Announcement

Collapse
No announcement yet.

Otvaranje teretane?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Otvaranje teretane?

    za sada ne zelim ulaziti u detalje, ali imam pitanja za iskusnije
    1. da li sprave u teretani moraju imati atest i da li to tko provjerava? Da li je moguce reci da su sprave rabljene? da li je moguce kupiti samo dio sprava s atestom?
    2. gdje mogu poloziti i dobiti licencu za fitness instruktora i koliko to traje.
    3. ovo je popis sprava koje mislim imati u teretani, a vi dodajte koju jos smatrate potrebnom (gdje nema broja, radi se o jednom komadu)

    1. ravna klupa x3
    2. kosa klupa (nagib 30 stupnjeva) x2; (nagib 45 stupnjeva 1x)
    3. rameni potisak
    4. samostojeci dipsevi
    5. samostojece vratilo
    6. hiperekstenzija
    7. stalci - 6x (6 kompleta)
    8. kosi nosac (ono kaj se najcesce koristi za cucnjeve)
    9. sprava za listove stojeca
    10 sprava za listove sjedeca
    11. ekstenzija
    12. biceps femoris curl
    13. sprava za veslanje x2
    14. cross masina
    15. klupa za trbusnjake x2
    16. T bar row
    17. stalci za ploce

    ovo iznad bi bilo rucno radjeno

    ovo bi bilo kupovno:
    1. pressa
    2. hek
    3. fly
    4. smith

    nadalje:

    cardio
    1. traka za trcanje x2
    2. bicikl x3
    3. steper x2

    dizanje utega
    1. ravna sipka fi 30, duzina 220cm x5
    2. EZ sipka x2
    3. sipka 160cm
    4. kratke sipke x4 (dva para (naravno, uz set bucica, ali ako je odredjena bucica zauzeta, da si vjezbac moze sloziti svoju bucicu))
    5. set utega od 5kg do 30kg

    cca 2500kg ploca
    0,5kg - 10 kom
    1kg - 10 kom
    2,5kg - 20 kom
    5kg - 20 kom
    7,5kg - 40 kom
    10kg - 60 kom
    15kg - 40 kom
    20kg - 40 kom

    ono sto je bitno - sprave ce biti takve da se plocama odredjuju tezine. znaci, nece biti fiksnih tezina, vec ce se stavljati ploce.

    rucice za lat i veslanje
    1. uska
    2. siroka s polukruznim hvatom
    3. siroka EZ za veslanje
    4. siroka za lat x2
    5. triceps uze
    6. triceps ravna
    7. polukruzna (za cross masinu) x4 (2 para)

    za pocetak ovoliko. vjerujem da ce vremenom biti jos mnogo pitanja, a nadam se da postoji netko iskusan u ovom podrucju i molim nadobudne da ne iznose misljenja, vec samo znanje.

    HVALA!
    prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

  • #2
    Re: Otvaranje teretane

    Originally posted by Coffey View Post
    2. gdje mogu poloziti i dobiti licencu za fitness instruktora i koliko to traje.
    http://oit.kif.hr/

    Comment


    • #3
      Re: Otvaranje teretane

      kao prvo cestitam na planovima, puno srece s tim... kao drugo izvinjavam se sto nista ne znam vezano za 1) i 2)


      ali za 3) volio bih da kazem:

      dodaj jos 1 spravu za preacher curls (nezz kako se to zove na nas)

      mate, medicinske lopte, ab-rolloutovi, leg abductor...male jeftine stvari koje ce ti teretanu uicniti malo privlacniju za dame/starije ljude


      set utega od 5-30 kg?? jesu li to bucice ili ploce takve? ako su bucice idi makar gore do 45-50(pa makar i bili malo veci skokovi u tezinama)


      to mi za sad pada na pamet...
      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


      * SHUT UP AND SQUAT *

      Comment


      • #4
        Re: Otvaranje teretane

        da, to sam si ja upravo razmisljao da nisam stavio na popis...
        kod nas je to scott klupa

        bucice su takve, a na stranici blue gyma sam nasao set 2,5-30kg za 6900kn, dok set 2,5-40kg kosta 11900kn... sad, 4000kn za te 4 bucice vise, ne znam bas... tim vise kaj malo tko moze raditi s bucicama vecim od 30kg, a upravo za njih bi imao kratke sipke, pa nek si sloze s plocama.
        prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

        Comment


        • #5
          Re: Otvaranje teretane

          Originally posted by Ant0ni0 View Post
          hvala, ali meni treba nesto sto ne traje 3 godine
          prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

