Announcement

Collapse
No announcement yet.

Boris Presečki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Boris Presečki

    Boris Presečki, živi u Bjelovaru, dugogodišnji natjecatelj, kao što znate s nama je na forumu.

    Plasmani na natjecanjima

    · Prvenstvo Hrvatske 1996. godine – 3. mjesto – juniori do 80kg
    · Prvenstvo Hrvatske 1997. godine – 4. mjesto – juniori preko 80kg
    · Grand prix ''Varaždin open'' 1998. godine – 2. mjesto – juniori preko 75 kg
    · Prvenstvo Hrvatske 1998. godine – 1. mjesto – seniori do 90 kg
    · Grand prix Slovakie, Trnava 1998. – 7. mjesto – seniori do 90 kg
    · Grand prix ''Tatransky pohar'', Poprad, 1998. – 4. mjesto – seniori do 90 kg
    · Prvenstvo Hrvatske 1999. godine – 7. mjesto – seniori do 90 kg
    · Grand prix ''Brod open'', Slavonski brod, 1999. – 2. mjesto – seniori do 90 kg
    · Grand prix Slovakie, Trnava 1999. – 16. mjesto – seniori do 90 kg
    · Grand prix ''Brod open'', Slavonski brod, 2000. – 6. mjesto – seniori do 90 kg
    · Grand prix ''Bihać open'', Bihać, 2000. – 1. mjesto – seniori do 90kg
    · Grand prix ''Sandow classic'', Marianske Lazne (Češka) – 5. mjesto – seniori do 90 kg
    · Prvenstvo Hrvatske 2000. godine – 4. mjesto – seniori do 90 kg
    · Europsko prvenstvo 2000. – Lausanne (Švicarska) – 16. mjesto – seniori do 90kg
    · Prvenstvo Hrvatske 2001. godine – 3. mjesto – seniori do 90 kg
    · Grand prix ''Bihać open'', Bihać, 2001. – 1. mjesto – seniori do 90kg
    · Prvenstvo Hrvatske 2002. godine – 3. mjesto – seniori do 90 kg
    · Grand prix ''Bihać open'', Bihać, 2002. – 1. mjesto – seniori do 90kg; Apsolutni pobjednik
    · Grand prix ''Big gym open'' – 2001. – Zagreb – 3. mjesto
    · Grand prix ''Brod open'', Slavonski brod, 2002. – 2. mjesto – seniori do 90 kg
    · Grand prix ,,Pivnice open''- 2002. – (SiCG) – 2. mjesto – seniori do 90 kg
    · Grand prix ''Pepa'' , Opava (Češka) – 6. mjesto – seniori do 90 kg
    · Grand prix Kutina open, 2002. – 2. mjesto – seniori preko 90 kg
    · Prvenstvo Hrvatske 2003. godine – 5. mjesto – seniori do 95 kg
    · Grand prix ''Baranja open'', 2003. , Beli Manastir - 4. mjesto – seniori do 90kg
    · Grand prix ''Bihać open'', Bihać, 2003. – 3. mjesto – seniori do 95 kg
    · Prvenstvo Hrvatske 2004. godine – 3. mjesto – seniori do 95 kg
    · Grand prix ''Bihać open'', Bihać, 2004. – 2. mjesto – seniori do 95 kg
    · Grand prix ''Baranja open''2004. godine , Beli Manastir - 4. mjesto – seniori preko 95kg
    · Grand prix ''Brod open'', Slavonski brod, 2004. – 3. mjesto – seniori preko 90 kg
    · Grand prix ''Baranja open''2005. godine , Beli Manastir - 3. mjesto – seniori preko 95kg
    · Prvenstvo Hrvatske 2005. godine – 2. mjesto – seniori do 95 kg
    · Grand prix ''Bihać open'', Bihać, 2005. – 1. mjesto – seniori do 95 kg
    · Grand prix ''Night of champions'', 2005., Zagreb – 7. mjesto – preko 85kg
    · Grand prix ''Bjelovar open'', 2005. – 2.mjesto – seniori preko 90kg
    · Prvenstvo Mediterana 2005. – Catania (Italija) – 7. mjesto – seniori do 90kg
    · Grand prix ''Brod open'', Slavonski brod, 2005. – 1. mjesto – seniori do 90 kg
    · Grand prix ''Orahovica open'', Orahovica, 2005. – 1. mjesto – seniori do 90 kg
    · Grand prix ''Vogošća open'', Vogošća (BiH), 2005. – 3. mjesto – seniori do 90 kg
    · Grand prix ''Pepa'', Opava (Češka) – 6. mjesto – seniori preko 90 kg
    · Grand prix Slovakie, Trnava 2005. – 16. mjesto – seniori do 90 kg
    · Grand prix ''Tatransky pohar'', Poprad (Slovačka)
    · Grand prix ''Night of champions'', 2006., Zagreb – 7. mjesto – preko 85kg
    · Prvenstvo Hrvatske 2006. godine – 3. mjesto – seniori do 100 kg
    · Grand prix ''Bihać open'', Bihać, 2006. – 4. mjesto – seniori do 100 kg
    · Prvenstvo Hrvatske 2007. godine – 4. mjesto – seniori preko 100 kg
    · Grand prix ''Bihać open'', Bihać, 2007. – 3. mjesto – seniori preko 95 kg
    · Prvenstvo Hrvatske 2008. godine – 2. mjesto – seniori do 90kg
    · Grand prix ''Bihać open'', Bihać, 2007. – 2. mjesto – seniori do 95 kg
    · Prvenstvo Hrvatske 2009. godine – 5. mjesto – seniori preko 90kg
    · Grand prix ''Bihać open'', Bihać, 2009. – 1. mjesto – seniori do 95 kg
    · Prvenstvo Hrvatske 2012. godine – 4. mjesto – seniori preko 90kg
    · 1. Memorijalni turnir „Ahmedkatič Fuad-Fuke“, Tuzla, 2012. godine – 4. mjesto – seniori do 90kg
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

