Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davanje krvi i bodybuilding

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Davanje krvi i bodybuilding

    E ovako ovaj četvrtak planiram prvi put dat krv, inače to mi je lijepa gesta i drago mi je ak mogu nekome život spasit, možda će i meni jednog dana trebat. pa me sad zanima BB s time, da li je poželjno da taj dan ne idem u teretanu pošto je manjak hemoglobina onda pa da ne bi bilo nesvjestica? I neću pit whey kud im dam krv još da dobe i moj scitec za đabe e nemože xD

  • #2
    Re: davanje krvi

    Da, svakako daj krv. I sam je dajem 2-3 puta godišnje. Taj dan nemoj ići u teretanu. Nadalje, nemoj vježbati biceps i podlakticu dok ti se ne smiri ubordno mjesto. Naime, meni je, budući da sam dan nakon toga vježbao bicu, došlo do promjene na koži oko ubodnog mjesta (ugl, ne znam dobro to objasniti, ali sada se vidi samo mjesto ožiljka - svjetlija boja kože).
    Dobro se najedi i napij (vode) prije i poslije vađenja krvi.

    Comment


    • #3
      Re: davanje krvi

      sad imam jedno malo ženskasto pitanje, ali da li to jako boli?

      Comment


      • #4
        Re: davanje krvi

        Originally posted by slatina_man
        sad imam jedno malo ženskasto pitanje, ali da li to jako boli?
        haha ma ne boli al mi nije drago kad vidim da krv tece iz mene kroz onu cijevcicu
        al svakako treba davat krff.
        ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

        Comment


        • #5
          Re: davanje krvi

          Zao mi je ako krsim pravila i vadim staru temu iz arhive...

          Uglavnom, dao sam krv jucer (350 ml, standardno dobrovoljno davanje krvi) te me interesuje da li znate koliko dugo bih trebao odmarati od fizickih napora u smislu dizanja tegova? I dalje radim po pocetnickom programu 4 dana u sedmici + svaki 2 dan brzo hodanje 10 km.

          Takodjer me interesuje koliko su osnovane price o pucanju vene iz koje je vadjena krv ukoliko se radi biceps tegovima unutar 7 dana po davanju krvi?

          Comment


          • #6
            Re: davanje krvi

            Originally posted by Septribe
            Zao mi je ako krsim pravila i vadim staru temu iz arhive...

            Uglavnom, dao sam krv jucer (350 ml, standardno dobrovoljno davanje krvi) te me interesuje da li znate koliko dugo bih trebao odmarati od fizickih napora u smislu dizanja tegova? I dalje radim po pocetnickom programu 4 dana u sedmici + svaki 2 dan brzo hodanje 10 km.

            Takodjer me interesuje koliko su osnovane price o pucanju vene iz koje je vadjena krv ukoliko se radi biceps tegovima unutar 7 dana po davanju krvi?
            heheheh ti si mlad i imas jako brzo zarastanje pretpostavljam , nevjerujem da dizes neke tezine pa da te bude strah , normalno je da par dana odmoris cisto da ti se organizam vrati u normalu i da se nadoknadi gubitak krvi!!!! trebao bi da pijes sok od cvekle i borovnice mada su ti to trebali reci kad si zavrsio sa vađenjem!!! uglavnom odmori od teretane par dana (neces nista propustiti) pa onda opleti ponovo ...
            Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
            Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
            Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

            Comment


            • #7
              Re: davanje krvi

              Originally posted by hitman
              Originally posted by Septribe
              Zao mi je ako krsim pravila i vadim staru temu iz arhive...

              Uglavnom, dao sam krv jucer (350 ml, standardno dobrovoljno davanje krvi) te me interesuje da li znate koliko dugo bih trebao odmarati od fizickih napora u smislu dizanja tegova? I dalje radim po pocetnickom programu 4 dana u sedmici + svaki 2 dan brzo hodanje 10 km.

              Takodjer me interesuje koliko su osnovane price o pucanju vene iz koje je vadjena krv ukoliko se radi biceps tegovima unutar 7 dana po davanju krvi?
              heheheh ti si mlad i imas jako brzo zarastanje pretpostavljam , nevjerujem da dizes neke tezine pa da te bude strah , normalno je da par dana odmoris cisto da ti se organizam vrati u normalu i da se nadoknadi gubitak krvi!!!! trebao bi da pijes sok od cvekle i borovnice mada su ti to trebali reci kad si zavrsio sa vađenjem!!! uglavnom odmori od teretane par dana (neces nista propustiti) pa onda opleti ponovo ...
              +1
              onaj spomenuti cardio ne moras izbacivati mislim. Hodati je zdravo uvijek
              Sastavljam povoljno plan prehrane i treninga. DETALJNIJE

              Comment


              • #8
                Re: davanje krvi

                OK hvala na odgovorima, tako sam i mislio...iskreno rekli su mi za cveklu i borovnicu, ali nisu spominjali crveno meso i slicne ljepote

                Comment


                • #9
                  Re: davanje krvi

                  ja isto darujem krv. poslje toga 24 h ne treniram, zatim istih 24 sata totalno malo masti unosim, ne idemu kafiće(jer se tamo puši), jedem što više povrća, piletine i tak.. nisam ja to izmislio to mi reko doktor kak da se u ta 24 h ponašam dok se eritrociti ne napune..
                  al sve u svemu nekome pomogneš kome je to jako potrebno, a i sebe pročistiš, kažu da je jako zdravo.. imam krvnu grupu 0 tak da svi mogu primat, al ako će meni trebat, nedaj Bog, bit će sra..a ... hehehhe
                  Tko želi nešto naučiti, nači će način; tko ne želi, naći će izliku.

                  Comment


                  • #10
                    Re: davanje krvi

                    Originally posted by vedro777
                    al sve u svemu nekome pomogneš kome je to jako potrebno, a i sebe pročistiš, kažu da je jako zdravo.. imam krvnu grupu 0 tak da svi mogu primat, al ako će meni trebat, nedaj Bog, bit će sra..a ... hehehhe
                    Svaka cast...ali zar nije ukinuto to oko nulte grupe...meni rekose da sad striktno idu grupa na grupu. No, nije bitno...bitno je da se na taj nacin pomaze ljudima a nije lose uopste ni za samog sebe...organizam malo jace radi da nadoknadi gubitak, tj. pokrece proizvodnju

                    Comment


                    • #11
                      Re: davanje krvi

                      Originally posted by Septribe
                      Originally posted by vedro777
                      al sve u svemu nekome pomogneš kome je to jako potrebno, a i sebe pročistiš, kažu da je jako zdravo.. imam krvnu grupu 0 tak da svi mogu primat, al ako će meni trebat, nedaj Bog, bit će sra..a ... hehehhe
                      Svaka cast...ali zar nije ukinuto to oko nulte grupe...meni rekose da sad striktno idu grupa na grupu. No, nije bitno...bitno je da se na taj nacin pomaze ljudima a nije lose uopste ni za samog sebe...organizam malo jace radi da nadoknadi gubitak, tj. pokrece proizvodnju
                      gle, kolko ja znam, ako imam krvnu grupu 0, ni nemogu drugu primit osim 0(pozitiv i negativ), a ja mogu darovat svima- znači krvna grupa B il AB može primit moju, a ja njegovu ne..a to da svaki svoju krvnu grupu uzima-istina, ali danas je premalo krvi da bi stalno davali onu grupu koju ti imaš.. bolnice su u manjcima s krvi tako da..
                      Tko želi nešto naučiti, nači će način; tko ne želi, naći će izliku.

                      Comment

                      Working...
                      X