Announcement

Collapse
No announcement yet.

Čučanj - koliko serija i ponavljanja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

    Sviđaju mi se pristupi, definitivno cu ih probati, nisam ni ja za cardio jaceg intenziteta, samo je tako ispalo u kontekstu, no ugl., izvuceno iz tvojih dosadasnjih postova vecina moze vidjeti koliko je praksa vecinom zapostavljena, svi se rukovode nekakvim pravilima pa zato i uvijek ima pitanja kad zapnu u napredku, a da ne pricamo o tome koliko ljudima treba nesto potvrditi i uvjeriti ih da pokusaju, al da ne pametujem, ionako ce to vecina ignorirati
    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

    Comment


    • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

      Hard hvala na tipu za flexiju, skroz bolji feeling Inače, ovo s ispruženim prstima je također odlično, prakticiram to već dulje vrijeme i s flexijom i s GHR. Kaj se tiče leđa zgibovi, veslanje, mrtvo, tu i tamo bučice, ali pokušavam što jednostavnije.

      Inače, što se videa profića tiče, ni ne gledam ih, osim Kaia. Veliku pozornost posvečuje upravo formi, i dobro obješnjava, te ne žrtvuje izvedbu zbog težine, tako da mislim da se može od njega naučiti dosta:

      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

        Originally posted by PatrickStar View Post
        Hard hvala na tipu za flexiju, skroz bolji feeling Inače, ovo s ispruženim prstima je također odlično, prakticiram to već dulje vrijeme i s flexijom i s GHR. Kaj se tiče leđa zgibovi, veslanje, mrtvo, tu i tamo bučice, ali pokušavam što jednostavnije.
        Molim, mene si bio zaintrigirao s ovim giga serijama tako da sam jucer i probao, nesto neopisivo dobro, komplet noge sam osjecao tokom cijelog treninga, lagane kilaze i striktna forma izvođenja, sve serije 10 ponavljanja, ne onako, ak zapnem na 8 ponavljanju neke vjezbe pa da preostala 2 napravim na silu, nepravilno, nego malo zastanem, udahnem par puta i jos izguram to do kraja, moram jos GHR probat
        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

        Comment


        • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

          Preporučam da počneš ekstenzija/fleksija kombinacijom, ili sissy/GHR, na taj način odmah predzamoriš noge. Također, vježbe sam osobno posložio da ide kvad/loža.
          EDIT: također sam oduševljen, inače volim noge trenirati, ali sada bih ih najrađe svaki dan, međutim upala ne dozvoljava.
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

            Originally posted by PatrickStar View Post
            Preporučam da počneš ekstenzija/fleksija kombinacijom, ili sissy/GHR, na taj način odmah predzamoriš noge. Također, vježbe sam osobno posložio da ide kvad/loža.
            EDIT: također sam oduševljen, inače volim noge trenirati, ali sada bih ih najrađe svaki dan, međutim upala ne dozvoljava.
            Trenutno radim odvojeno kvad i ložu, ali cim se vratim na jednom tjedno noge, probat cu taj sistem predzamora...dublje su upale od ovih giga serija, ali ne osjecam onu tezinu kao inace u nogama, cudno, ali vidjet cu s vremenom, ipak sam jucer prvi puta radio tako
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

              ove giga serije mi se čine zanimljive, ali vjerovatno nikad neću moći probati kad je uvijek dosta ljudi u teretani i sigurno bi mi se neko namrdao na spravu..

              koliko traje otprilike takav trening? čini mi se dosta kratko, 2 kruga po 6 vježbi :S

              Comment


              • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                Moj krug (10*10) traje 10 minuta, 3-4 minute odmora i onda drugi krug nekih 12-13 minuta. Ne treba ti sprava, možeš sve s jednom šipkom i dvije bučice.
                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                Comment


                • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                  Cini mi se da je ovdije netko nesto pobrkao, ovakav trening u gigantskim sastoji se uglavnom od 3-4 kruga, rotacije, komplexa ili kako vec hocete. svaka rotacija se radi u 3-4 serije, sad ako imas u seriji neki max od 10 vjezbi. za izvesti svaku i da se prebacis na dr. vjezbu sigurno ti treba min. 30 sek.. sto znaci da ti za 1 seriju u rotaciji treba minimalno 5 min.. ako je rijec o nogama onda se neces izvuci s ispod 2 min. odmora izmedu serije i onda imas recimo 3 serije u krugu sto je nekih bar 15 min.+ bar 6 min. odmora u idealnim uvijetima. a to kod nogu bas i nece biti slucaj. Ako radis bar 3 rotacije po treningu gdje svaka traje od 20-25 min. onda imas trening od bar 60-75 min.
                  Istina da je izvedivo 10-tak vjezbi samo s bucicama i sipkom. ali jednostavno moras znati puno vjezbi za noge jer ako je rijec o 10 vjezbi u 3 rotacije to je 30 razlicitih vjezbi po treningu, izvedivo je, samo moras imati veliku bazu vjezbi u glavi. Najveci problem s gigantskima u teretanama je upravo to sto ti mora biti u istom trenu dostupno jako puno sprava. a ako je puna teretana jednostavno je neizveivo. vecinom jer rijetko tko zna posloziti takav trening da nezauzme hrpu sprava, tako da je bilo slucajeva da su se clanovi i potukli u teretani jer su 2 ili 3 u isto vrijeme radili gigantske!

                  Comment


                  • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                    2 gigantske, 3 serije po 10 vjezbi(16-10 ponavljanja), 2 min izmedu serija odmor. a izmedu gigantskih 5 min. meni tako pase.. sve preko mislim da nemam sta trazit ..
                    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                    Youtube:

                    Primjer treninga snage/hipertrofije
                    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                    Sve o prehrani
                    Sve o treningu

                    Comment


                    • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                      U treningu s gigantskim sve je dobro sto uspijes ugurati u tu negdje sat. sat i 15 min. treninga, a vjeruj mi moze se dosta toga ugurati u sat vremena, samo treba postepeno raditi, uspio sam odraditi i 80 serija u sat i 5 min. S tim da uvijek nastojis ili povecati kilazu s kojom radis ili dodas koju vjezbu ili povecas broj opadajucih. negativnih isl. glavno da pokusavas svaki put povecavati sto vise ntenzitet ili barem raspored i redoslijed vjezbi!

                      Comment


                      • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                        80 serija po 10 vjezbi?? da nisi ti sada nesto pobrkao.

                        80 serija* 10 vjezbi= 800 serija * 10 ponavljanja= 8000 ponavljanja ? wtf
                        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                        Youtube:

                        Primjer treninga snage/hipertrofije
                        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                        Sve o prehrani
                        Sve o treningu

                        Comment


                        • Re: Čučanj - koliko serija i ponavljanja

                          80 ukupno nepravljenih serija po treningu, bez obzira što se jedna rotacija u krugu računa kao 1 serija, ali praktično si u njoj napravio 10 povezanih serija u 10 različitih vježbi, znači u 4 serije 1 rotacije, ako imaš 10 vježbi u takvoj jednoj seriji napravio si 40 serija po 10 ponavljanja.
                          Samo šta sam ovdje zaboravio napisati da to nisam radio u klasičnim gigantskim serijama, nego kreneš sa superserijom pa svaku slijedeću seriju dodaješ po 2 nove vježbe na sve ono što si radio u prošloj seriji, tako da u zadnjem krugu završiš s praktično 20 vježbi u 1 seriji!

                          Comment

                          Working...
                          X