  • #2
    Re: Boris Presečki

    Malo slika:

    Slika natjecanje 98.jpg

    boris 3.jpg

    boris 4.jpg
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Boris Presečki

      .......................

      Državno 2009 - facebook.jpg

      Natjecanje.jpg

      Natjecanje2.jpg
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Boris Presečki

        Šta reći čovjeku sa ovoliko natjecanja i medalja osim svaka čast majstore!

        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: Boris Presečki

          Uffffff....
          Borise neznam sto da ti napisem, svaki post je zanimljiv za procitati, znanje ti je ogromno i to se vidi iz aviona....
          Naklon do poda za ovoliko natjecanja i medalja, koliko samo muke, odricanja i znoja treba da od 1996 godine uvijek budes u formi... stravicno, jednostavno stravicno... bez rijeci sam...
          Znao sam da si natjeatelj, nisam ulazio u dublje analize tvoje karijere, ali ovo sto sam sad vidio me ostavilo ''pafffff'' ....


          RESPECT

          Comment


          • #6
            Re: Boris Presečki

            Boris Presečki, rođen 25. Srpnja 1977.g u Bjelovaru,

            Obrazovanje:

            1 Specijalistički diplomski stručni studij na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu za stjecanje stručnog zvanja Sportski trener fitnessa - SPECIJALIST (2006.-)
            2 Viša trenerska škola na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu – smjer fitness (2004.- )
            3 Visoka poslovna škola na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu (1996-2000.)
            4 Opća Gimnazija u Bjelovaru (1992-1996.)
            5 Osnovna škola u Bjelovaru (1984-1992.)


            - Član hrvatske bodybuilding reprezentacije od 1998. godine
            - Bavljenje bodybuildingom 19 god., natjecateljski 17 godina
            - Sudjelovanje na 15 državnih prvenstava i preko 40 drugih natjecanja u Hrvatskoj i inozemstvu
            - Višegodišnje trenersko iskustvo u priprema natjecatelja u različitim disciplinama bodybuildinga

            Od 2004. god. jedan od osnivača i voditelj BBK „Titan gym“ Bjelovar, od 2011. god. jedan od osnivača i voditelj BBFK „Titan gym“ Daruvar, u skoroj budućnosti i jedan od pokretača i voditelj „Titan gym“ Zagreb
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Boris Presečki

              Boris Presečki



              Na prvo prvenstvo u bodybuildingu je izašao prije 15 godina, sudjelovao je na 14 državnih prvenstava i 45 drugih natjecanja. Brojke same za sebe govore dovoljno. Njegovo ime je poznato diljem regije – on je velikan hrvatskog bodybuildinga boris Presečki.
              Kad sam dogovarala intervju s Borisom, bilo ga je zaista teško uloviti. Boris radi punom parom, a njegova forma i dalje je na zavidnom nivou. Na početku sam zamolila Borisa da sam ispriča nešto o svojim bodybuilding počecima.



