Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cardio: na prazan stomak? koliko puls? kolik odugo? poslje toga zobene, whey protein?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cardio: na prazan stomak? koliko puls? kolik odugo? poslje toga zobene, whey protein?

    ovako imam par pitanja u vezi cardia

    1. cardio na prazan stomak nakon budenja. Koliko puls? koliko dugo? i jer mogu poslje toga normalno jest zobene i popit whey protein?

    2. cardio tjekom dana. Jer samo pit whey ili i glukozu ili nista? koliki puls i koliko dugo?

  • #2
    Re: cardio

    hahah potpis ti je prejeee

    Comment


    • #3
      Re: cardio

      Originally posted by Stjep View Post
      ovako imam par pitanja u vezi cardia

      1. cardio na prazan stomak nakon budenja. Koliko puls? koliko dugo? i jer mogu poslje toga normalno jest zobene i popit whey protein?

      2. cardio tjekom dana. Jer samo pit whey ili i glukozu ili nista? koliki puls i koliko dugo?
      To su rasprave, jos nije nista konacno. Neki kažu da se ujutro masti najbrže mobiliziraju, neki kažu da nema razlike sa ili bez doučka, neki kažu da je poguban za mišiće. Ako je def ne vidim smisla u tečnim kalorijama, svaki gram se pokušava unijeti iz krute hrane. Jesti poslije kardia, neki kažu da to što smo masti potrošili za vrjeme kardia to je to, neki kažu da proces traje još dva sata. Nažalost samo pokušaj/pogreška ti može dati odgovor na to pitanje. Jer niko nije isti, nece jedan 'ekto' raditi puno kardija, niti ce jedan 'endo' se defkati bez kardia. Sve ovisi od tvojih genetskih predispozicija.

      Comment


      • #4
        Re: cardio

        znam da je puno rasprava sto se toga tice, zato sam i otvorio ovu temu da raspravimo malo

        Comment


        • #5
          Re: Cardio: na prazan stomak? koliko puls? kolik odugo? poslje toga zobene, whey prot

          Originally posted by Stjep View Post
          ovako imam par pitanja u vezi cardia

          1. cardio na prazan stomak nakon budenja. Koliko puls? koliko dugo? i jer mogu poslje toga normalno jest zobene i popit whey protein?

          2. cardio tjekom dana. Jer samo pit whey ili i glukozu ili nista? koliki puls i koliko dugo?
          1: Zašto ne? To je najučinkovitiji način sagorijevanja masti, bija i ostat će. Kontraproduktivan je samo ako je duži od 45 minuta, znači ne pretjerivat, puls 60-65 fsmax. Nakon njega kombiniraj to dvoje sta si reka- zobene sa wheyom true story

          2: Opet zašto ne, on mora bit malo duži, masti se tek tope nakon 20 minuta. VJ ga je zna radit i po 12 sati dnevno Nakon njega normalan kruti obrok, puls isto ko i pod 1.
          Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

          Comment


          • #6
            Re: Cardio: na prazan stomak? koliko puls? kolik odugo? poslje toga zobene, whey prot

            Originally posted by Stjep View Post
            ovako imam par pitanja u vezi cardia

            1. cardio na prazan stomak nakon budenja. Koliko puls? koliko dugo? i jer mogu poslje toga normalno jest zobene i popit whey protein?

            2. cardio tjekom dana. Jer samo pit whey ili i glukozu ili nista? koliki puls i koliko dugo?
            Najbolje ti je brzo hodanje uzbrdo, ako si na traci stavi nagib 10-12% i brzinu 6-7km/h. Prije cardia bi bilo zgodno popiti bcaa ako si u mogucnosti. Poslije cardia ovisno u kojoj si fazi dijete ali zobene i whey mogu slobodno, samo sam moras znati koliko zobenih.
            Bez glukoze i 45 minuta max...

            Comment


            • #7
              Re: Cardio: na prazan stomak? koliko puls? kolik odugo? poslje toga zobene, whey prot

              Kakav god da vam je stav o kardiu msm da vrijedi pročitati šta Charles Poliquin kaže o njemu.

              http://www.charlespoliquin.com/Artic...a.aspx?lang=RS

              Comment


              • #8
                Re: Cardio: na prazan stomak? koliko puls? kolik odugo? poslje toga zobene, whey prot

                ja se isto odlicio na jutarnji kardio prije dorucka, svako jutro 45 do 60min max....malo trcanje/malo brzo hodanje uz nagib...itd...
                nakon tog 15 min saune i mislim da je to ok

                samo me zanima ima li jos kakva caka koja bi bila dobar katalizator jutarnjem kardiu u cilju gubljenja masti, tipa pojest limun? popit zelenog caja? ili nesto trece?
                There is a price to pay for everything you gain.

                Comment


                • #9
                  Re: Cardio: na prazan stomak? koliko puls? kolik odugo? poslje toga zobene, whey prot

                  kofein (kava, zeleni caj, guarana il sl.) vitamin C u vecoj kolicini i to je to. Ukoliko si na masi, onda ti bas i nebi preporucio pretjerivanje s kofeinom.
                  MYPROTEIN

                  Comment


                  • #10
                    Re: Cardio: na prazan stomak? koliko puls? kolik odugo? poslje toga zobene, whey prot

                    Originally posted by pekizggs View Post
                    ja se isto odlicio na jutarnji kardio prije dorucka, svako jutro 45 do 60min max....malo trcanje/malo brzo hodanje uz nagib...itd...
                    nakon tog 15 min saune i mislim da je to ok

                    samo me zanima ima li jos kakva caka koja bi bila dobar katalizator jutarnjem kardiu u cilju gubljenja masti, tipa pojest limun? popit zelenog caja? ili nesto trece?
                    Kofein je uvijek dobrodošao, nemoj se mučiti sa limunom, nema koristi.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Cardio: na prazan stomak? koliko puls? kolik odugo? poslje toga zobene, whey prot

                      ujutro moze LI, prije toga bi sprasio 5g glutamina,5g bcaa i/ili 10g whey. iako cardio pwo prema nekim istrazivanja topi i do 30% vise masti nego ujutro.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Cardio: na prazan stomak? koliko puls? kolik odugo? poslje toga zobene, whey protein?

                        Originally posted by Stjep View Post
                        ovako imam par pitanja u vezi cardia

                        1. cardio na prazan stomak nakon budenja. Koliko puls? koliko dugo? i jer mogu poslje toga normalno jest zobene i popit whey protein?

                        2. cardio tjekom dana. Jer samo pit whey ili i glukozu ili nista? koliki puls i koliko dugo?
                        1.DA najbolje.....30-40min...srednji intezitet ili da hodas uzbrdo kako wtf rece....posle toga zobene i whey sa vodom pomjesaj i pojedi..Kolicina UH zavisi od tvog stanja to prilagodi sebi
                        2.U toku dana Da..ili posle tegova jos bolje....za glukozu zavisi u kakvom si stanju sa mastima i sta hoces da uradis od sebe....ja licno prvi mjesec smanjujem glukozu postepeno i na kraju je izbacim skroz....znaci ako sam isao 40 gr smanjujem po sedmicama polako na 30 pa na 25 pa na 20 pa je na kraju izbacim skoroz...Zavisi kako reagujes na glukozu....

                        Comment

                        Working...
                        X