Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moj plan definicije 2013.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moj plan definicije 2013.

    Bok ljudi, mozda je netko primjetio da me zadnjih mjeseci i nema nesto na forumu. Tocnije, citam redovito ali nisam previse pisao. Razlog tome je sto sam gotovo cijelu zimu probolovao. Jedno za drugim su mi se nanizale viroza, gripa, razne prehlade, da bih na kraju zavrsio s nadrazenim grlom koje je uzrokovalo nenormalni konstantni kasalj, upalom pluca i nadena mi je astma. Nista od toga mi nije ne znam kako opasno bilo, no sve je to dovoljno da me izbaci iz radnog pogona. I tako taman kada bih krenuo ponovno u teretanu, isao bih 2 tjedna i opet bi me nesto izbacilo.
    Imao sam plan do 1.5. biti na 85kg misica, no trenutno sam na oko 80 kg (80-81, ovisno o hidraciji).
    Prehrana mi je bila poprilicno pravilna, tj nisam previse junkao, osim jednog kraceg perioda nedavno kada sam puknuo u glavi i vec me uhvatio ocaj pa sam bas sve u sebe ubacivao, no to nije dugo trajalo. Uglavnom da skratim pricu, sada sam na 80kg i definitivno nisam vise definiran kao na avataru.
    Prosle godine sam radio definiciju (svoju prvu), takoder sam krenuo sa 80ak kg, no imao sam puuuno vise sala, tj. trebalo je skinut svo ono salo sto sam 16godina skupljao. (ima sve u temi "Aronnax?" pod slikama clanova) Sada imam mozda 2-3kg za skinut. S obzirom na to sam odredio trajanje od 1.5. do 1.6. (produzut malo po potrebi). Tj. krecem od danas!
    Popis suplementacije: BCAA kapsule, Whey, Omega3, Vitamin C, OxyElite Pro (fatburner), Kreatin monohidrat kapsule (nisam jos kupio)
    Kada je skola ujutro:
    5:20 - Buđenje
    5:45 - 6:30 - Jutarnji kardio - bicikl/trcanje - natašte, samo BCAA (4 kapsule) i 1 kapsula OEP i pola doze kreatina prije.
    6:45 - Dorucač: zobene (50g) + lowfat mlijeko + whey + omega3
    9:35 - Snita punozrnatog kruha + 100g dimceka/nemasne purece salame + 100g posnog
    12:15 - banana/jabuka/voce neko - druga kapsula OEP
    15:00 - 300g cistog mesa (puretina/teletina/lungic i sl.) + salata
    18:00 - 5 bjelanjaka i 2 zumanjka
    21:00 - 250g posnog + saka badema + vitamin C + omega3
    +Preworkout: BCAA (3kapsule) i pola doze kreatina
    +Postworkout: 50g wheya i 40g dextroze

    Kada je skola popodne:
    7:45 - Buđenje
    8:00 - Jutarnji kardio - bicikl/trcanje - natašte, samo BCAA (4 kapsule) i 1 kapsula OEP i pola doze kreatina
    9:00 - Dorucač: zobene (100g) + lowfat mlijeko + whey + omega3
    11:00 - Snita punozrnatog kruha + 100g dimceka/nemasne purece salame + 100g posnog
    13:00 - 300g cistog mesa (puretina/teletina/lungic i sl.) + salata
    15:35 - kukuruz + grah + komadici mesa
    19:05 - voce + posni sir
    22:00 - 250g posnog + saka badema + vitamin C + omega3
    +Preworkout: BCAA (3kapsule) i pola doze kreatina
    +Postworkout: 50g wheya i 40g dextroze

    Kardio bih radio svako jutro, eventualno bih ga nekada zamijenio za post-workout cardio. + utorkom i cetvrtkom imam dvosatni, nazovimo aerobni trening vezan uz sport kojim se bavim.

    Prosle godine sam malo zaebo sto se tice ocuvanja misica, tj mislim da sam otopio i dio misica i to si ove godine nebih nikako zelio dozvolit. Drzim se dovoljnog unosa proteina i one stare "UH+P - prvi dio dana, M+P drugi dio dana".

    Ako itko ima neki prijedlog sto da mijenjam, molio bih da napise, cijenim svaku pomoc. Ako mislite da bi bilo mozda pametnije ici principom punjenja UH svakih par dana ili tako nesto, recite. Ja sam namjeravao sve drzati ovako jednostavno jer je vec dalo rezultate.

    Kada zavrsim sa defkom isao bih na lean gain preko ljeta, nema pauziranja niti slicnih glupih ideja.

    P.S. Sorry ako sam na krivom mjestu otvorio temu.
    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
    Napreduje se... Avatar^^

  • #2
    Re: Moj plan definicije 2013.

    Zašto kardio odma? Najbolje ti je suficit pa ako zapneš onda malo kardia ubacit.

    Na tvon mistu bi proba keto, koju ću i sam probat za 2 dana http://www.building-body.com/forum/t...odyOpus-dijete
    "What the mind believes the body achieves."

    Comment


    • #3
      Re: Moj plan definicije 2013.

      Originally posted by bot1950 View Post
      Zašto kardio odma? Najbolje ti je suficit pa ako zapneš onda malo kardia ubacit.

      Na tvon mistu bi proba keto, koju ću i sam probat za 2 dana http://www.building-body.com/forum/t...odyOpus-dijete
      Deficit valjda?
      Zato sto smatram da je bolje deficit radit dodatnom aktivnoscu nego manjim unosom.
      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
      Napreduje se... Avatar^^

      Comment


      • #4
        Re: Moj plan definicije 2013.

        krivo smatraš
        Znoj štedi krv

        Comment


        • #5
          Re: Moj plan definicije 2013.

