Announcement

Collapse
No announcement yet.

Inspirativni video

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Inspirativni video



    pošto je svjetski rekord, zaslužuje biti u ovoj temi
    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

    Comment


    • #17
      Re: Inspirativni video

      onaj s gumama je svjetski rekord, i to cak za 92lbs vise! (nekih cca 40kg)
      Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

      Comment


      • #18
        Re: Inspirativni video

        boltonov dl je sa opremom (dl odijelom), magnuson drži svjetski rekord po strongman pravilima, a onda ak ćeš tak gledat konstantin drži svjetski rekord raw sa 426kg
        Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

        Comment


        • #19
          Re: Inspirativni video

          mozes mi malo pls pojasnit to troje, nije da sam upucen bas...
          hvala i isprika zbog gornjeg posta onda
          Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

          Comment


          • #20
            Re: Inspirativni video

            pa nema ti tu baš neke prevelike mudrosti, ali kao i svagdje u svemu što je različito postoje neka pravila...
            u pl postoje grupe po godinama i kilažama, a radi se pretežno samo sq,bp,dl
            u strongmanu postoji mnoštvo disciplina deranje i savijanje, bacanje, deadlift discipline, izometričke, potisci iznad glave, discipline koje se vežu za snagu nogu(raznorazna vučenja), uz to još dizanje tijelom i rukama te nošenje
            obadvoje imaju svoja pravila i kategorije, sad ima nekih koji se natječu i tu i tamo
            što se tiče obaranja rekorda, kako si ga oborio tako si ga oborio, raw(bez ičega) ili sa opremom (bolton u videu)
            magnussonov dl spada pod strongman deadlift disciplinu
            opet sve ima svoja pravila, pa onda ima i tri svjetska rekorda, u suprotnom ne bi bilo u redu reći da onaj koji je dignuo najviše drži rekord, pa onda ima i tri rekorda :P
            Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

            Comment


            • #21
              Re: Inspirativni video

              mislio sam konkretno na razliku raw, kad imas odijelo i SM DL tehniku
              Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

              Comment


              • #22
                Re: Inspirativni video

                tehnika je onakva kako najbolje odgovara osobi koja izvodi dl :P , vidio si da konstantin savija gornji dio leđa da bi si skratio putanju, ali leđa mu budu baš dosta savijena, ali bitno da je donji dio leđa u dobroj poziciji, kada obaraju rekorde i nastoje dići što više dosta njih prilagodi izvedbu samom sebi, savijaju leđa u torakalnom predjelu kralježnice, pošto ima veću mogućnost pokreta nego lumbarni dio, naravno iza njih stoji dosta treninga i iskustva pa si to mogu dopustiti, raw je bez ičega bez odjela, ikakvih poveza na koljenima ovo ono, dakle na čisto, a sa opremom (odijelom koje nosi andy , pretpostavljam da dodaje sigurno nekoliko kila) pa je shodno tome i dl veći, a tehnika ko što sam i reko, ha i strongmani rade dl i ostale vježbe, kako bi inače mogli tolko dizat :P
                Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                Comment


                • #23
                  Re: Inspirativni video

                  Originally posted by Šimun
                  mislio sam konkretno na razliku raw, kad imas odijelo i SM DL tehniku
                  Kao i u svakom sportu i u ovima postoje razne federacije s razlicitim pravilima.

                  Raw je, kako je kolega objasnio, bez ikakve opreme. Jedino nisam sasvim siguran dali pokoje federacije pod raw dozvoljavaju bandaze koljena, zglobova sake i remen (treba progooglati malo).

                  Nadalje imas odijela i to 1-slojna, 2-slojna i 3-slojna (koliko znam, neka me ispravi netko ako sam nesto ispustio). Normalno, sto vise slojeva, to vece kilaze.

                  Doduse kod dl-a odijelo najmanje pomaze zbog cega se upravo dl smatra najvecim testom snage (rekord u cucnju je daleko veci nego u dl-u).