              Od 1996. do 2009. na svim Državnim prvenstvima
              Prvo bodybuilding natjecanje mi je bilo Prvenstvo Hrvatske 1996.g. kad sam se natjecao u kategoriji juniora preko 70 kg i od tada sam kontinuirano izašao na sva prvenstva Hrvatske do 2009.g. Znači bez pauza sam izašao na 14 državnih prvenstava s tim da sam u tih 15 godina izašao i na 45 ostalih natjecanja većinom Grand Prixeva. “, fascinantni su brojevi o kojima Boris govori.
              Bjelovar je jedan od rijetkih gradova u Hrvatskoj koji ima dugu tradiciju natjecateljskog bodybuildinga i možda je upravo to bilo presudno za početak bavljenja natjecateljskim bodybuildingom. Kada sam prvi put 1993. godine ušao u tada jedinu teretanu u gradu „Atleta“ Bjelovar (danas ih ima ukupno 9), njezin tadašnji vlasnik se baš spremao za Prvenstvo Hrvatske 1993.godine i ja sam na došao baš 4-5 dana prije samog natjecanja. Dakle, na samom početku imao sam priliku vidjeti „uživo“ kako izgleda jedan kompletan bodybuilding natjecatelj, znači i natjecateljsku formu i pozing. Imao sam priliku vidjeti „gotov paket“:nakon svih mukotrpnih treninga i odricanja tijekom priprema.“, sjeća se Presečki svojih bodybuilding početaka i trenutaka kad se rodila ljubav prema bodybuildingu.
              Bodybuilding je i tada, kao i sada, bio jako loše zastupljen u medijima. Danas nama u popularizaciji pomaže Internet, ali kad usporedim sadašnje stanje i ono od prije više od 15 godina mogu reći da je tada puno više ljudi izlazilo na natjecanja nego danas kad su uvjeti za trening puno bolji.“, ističe Boris loše stanje u bodybuildingu u Hrvatskoj.


              Problemi jednog endomorfa
              S obzirom da je jedan od natjecatelja s najdužim natjecateljskim stažom na ovim prostorima, pitala sam Borisa da za Polleo Sport kaže kako održava formu u takvom kontinuitetu. „Što se tiče forme, to je uvijek bio problem, budući da sam endomorf pa mi je problem držati nizak postotak tjelesne masti dok nisam na dijeti. Mislim da mi je „najlakše“ bilo održavati formu kada sam izlazio i u proljetnom i u jesenskom dijelu sezone jer tada sam gotovo 90% godine bio na dijeti. Sada kad većinom izlazim na natjecanja samo jednom godišnje i to uglavnom u proljetnom dijelu sezone često se dogodi da tijekom godine nisam u nekoj zavidnoj formi tako da je tada jedino rješenje duža dijeta i pripreme za natjecanje koje traju 5-6 mjeseci.“, upisuje Boris probleme s kojima se jedan endomorf susreće.
              Istina da bi mi „završna“ forma na natjecanju vjerojatno bila znatno bolja kada bih prije početka priprema bi u boljoj formi i kad bi mi same pripreme za natjecanje i stroga dijeta trajali nešto kraće. No, svake godine trebam prevagnuti želim li tijekom cijele godine biti na rigoroznoj dijeti (max 150 grama ugljikohidrata, ne računajući keto dijetu) i sa lošim stanjem „u glavi“ i groznim odnosom s okolinom ili ću imati duže pripreme uoči samog natjecanja. Većinom ipak prevagne ovo drugo“, slikovito Boris opisuje kako mu izgledaju pripreme za natjecanja.


