Announcement

Collapse
No announcement yet.

"Natural" bodybuilding

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Natural" bodybuilding

    Prije nekoliko dana, ovdje na forumu postavljeno mi je pitanje:
    Nego kako su to mogli biti atletski momci kao Harold Zinkin,Sigmund Klein i drugi tamo neke 1920, ili Stvarni Kreator Takmicarskog bodybuildinga Bernard Macfadden 1900 i svi oni koji su se takmicili na njegovim World Most Perfectly Developed Man Contest od 1989-1925.Kao i na Americas Most Perfectly Developed Man Contest.
    Harold Zinkin se rodio 1922. pa si postavite pitanje "kako je on mogao izgledati kao današnji "naturalci" tamo neke 1920.". Odgovor je: do njegove adolescentne dobi testosteron (i neki njegovi derivati) je već bio vrlo raširen u uporabi od strane sportaša. Izgledao je ovako: http://image2.findagrave.com/photos/200 ... 638768.jpg

    Sigmund Klein se rodio 1902., pa ću njega uzeti kao stopostotnog naturalca, iako, od njegove cca. 33. godine sintetizirani testosteron je već bio u uporabi. Za vrijeme dok je 100% bio natural izgledao je ovako: http://www.sandowplus.co.uk/Competition/Klein/klein.jpg

    Bernard Macfadden rodio se 1868. i zasigurno je bio 100% natural. Izgledao je ovako: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... 05_ca1.jpg


    Osobe koje su mi spomenute kako su izgledale tamo oko 1940 i neke neću ni spominjati jer je doping već bio u masovnoj uporabi, iako ne doping kakav je danas raširen, pa čak ni oni nisu izgledali dobro kao današnji "naturalci". Evo nekoliko njihovih slika:
    http://musclememory.com/images/vintage/LeightFrank.jpg
    http://www.ifbb.com/halloffame/2006/JulesBacon2.jpg


    Danas "naturalci" INBA federacije izgledaju ovako:
    http://www.inba.com.au/images/keith2001.jpg
    http://www.inba.com.au/images/craig_winter.jpg
    http://www.inba.com.au/images/warrenkeith.jpg
    Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
    Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

  • #2
    Re: "Natural" bodybuilding

    Originally posted by Bilderčić
    Originally posted by Dehydronator
    sve do grama tjedno je natural
    gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
    48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

    Comment


    • #3
      Re: "Natural" bodybuilding

      Meni je najjače kad netko izvali da je stara garda bila nabildana od mlijeka i sličnih sranja, bez suplemenata...nisu imali suplemente, ali su imali steroide...i naravno jeli puno mesa i jaja...

      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: "Natural" bodybuilding

        Ja, u pravilu, već godinama ne uzimam supplemente. Whey ako baš imam viška novaca, ali jako rijetko, i to ne iz razloga što ću biti bolji nego čisto praktičnosti radi.
        Za razliku od steroida, supplementi nikad nisu činili bitnu razliku.
        Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
        Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

        Comment


        • #5
          Re: "Natural" bodybuilding

          @Nino svaka čast za elokventnost
          Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

          Comment


          • #6
            Re: "Natural" bodybuilding

            Originally posted by Nin0
            Ja, u pravilu, već godinama ne uzimam supplemente. Whey ako baš imam viška novaca, ali jako rijetko, i to ne iz razloga što ću biti bolji nego čisto praktičnosti radi.
            Za razliku od steroida, supplementi nikad nisu činili bitnu razliku.
            Mozda nisu bitnu razliku ,ali jesi zasigurno neku razliku od 25 % sve ovisi o kojem je suplementu rijec. Jer se sa wheyom dosta sporo napreduje dok vec uz kreatin ide to dosta brze.
            Arena

            Comment


            • #7
              Re: "Natural" bodybuilding

              Originally posted by nikos91
              Originally posted by Nin0
              Ja, u pravilu, već godinama ne uzimam supplemente. Whey ako baš imam viška novaca, ali jako rijetko, i to ne iz razloga što ću biti bolji nego čisto praktičnosti radi.
              Za razliku od steroida, supplementi nikad nisu činili bitnu razliku.
              Mozda nisu bitnu razliku ,ali jesi zasigurno neku razliku od 25 % sve ovisi o kojem je suplementu rijec. Jer se sa wheyom dosta sporo napreduje dok vec uz kreatin ide to dosta brze.
              dobro ali nekom ko je na aas kreatin je totalna suvisna stvar, dok whey sluzi kao nadopuna bjelancevina

              Comment


              • #8
                Re: "Natural" bodybuilding

                Originally posted by nikos91
                Mozda nisu bitnu razliku ,ali jesi zasigurno neku razliku od 25 % sve ovisi o kojem je suplementu rijec. Jer se sa wheyom dosta sporo napreduje dok vec uz kreatin ide to dosta brze.
                Uz dužno poštovanje, ovo je gomila gluposti.
                Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
                Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

                Comment


                • #9
                  Re: "Natural" bodybuilding

                  Originally posted by VelikiBlek
                  @Nino svaka čast za elokventnost
                  Hvala!
                  Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
                  Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

