Announcement

Collapse
No announcement yet.

Granice "prirodnog bodibildinga"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Granice "prirodnog bodibildinga"

    Koje su granice naturally bodybuildinga? Pod naturally podrazumijem da se ne koriste steroidi (doping), a i suplementacija sto manje (iako znam da to spada u naturally, ali hajde da tako posmatramo). Koliko covjek moze otici daleko samim treningom i sredjenom ishranom? Citao sam dosta i vidim da ste svi pesimisti po tom pitanju i kazete da je nemoguce biti u takmicarskoj formi i izgledati takmicarski bez konzumiranja AAS i slicnog. Da li je to istina i mogu li ja ocekivati da je moguce imati nekih 90tak kg uz nizak postotak masti, recimo manje od 10%? Mene licno malo frustrira ta cinjenica da je za uspjeh bitno ko ima dublji dzep da pokupuje sto vise sredstava, da plati sto bolji tim strucnjaka oko sebe (koji ce mu servirati sve te dodatke i kontrolisati njihovu upotrebu), a neko sa strane ko se mozda vise muci i ulaze dosta vise truda i napora nece dostici ni priblizne rezultate. Laik sam u ovoj oblasti pa ne zamjerite ako sam nesto lose napisao. Poz

  • #2
    Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

    Originally posted by Conte7 View Post
    Koje su granice naturally bodybuildinga? Pod naturally podrazumijem da se ne koriste steroidi (doping), a i suplementacija sto manje (iako znam da to spada u naturally, ali hajde da tako posmatramo). Koliko covjek moze otici daleko samim treningom i sredjenom ishranom? Citao sam dosta i vidim da ste svi pesimisti po tom pitanju i kazete da je nemoguce biti u takmicarskoj formi i izgledati takmicarski bez konzumiranja AAS i slicnog. Da li je to istina i mogu li ja ocekivati da je moguce imati nekih 90tak kg uz nizak postotak masti, recimo manje od 10%? Mene licno malo frustrira ta cinjenica da je za uspjeh bitno ko ima dublji dzep da pokupuje sto vise sredstava, da plati sto bolji tim strucnjaka oko sebe (koji ce mu servirati sve te dodatke i kontrolisati njihovu upotrebu), a neko sa strane ko se mozda vise muci i ulaze dosta vise truda i napora nece dostici ni priblizne rezultate. Laik sam u ovoj oblasti pa ne zamjerite ako sam nesto lose napisao. Poz

    Granica postoji, neko će lakše doći do rezultata neko teže.

    Neko će na 180 imati 90 rippanih kila, nekom će 80 biti nedosanjani san(natural).

    I kolko god mislio za uspjeh nije toliko potreban dubok džep, mada ako pored ovoih usera izgled rijetkih naturalac ostaje zapažen.

    Osnovna varijabla za uspjeh ti je genetika, malo matematički sve ostale faktore sabrane u bb se množe sa genetikom. A bilo koji broj puta nula daje nulu. Kod geentičara je ta varijabla 10 kod nekoga 1 ili 0.

    Ali o genetici nema smisla raspravljati, takva je kakve na nju ne možeš uticati.

    80 % nas je prosječno, onih ostalih 10% gore ili dole su (ne)sretnici.

    Naravno i među prosječnima ima onih koji su bliži vrhu ili dnu.

    Ne zamaraj se nebitnim stvarima. pozz

    Comment


    • #3
      Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

      Teško je biti dobar bez novaca, tako je to u svakom sportu, ali da možeš lijepo izgledati bez AAS; može se.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

        kad nekome oduzmes 100 cm na visinu, ta brojka mu je vjerovatno koliko izripanih kila moze imati natural.
        tko god ima +5kg na tu racunicu po meni nema sanse da nije zakurio.

        svi fitness modeli, tipa lazar ili jeff seid imaju cca 175 i 82-3kg, a vidio si kako oni izgledaju.
        jedina iznimka su eventualno visi momci, koji eto mogu imat koji kil vise ali vjerujem da ovo sto sam rekao vecinom stoji.
        Originally posted by Bilderčić
        Originally posted by Dehydronator
        sve do grama tjedno je natural
        gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
        48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