              Klasična priča: nema podrške, nema sponzora

              Kao i većina mojih kolega natjecatelja, ni ja nisam naišao na odobravanje okoline. Nažalost, i dalje mnogi ljudi bodybuilding ne smatraju sportom, medijska zastupljenost je minimalna, i upravo to potiče neinformiranost okoline i neprihvaćanje ovog sporta. Jedino od koga sam tijekom svih ovih godina bavljenja bodybuildingom ima neupitnu podršku su moj brat i supruga i na tome sam im zahvalan, a za ostale ne mogu reći da su mi postali podrška, već su samo prestali kritizirati i prihvatili su bodybuilding kao sastavni dio mog života“, i Boris se susreo s jednakim problemima kao i većina drugih bodybuildera.
              A jesu li ovog izvanrednog sportaša podržavali sponzori? „Situacija sa sponzorima nije baš zavidna, odnosno mogu reći da tijekom svih ovih 15 godina nisam nikada imao nekog stalnog sponzora tj. nekog tko bi me barem tijekom jednih cijelih priprema sponzorirao makar jednim dijelom. Manjih i kratkoročnih „donacija“ je bilo, ali u odnosu na sveukupne troškove priprema za natjecanje te se „donacije“ mogu mjeriti u promilima. Budući da sam svjestan kakva je trenutačno situacija u zemlji ne nadam se nikakvim sponzorstvima ni u skoroj budućnosti“, realističan je Boris po pitanju potencijalnih sponzorskih ugovora.

              Zasad bez kredita

              Sve troškove sam uvijek, jednostavno pokrivao iz vlastitog džepa. Budući da je bodybuilding prvenstveno stil života, a ne samo sport, nakon nekog vremena samo prestaneš zbrajati troškove. Kako je prehrana jedna od najviših stavki u ovom sportu, a bavio se bodybuildingom ili ne jesti moraš, jednostavno prihvatiš taj dio troškova kao onaj koji bi i inače imao, budući da razlika u cijeni prehrane s „bodybuilding approved“ hranom i neke recimo obične, standardne prehrane, kad se globalno gleda i nije toliko velika.“, priča Boris o „krpanju troškova“.
              Što se tiče ostatka troškova vezanih za pripreme, jednostavno koliko sam u mogućnosti toliko i uložim za svako natjecanje, s tim da ipak još nisam počeo dizati kredite za pripreme, kao što to vani znaju neki natjecatelji, iako bi i meni ponekad dobro došao tijekom priprema“, kroz smijeh opisuje Presečki. .
              Internet svima daje mogućnost da budu „gurui“
              S obzirom na ogromno iskustvo, pitala sam Presečkog da usporedi sadašnje stanje u bodybuildingu u Hrvatskoj s onim od prije 15 godine. „Današnje stanje u bodybuildingu i u svijetu, a i u Hrvatskoj je daleko bolje nego prije 15-tak godina. Sve je dosta uznapredovalo, velikim dijelom zbog znatno bolje komunikacijske povezanosti, interneta i dostupnosti novim informacijama. Ipak, za nekoga tko nije kontinuirano u ovom sportu, na internetu se može naći i previše zbunjujućih i „nekorisnih“ informacija. Za ovaj sport treba jako puno praktičnog iskustva i nekog predznanja i iz drugih područja, a internet je medij na kojem si svi daju za pravo da budu razni „gurui“ ovog sporta, a neki i „šamani“.“, bez „dlake na jeziku“ boris opisuje današnje stanje u bodybuildingu.
              Što se tiče natjecateljskog bodybuildinga, odnosno konkretno naše federacije – IFBB, situacija je daleko bolja neko ranije, budući da danas postoji daleko više i disciplina i kategorija u samoj federaciji. Uvođenjem npr. kategorija bodybuilding classic uvjeti za pobjedu su daleko izjednačeniji za sve natjecatelje, a i uvođenjem kategorija kao što je bodyfitness, fitness i odnedavno bikini fitness bodybuilding, odnosno fitness, sport je dobio daleko više na globalnoj popularnosti nego je to bio slučaj npr. do tamo negdje 2000.g. kad je postojao jedino muški i ženski bodybuilding“, pozitivno ocjenjuje nove kategorije Presečki.
              Last edited by kelly; 08-08-12, 21:28.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Boris Presečki