                  Comment


                  • #10
                    Re: "Natural" bodybuilding

                    Originally posted by Nin0
                    Originally posted by nikos91
                    Mozda nisu bitnu razliku ,ali jesi zasigurno neku razliku od 25 % sve ovisi o kojem je suplementu rijec. Jer se sa wheyom dosta sporo napreduje dok vec uz kreatin ide to dosta brze.
                    Uz dužno poštovanje, ovo je gomila gluposti.
                    A nemos reci da napredujes jednako brzo sa i bez kreatina . Mislim tvoje je znanje vece i opsirnije od moga ,ali mislim da je ono gore cinjenice,a to sta neko koristi aas svakako da mu ne treba kreatin.
                    Arena

                    Comment


                    • #11
                      Re: "Natural" bodybuilding

                      Originally posted by nikos91
                      A nemos reci da napredujes jednako brzo sa i bez kreatina.
                      Mogu.

                      Molio bih te da više ne spamaš temu. Za ovakva prepucavanja imaš privatne poruke.
                      Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
                      Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

                      Comment


                      • #12
                        Re: "Natural" bodybuilding

                        iskreno suplementi su možda 5%, ako si na aasu nisu nužni za napredak. Mi naturalci volimo placebo efekt i kupujemo ga, svak bi volio da kreatin (npr.) nešto daje ali iskreno više koristi motivacija i psihička spremnost nego kreatin. Neću reć da je beskoristan ali svega 2% ostalo je placebo.

                        Whey koristim samo zato što mi je lijeno kuhat 10-15 jaja dnevno radi bjelanjaka i nemam vremena za to.

                        Jedini suplement koji možda valja je BCAA jer ako ga uzimaš konstantno možeš usporit katabolizam ili možda gurnut tijelo u neke sinteze bjelančevina koje inače nebi napravio.

                        To je moje mišljenje, možda se većina vas neće složit samnom. Ali 95% bodybuildinga je prehrana, balansiran omjer odmora/inteziteta i motivacija, a 5% su suplementi i placebo efekt.
                        “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

                        Comment


                        • #13
                          Re: "Natural" bodybuilding

                          Kad su u pitanju "natural" profesionalci sklon sam ne vjerovati nikome. Ali vjerujem da danas ima ljudi koji su na prirodan način (nešto) veći nego ovi oci bodybuildinga s početka prošlog stoljeća.

                          Kao prvo, koliko razumijem, tada nije bio cilj što veća masa, nego sklad, estetika. Drugo, BB je bio opskuran sport kojim se u cijelom svijetu bavilo valjda manje ljudi nego danas u nekom većem hrvatskom gradu, dakle baza je neusporedivo veća. Zatim, i među priznatim steroid-userima vidljiv je ogroman napredak (u masi, u estetici je nazadak). Koliko god kemija ima presudnu ulogu, mislim da i su i mnoga znanja o treningu i prehrani tome doprinijela. Granice se pomiču, u mnogim sportovima današnji rekreativci znaju biti na razini nekadašnjih šampiona. Na kraju krajeva, ljudi su danas u prosjeku i pedalj viši nego što su bili u vrijeme Macfaddena, pa nije valjda i to od steroida.

                          Danas se nikome tko je imalo razvijeniji više ne vjeruje da je natural. To je izgleda nekakav trend. Ako nešto kažeš odmah si naivčina: "Informiraj se malo o AAS-u pa pričaj!" J...ga, možda je možda nije, znat će samo on. Osobno, obično volim čovjeku dati ono što ameri kažu "benefit of the doubt", ako ništa zbog mog duševnog mira jer ne želim misliti da su ljudi lažovi.
                          Željezo mi je u krvi!

                          Comment


                          • #14
                            Re: "Natural" bodybuilding

                            sad cu ja neka svoja osobna msiljenja i iskustva bio on ili off , u svakom slucaju kad si natural svaka pomoc dobro dodje.. : multivitamini minerali-najbitniji,pogotovo na dijeti di imas restrikciju voca npr(plus dodatak c vitamina koj je jeftin,kortizol imunitet bla bla), proteinski prasak whey- jako praktican i jeftin izvor proteina isto tako moze neki visekomponentni..no whey ide uvijek poslije treninga ujutro i uz obroke isto moze,pogotovo na kemiji akd ej ugradnja porteina i mogucnost sinteze puno veca.., omega 3 nista specijalno necete osjetiti,ne vjerujem u mega doze, valja zbog opceg zdravlja, e sad bcaa su super kad imam uzimam samo poslije treninga,glutamin kolko god kazu da nis ne virjedi oralno bla bla na dijeti itekako vrijedi,bar meni,imunitet mi itekako odrzava i pospjesuje oporavak,anti stres itd..inace ga nebi uzimao,samo na dijeti..

                            Comment


                            • #15
                              Re: "Natural" bodybuilding

                              Originally posted by Nin0
                              Ja, u pravilu, već godinama ne uzimam supplemente. Whey ako baš imam viška novaca, ali jako rijetko, i to ne iz razloga što ću biti bolji nego čisto praktičnosti radi.
                              Za razliku od steroida, supplementi nikad nisu činili bitnu razliku.
                              to bas i nije istina,sto onda kupujes whey ako ti ''nista ne znaci'' ?? zasto je whey uopce?

                              Comment

                              Working...
                              X