                  Sto se tehnike tice, dl tehnika u pl-u je ovako kako si vidio na Boltonovom videu (postoje i drugacije, ali recimo da je ova oku najugodnija) dok je po strongman pravilima drugacija tj. dozvoljeno je prevlacenje sipke preko koljenja (koljenja i noge se koriste kao oslonac da bi se uteg sto lakse podignuo). Nazalost, nemogu pronaci video da ti pokazem na sto sam mislio.

                  Bp se radi na nacin da se maksimalno skrati putanja utega. Uglavnom je tu rijec o sirokom hvatu, mostu, maksimalnomskupljanju lopatica, podvlacenju nogu (stopala) pod tijelo i spustanje utega na najvisi dio prsnog kosa.

                  Cucanj se izvodi na nacin da se sipka spusti nize na ledja radi stabilnosti, uzima se sto siri stav opet s ciljem skracivanja putanje gibanja.

                  Stvar je u tome sto je bb sport gdje se uteg koristi s ciljem stimuliranja odredjenog misica kilaza tu pada u drugi plan, a u wl-u i sm-u cilj je dici sto vise pri cemu je itekako pozeljno u radnju ukljuciti sto vise misica.

                  Ukratko to je to, ako sam nesto ispustio molim da me nadopune.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Inspirativni video

                    ovo polako postaje dizačka tema :P
                    PL ima trenuto previše federacija da bi se nabrajale ali gruba podjela ide na SAD, internacionalne, kanadske i Velike Britanije (najzanimljivija je u SAD-u 100%RAW federacija koja ne dozvoljava nikakvu opremu)
                    SM ima više federacija diljem svijeta....
                    u PL dl-u natjecatelj dolazi do šipke koja mirno leži na podu, hvata ju opcionalnim hvatom, diže šipku dok nije potpuno uspravljen, a koljena zaključana, kada se šipka smiri glavni sudac tada daje znak da natjecatelj može spustiti šipku, te ju on kontrolirano spušta, kao što rekoh iza profića stoji mnogo treninga, iskustva, poznavanja granica vlastitog tijela, i treneri, tako da znaju kako najlakše mogu dići što veću težinu, te si oni mogu (poput Konstantina) dozvoliti savijanje kičme u torakalnom dijelu
                    što se tiče pl opreme ima stvarno masa stvari koja pomaže u liftu tako da nije ni čudo da ima razlčitih federacija i pravila.. erector majice, dl odijela, bp majice, sq odijela, power briefs(nešto kao gaćice ) , raznorazni povezi itd...
                    odijela se prave od poliester,canvas i denim materijala, i prave se u više slojeva
                    odijela daju određenu čvrstoću leđa, te ne dozvoljavaju krivljenje kičme, također materijal u nogavicama prilikom savijanja djeluje kao opruga, u biti odjela sprečavaju povredu i omogućuju veći lift, a strongmeni osim pojasa i nemaju neku posebnu opremu(naravno ovisi o disciplini kojih ima pun k.. )
                    što se dakle tiče tehnike svatko ima svoju pl-eri moraju kontrolirano spustiti šipku natrag na podijum
                    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Inspirativni video

                      evo novog trailera s Jayom :

                      www.youtube.com/watch?v=8SWAUxlBh1E
                      Mind over muscle.

                      Comment


                      • #26
                        Re: Inspirativni video

                        jel se meni cini ili na 1:06 vidim Dalibora ?

                        http://www.youtube.com/watch?v=jSsUMyOi ... dded#at=73
                        Mind over muscle.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Inspirativni video

                          Originally posted by Svarcika
                          jel se meni cini ili na 1:06 vidim Dalibora ?

                          http://www.youtube.com/watch?v=jSsUMyOi ... dded#at=73
                          vidi stvarno
                          Masa je mama a definicija je baba!

                          Comment


                          • #28
                            Re: Inspirativni video

                            Pogledajte ovaj,i pjesma je odlična.
                            Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                            Comment


                            • #29
                              Re: Inspirativni video

                              Po meni najnabrijaniji video..


                              Comment


                              • #30
                                Re: Inspirativni video

                                Pre dobre stvari sve do jedne.......

                                Comment

                                Working...
                                X