          Comment


          • #6
            Re: Otvaranje teretane

            Originally posted by Coffey View Post
            da, to sam si ja upravo razmisljao da nisam stavio na popis...
            kod nas je to scott klupa

            bucice su takve, a na stranici blue gyma sam nasao set 2,5-30kg za 6900kn, dok set 2,5-40kg kosta 11900kn... sad, 4000kn za te 4 bucice vise, ne znam bas... tim vise kaj malo tko moze raditi s bucicama vecim od 30kg, a upravo za njih bi imao kratke sipke, pa nek si sloze s plocama.
            pa jeli mozes kupiti set 5-30, pa odvojeno 35, 40 i 45 ?? to bi bilo ja mislim optimalno rjesenje
            a da scottova klupa lol


            meni u teretani ide do 40 i nekima smeta sto ne ide vise gore(pogotovo meni)

            mislim da se non-stop koriste ove vise od 30kg bucice za potisak ravni i kosi, ramena, veslanje itd. ja ih jos koristim i za iskorak i mrtva dizanja s bucicama pa ti mogu reci da su mi bas potrebne, mislim da bi puno znacilo

            nikad nisam vidio da neko na te bucice sa navrtanjima stavlja neke vece kilaze, mozda bi i to moglo biti problematicno
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #7
              Re: Otvaranje teretane

              a ti si zvijer s drugog planeta kojeg jay cutler zica za autogram, tak da ne znam dal si adekvatan za davati savjete o potrebnim tezinama...
              sala
              ajd, vidjet cu kaj drugi kazu... osobno se sjecam iz teretane da je svega par ljudi imalo potrebu za bucicama tezim od 30kg.
              al ne vidim zasto ne bi islo na kratke sipke s navrtajima. ko da je bitno da li je na njima 30 ili 40kg, a doma ih redovito koristim s 30kg i nemam nikakvih problema...
              prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

              Comment


              • #8
                Re: Otvaranje teretane

                pa nezz, mislim da je ravni bench 100kg = po 40kg s bucicama... a to nije nesto izvanredno jako ako mene pitas


                kakav cutler pitaj colemana :P https://www.youtube.com/watch?v=VKS6AYWy-1c



                http://forum.bodybuilding.com/showth...9826593&page=1



                pa problem je ja mislim sto da bi na primjer sastavio 2 bucice sa 40 kg trebalo bi ti 16 5kg tegova, a ostalima nista ne ostaje
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment


                • #9
                  Re: Otvaranje teretane

                  pa imas ploce od 10kg
                  prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                  Comment


                  • #10
                    Re: Otvaranje teretane

                    ali kako sam ja dosad probavao e ide to..kad stavis 10 udara ti u podlakticu i otezano ti je raditi....vidis da na svim videos s velikim bucicama su po 5kg odprilike

                    https://www.youtube.com/watch?v=DduvLRIgpYI
                    https://www.youtube.com/watch?v=D7jAIdoORxI
                    https://www.youtube.com/watch?v=wA05dJ1zWqY
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • #11
                      Re: Otvaranje teretane

                      Samo jedno pitanje, ako se smije znat, gdje namjeravas otvoriti teretanu?
                      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                      Napreduje se... Avatar^^

                      Comment


                      • #12
                        Re: Otvaranje teretane

                        za sada neka ostane tajna
                        prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                        Comment


                        • #13
                          Re: Otvaranje teretane

                          Originally posted by Coffey View Post
                          hvala, ali meni treba nesto sto ne traje 3 godine
                          Jbg onda, to je fakultet.

                          Imaš i ovo, ali ne znam dali to još vrijedi: - http://www.building-body.com/forum/t...-BASIC-LEVEL-1

                          Comment


                          • #14
                            Re: Otvaranje teretane

                            pitanje
                            4. gdje nabaviti profesionalne cardio sprave? da li se da naci pro traka za trcanje za 2000€, bicikl za 1000€ i steper za 1000€?
                            prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                            Comment


                            • #15
                              Re: Otvaranje teretane

                              Što se tiće većih utega,imaš čak u flash tv na teretana vijesti gdje robert međugorac govori gdje je nabavio veče utege,jednostavno našao je lika koji lijeva željezo ima kalupe i odlio mu utege.Vjerujem da se i to kod tebe može naći i garant te izađe jeftinije,pogotovo ako imaš krš željeza koje možeš dati za izliti.

                              Comment

                              Working...
                              X