        Comment


        • #5
          Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

          kao ne mozes imati 5+kg rippanih natural, dajte ljudi cim vama pune glavu, svi neki štapići stalno govore ne mozes ovo ne mozes ono, nemoj tako, jaoo, sve neke pi.cke, samopouzdanje na nuli, da zelis to, napravio bi to, samo to je novi level gdje i najsitnije odstupanje ima posljedice
          KMG - kilogram mišića godišnje ;/

          Comment


          • #6
            Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

            Pa moram priznati da ne znam kome bih vjerovao da ima +5 kg natural. Taj je zbilja Mr.O potencijal, a vjerojatno je i ispodprosjecno visok. Ja sam imao +5 kg na bini.
            Originally posted by magarac
            pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
            dzaba mu sve

            Comment


            • #7
              Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

              nepuni mi nitko glavu s nicim.

              hard sam vidi koliko dugo treniras(4 god ili koliko?), i koliko kila sada godisnje mozes dobit-vjerovatno ne vise od par kila. i ti sad imas 88 kg na 182, a ostalo ti je jos malo za dobit separacije na nogama itd.

              samo sam htio rec da nekon tih +5kg sve ide uzasno sporo i da je tu negdje plato. normalno da ima iznimki, al to neznaci da stvar uglavnom ne vrijedi.

              ja osobno za sebe, nema teoretske sanse da ja mogu imat 98 izripanih kila natural.
              Originally posted by Bilderčić
              Originally posted by Dehydronator
              sve do grama tjedno je natural
              gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
              48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

              Comment


              • #8
                Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

                Originally posted by Dida View Post
                Pa moram priznati da ne znam kome bih vjerovao da ima +5 kg natural. Taj je zbilja Mr.O potencijal, a vjerojatno je i ispodprosjecno visok. Ja sam imao +5 kg na bini.
                zato i kazes jer si visok no ti si vaskularno tvrdi freak inace, ti se s tim ni ne zamaraj, govorim samo o štapićima koji zive na teorijama zavjere jos uvijek nažalost, nesto najgluplje mi je reci ovo, ali cu reci, prijatelj dok se bavio nesto sitno BB-om, genetika drugi svijet, oko 8+kg rippan, naravno da ga boli ***** i da ne trenira i mene bi, naravno da si i ti vidio takvih freakova, ali nema ih poante spominjati, ali da ih ima dosta za koje ne znamo, ima
                Originally posted by Archiv3r View Post
                nepuni mi nitko glavu s nicim.

                hard sam vidi koliko dugo treniras(4 god ili koliko?), i koliko kila sada godisnje mozes dobit-vjerovatno ne vise od par kila. i ti sad imas 88 kg na 182, a ostalo ti je jos malo za dobit separacije na nogama itd.

                samo sam htio rec da nekon tih +5kg sve ide uzasno sporo i da je tu negdje plato. normalno da ima iznimki, al to neznaci da stvar uglavnom ne vrijedi.

                ja osobno za sebe, nema teoretske sanse da ja mogu imat 98 izripanih kila natural.
                u treningu sam od 2004., kompletno sam prosao sve zivo, jos sam se paralaleno bavio s nekoliko sportova, radio sam je.bene 3-4 vjezbe 2-3 godine dok nisam otisao u teretanu i shvatio da ima 100+ vjezbi, ugl., jedino sam prehranu prekasno poceo drzati kako spada, s obzirom da nisam ni odradio dosada nijednu masu kako spada vjerujem u tih 5+ rippanih kila, takav mi je mind set i to me motivira, na ovih 88kg morao bih rezati na 84kg barem i odradit dehidraciju te se napunit, mislim da bi tada cak i bilo nesto blizu 5kg rippanih, ali da ne se.rem puno, povuci cu se u odaje i nastaviti jos jace...ti se na svoju visinu bojis reci da bi mogao imati 5+kg jer bi ti trebalo "100 000" kn godisnje na ishranu, suplementaciju bla bla..ja hvala bogu samo je.beni whey uzmem i bmk, ja nebi ovo pisao da godisnje imam rezultate kojima nisam zadovoljan. Posto treniram kuci inace, a trenutno sam u teretani zbog mora, mogu ti reci da me vec pola ekipe pitalo za gear, jesam trenutno ON, iskusniji pitaju za trenbolon, winstrol itd., neki klinci mi priđu i dive se jednostavno, iako ovo zvuci kao onaj blog o bilderu hocu reci da ljudi u teretanama cim vide nekog u pumpi sto je kod nekih, tipa mene, sasvim druga osoba postanem ipak jbg mazanje ociju i svi se onda kace na to
                KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                Comment


