Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

    Pozdrav ekipo!
    Imam 20 godina, aktivno treniram 2 i pol godine s pauzom od kojih 2-3 tjedna. Odlučio sam odraditi prvu defku u životu, dosad sam trenirao i jeo kako mi je bila volja upravo iz razloga da mogu biti zahvalan na brzom metabolizmu. Ove zime sam nakupio nešto kila, i prvi put u životu vidim da je višak (malo sam pretjerao s junkom tokom ispitnih rokova ) pa sad želim odraditi kratku defku prije pravog ljeta.
    Dakle, imam oko 104kg, visina 195cm, 20 godina, čisti ektomorf, treniram natural uz whey, dekstrozu, multivitamin/mineral, vitamin c, omega 3 kapsule.
    Ono što me najviše muči je donji dio trbuha + mjesta gdje su obliquesi. Tu i na samo "štipanje" primjećujem veće količine nakupljenog masnog tkiva. Jednostavno, cilj mi je imati ravan trbuh uz barem naziranje trbušnih mišića (how gay ).
    20130616_100513.jpg
    20130616_100539.jpg
    20130616_100606.jpg
    20130616_100846.jpg
    20130616_100942.jpg
    20130616_101047.jpg

    Planirao sam ovako odraditi: (ovime bi bio u deficitu oko 600kcal)
    9h 80g UH / 50g proteina / 30g masti / multivitamin+mineral /5g kreatina
    11:30h 50g proteina
    14h 93g UH / 50g proteina
    trening 15:30-17:00
    16h shake 53g glukoza + 40g whey / 5g kreatina
    17:30 40g UH / 50g proteina PWM
    21h 50g proteina / 30g masti
    23:30h 50g proteina / 35g masti

    Proteine "crpim" iz piletine, puretine, tune, jaja, posnog sira.
    UH iz zobenih, smeđe riže, grahorica, itd.
    Masti iz orašastih plodova, riblje ulje, maslinovo ulje, ...

    Svakih 9 dana bi odradio fazu punjenja bez masti, cca 1g/kg proteina i oko 500g UH.

    Ima li smisla uopće raditi taku drastičnu defku ili je bolje da ostanem pri tome kako sam jeo sada pa samo malo srežem UH i ubacim koji cardio? Kakav gubitak mišićne mase mogu očekivati s ovakvom prehranom?

    Hvala na svim preporukama, kudite slobodno ako ne valja!

    PS. Ispričavam se na lošim slikama, živim sam pa mi je nemoguća misija uhvatiti bolje ali mislim da se "problem" jasno vidi.
    Last edited by boxy; 17-06-13, 00:07.

  • #2
    Re: Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

    Dobar si prijatelju, javljaj nam kako napreduješ.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

      Masivan si pravo , fino to izgleda

      steta sto nisi ranije krenuo s defkom, da budes vec spreman za ljeta, samo deficit drug,low intensity cardio do iznemoglosti i to je to

      a salo se topi na razlicitim predjelima,nemoguce se fokusirat samo na trbuh da tu topis, doci ce to sve na svoje, samo rad , i sretno
      ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
      Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

      Comment


      • #4
        Re: Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

        Pametan pristup, zamjerka na sliku. Drugi put u double back biceps pozi 'raširi' lopatice jer ti je slika pojela dobra leđa.

        Comment


        • #5
          Re: Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

          Originally posted by SemaMare View Post
          Masivan si pravo , fino to izgleda

          steta sto nisi ranije krenuo s defkom, da budes vec spreman za ljeta, samo deficit drug,low intensity cardio do iznemoglosti i to je to

          a salo se topi na razlicitim predjelima,nemoguce se fokusirat samo na trbuh da tu topis, doci ce to sve na svoje, samo rad , i sretno
          Ja bi rekao da mu za ono sto on zali ne treba vise od 6 tjedana ako dobro odradi.meni se cini da mu je mast vrlo ravnomjerno rasporedjena pa ce mu se fino povlaciti.

          Gubitak misica ne bi trebao biti znacajan, misiici ce tiizgledati plosnato i mlohavo ali to se popravi kad pocnes normalno jesti. Gubi se najvise na snazi
          Znoj štedi krv

          Comment


          • #6
            Re: Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

            Hvala na pohvalama i kritika, kad zavrsim ovu mini defku stavit cu bolje slike s normalnim pozama.
            Pošto je tema dugo bila neaktivna, taj dan sam odlučio krenuti s keto dijetom, snaga mi i nije nesto pala s obzirom na teorijskih 0 UH, a nije sigurno otislo ni previse misica, barem koliko se sam sebi vizualno cinim. Nazalost nemam vagu da provjerim, ali trbuh vec izgleda puno bolje (mada je to vjerojatno do gubitka vode i glikogena), ali zasad sam zadovoljan.

            Ovo je lagana promjena, mozda se na slikama ne vidi toliko, ali u zivo je razlika velika.
            1059569_139760402889463_1663644435_n.jpg

            I da, blizi mi se prvo punjenje (u utorak je 2 tjedna od početka), pa moze li neko ukratko napisati kako da sto bolje odradim to?

            Zahvaljujem!