                Razvodnjena kvaliteta bodybuildinga u Hrvatskoj
                Međutim, gledano na državnoj razini iako je dosta toga danas i dostupnije i bolji su uvjeti, zadnjih godina na Hrvatsko prvenstvo dolazi nešto manje natjecatelja nego je to bio slučaj tamo negdje sredinom i krajem 90-tih. Smatram da moramo više proraditi na popularizaciji bodybuldinga i fitnessa prvenstveno na svim društvenim medijima koji su dosta specifičan medij. Dosta ljudi u Hrvatskoj se nikada nije upoznalo s natjecateljskim bodybuildingom i fitnessom što je kod nas moguće u samo nekoliko bodybuilding klubova. Dokaz „snage“ jednog medija kakav je televizija može se vidjeti kad god se prikaže bilo kakva reportaža u kojoj se bb i fitness javljaju u nekakvoj pozitivnoj konotaciji – sve su teretane nakon toga pune!“, svjestan je Boris moći medija.
                Budući sam jedan od rijetkih koji se još uvijek natječe od „stare garde“ i znam kakva je situacija u Hrvatskom bodybuildingu bila prije 15 godina, mogu reći da je situacija danas daleko bolja, ako se uzme u obzir i priznatost bodybuildinga kao sporta i brojnih naših kvalitetnih natjecatelja koji jako visoko kotiraju na međunarodnoj sceni, a o čemu se nekada samo moglo sanjati. Međutim, na državnoj razini kvaliteta se dosta „razvodnila“, pored nekolicine izvanrednih natjecatelja koji uredno donose medalje sa svjetskih i europskih prvenstva, ne vidim trenutačno neki veći potencijal osim možda max. 1-2 nova natjecatelja koji bi mogli nastaviti ovaj trenutačno uspješan niz dobrih rezultata. Razlog ovakvom stanju je možda uvođenje dosta novih kategorija ili je natjecateljima možda samo potreban jedan stalni kontinuitet u natjecanjima, kojeg rijetki imaju.
                Prof. Damir Siser – najzaslužniji za napredak u hrvatskom bodybuildingu
                Perspektiva višegodišnjeg prisustva na svim važnijim natjecanjima, Presečkom daje kredibilitet da odabere osobe koje su se najviše istakle u hrvatskom bodybuildingu tijekom zadnjih 15-ak godina. „Koliko god to netko htio osporiti, ali definitivno tijekom svih ovih godina koliko sam u Hrvatskom bodybuildingu, najveći utjecaj je imao današnji predsjednik hrvatskog bodybuilding saveza prof. Damir Siser. Budući da znam kakva je situacija u hrvatskom bodybuildingu bila i prije 15 god. i kakva je danas, vjerujem da do ovog današnjeg „visokog stadija“ bodybuildinga definitivno ne bismo došli da 1998.g. nije osnovana Hrvatska udruga za bodybuilding i fitness pod vodstvom prof. Sisera i mimo tadašnjeg HBBS-a krenula s usporednim razvojem natjecateljskog bodybuildinga u Hrvatskoj te kontinuiranim radom do danas, sada pod okriljem HBBS-a, dovela hrvatski natjecateljski bb i fitness do ovih danas međunarodno priznatih rezultata. Vjerujem da je u HBBS-u ostalo ono vodstvo s početka 90-tih nikada ne bismo imali rezultate kakve imamo danas“, ističe Presečki profesora Sisera kao najzaslužniju osobu za napredak u hrvatskom bodybuildingu.
                Boris radi kao osobni trener i vlasnik je teretane pa i s poslovnog aspekta može dobro procijeniti koliko se ljudi bave sportom. „Radim kao trener i voditelj u oba bodybuilding i fitness kluba koje sam otvorio zajedno s bratom: BBFK „Titan gym“ Bjelovar kojeg smo otvorili 2004.g., a početkom ove godine smo ga napokon preselili u privatni prostor i BBFK „Titan gym“ Daruvar kojeg smo otvorili u 5. mjesecu ove godine. Što se tiče osobnih treninga, oni se uglavnom svode na pripreme natjecatelja, ali radim i s nekolicinom sportaša iz drugih sportova pa i s nekoliko „običnih“ klijenata koji su spremni dodatno uložiti u svoj izgled i zdravlje. U fitness centrima u manjim sredinama kao što su Bjelovar i Daruvar članovi teretana često nisu spremni ulagati, pored članarine, i u osobnog trenera. Brat i ja se zbog toga trudimo članovima pružiti ono što bi u drugim teretanama mnogo više platili.“, opisuje Boris svoje poslovne aktivnosti.