                • #9
                  Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

                  slazem se da treba uvijek biti uporan i ne postavljati neke granice na sebe(nece svak biti ko coleman, naravno...ali znate sta mislim) ALI nemojte zaboraviti koliko je ustvari tih +5kg

                  ovo je 72 KG na 176cm, znaci -4








                  hocu da kazem ogromna je razlika u 9-10% bf i do kosti srezanom stage weight poslije dehidracije...tako da je +5k ogromna stvar na stage weightu...
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #10
                    Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

                    evo jos da se nadje
                    http://www.builtlean.com/2011/03/30/...ain-naturally/
                    Originally posted by Bilderčić
                    Originally posted by Dehydronator
                    sve do grama tjedno je natural
                    gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                    48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                    Comment


                    • #11
                      Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

                      Originally posted by hardstyle91 View Post
                      kao ne mozes imati 5+kg rippanih natural, dajte ljudi cim vama pune glavu, svi neki štapići stalno govore ne mozes ovo ne mozes ono, nemoj tako, jaoo, sve neke pi.cke, samopouzdanje na nuli, da zelis to, napravio bi to, samo to je novi level gdje i najsitnije odstupanje ima posljedice
                      Originally posted by Dida View Post
                      Pa moram priznati da ne znam kome bih vjerovao da ima +5 kg natural. Taj je zbilja Mr.O potencijal, a vjerojatno je i ispodprosjecno visok. Ja sam imao +5 kg na bini.
                      Zavisi šta podrazumijevamo pod time rippanih, ako je na bini onda je gotovo nemoguće, ako je bič luk onda je moguće; nije isto PMT 6-7% ili 10-11%. Jer natjecatelji samo ispišaju prije natjecanja nekih 4-5 kg vode.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

                        naravno, misli se na rippani gluteus i te sheme, ja trenutno imam polurippan gluteus, a samo odrzavam, no frekvencija treninga je pojacana sto sam primjetio da mi utjece na kvalitetu misica, trenutno sam na 90+ kg, a forma je nesto bolja sa slika jer sam nesto i puniji, nemam razloga da ne vjerujem da mogu kroz 10-tak godina imati 5+kg rippanih konstantno, naravno da nisam mislio kroz godinu dvije
                        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                        Comment


                        • #13
                          Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

                          Sta tacno znaci to "rippanih" ? Da li rippano podrazumijeva nizak BF ili sta?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

                            Originally posted by kelly View Post
                            Zavisi šta podrazumijevamo pod time rippanih, ako je na bini onda je gotovo nemoguće, ako je bič luk onda je moguće; nije isto PMT 6-7% ili 10-11%. Jer natjecatelji samo ispišaju prije natjecanja nekih 4-5 kg vode.
                            mislio sam na natjecateljski BF.
                            ugl ovo vezano za natjecanje, primjetio sam da nasi rade drukcije nego sto stranci pisu po internetu, mislim na 3DMJ, Nortona i tu ekipu...
                            Originally posted by Bilderčić
                            Originally posted by Dehydronator
                            sve do grama tjedno je natural
                            gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                            48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                            Comment


                            • #15
                              Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

                              Originally posted by Archiv3r View Post
                              mislio sam na natjecateljski BF.
                              ugl ovo vezano za natjecanje, primjetio sam da nasi rade drukcije nego sto stranci pisu po internetu, mislim na 3DMJ, Nortona i tu ekipu...
                              Na bini imati natural 5+ je SF. Možda i ima neki frik, ali to je gotovo nemoguće.
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X