Announcement

Collapse
No announcement yet.

Snaga volje - pristup i metode treniranja

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Snaga volje

    Ne kuzim, zasto blatite covjeka odmah, svatko ima svoj pristup , sramota bas ste dokazali koliki ste primitivci ..

    Comment


    • #17
      Re: Snaga volje

      Builty, oprosti mi zbilja što imam svoje mišljenje!

      "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

      Comment


      • #18
        Re: Snaga volje

        Heh builty, znaci kad izrazimo svoje misljenje smo primitivci? A sto si onda ti koji nas nazivas primitivcima? Onda si i ti jednak jer ne postujes tuđa misljenja zar ne?
        Sad si ti faca jedini pametan, pošten i dobar dosao braniti Dragana a mi smo svi budaletine primitivne? ... Bezveze...
        I dalje mi je draganov princip vođenja klijenata urnebesno jadan, i da mu platim trening trazio bi dupli povrat novca za nanosenje dusevne boli... Jesam primitivan? Mozda, ali to je moje misljenje koje moze smetati samo Dragana a nikako tebe...

        Comment


        • #19
          Re: Snaga volje

          Originally posted by WTF View Post
          Vas koji kazete da volite da se na vas dere za vrijeme treninga? Ne shvacam... ako ste zagrizli onda se nitko ne treba derati na vas, vec eventualno sami na sebe....
          Ja nisam govorio o teretani, vec o sportovima gdje izdrzljivost igra ulogu i konkretno o kondicijskoj pripremi. Nikada me nitko nije gledao sto i kako radim u teretani, a osobno niti ne vidim razloga za neku motivaciju (a da nije samoga sebe) u teretani...
          -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
          Napreduje se... Avatar^^

          Comment


          • #20
            Re: Snaga volje

            Originally posted by Aronnax View Post
            Ja nisam govorio o teretani, vec o sportovima gdje izdrzljivost igra ulogu i konkretno o kondicijskoj pripremi.
            Da, to stoji ....

            Comment


            • #21
              Re: Snaga volje

              Jadno, koliki su na ovom forumu egoisti, samo procitajte postove i sve ce te vidjet.. Zasto odmah pljujete po necemu sto vi ne radite. Ne rade svi na isti nacin.... Ako mislite da rekreativci trpe bol grdno se varate. Svi stanu upravo kad osjete malu bol, dok im ne kazem da krenu brojat kad boli.
              Titane kakva je razlika izmedju treninga za masu i treninga za definiciju u smislu dizanja utega???? Spomenuo si gore da je razlicit..Trening u fazi mase i definicije se ne razlikuje osim u prehrani i kardio treningu..

              Comment


              • #22
                Re: Snaga volje

                A gdje si ti to serife vidio da sam ja napisao da je razlika u treningu za nekakvu masu, sta god to tebi znacilo jer klasicna masa kakvu ti zamisljas radila se 80-tih i treninga za definiciju!? Postoji velika razlika izmedju treninga za hipertrofiju i snagu koja je vazna komponenta u nekim dr.sportovima. A ako bas hoces u tipicnom treningu za definiciju jednog bb natjecatelja u pripremi za natjecanje i treninga u vansezoni postoji znacajna razlika zbog specijalizacije pojedinih dijelova, dok kod jednog rekreativca niti ne mozemo govoriti o nekoj definiciji nego o nekoj fazi mrsavljenja gdje je prakticno razlika samo u kracim odmorima.
                To da nema razlike u treningu i da je u definiciji samo razlika u kardiu i dijeti, mogao si procitati u Flexu i Musclemagu i sl. casopisima za prodavanje magle gdje se takvih fraza drze ko pijan plota, a u stvarnosti ipak znacajne razlike postoje, stvarno mislis da se npr. dupe moze narezati, sto je danas neki visoki standard spremljenosti za natjecatelje, samo s kardiom i dijetom?
                Serife moj treba tebi puno prakse u ovom poslu, ako ga uopce i radis!