                Svi žele formu preko noći
                Interesa za bavljenje bodybuildingom i fitnessom kod mladih ima dosta, svi bi generalno htjeli dobro izgledati, ali najbolje bi bilo kad bi se formula za dobar izgled mogla kupiti u bočici. Mislim da bi za 90% posjetitelja fitnessa to bilo idealno rješenje.“, ironičan je Presečki, koji dodaje: „Svi bi preko noći htjeli popraviti ono što su redovito godinama zapuštali, nitko ne želi slušati savjete o postupnom i kontuiniranom radu u teretani, većinom su svi o treniranju naučili, odnosno vidjeli na internetu i ne trebaju im dodatni savjeti, generalno nitko ne želi, bar ne drastično mijenjati prehranu, a kad u kratkom vremenu ništa ne postignu onda naravno odustaju od svega. Vraćaju se u teretanu mjesec dana prije godišnjeg kad se opet sve pokušava u još kraćem vremenu.“, vrlo jasno opisuje stanje svijesti mnogih hrvatskih rekreativnih vježbača.
                Svjestan je Boris da bi trebao više raditi na samopromociji, kako bi i kroz svoje ime popularizirao bodybuilding kao način života. „Da sam u neki drugi biznis uložio koliko sam uložio u bodybuilding, vjerojatno bih se obogatio, ali bodybuilding je moj stil života i smatram da je ovo bio ispravan put. Fitness centri će biti posjećeniji kad se educiranost podigne na neki viši nivo koji je sličan drugim europskim zemljama“, još jednom Presečki ističe nužnost popularizacije sporta.
                Na kraju, pitala sam Borisa da sažme u nekoliko rečenica, poruku mladim ljudima koji se žele baviti natjecateljskim bodybuildingom: „Generalno poruka za sve one koji se počnu baviti natjecateljskim bodybuldingom i u kratkom vremenu postanu „experti“ je:
                BODYBUILDING NIJE POČEO POSTOJATI OD KAD STE SE VI POČELI BAVITI NJIME
                budući da takav stav imaju generalno svi današnji početnici, i:
                INTERNET NIJE JEDINI MEDIJ NA KOJEMU SE MOŽE NEŠTO NAUČITI O BODYBUILDINGU.
                I što je jučer jeo Boris Presečki?
                Budući sam počeo s pripremama za Hrvatsko prvenstvo 2012.godine jelovnik za 1 dan mi izgleda ovako:
                1. obrok – 60g whey proteina + 100 g zobenih pahuljica
                2. obrok – 300 g kuhanih pilećih prsa + povrće
                3. obrok – 250 g svježeg sira + 30 g whey proteina
                4. obrok – 300 g kuhanih pilećih prsa + povrće
                5. obrok – 60 g whey proteina + 40 g Vitarga (obrok poslije treninga)
                6. obrok – 250 g svježeg sira + 30 g whey proteina
                Razgovarala: Zorana Jagodić
                Foto: Boris Presečki
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Boris Presečki

                  withBrezna.jpg
                  boris_lupino1.jpg
                  boris_lupino2.jpg

                  Comment


                  • #10
                    Re: Boris Presečki

                    Kao brat Borisu mogu prokomentirati subjektivno da dosta njih usljed one najniže ljubomore pokušali su mu podmetati nogu na natjecanjima ili često zlonamjerno komentirali 6 mjesečni rad koji se u jednom danu zbog aldosterona i vode pogoršao na prezntaciji, samim time otkrivši svoje veliko znanje... ali stvarno me fasciniralo koliko voli ovaj sport i natjecanja da svako natjecanje nešto novo eksperimentira, što pročita u knjigama, iskopa između redova na internetu ili isproba na sebi... ono gledao sam prvake dok prvi put izgube vani daju izjave prestajem se baviti ovim sportom, no ne i Boris bio je i gore i dolje i nikad da bi posustao, a svaki dan iako sam čitam i proučavam doznam od njega takve facinantne stvari iz ovog sporta koje sam nikad ne bih zamjetio ili pronašao... dijelio je znanje i trenirao mnoge iskreno i otvoreno...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Boris Presečki

                      Svaka čast Borisu!!!
                      http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                      I know it's hard to keep an open heart
                      When even friends seem out to harm you
                      But if you could heal a broken heart
                      Wouldn't time be out to charm you

                      November Rain, Guns and Roses

                      Comment

                      Working...
                      X