Announcement

Collapse
No announcement yet.

Granice "prirodnog bodibildinga"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

    Koliko se može dogurat natural, ovisi o genetici prije svega. Vidim da ovde ljudi sa svega godinu, dvije treninga i nesređenom prehranom govore o nekim platoima i plafonima natural potencijala. Smiješno. Šta ja sa 180 cm ne mogu imat preko 85 kg i bit ripan? Kakve su to gluposti?! Nije ni svačija građa ista. Neko sa 180 cm i 85 kg i 8% masti, može izgledat skroz drugačije od nekog iste visine, težine i postotka masti. Razlikuje se koštana masa i masa drugih tkiva. Samo zato šta je neko jači i veći od vas, ne znači da koristi kemiju. Neko ima bolju genetiku, neko jede svaka 2 ipo sata, unosi 3 - 4 grama proteina po kilogramu, ne preskače ni jedan obrok, ne opija se, ne drogira, posvećen je sto posto i koristi dobru suplementaciju, spava 8 sati dnevno.
    Da li je teško imat 100 ripanih kila na 180 - 185? Itekako jest. Da li je nedostižno? Ne, barem ne ze svakoga. Stvar je u tome šta se napredak eksponencijalno usporava kako mišićna masa raste i potrebno je ulagat neproporcionalno više truda, hrane i vremena za svaki idući kilogram.
    Dok niste proveli barem 5 godina u PAKLU TERETANE i živili život 100% posvećen samo jednom cilju - da budete šta veći i jači, nemate šta komentirat na ovu temu.

    Comment


    • #32
      Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

      Originally posted by Kahn View Post
      Da li je teško imat 100 ripanih kila na 180 - 185? Itekako jest. Da li je nedostižno? Ne, barem ne ze svakoga.
      Znaci, opet, kad pricamo o "rippanom" tijelu i usporedujemo odnose visine i mase pojedinaca, u obzir uzimamo iskljucivo tijela koja su dovedena do maksimuma po pitanju postotka tjelesnih masti. Tu dakle ne spada ni "plaza look" ni "vidljive plocice" i sl. Tu se iskljucivo gleda na natjecateljsku razinu definicije. Vrati se na proslu stranicu i pogledaj post od TripleZa i tipa koji ima -4 kg na svoju visinu (i ni taj nije natural). To je forma koja je mjerodavna. Taj bi isti tip, da je 15 kg "deblji", imao status "rippanog" velikoj vecini ljudi. I onda bi ti rekao "vidis da je moguce".
      2011. godine, prvak u BB do 90 kg je bio visok malo ispod 185 cm. Prvak drzave.

      I zato jos jednom, nitko si ne postavlja prelagane granice u glavi nego govorimo o realnom odnosu tezine i mase koje covjek moze postici. Ti si dosao do toga da je moguce biti i 100 kg na 180 cm natural, a ja, izuzev Petra Klancira, ne znam, ovako na prvu, ni jednog aktivnog bildera u HR da ima te gabarite.
      Originally posted by magarac
      pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
      dzaba mu sve

      Comment


      • #33
        Re: Granice "prirodnog bodibildinga"

        Originally posted by Dida View Post
        Znaci, opet, kad pricamo o "rippanom" tijelu i usporedujemo odnose visine i mase pojedinaca, u obzir uzimamo iskljucivo tijela koja su dovedena do maksimuma po pitanju postotka tjelesnih masti. Tu dakle ne spada ni "plaza look" ni "vidljive plocice" i sl. Tu se iskljucivo gleda na natjecateljsku razinu definicije. Vrati se na proslu stranicu i pogledaj post od TripleZa i tipa koji ima -4 kg na svoju visinu (i ni taj nije natural). To je forma koja je mjerodavna. Taj bi isti tip, da je 15 kg "deblji", imao status "rippanog" velikoj vecini ljudi. I onda bi ti rekao "vidis da je moguce".
        2011. godine, prvak u BB do 90 kg je bio visok malo ispod 185 cm. Prvak drzave.

        I zato jos jednom, nitko si ne postavlja prelagane granice u glavi nego govorimo o realnom odnosu tezine i mase koje covjek moze postici. Ti si dosao do toga da je moguce biti i 100 kg na 180 cm natural, a ja, izuzev Petra Klancira, ne znam, ovako na prvu, ni jednog aktivnog bildera u HR da ima te gabarite.
        Nismo se razumili. Meni je ''cut'' 10 - 12%. Ripped, 8 - 10% a sve ispod toga je shredded. Budući da se većina forumaša ode ne bavi natjecateljskim body buildingom, sumnjam da je većini njih cilj 4% bf-a. Apsolutno se slažem da ne može čovjek od 180 cm imat 100 kg i bit shredded, al da može imat 10 - 12% masti, može.

        Comment

        Working...
        X