Announcement

Collapse
No announcement yet.

3 mita o mišićima

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 3 mita o mišićima

    MIT 1:
    VELIKI MIŠIĆI SU SPORI

    Mišići su odgovorni za svaku kretnju tijela. Od treptanja okicama s druge strane šanka do dizanja na prste i virenja preko ograde kad se susjedova kći kupa gola. To da nekoga mišići usporavaju mit je kojemu izvor zapravo ne znamo iako smo sigurni da sportski znalci stalno iznova govore da su jaki ljudi istodobno i brži.
    Nedavno je napravljeno istraživanje u kojem su sudjelovali igrači golfa koji se tim sportom bave već 20 godina. Na šest tjedana morali su se odreći svog treninga te raditi vježbe snage. Što se dogodilo? Svi do jednog lopticu su udarali kao prije, bez mijenjanja tehnike ili opreme. Oni koji su povećali snagu ujedno su i bolje igrali. Zaključak je sljedeći: veliki mišići čine vas snažnijima i bržima.

    MIT 2:
    NAKON PRESTANKA BAVLJENJA SPORTOM, MIŠIĆI SE PRETVARAJU U MASNOĆE

    Mišićno i masno tkivo dvije su potpuno različite stvari i nemoguće je jedno pretvoriti u drugo. Mit se razvio iz toga da su mišići aktivno tkivo kojem je za opstajanje potrebna energija. Jedan kilogram mišića tijekom dana treba 100 kcal energije. Ako počnete trenirati i povećate mišićnu masu za 5 kilograma, vašim će mišićima trebati dodatnih 500 kcal (zato je dobivanje mišićne mase idealan oblik mršavljenja).
    S većim mišićima i većim kalorijskim potrebama povećava se i apetit, što podrazumijeva i veći unos kalorija. To je dobro. Nije dobro ako prestanete trenirati i ako se zbog lijenosti vaši mišići počnu smanjivati, a vi nastavite jesti kao prije. Budući da će mu energetske potrebe biti manje, vaše će tijelo početi nakupljati masne naslage zbog viška unesenih kalorija. To ćete lako izbjeći tako da ili trenirate i održavate trenutačnu mišićnu masu ili uz vježbanje zaboravite i svojedobno pojačan apetit.

    MIT 3:
    MIŠIĆE TREBA NA RAZLIČITE NAČINE ŠOKIRATI

    Središnja je misao ovog mita naš mentalitet koji vjeruje da treba mijenjati način treniranja određenih mišića jer se uz stalno mijenjanje uglova iznenađujemo i prisiljavamo na rast. Naravno, to je to - malo sutra.
    Zamislite svoj biceps kao mišić koji je s dva konca privezan za kost. On se kontrahira i opušta djelujući po jednoj ravnini. To znači da se i lakat savija po jednoj ravnini. I tu nema varijacija. Dakle, vaš biceps radit će istu kretnju bez obzira na to dižete li cigle ili radite biceps-pregib na spravi vrijednoj nekoliko desetaka tisuća kuna. Gdje je tu šok? I zašto bi vaš biceps rekao: "Uauu, stvarno se osjeti razlika između utega i bučica!"
    Sad se javlja druga verzija šok-terapije, a vezana je uz dane treniranja. Recimo da trenirate ponedjeljkom, srijedom i petkom. Vaše će tijelo priželjkivati i trening u nedjelju... ali vi ćete ga šokirati tako da ćete trening napraviti u ponedjeljak. Zapravo je vaš mozak znao da u nedjelju neće biti treninga, ali vaše tijelo to nije očekivalo. Budući da je tijelo bez mozga, ono nikako samo ne može shvatiti da u nedjelju neće biti treninga (osim možda onog jutarnjeg pod plahtama), pa se svaki put iznova iznenadi.
    Ma lijepo vas molim! Kakve su to gluposti?! Mišići su vrlo tolerantno tkivo i zato ih malo drukčija izvedba ili neplanirani dan treniranja ne može šokirati. To je isto kao da se vaš želudac šokira jer ste u utorak pojeli porciju špageta, a to niste napravili prošli utorak. Promijeniti možete intenzitet vježbe ili ritam trčanja, ali to je već neka druga priča...

    Izvor: Health
    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

  • #2
    Re: 3 mita o mišićima

    Igore svaka čast.. u ovih par dana postavio si nekoliko zanimljivih i kvalitetnih članaka..
    If you can't take the pain don't play the game

    Comment


    • #3
      Re: 3 mita o mišićima

      A, amalo me zainteresiralo kupim informacije i tuđa gledišta pa to budem iskoristio več nekako
      IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

      Comment


      • #4
        Re: 3 mita o mišićima

        Igor se trudi ovih dana...pohvalno.