                Comment


                • #23
                  Re: Snaga volje

                  Originally posted by TitanGym_BP View Post
                  A gdje si ti to serife vidio da sam ja napisao da je razlika u treningu za nekakvu masu, sta god to tebi znacilo jer klasicna masa kakvu ti zamisljas radila se 80-tih i treninga za definiciju!? Postoji velika razlika izmedju treninga za hipertrofiju i snagu koja je vazna komponenta u nekim dr.sportovima. A ako bas hoces u tipicnom treningu za definiciju jednog bb natjecatelja u pripremi za natjecanje i treninga u vansezoni postoji znacajna razlika zbog specijalizacije pojedinih dijelova, dok kod jednog rekreativca niti ne mozemo govoriti o nekoj definiciji nego o nekoj fazi mrsavljenja gdje je prakticno razlika samo u kracim odmorima.
                  To da nema razlike u treningu i da je u definiciji samo razlika u kardiu i dijeti, mogao si procitati u Flexu i Musclemagu i sl. casopisima za prodavanje magle gdje se takvih fraza drze ko pijan plota, a u stvarnosti ipak znacajne razlike postoje, stvarno mislis da se npr. dupe moze narezati, sto je danas neki visoki standard spremljenosti za natjecatelje, samo s kardiom i dijetom?
                  Serife moj treba tebi puno prakse u ovom poslu, ako ga uopce i radis!
                  Potpis ... napokon da netko strucan pise malo, svaki tvoj post ima glavu i rep ... o ovome da je sve isto ovisno dali je masa ili defka je totalno bezveze i svaki bolji trener ce reagirati kao i ti ... a da ne govorimo o treninzima snage itd... kada bi tako bilo sve jednostavno i sve se rijesavalo u kuhinji izbacivsi Uh iz prehrane neznam cemu bi sluzili treneri onda ...
                  Last edited by Newbie; 20-09-12, 11:43.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Snaga volje

                    Dovoljno govore treninzi od Vedrana Jaksica u fazi definicije, covjek je 8 puta bio prvak Hrvatske, svjetski prvak)

                    Comment


                    • #25
                      Re: Snaga volje

                      Svjetski prvak u kojoj federaciji, da nije WFF, znam inače puno svjetskih prvaka i profesionalaca s ovih područja u WFF-u?
                      Čovjek koji je po 6 sati dnevno na definiciji hoda po hodnicima škole da spali špek, čovjek koji je usred ljeta hodao s vunenim rukavicama na rukama, ovo stvarno ne znam zašto, čovjek koji je vansezone konstantno imao 81 kg i to je kao bila masa, a na natjecanju 79 kg, čovjek koj je svakih par sati spavao i za sat-2 se budio i tako cijeli dan i noć da mu se kao luči što više hormona rasta i čovjek koji je zbog svoje "stručnosti" nepovratno si oštetio bubrege i dugi niz godina tijekom natjecateljske karijere, odnosno vjerojatno i danas ide na dijalizu, da ne idem u neke dr. detalje!

                      Comment


                      • #26
                        Re: Snaga volje

                        Originally posted by dizajner View Post
                        Ja moram priznati da meni ne bi pomogao takav pristup. Svaki čovjek je drugačiji, i tako treba pristupiti. Pod drugačiji ljudi po meni znači da su neki manje ili više tolerantni na bol, imaju različite ciljeve, različito gledaju na te ciljeve, različite stupnjeve "razmaženosti" i ima vjerovatno dosta toga što meni ne pada na pamet a vrlo je važno.
                        Ljudi moji, ima različitih načina i različitih ljudi. To se vidi u ovoj temi.

                        Ako bi se uvjek na svakog vršio isti pristup treninga onda govorimo o lošem pristupu općenito. Ja mislim da bi svrha trenera osim dobro posloženog treninga bila i dobra percepcija vježbačeve (klijenta) sposobnosti, što psihičke što fizičke. Na temelju toga se može izgraditi barem približno dobar trening.

                        Nekima će pasati deranje i čeličanje, nekima ne. Također nekima možda smeta povišen ton ali ponekad je to i potrebno. Jer ako klijnet npr. želi skinut kile, a ne funckionira metoda finog i uljuđenog pristupa, onda treba probati i ostale metode. Ponekad niti jedna metoda ne funckionira. Znači nije uvjek problem do trenera, već i do samog vježbača

                        Kao da kažete da je profesor u školi kriv što nisu svi koncentrirani i poptuno predani. Pa to nije fer.

                        Ne bi pojednostavljao stvari. Ljudi su različiti i jedan te isti pristup bilo ovakav ili onakav za sve nije rješenje. Ja mislim da bi holistički pristup bio najbolji, ali i vjerovatno i najteži za oboje.

                        Iz ovog zaključujem općenito, da je učenje, vođenje, mentoriranje nekoga je vrlo delikatan posao i ne bi trebao imati striktna ograničenja naravno nije uključeno zlostavljanje, iživljavanje bilo psihički a kamoli fizički.

