvođenja vježbi od profesionalaca jer kako često možete vidjeti da oni baš i ne izvode pravilno vježbe, prvo zato što su često glomazni pa ni ne mogu pravilno ih izvoditi, a najčešće jer su genetičari i rastu od tih "svojih vježbi" koje ne izvode u pravilnoj formi, što ne znači da se takvim treniranjem neće i često povrijediti. Kada su jednom velikog trenera profesionalaca Charllesa Glassa pitali zašto mu klijenti nepravilno izvode vježbe, rekao je da su većinom tako naučili raditi, a da on kod pripreme za neko natjecanje ima kratko vrijeme da bi im to ispravio pa ih pusti da rade kako i oduvijek izvode vježbe!

                      Comment


                      • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                        Borise, a sto mislis o tome da je uzi stav kod normalnog cucnja riskantan posto koljena dosta prelaze liniju prstiju, koliko se jace trosi hrskavica, ligg. itd., naravno na dugorocne staze, kod sireg stava dok radim cucanj ne osjetim toliko kvadricepse koliko gluteuse i aduktore bez obzira na formu izvođenja i MM vezu, a na vec spomenutom uzem cucnju osjetim puno bolje, skoro kao i kod prednjeg cucnja, ali prednji nekada ne mogu izvoditi zbog upala ramena ili jednostavno neke slabosti u rukama i gornjem dijelu trupa taj dan, pa mi je cesto izbor uski cucanj?
                        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                        Comment


                        • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                          Opet kažem, čučanj isto tako izvodim ko i vučenje na ravne noge da bih što više izolirao kvadriceps, osobito vanjski dio, istina radim u kompleksima i čučanj sa slobodnim utegom radim uvijeku zadnjem kompleksu kad više ne moram tovariti neke kilaže, a da takav čučanj uništava hrskavicu to je istina, mogu to potvrditi, a da ti ne kažem u kakvom stanju su moje hrskavice, ali to je sve od ne uvijek pametnog treniranja tamo negdje prvih 12-13 god. kada nije mogao proći ni 1 trening za noge bez teškog čučnja ass to the grass pa je to i gl. razlog što danas potpuno treniram uspješno u kompleksima jer ne vjerujem da više bi i mogao tovariti kilaže jer svaki moj početak treninga za noge je katastrofa jedva da se mogu dići iz čučnja dok se koljena ne zagriju, ali kad se zagriju onda više nema problema, sve ide, samo ne znam da bi išle bez posljedica i neke veće kilaže!
                          Neki treneri ti kažu da je najčešći razlog za istegnuće ramena u teretani upravo čučanj, odnosno taj položaj ruku kod čučnja pa možda i u tome ima nešto!

                          Comment


                          • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                            Originally posted by TitanGym_BP View Post
                            kada nije mogao proći ni 1 trening za noge bez teškog čučnja ass to the grass
                            oces li reci da ce nas kostati takvi treninzi? pravilno izvodenje cucnjeva (ass to the grass) s velikim tezinama.. :/
                            Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                            progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                            kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                            Youtube:

                            Primjer treninga snage/hipertrofije
                            Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                            Sve o prehrani
                            Sve o treningu

                            Comment


                            • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                              Reci mi, Borise, koliko je kontraproduktivno kada radimo lagani jogging ili na orbitreku nesto jaci tempo recimo svaki drugi dan, a noge su upaljene od treninga, kako tada tijelo funkcionira, konkretno, jel, noge u ovom slucaju posto su namijenjene da podnesu puno veci rad jer su stalno pod tenzijom, a i inace kako funkcionira sami misic kad je pod upalom, ako bi ga isli trenirati u svrhu specijalizacije, dali je tada samo pitanje vremena da ce se misic adaptirati i moci podnositi samim time veci volumen i frekvenciju kroz tjedan ili ipak treba slusati svoje tijelo i pustiti upalu da prođe? Zakomplicirao sam pitanje, ali me u sustini zanima, koliko bi cesto mogao forsirati noge i kako bi to onda izgledalo u praksi otprilike?
                              KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                              Comment


                              • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                                Ako radiš aerobni svaki drugi dan, onda dan nakon teškog treninga nogu, a osobito odmah nakon treninga nogu zaboravi , odmor od aerobnog, najvjerojatnije će najveća upala biti za 2-3 dana, ali lagani aerobni tada neće naškoditi, nisam baš pristalica high intensity aerobog. A sljedeći bi trening za noge trebao napraviti tek nakon što ti se noge totalno regeneriraju i prestane upala, sigurno nakon 3-4-5 dana, ovdje igra i malo ulogu da li sve radiš natural ili ne.
                                Za specijalizacijau nekog dijela baš i nije dobra da ga radiš u programu 2-3 puta tjedno, ja sam više za to da se mišić na treningu "ubije" maximalno, a onda slijedi adekvatna, potpuna adaptacija tog mišića kroz odmor do sljedečeg treninga. Ipak, ono što se je npr. pokazalo dobrim, a čega je pristalica i Poliqin je da ako želi specijalizirati neki mišić za njega radiš 2 treninga dnevno sa po 6 sati bar razmaka između ta 2 treninga, s tim da na 1. treningu radiš manji broj ponavljanja 5-6 i osnovne, kompleksne vježbe, a na 2. treningu 10-15 ponavljanja mahom izolirajuće vježbe na mašinama i onda adekvatan odmor od recimo 5-6 dana do sljedećeg treninga, to se jako dobro pokazalo u praksi. Dobra tehnika je i da mišić koji želiš specijalizirati radiš svaki dan, ali takvog programa se držiš maximalno 2 tjedna, a onda treba odmor od toga bar 1 tjedan pa možeš ponovno, s tim da za taj mišić radiš normalan trening dan kad ga imaš u programu, a onda na kraju svakog treninga ubaciš jo tu negdje 2-3 vježbe za taj mišić ili ono što je meni još bolje 1 kompleks za taj mišić od 6 povezanih vježbi u 5-6 serija na kraju svakog treninga!

                                Comment

                                Working...
                                X