          Originally posted by Aronnax View Post
          Deficit valjda?
          Zato sto smatram da je bolje deficit radit dodatnom aktivnoscu nego manjim unosom.
          Da, deficit


          Probaj ketooooooo
          "What the mind believes the body achieves."

          Comment


          • #6
            Re: Moj plan definicije 2013.

            Originally posted by kingpin View Post
            krivo smatraš
            a po cemu to

            Comment


            • #7
              Re: Moj plan definicije 2013.

              logika nalaže da ako već maltretiraš tijelo time što mu ne daješ daješ dovoljno hrane,
              da ga ne opterečuješ još sa nepotrebnim fizičkim aktivnostima srednjeg do visokog intenziteta

              to čuvamo za kraj
              Znoj štedi krv

              Comment


              • #8
                Re: Moj plan definicije 2013.

                Potpisujem kingpina

                Comment


                • #9
                  Re: Moj plan definicije 2013.

                  Originally posted by kingpin View Post
                  logika nalaže da ako već maltretiraš tijelo time što mu ne daješ daješ dovoljno hrane,
                  da ga ne opterečuješ još sa nepotrebnim fizičkim aktivnostima srednjeg do visokog intenziteta

                  to čuvamo za kraj
                  ja cu radit bas obrnuto pa cemo viditi

                  Comment


                  • #10
                    Re: Moj plan definicije 2013.

                    Originally posted by kingpin View Post
                    logika nalaže da ako već maltretiraš tijelo time što mu ne daješ daješ dovoljno hrane,
                    da ga ne opterečuješ još sa nepotrebnim fizičkim aktivnostima srednjeg do visokog intenziteta

                    to čuvamo za kraj
                    Koja je razlika u početku i na kraju?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Moj plan definicije 2013.

                      A gle prehrana ti je tako tako bar po mome misljenju. Prvenstveno to mlijeko ti ne sluzi nicemu, mozda malo popravlja okus al ja bi ga izbacio ma kolko low fat bilo. Drugo opce ne kuzim kako si to odlucio da kad ides ujutro u skolu da je dorucak 50 grama zobenih a kad je popodne je 100 ne kuzim o cem to ovisi. Nadalje uopce nisam shvatio kada ti je trening i poslije treninga moras imat slozene ugljikohidrate i neki izvor proteina. Npr riza i piletina a smanjis u dorucku npr ako si vec odlucio na ovo neka vrsta low carb. Makar mi se cini da ni sam neznas za sta si se odlucio. Ako zelis low carb onda drzi ugljikohidrate na 50-100 grama pa jedan - dva dana radi punjenje ili radi neke rotacije bolje za pocetak. Ovo kukuruz i grah to zamjeni sa integralnom rizom il tako necim ako ti je to obrok poslije treninga. Takoder voce NIJE obrok i to ne prolazi nikako, jedna vocka je uredu nataste ali voce samo kao obrok je beskorisno. Voce + posni sir takoder ne preporucam rade neki izvor masti + posni. Suplementacija ti je dobra ali ti fali osnovno a to je multivitamin. I taj kardio izbaci za pocetak ako tek kreces na dijetu jer ako zapne sta onda namjeravas povecavat kardio brutalno il sta? Kad zapne onda ubaci kardio ili HIT a ne odma na pocetku. Uglavnom prvo se odluci na koju dijetu si se odlucio, keto, rotacije ili low carb pa po tome slozi prehranu a ne ovak random.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Moj plan definicije 2013.

                        Originally posted by mile View Post
                        Koja je razlika u početku i na kraju?
                        Privikni tijelo na restrikcije i izvlaci maksimum iz prehrane na dijeti. Kad sama prehrana vise ne bude dovoljna onda lagano ubacujes cardio. A i tijelo je vec naviknuto na horror uzrokovan deficitom.
                        Mislim mozete vi cardio i odmah, ne vjerujem da ce neka drasticna steta nastati, ali zasto cardijati odmah kad mozes kasnije a ne cijelo vrijeme

                        Comment


                        • #13
                          Re: Moj plan definicije 2013.

                          Originally posted by WTF View Post
                          Privikni tijelo na restrikcije i izvlaci maksimum iz prehrane na dijeti. Kad sama prehrana vise ne bude dovoljna onda lagano ubacujes cardio. A i tijelo je vec naviknuto na horror uzrokovan deficitom.
                          Mislim mozete vi cardio i odmah, ne vjerujem da ce neka drasticna steta nastati, ali zasto cardijati odmah kad mozes kasnije a ne cijelo vrijeme
                          Ima smisla svakako.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Moj plan definicije 2013.

                            Aronnax jel mozes slike postaviti kakve god bile pa ce biti nekako lakse procijeniti sto se da napraviti u 4 tjedna koliko ti je goal.
                            Moze se svasta napraviti u kratko vrijeme ali bez slikica je nezahvalno mudrovati.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Moj plan definicije 2013.

                              Originally posted by Bjelanjak View Post
                              ja cu radit bas obrnuto pa cemo viditi
                              ti neki buntovnik?

                              šta ćeš kad kile ne budu išle više dolje, a ti nemaš više aseva u rukavu?


                              spominjali su i natjecatelji koji su na forumu da se uvijek mora imati as u rukavu kad dođeš do neke točke gdje nema pomaka
                              prvo povećavaš deficit, ali ne može ni to do nule ići, pa kad stane, kardio
                              The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                              Fak me, right?

                              Comment

                              Working...
                              X