                        Moje razmišljanje se temelji uglavnom iz stajališta klijenta, jer trener nisam niti ću biti.
                        The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                        Comment


                        • #27
                          Re: Snaga volje

                          Originally posted by TitanGym_BP View Post
                          Svjetski prvak u kojoj federaciji, da nije WFF, znam inače puno svjetskih prvaka i profesionalaca s ovih područja u WFF-u?
                          Čovjek koji je po 6 sati dnevno na definiciji hoda po hodnicima škole da spali špek, čovjek koji je usred ljeta hodao s vunenim rukavicama na rukama, ovo stvarno ne znam zašto, čovjek koji je vansezone konstantno imao 81 kg i to je kao bila masa, a na natjecanju 79 kg, čovjek koj je svakih par sati spavao i za sat-2 se budio i tako cijeli dan i noć da mu se kao luči što više hormona rasta i čovjek koji je zbog svoje "stručnosti" nepovratno si oštetio bubrege i dugi niz godina tijekom natjecateljske karijere, odnosno vjerojatno i danas ide na dijalizu, da ne idem u neke dr. detalje!
                          Rezultati:
                          1992. prvo prvenstvo Hrvatske: 3. mjesto do 178 cm
                          1993. Međunarodni kup Podravine: 1. mjesto do 80 kg
                          1993. drugo prvenstvo Hrvatske: 1. mjesto do 80 kg
                          1994. treće prvenstvo Hrvatske: 1. mjesto do 80 kg
                          1995. četvrto prvenstvo Hrvatske: 1. mjesto do 80 kg i apsolutno
                          1996. peto prvenstvo Hrvatske: 1. mjesto do 80 kg
                          1997. šesto prvenstvo Hrvatske: 1. mjesto do 80 kg
                          1998. sedmo prvenstvo Hrvatske: 1. mjesto do 75 kg
                          1999. osmo prvenstvo Hrvatske: 1. mjesto do 80 kg
                          2000. deveto prvenstvo Hrvatske: 1. mjesto preko 80 kg i apsolutno
                          2000. svjetsko prvenstvo WBBF: 2. mjesto
                          2001. svjetsko prvenstvo WBBF: 4. mjesto
                          2002. svjetsko prvenstvo WBBF: 4. mjesto
                          2003. svjetsko prvenstvo WBBF: 1. mjesto i PRO CARD
                          2004. svjetsko prvenstvo WBBF PRO Division: 6 mjesto
                          2005. svjetsko prvenstvo WBBF: 1. mjesto

                          Vidi se da ne znas, on nije imao klasicnu fazu mase i definicije kao ostali. Cijelu je godinu bio ispod 5-6 % masti, na taj nacin njegovo tijelo je to shvatilo kao homeostazu i radilo za njega. Bubrezi mu nisu otkazali zbog nestrucnosti nego bolest bubrega vuče jos iz pocetka body building dana zbog proteina u granulama.
                          Najlakse je sad pljuvat po njemu sada a dok se rugao sa Zagrebackim lobijem i pobjedjivao ih iz rupetine u Sibeniku su svi sutjeli.. Cak su ga zbog nemoci banirali na forum teretani jer mu nisu mogli nista, njegovi postovi jos su i dalje tamo jer nisu mogli izbrisati najpopularnije clanke..

                          Comment


                          • #28
                            Re: Snaga volje - pristup i metode treniranja

                            Hm da, svatko ima svoje vidjenje stvari, ne znam ja protiv kojih imaginarnih lobija se on borio, ali ne znam ni kakve on ima veze sa cijelom ovom raspravom, mislim da se ja ovdje ne raspravljam s Vedranom Jaksicem, jedino ako me.oci nevaraju?!

                            Lijepo ako ti je.do daljnje konstruktivne rasprave, napises svoje ime i prezime i reference pa mozemo nastaviti, moze i u 4 oka, lako se skrivati iza nicka,mogu ja tako napisati i da sam i mr. Olimpije i gosppdar svemira, a vi vjerujte, moje reference imas ovdje na forumu pod Hr natjecatelji!

                            Comment


                            • #29
                              Re: Snaga volje - pristup i metode treniranja

                              Nadam se da će ova rasprava moći izdržati tenzije i da će svi sudionici biti uljuđeni. Ne bi htio da se ovako zanimljiva tema pretvori u svađu.
                              The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                              Comment


                              • #30
                                Re: Snaga volje - pristup i metode treniranja

                                Gledaj, nisam ja bodybuilder da se ti i ja usporedjujemo po izgledu. Zavrsio sam Kinezioloski fakultet, treniram sportaše i rekreativce. Naturalac sam. Radim puno radno vrijeme, nemam ja vremena za nabildavanje. Trenirao Taekwondo, Boks ,MMA. I meni nije cilj izgledati kao što izgledaju Body builderi.. Sto ne znaci da ne mogu sudjelovati ovdje u nekoj raspravi i reci na koji nacin ja treniram svoje sportase. Mozemo se naci, nema problema.. Mozemo odabrati onda vise disciplina pa se sucelit. Recimo Nogomet 1:1, Kosarka 1:1. Šah, MMA, Stolni tenis, Simetrija tijela, intelektualna rasprava o ne znam biraj teme: ( povijest, zemljopis, umjetnost). Mozemo svaku od disciplina snimit i objavit na youtubeu i stavit link ljudima na forumu da vide kako je zavrsio nas "dvoboj"?

                                Comment

                                Working...
                                X