Announcement

Collapse
No announcement yet.

Borilacki sportovi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Borilacki sportovi

    koji je po vama najbolji borilacki sport

    Kickbox
    http://s1.trosjed.net.hr/trosjed/avatar ... _m1jzU.jpg

    Boks
    http://fizickovaspitanjemssjpa.files.wo ... 3/boks.jpg

    Thaiboxing (muay-thai)
    http://media.photobucket.com/image/muay ... klai-2.jpg

    Karate
    http://www.dokidoki.ne.jp/home2/aikinom ... -15-15.jpg

    Taekwondo
    http://www.tkdzlatniljiljani.org/bos/img/taekwondo.jpg

    Judo
    http://static01.dernek.ba/dogadjaji-slike/21554-117870.

    Hrvanje
    http://www.sisak.info/wp-content/upload ... 021_tn.jpg

    Brazilski džiju-džicu
    http://www.grapplesmart.com/blog/wp-con ... iangle.jpg
    51
    Kickbox
    5.88%
    3
    Thaiboxing (muay-thai)
    23.53%
    12
    Boks
    23.53%
    12
    Karate
    15.69%
    8
    Taekwondo
    11.76%
    6
    Judo
    7.84%
    4
    Hrvanje
    3.92%
    2
    Brazilski džiju-džicu
    7.84%
    4
    Neuspjeh nije opcija...
    Padni sedam puta, ustani osam puta....

  • #2
    Re: Borilacki sportovi

    boks
    Neuspjeh nije opcija...
    Padni sedam puta, ustani osam puta....

    Comment


    • #3
      Re: Borilacki sportovi

      Hmmm trenirao sam duzi period Taekwondo pa sam onda presao na kick box sto je bilo drasticna promjena...trenutno se rekreatvno bavim MMA... od svega toga iz iskustva mogu reci da je MMA najbolji cisto radi slobode i raznovrsnosti stilova borbe... a kada bih morao izabrati od svih tih sto si naveo onda bih rekao Taekwondo

      Comment


      • #4
        Re: Borilacki sportovi

        Najbolji za što?
        Originally posted by daedraug
        Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
        Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

        Comment


        • #5
          Re: Borilacki sportovi

          Vjerovatno misli koji nam je najzanimljiviji od ponuđenih!
          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

          Comment


          • #6
            Re: Borilacki sportovi

            Originally posted by igor
            Vjerovatno misli koji nam je najzanimljiviji od ponuđenih!
            Dakle, ocijenjujemo atraktivnost naše predodžbe o sportu?
            Ne vidim zašto je to bitno, ali ajde. Meni se sviđa sumo hrvanje.
            Originally posted by daedraug
            Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
            Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

            Comment


            • #7
              Re: Borilacki sportovi

              Originally posted by SEVER
              Najbolji za što?
              pa sport koji bi vi volili trenirati i koji vam se naj vise svidja
              Neuspjeh nije opcija...
              Padni sedam puta, ustani osam puta....

              Comment


              • #8
                Re: Borilacki sportovi

                Originally posted by IronMike
                Originally posted by SEVER
                Najbolji za što?
                pa sport koji bi vi volili trenirati i koji vam se naj vise svidja
                Sumo hrvanje.
                Originally posted by daedraug
                Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                Comment


                • #9
                  Re: Borilacki sportovi

                  Trenirao sam Taekwondo 7-8 god tako da glas ide njemu Jako zanimljiv sport i rekao bi više umjetnost nego sport iako ima jednu manu, a to je da su ruke isključene i vrlo se malo radi s njima.
                  ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Borilacki sportovi

                    karate

                    Comment


                    • #11
                      Re: Borilacki sportovi

                      po meni od navedenih kick box,jer se bazira na snagu i jačinu udaraca.ostalo mi svaki ima neku manu.
                      ..:: Just say to yourself... how bad do I want this? Am I working harder then the person who will be standing next to me? ::..

                      Comment


                      • #12
                        Re: Borilacki sportovi

                        Originally posted by Korekt
                        po meni od navedenih kick box,jer se bazira na snagu i jačinu udaraca.ostalo mi svaki ima neku manu.
                        a kakve to mane imaju ostali sportovi
                        Neuspjeh nije opcija...
                        Padni sedam puta, ustani osam puta....

                        Comment


                        • #13
                          Re: Borilacki sportovi

                          Originally posted by IronMike
                          Originally posted by Korekt
                          po meni od navedenih kick box,jer se bazira na snagu i jačinu udaraca.ostalo mi svaki ima neku manu.
                          a kakve to mane imaju ostali sportovi
                          a po meni mane al ono,neki se baziraju na hrvanje,neki na poluge,neki na samu tehniku i nema previše snage.npr taekwando neznaju koristit ruke,prijatelj mi to trenira i nezna tuč rukama.karate san trenira dosta dugo i ima veliki nedostatak snage jer se bazira na tehniku.boks se samo tuče rukama šta meni nije zanimljivo.judo i hrvanje nema udaranja samo bacanja.jiu jitsu ide većinski na poluge.aikido bacanja.kickbox mi je nekako drugačiji jer se koriste noge,ruke,dosta se ide na fizičku spremnost,snagu...
                          ..:: Just say to yourself... how bad do I want this? Am I working harder then the person who will be standing next to me? ::..

