Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako osnovati kub ili udrugu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako osnovati kub ili udrugu?

    Pozdrav svima...

    Evo imam pitanje, a nekako mi se čini da bih ovdje mogao dobiti točan odgovor..

    Imam jednu grupu ljudi sa kojima bih u proljeće počeo raditi treninge na otvorenom.. Znači samo priroda, aerobni trening..
    Obzirom da će mi ljudi plaćati mjesečnu članarinu, zanima me kako stojim sa zakonom.
    Dali moram osnovati klub neki, imati licencu za trenera? Plaćanje poreza i to?
    Treninzi će biti sezonskog karaktera, znači ne preko cijele godine!

  • #2
    Re: birokracija

    fiskalizacija, dijete moje
    moraš im isporučivati račune i to tip top fiskalne račune

    Comment


    • #3
      Re: birokracija

      Originally posted by FcB View Post
      fiskalizacija, dijete moje
      moraš im isporučivati račune i to tip top fiskalne račune

      Tako je. To bi bila samostalna djelatnost i kao takva podlijeze fiskalizaciji
      Originally posted by madmax22
      da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
      Originally posted by jocker77
      Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
      Originally posted by Hajduk
      isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

      Comment


      • #4
        Re: birokracija

        I mislio sam tako nešto...
        U koji ured prvo moram ići da sve to pokrenem...?
        HM, koliko dugo već idem u teretanu, još ni jedan račun nisam dobio
        e da decki hvala na odgovoru.. Da pogodim, noćna???

        Comment


        • #5
          Re: birokracija

          Originally posted by rockioo15 View Post
          I mislio sam tako nešto...
          U koji ured prvo moram ići da sve to pokrenem...?
          HM, koliko dugo već idem u teretanu, još ni jedan račun nisam dobio
          e da decki hvala na odgovoru.. Da pogodim, noćna???
          Odes u prvu ispostavu porezne uprave u svom gradu. Tamo se prijavis da zelis postati obveznik poreza na dohodak i upises se u registar poreznik obveznika o porezu na dohodak i detaljno im objasnis kakve usluge mislis pruzati gradanima i onda oni odlucuju oce li te upisati ili nece (ovisi jesu li protuzakonite ili ne). Nakon toga, odes na stranice porezne uprave i pogledas nacin na koji moras izdavati racune. To moze biti na papiru ili u elektronickom obliku i izaberes jedan od ta dva i onda dalje pogledas kako se pise racun i sta obavezno mora sadrzavati. Ono sto ce te upozoriti u poreznoj jest da moras voditi poslovne knjige i evidencije jer na taj nacin te porezna i pregledava jesi li utajio novac za liniceve prijatelje. Do tada ces izgubiti vec sve zivce zbog guzve i cekanja u redu i pauze tete sa saltera. Preznojiti ces se 10 puta i barem isto toliko puta se pitati sta je meni ovo trebalo.
          Sto se tice kluba, udruge ili neceg drugog, to nije nuzno da bi obavljao svoju djelatnost, ali ako se odlucis osnovati udrugu, to za sobom povlaci jos i jos papirologije i tjedne cekanja.Zasto? Zato sto je udruga pravna osoba i na nju se primjenjuju drugacije zakonske odredbe (citaj: vec ces poslati sve u k****). Ako te zanima i to ti mogu ovdje napisati? Vezano je uz placanje poreza na dobit umjesto poreza na dohodak ali to ti ne preporucujem jer je procedura kompliciranija od ulaska u EU.
          A sto se tice izdavanja racuna u gymu, i kod mene je isto tako, ali dobro je imati neki back up plan ako te vlasnik ikada za*ebe da mozes i ti njega
          Sve u svemu, ne smijem tim savjetovati da probas sve to nekako izbjeci, ne zato sto Linic ceka u grmu, vec zbog pokidanih zivaca. Sada znas kako je malom postenom Hrvatu svaki dan haha
          Originally posted by madmax22
          da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
          Originally posted by jocker77
          Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
          Originally posted by Hajduk
          isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

          Comment


          • #6
            Re: birokracija

            Hehheh...Eh ta naša surova hrvatska realnost.. Mislim ok je to plaćanje poreza i slično, treba postojati neki red.. Ali, birokracija, redovi, pauze ili u sobi do ti to rade nema veze što stojiš ispred mojih vrata od jutra a sad je 15h, a soba do radi do 14h...

            Comment


            • #7
              Re: birokracija

              Hvala na odgovoru... Za sada nemam u planu osnivati klub.. A vidit ću što sa ovim, sutra pravac porezna...

              Comment

              Working...
              X