Announcement

Collapse
No announcement yet.

Otvaranje teretane?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Otvaranje teretane

    Originally posted by Coffey View Post
    pitanje
    4. gdje nabaviti profesionalne cardio sprave? da li se da naci pro traka za trcanje za 2000€, bicikl za 1000€ i steper za 1000€?

    Mislin da imaš dosta jeftinije cardio sprave za nabavit, čak i u pola od te cijene.
    "What the mind believes the body achieves."

    Comment


    • #17
      Re: Otvaranje teretane

      Originally posted by bot1950 View Post
      Mislin da imaš dosta jeftinije cardio sprave za nabavit, čak i u pola od te cijene.
      bitno je da je kvalitetno i izdrzljivo, a iskreno, obzirom da malo bolje kucne trake znaju kostati 6000kn, nekako mi se ne cini da dovoljno dobra traka za komercijalnu upotrebu moze kostati taj iznos.
      prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

      Comment


      • #18
        Re: Otvaranje teretane

        ima jedna firma u srbiji koja dosta jeftino prodaje kvalitetne sprave..tipa hack masina koja izdrzi 2 tone tereta kosta 600eura dok je kod nas 1100 eura...takoder leg press na kojem mozes podesavat naslonjac itd i maxom od 2 tone(sto je pun k..) kosta isto 600 eura.. kod nas je 1550eura.. E sad kad se uzme porez..prijevoz itd ne znam kolko bi se isplatilo, al opet mislim da bi moralo bit dosta jeftinije..

        Comment


        • #19
          Re: Otvaranje teretane

          Pa dobro, moze provjerit u ministarstvu poduzetnistva i obrta moze li dobit kakav poticaj... Oslobadjanje od carine na strojeve, alate i slicno je isto oblik poticaja, naravno tribalo bi provjerit ulaze li sprave u taj opis, ili eventualno u neki drugi. U svakom slucaju,to vridi istrazit. Nadalje, tribat ce radnike, ako zaposli troje ljudi na min godinu ili dvi(sad nisan siguran) takodjer mislin da ispunjava uvjet za nekakav novcani poticaj + mislin da drzava takodjer prvu godinu subvencionira opravdane troskove otvaranja radnog mista s iznosom proporcionalnim razini nezaposlenosti u toj zupaniji(tipa 10-15%)... I prvih godinu, dvi tri, ovisno o broju novih radnih mista mislin da je smanjen porez na dobit, cak i do 50%. Davno san se bavia proucavanjem tih gluposti, tako da mi je poprilicno u magli, ali u svakom slucaju, coffey nebi bilo lose da nadjes nekog dobrog pravnika, ili eventualno konzultante koji su specijalizirani za drzavne i europske poticaje jer sigurno ces koju kunu moc izvuc od njih pa zasto ne, radnici ti svakako tribaju, sam ne mozes...

          Comment


          • #20
            Re: Otvaranje teretane

            prvi dio odma se može prekrižiti,oko poticaja,drugi dio oko radnika neznam.

            Comment


            • #21
              Re: Otvaranje teretane

              Nisan reka da je sigurno, triba provjerit, ako uz povoljne uvjete moze nesto izvuc od drzave, zasto ne

              Comment


              • #22
                Re: Otvaranje teretane

                ok, hvala na tim savjetina, al mi je za sada to sekundarno i nije nuzno moja briga. moje je opremanje i vodjenje teretane.
                prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                Comment


                • #23
                  Re: Otvaranje teretane

                  Originally posted by Maximus1950 View Post
                  Nisan reka da je sigurno, triba provjerit, ako uz povoljne uvjete moze nesto izvuc od drzave, zasto ne
                  Govorim iz iskustva a i da se danas može nešto izvući iz države?baš i nevjeruje!

                  Comment

                  Working...
                  X