                          Comment


                          • #14
                            Re: Borilacki sportovi

                            Kao prvo,pošto volim biti all-rounded,odabrao bi Karate i brazilsku đu-đu.
                            I to ne bilo koji karate,već Kyokushin Kaikan,gdje imaju tako brutalne treninge i sparinge (bez opreme,puna snaga udarca,osim rukom/laktom u glavu) da se Muay thai borci posrame.Uz to,na visem stupnju uci nesto original đuđe,što bi nadopunio sa brazilskim,jer svi smo vidili (bar se nadam) kako je gracie osvajao prve UFC-ove
                            OSU!

                            Na drugo mjesto bi stavio Muay Thai i Hrvanje,pošto Muay Thai ima brutalne udarce i kondicioniranje,a klasično hrvanje,iako mi se osobno ne svidja(mozda jer ga nisam probao nikad,a i tajice me ne privlace :P ),ima odlicnu igru na zemlji i isto veoma dobro kondicioniranje.Muay Thai takodjer radi i klinč sa bacanjima,tako da se savršeno nadopunjuju.


                            Onda bi išlo Box/Kickboxing i Judo.Kickboxing je prestrog po pravilima,ne omogućava pravi full-kontakt sparing (iskljucimo visoko placene profesionalce),te nikako nije praktičan za realne situacije,kao ni box,jer vaš protivnik ima noge (iako boksaci imaju strahovit udarac).Judo od svih "grappling" vjestina na zadnje mjesto.Zašto?
                            Jer Judo je od odlične vještine,sa predobrim bacanjima i ground game postao naporan sport,koji se orijentira na bacanja (al nikako ona da slucajno ozlijede protivnika,jer naravno,to je BORILACKA vjestina -.-) i bodovanje,sa veoma užasnim ground game-om.



                            Na zadnje mjesto,meni omraženi Tae-Kwon-Do.
                            Zašto ga mrzim i zašto je zadnji?

                            Pa eto,imao sam i njega prilike trenirati.Rad nogu je odličan,ali užasno loš,nadasve nikakav gard koji otvara borca svakakvim udarcima,sa time da je tesko uskladiti ga sa grappling vjestinom,jer se "drži distanca".Količina McDojo-a,kao i trenera sa lošim znanjem o kondicioniranju je ogromna...pa nebih se čudio da onaj 800sklekova frajer ima crni pojas u TKD
                            - Bruce Lee.Respect <3

                            Comment


                            • #15
                              Re: Borilacki sportovi

                              Originally posted by eXiledLoco
                              Kao prvo,pošto volim biti all-rounded,odabrao bi Karate i brazilsku đu-đu.
                              I to ne bilo koji karate,već Kyokushin Kaikan,gdje imaju tako brutalne treninge i sparinge (bez opreme,puna snaga udarca,osim rukom/laktom u glavu) da se Muay thai borci posrame.Uz to,na visem stupnju uci nesto original đuđe,što bi nadopunio sa brazilskim,jer svi smo vidili (bar se nadam) kako je gracie osvajao prve UFC-ove
                              OSU!

                              Na drugo mjesto bi stavio Muay Thai i Hrvanje,pošto Muay Thai ima brutalne udarce i kondicioniranje,a klasično hrvanje,iako mi se osobno ne svidja(mozda jer ga nisam probao nikad,a i tajice me ne privlace :P ),ima odlicnu igru na zemlji i isto veoma dobro kondicioniranje.Muay Thai takodjer radi i klinč sa bacanjima,tako da se savršeno nadopunjuju.


                              Onda bi išlo Box/Kickboxing i Judo.Kickboxing je prestrog po pravilima,ne omogućava pravi full-kontakt sparing (iskljucimo visoko placene profesionalce),te nikako nije praktičan za realne situacije,kao ni box,jer vaš protivnik ima noge (iako boksaci imaju strahovit udarac).Judo od svih "grappling" vjestina na zadnje mjesto.Zašto?
                              Jer Judo je od odlične vještine,sa predobrim bacanjima i ground game postao naporan sport,koji se orijentira na bacanja (al nikako ona da slucajno ozlijede protivnika,jer naravno,to je BORILACKA vjestina -.-) i bodovanje,sa veoma užasnim ground game-om.



                              Na zadnje mjesto,meni omraženi Tae-Kwon-Do.
                              Zašto ga mrzim i zašto je zadnji?

                              Pa eto,imao sam i njega prilike trenirati.Rad nogu je odličan,ali užasno loš,nadasve nikakav gard koji otvara borca svakakvim udarcima,sa time da je tesko uskladiti ga sa grappling vjestinom,jer se "drži distanca".Količina McDojo-a,kao i trenera sa lošim znanjem o kondicioniranju je ogromna...pa nebih se čudio da onaj 800sklekova frajer ima crni pojas u TKD
                              a dobro svatko ima svoje i za Kyokushin Kaikan sam gledo borbe i treninge svaka cast koji treninzi ali kako sto sam rekao svatko ima svoje za mene je boks na prvao mjestu zato sto ga treniram a i svaki put se najezim kad gledam klipove od ali formana tysona itd a ovaj danasnji boks je stvarno los pogotovo braca klicko njima svaka cast imaju tehniku i sve ostale karakteristike ali borbu nije fino za gledat sve im se svodi na direkte prednja zadnja a i borci im nemogu nista iako izbjegnu prvi direkt nalete na drugi i to je nokatu jedina borba koja mi se se vidja kod klicka je protiv lenoxa luisa tu je morao stvarno udarati zivotom da se vako vazda bori to bi bilo nesto poput tysona ev i video pogledaj
                              Neuspjeh nije opcija...
                              Padni sedam puta, ustani osam puta....

                              Comment

                              Working...
                              X