Announcement

Collapse
No announcement yet.

3 mita o mišićima

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: 3 mita o mišićima

    Za VELIKI MIŠIĆI SU SPORI
    premise ne vode do konkluzije, logički neispravan sud.
    Ali ideja možda stoji, znam iz iskustva da nabildani dečki teže hodaju jer im mišići troše puno glikogena, enregije. Zato i postoji u čovjekovom tijelu miostatin da inhibira rast mišića, jer previše mišića evolucijski nije održiva osobina pošto usporava pokretljivost, umara, smanjuje gipkost. Previše energije treba za pokretanje tolike količine mišića, dok običan mršav čovjek treba puno manje za istu aktivnost. Iz osobnog iskustva sam prijmetila da se bilderi uspušu dok hodaju, puno spavaju i leže, nisu elastični i gipki, vruče im je. Kažem, moja subjektivna zamjedba.

    Comment


    • #17
      Re: 3 mita o mišićima

      ajd, barem Sisi nije prepisivala logiku u srednjoj.

      Evo dva primjera: http://www.youtube.com/watch?v=0tMwErDzTgw - puno mišića + brzina
      http://www.youtube.com/watch?v=ztvd59M_xBA - puno mišića + slaba kondicija (ovo što Sisi govori)


      http://www.youtube.com/watch?v=b0hZeWVVqTo - ovo je smiješno
      http://www.youtube.com/watch?v=wmH7W6B4 ... re=related
      i ja svašta nađem na netu

      Comment


      • #18
        Re: 3 mita o mišićima

        Ma dajte molim vas bubate gluposti! Ko ovdje priča o 100kg mišiča??
        Ispitivanje je provedeno na igračim GOLF-a! U daljnjem tekstu stoji da su se ispitanici koji su radili velkik mišične skupine ojačali a pri tome i bolje igrali! Nisu se nabildali ko Bob Sapp pa igrali Golf!
        Naravno da PREVELIKA MASA oduzima na brzini i otežava pri hodu kako Sisi kaže, ali to više manje svi znamo, uostalom ko ovdje priča o abnormalnoj masi???
        Ovdje niko nije rekao da treba imat leđa (noge,ramena ili ruke) ko crkvena vrata, da bi bio "BRZ"! Malo ste krivo shvatili text! Treba imati mjeru u sveme!
        Sjedite, 1
        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

        Comment


        • #19
          Re: 3 mita o mišićima

          Neka se ostali izjasnu!
          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

          Comment


          • #20
            Re: 3 mita o mišićima

            Originally posted by igor
            Neka se ostali izjasnu!
            Slažem se sa Sisi i Igorom. Mislim da je sve to do pojedinca koliko drži do kardio-vaskularnih vježbi i kondicije. Npr od 2 podjednako nabildana čovjeka jedan može imat dobru kondiciju kao onaj mladić koji šprinta u videu,dok se drugi uspuše cim malo protegne noge. Mislim da se toga i u praksi moze dosta vidjet.
            Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

            Comment


            • #21
              Re: 3 mita o mišićima

              Ma oni su zabrijali na neku Brutalnu masu...Pa naravno da velika masa usporava tjelo!

              Motor od 1000cm3 masu od 100kg pokreče bez problema, a isti motor masu od 200-300kg pokreče malo teže!
              IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

              Comment


              • #22
                Re: 3 mita o mišićima

                Stvar je u aerobnom i anaerobnom kapacitetu.Kad ste naveli Bob sappa,on je sigurno u anaerobnim uvijetima dobar,čak sam brijem negdje čitao da lik trči 100 metara ispod 12 sekundi kaj je za takvog gromadu impozatno i vidi se u njegovim borbama da je on u prvih par minuta eksplozivan do jaja i samo ga treba pustit tih par minuta da se on aerobno potroši,jer tijelu je teško sve te mišiče opskrbljivat kisikom i onda si na konju.Dakle dali veliki mišiči mogu bit brzi,naravno da mogu ali ne i izdržljivi

                Comment


                • #23
                  Re: 3 mita o mišićima

                  Originally posted by Vladebisi
                  Stvar je u aerobnom i anaerobnom kapacitetu.Kad ste naveli Bob sappa,on je sigurno u anaerobnim uvijetima dobar,čak sam brijem negdje čitao da lik trči 100 metara ispod 12 sekundi kaj je za takvog gromadu impozatno i vidi se u njegovim borbama da je on u prvih par minuta eksplozivan do jaja i samo ga treba pustit tih par minuta da se on aerobno potroši,jer tijelu je teško sve te mišiče opskrbljivat kisikom i onda si na konju.Dakle dali veliki mišiči mogu bit brzi,naravno da mogu ali ne i izdržljivi
                  +1
                  Dajte ovo pod lock! Mislim da je vladebisi natočnije obajsnio nejasnoče!
                  IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                  Comment


                  • #24
                    Re: 3 mita o mišićima

                    Bob Sapp je prije igrao Američki nogomet - ragbi, onda je trčao oko 12 sekundi, sada sa 180 kg nema šanse da bude tako brz.
                    Ali on je extrem, pustimo njega.
                    Šprinteri su mišićaviji od maratonaca i brži su od njih, ako je masa u nekim granicama normale možeš biti i brz i okretan itd...

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #25
                      Re: 3 mita o mišićima

                      mislim da su misici dosta neobicna tkiva,kod svakog covijeka su raznoliki u jacini,velicini i izdržljivosti.No ta tri parametra se najcesce ne slažu npr. ja imam 73 kg,a netko ko ima 67kg(naravno misicne mase kod obojice) može biti duplo jaci...stoga nemožemo ih definirati u ta tri mita,to je moje mišljnje.

                      Comment

                      Working...
                      X