Announcement

Collapse
No announcement yet.

Došao sam do granice težina, di me tjelo više ne sluša, tj valjda sam došao do nekog maxsimuma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Došao sam do granice težina, di me tjelo više ne sluša, tj valjda sam došao do nekog maxsimuma

    Da ne otvaram novu temu, a ne znam na koju bi se temu nadoveza, pa neka admin slobodno premjesti ili otvori novu.

    Ovako, došao sam do granice težina, di me tjelo više ne sluša, tj valjda sam došao do nekog maxsimuma kada treba nešto mijenjati.
    Npr, radim 3-4 radne serije od po 4-6 ponavljanja s max težinama i svaki idući trening sam dodavao 1-2 kg tako da sam ostanem u okviru 4-6 ponavljanja. Uzet ću primjer benđa. Na benđu sam došao do 92 kg i ne mogu dalje, dodam li 2 kg ne mogu više napraviti 4 ponavljanja. I tako već par treninga. Jednostavno, došao sam do nekog maximuma kada tjelo traži promjenu.

    Sad ne znam kako dalje. Mislim smanjit 10-12 kg i povećat broj ponavljanja na 8-10 i tako radit par tjedana, pa onda podići kilažu iznad 92 kg. Jeli ovo pametno? Dali ima neko drugačiji savijet kako probit tu barijeru?

  • #2
    Re: Trening - Bodybuilding cine tri neodvojive komponente

    ili:
    1) jedi vise
    2) smanji 10-15 kg, i ponovo kreni s istim ponavljanjima ali koncentrisi se na eksplozivno dizanja
    3) promjeni vjezbu( umjesto bencha npr. radi to isto sa kosim potiskom)
    4) promjeni accessory work
    5) fokusiraj se na problem u samoj vjezbi - fali ti snage na lock-out? probaj board press, floor press i pojacaj close grip bench press
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: Trening - Bodybuilding cine tri neodvojive komponente

      Hvala TripleZ@,
      ovo se odnosi na sve potisne vježbe, benđ sam uzea samo za primjer. Isto kao da san doša do nekog limita, barijere ili kako već nazvati. Provat ću ovo šta si napisa pod broj 2). Šta se benđa tiće radim sve, naravno(kosi, kontrakosi, ravni) na dasci, spužvi.
      Close grip bp radim za tricepse, i tu je naravno došlo do zastoja.

      Comment


      • #4
        Re: Trening - Bodybuilding cine tri neodvojive komponente

        večina naturalca normalne genetike i tjelesnih predispozicija koje poznajem zapne oko stoje, myself included.

        mijenjaj taktiku.. napadaj s boka. Osobno se ne sekiram što mi se snaga ne povećava dok god kvalitetni kg idu gore, jer je ovo drugo osnovni cilj
        Znoj štedi krv

        Comment


        • #5
          Re: Trening - Bodybuilding cine tri neodvojive komponente

          Originally posted by sanchez View Post
          Hvala TripleZ@,
          ovo se odnosi na sve potisne vježbe, benđ sam uzea samo za primjer. Isto kao da san doša do nekog limita, barijere ili kako već nazvati. Provat ću ovo šta si napisa pod broj 2). Šta se benđa tiće radim sve, naravno(kosi, kontrakosi, ravni) na dasci, spužvi.
          Close grip bp radim za tricepse, i tu je naravno došlo do zastoja.
          pa eto, puno faktoa mze tu biti

          mozes to rijesiti(primjer navodim samo, ne mora znaciti da ces bas ti stvarno tako) ako promjenis semu ponavljanja, ili npr. ako promjenis vjezbe skroz(radis na slabim tackama tako sto ih bolje pogodis drugim vjezbama, kad se vratis na ovo jaci si) ili recimo dodatnim vjezbama ne pogodis dovoljno triceps jer ga radis poslije bench-a i drugih potisaka, pa trebas da odvojis jedno od drugog

          ili ili ili



          metoda ima mnogo, ali najcesci problem je da se ne jede dovoljno
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #6
            Re: Trening - Bodybuilding cine tri neodvojive komponente

            kingpin@ u pravu si, kolega s posla mi isto kaže da je zapea na 90 kg, samo on se ne opterećuje previše, niti ga zanima riješenje problema.

            TripleZ@, ne samo način izvođenja i broj ponavljanja, nego ću prominit kompletan raspored treninga
            PON: prsa, trbuh
            UTO: leđa, podlaktice
            ČET: ramena, ruke
            PET: noge

            Šta se hrane tiće, jedem stvarno dosta kvalitetno. To sam dovea u red 100%.

            Comment

            Working...
            X