            Comment


            • #7
              Re: Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

              Itko?
              Zahvaljujem

              Comment


              • #8
                Re: Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

                Punjenje?
                Uzmes 300g piletine i npr 700g rize i napravis si rizot. I fino 7 sati svakih sat vremena maznes po 100g rize. Ujutro fino namazes marmelade na kutiju rizinih krekera pa izmedju obroka jos fino ubacis pola kile vocnog sladoleda pa malo jaffa keksa mozes.. I tako
                Uglavnom otprilike si slozis 800g UH a proteine drzis nisko taj dan i ubacis ujutro secerasa ala pekmez. I jedes svako malo.
                I sutra nepogresivo dalje...

                Comment


                • #9
                  Re: Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

                  Hvala puno!
                  Jel moram baš jesti ovaj šećer ujutro? Mrzim šećer oduvijek, nikako mi to ne odgovara. Mislio sam kroz cijeli dan jesti tjesteninu (umjesto riže) i nešto mesa, pa onda tu i tamo ubaciti neki sladoled ili sok

                  Comment


                  • #10
                    Re: Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

                    Odličan izgled, slično ovome težin

                    Klasično punjenje, ka šta i wtf jazo kaže, umisto pekmeza/marlemade pojedi koju čokoladu ili neku sličnu glupost.
                    "What the mind believes the body achieves."

                    Comment


                    • #11
                      Re: Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

                      Izvinjavam se što upadam na temu, zanima me kako bi to trebalo da izgleda u mom slučaju, jer sam žensko?
                      Originally posted by WTF View Post
                      Punjenje?
                      Uzmes 300g piletine i npr 700g rize i napravis si rizot. I fino 7 sati svakih sat vremena maznes po 100g rize. Ujutro fino namazes marmelade na kutiju rizinih krekera pa izmedju obroka jos fino ubacis pola kile vocnog sladoleda pa malo jaffa keksa mozes.. I tako
                      Uglavnom otprilike si slozis 800g UH a proteine drzis nisko taj dan i ubacis ujutro secerasa ala pekmez. I jedes svako malo.
                      I sutra nepogresivo dalje...
                      Dakle, punjenje nakon 15 dana keto. Baš mi je problem taj 16. dan, uvijek pretjeram, i 17. dan i dalje opet ne znam koliko carbsa da ubacim? pa eto ak može mala pomoć trep trep
                      I zašto mora ujutro ovaj šećer?

                      bot1950 Zbog čega mu savjetuješ da jede čokoladu?!?
                      ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

                      "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

                      Comment


                      • #12
                        Re: Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

                        Zašto ne?

                        Isto kao i on, al naravno manje UH. Osobno bi unosia UH ko prije keto dijete, samo u ovon slučaju malo više radi punjenja (s tvoje strane).

                        A nakon punjenja nastavljaš uobičajeno, UH na keto mora bit ispod 30 dnevno, čekaš 2 dana da ponovo uđeš u ketozu i onda nakon 2 tjedna opet punjenje, ili kad želiš.
                        "What the mind believes the body achieves."

                        Comment


                        • #13
                          Re: Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

                          Pa nema ništa korisno u čokoladi!!

                          Znači misliš da idem 30gr UH jedno 15 dana, i onda napravim punjenje od 100gr UH raspoređenih u 4-5 obroka, a koliko ću proteina? Koliko masti?
                          Uvijek me zezne 16. ili 31. dan, jer psihički bukvalno puknem i ne mogu se vratiti na staro.

                          Hvala ti na odg!
                          ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

                          "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

                          Comment


                          • #14
                            Re: Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

                            Originally posted by Megara View Post
                            Izvinjavam se što upadam na temu, zanima me kako bi to trebalo da izgleda u mom slučaju, jer sam žensko?

                            Dakle, punjenje nakon 15 dana keto. Baš mi je problem taj 16. dan, uvijek pretjeram, i 17. dan i dalje opet ne znam koliko carbsa da ubacim? pa eto ak može mala pomoć trep trep
                            I zašto mora ujutro ovaj šećer?
                            Također sam pretjerivao u tim punjenjima na keto s namjerom da vidim sta ce tijelo reci i samo sam zatapkao u mjestu vise manje, tri puta sam isao bas lagano tokom ne 1 dana nego 2 po 3-4 obroka.. te dane sam ubacio po 70-tak g riže s pekmezom i posnim u tim obrocima i kalorijski unos nije prelazio racunicu odrzavanja npr. 3500kcal i ujutro kad sam se budio ili tokom noci vodio sam ljubav s ogledalom minimalno 15 min., na sljedecem keto ciklusu cu opet probati drugacije, ako budem uopce i radio, u sustini se skuliraj i svaki puta probaj drugacije jer kasnije ces onda s lakocom znati sta ti pase pa nanovo mozes eksperimentirati

                            EDIT: masnoce smanji te dane ili taj dan, proteine neki minimum drži ili osrednje od inace sto unosis i nemas greske, taj dan ti je bitno popuniti se koliko toliko da ubrzas pomalo metabolizam
                            Last edited by hardstyle91; 02-07-13, 22:26.
                            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                            Comment


                            • #15
                              Re: Aktivno treniram 2 i pol godine - Odlučio sam odraditi prvu defku u životu

                              Hvala ti! ))) Probaću onda nešto, vidjećemo, jedva čekam!
                              ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

                              "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

                              Comment

                              Working...
                              X