        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: 3 mita o mišićima

          Malo smrdi ovo sa mijenjanjem kutova za šokiranje mišića... Gledao sam video gdje šarčev baš objašnjava o mijenjanju kuteva... jbg,ja se držim šarčeva

          Comment


          • #6
            Re: 3 mita o mišićima

            Da,ovo pod 3 je glupost.Pa onda bi postojalo samo par vježbi koje se treba radit

            Comment


            • #7
              Re: 3 mita o mišićima

              MIT 2. rastura
              zanimljivo,malo se i prisjetim sebe prije godinu dana

              Comment


              • #8
                Re: 3 mita o mišićima

                Pa šta ja znam...Neki kažu da se neslažu sa 3.!
                Meni je sasvim ok! Naravno da ponekad treba promjeniti vježbe ali to se taman dešava pri zamjeni programa ili sl.
                IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                Comment


                • #9
                  Re: 3 mita o mišićima

                  MIT 1:
                  VELIKI MIŠIĆI SU SPORI

                  "jaki ljudi istodobno i brži." -> ovo je pogrešno rasuđivanje. Netko može biti jak i s malim/manjim mišićima. Ako su svi jaki ljudi brzi, ne znači da su i svi mišićavi ljudi brzi, jer biti jak i biti mišićav nije jedno te isto.
                  Druga stvar - vježbama s utezima se aktiviraju spora mišićna vlakna, osim ako se vježbe ne izvode eksplozivno. Kako su za brzinu potrebna potrebna brza mišićna vlakna, ne vidim nikakvu vezu između toga da netko diže uteg sporo i kontrolirano i da je ujedno brz.
                  Mislim da je autor otišao iz jedne krajnosti u drugu. Iz toga da veliki mišići nisu spori, autor je zaključio da moraju biti brzi, što ne mora slijediti. Mišljenja sam da veliki mišići mogu biti i spori i brzi - to ovisi o načinu na koji ih se trenira. Jedan boksač ili mma borac teške kategorije može biti brz, dok istodobno jedan bodybuilder iste kilaže može biti spor. Isto vrijedi i za lakše ljude, odnosno manje mišićave.

                  Originally posted by igor
                  MIT 1:
                  VELIKI MIŠIĆI SU SPORINedavno je napravljeno istraživanje u kojem su sudjelovali igrači golfa koji se tim sportom bave već 20 godina. Na šest tjedana morali su se odreći svog treninga te raditi vježbe snage. Što se dogodilo? Svi do jednog lopticu su udarali kao prije, bez mijenjanja tehnike ili opreme. Oni koji su povećali snagu ujedno su i bolje igrali. Zaključak je sljedeći: veliki mišići čine vas snažnijima i bržima.Izvor: Health
                  "Oni koji su povećali snagu ujedno su i bolje igrali" - što bi to trebalo značiti? Da su dalje optucali lopticu? Da su bili precizniji? Što? Možda su golferi u tih 6 tjedana nabacili 10 kg čiste mase?


                  Članak je naivan. Taj njegov zaključak NE slijedi!
                  A vi si samo laskajte.

                  Comment


                  • #10
                    Re: 3 mita o mišićima

                    Koliko ja znam u golfu je bit u što manje poteza ubaciti lopticu u rupu! Ako su ispitanici ojačali na velikim mišičnim skupinama, logično je da su imali jače udarce a samim time su i bolje igrali! Mislim nije da branim ovaj članak jer sam ga ja postavio ali sasvim je logično!
                    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                    Comment


                    • #11
                      Re: 3 mita o mišićima

                      ovo 3. je krivo,ja npr radin leđa u teretani ili ruke,podlakticu i nedobijen upalu,a nekidan nosija nešto i dobija upalu leđa i podlaktice.promjena vježba i kutova je dobra jer se mišic privikne na određene vježbe.i ja se slažen sa milošom da su kutovi bitni i načini izvođenja jer tako utječemo na drugačije djelove mišića.
                      ..:: Just say to yourself... how bad do I want this? Am I working harder then the person who will be standing next to me? ::..

                      Comment


                      • #12
                        Re: 3 mita o mišićima

                        Ispast če na kraju da ništa nije točno!
                        Iz toga razloga postoje različite vježbe za svaku mišićnu skupinu!
                        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                        Comment


                        • #13
                          Re: 3 mita o mišićima

                          no shit.
                          Ja ne znam čemu vi mišiće izjednačujete sa snagom.
                          Naslov je Veliki MIŠIĆI su spori.
                          Što misliš koliko su mišića nabacili golferi u pola godine? Pa i da jesu nabili mišiće, to ne znači da su povećali snagu. A "zaključak" je sljedeći: veliki mišići čine vas snažnijima i bržima! *****a heureka! Pravi zaključak je sadržan u rečenici prije: "Oni (golferi) koji su povećali snagu ujedno su i bolje igrali."

                          Comment


                          • #14
                            Re: 3 mita o mišićima

                            Ajde nek ti bude...Neželim se svađat jer vidim da si piprilično tvrdoglav! Neka neko ispravi u DVA MITA O MIŠIĆIMA, Treneri i ispitanici su u krivu Instinct ih je provalio!
                            IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                            Comment


                            • #15
                              Re: 3 mita o mišićima

                              Men`s Health... otud si uzeo tekst? hehe... nije ni čudo kaj ne valja

                              Comment

                              Working...
                              X