Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plan za defku - valja/ne valja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plan za defku - valja/ne valja

    Već sam na defki jedno vrijeme pa da pitam dali je potrebno kaj mijenjati.
    Ovo je plan prehrane za jedan dan (ostali su slični)

    8.15 50g zmiske + 70g sira
    11.00 150g pilećih prsa + neko povrće + 2 žlice ulja
    15.00 120g pilećih prsa + 70g riže + 1 banana
    17.15 trening (do sat vremena)
    19.00 150g pilećih prsa + 70g riže
    22.00 mjerica caseina + 30 g kikirikija

    Dnevno ispada oko 2200 kcal, koliko mi iznosi TDEE.
    Računam da mi trening + vožnja biciklom do teretane i natrag uzima oko 500-600kcal (15 min vožnje u svakom smjeru).
    Jednom tjedno mislim napraviti punjenje carbsima. Mislim da je najbolje u ponedjeljak.
    Taj da bi onda svi obroci bili P+UH sa mastima u tragovima.

    Treniram utezima 4 puta tjedno. Prva vježba je 5x5, druga 4x8-12, treća 3x30-50.
    I dva puta tjedno (srijeda i subota) radim metabolički trening (vijača, sprintevi, marinci...).

    Pitanje sam postavio iz razloga kaj mi se čini da gubim na mišićima.
    Jer već sam skoro pa 5 tjedana na ovakvom režimu i nekak mi to sve ide u sumnjivom smjeru.
    A možda je do toga kaj svaki dan ispraznim zalihe glikogena pa mi se tako čini.
    Last edited by Skums; 10-06-16, 13:15.

  • #2
    A u kojem smjeru ide? Kakva je polazna tocka bila, koliko si izgubio u tom periodu?
    Koliko gubis na tjedno bazi struk/kg?
    Online Transformacijski Specijalist:
    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
    ->
    http://www.fgfitness.uk
    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

    Comment


    • #3
      Pa ono ima pomaka. Počele su žile izlaziti na bicepsu.
      Polazna točka je bila dosta loša jer sam morao napraviti pauzu od treniranja u 2. mjesecu.
      U biti stavit ću slike kad dođem doma pa možeš po tome bolje procijeniti.
      Čisto pitam dali je ovo ok kaj radim.

      Comment


      • #4
        pa generalno je ok, al velim, pitanje sto se desava na tom unosu i sto se desavalo u pet tjedana...
        Tek kada kazes, moze se rec jel tijelo dobro reagira ili ne reagira...
        Jedino u citavoj prici mi se ne svida dorucak. I ne znam koliko si tezak al ovo je poprilicno nizak unos prot.
        Online Transformacijski Specijalist:
        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
        ->
        http://www.fgfitness.uk
        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

        Comment


        • #5
          Težak sam oko 78-80 kg.
          Dnevni unos proteina ispada oko 160g što je oko 2g/kg (računam samo proteine iz životinjskog porijekla).
          Manje više po svim člancima piše da je optimalan broj oko 1.8-2.2g/kg tak da mislim da je to dovoljno.
          Eventualno mogu to povećati tamo pred kraj defke.
          A za doručak znam jesti jaja ili zrnati sir. Čisto malo da se maknem od ovog pečenog mesa.

          Comment


          • #6
            Vjeruj mi da taj unos proteina moze varirati od 1.5 do 3g proteina sto zavisi od osobe.To govorim iz iskustva jer jedno vrijeme bas istrazivao to na sebi i licno mi odgovaralo 1.5 isto kao i 3.Znas onu dok ne pokusas neces znati sta ti odgovara.Ista stvar je i sa hidratima neko kaze da treba navece,neko poslije treninga,neko prije.To sam isto istrazio vjeruj da je to toliko i nebitno.Uporedi tijelo sa auto rezervoarom u njega stane 50l i da li ces ti to usuti odmah ujutru ili raspodjeliti opet u taj rezervoar stane samo 50l to je to.

            Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk

            Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

            Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

            Comment

            Working...
            X