Announcement

Collapse
No announcement yet.

Inzulin i glukagon – supresija, korelacija, odnosi??

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Inzulin i glukagon – supresija, korelacija, odnosi??

    E sad pitanje je dal to znači da bi se ti teoretski mogao prežederavat UH i uz recimo dovoljnu(ne preoveliku) potrošnju se ne debljat.Dal to ovisi i o dnevnim potrebama.Jel npr.jedan Phelps je izjavio da dnevno konzumira ako se ne varam i 10 000 kcal ili čak 12,ne sječam se dobro i sad mene zanima na koji način on-koji ima i veliku potrošnju uspije metabolizirat te ogromne količine energije koje su njemu ili sportašu sličnog kalibra vjerovatno i potrebne jer se tu radi o satima treninga u aerobno/anaerobnim uvjetima.Imam neke indicije da tu dolazi u priču i uporaba sintetskog inzulina,mislim da bi nam Pruga tu mogao dat neko pojašnjenje

    Comment


    • #17
      Re: Inzulin i glukagon – supresija, korelacija, odnosi??

      samo da se na phelplsa osvrnem, on je to rekao kad su ga pitali da li koristi nedozvoljena sredstva, pa se opravdavao da ne, samo mamina kuhinja i 10k kcal dnevno. ne bi ja to uzimao zdravo za gotovo
      ne repam o politici možda bi trebo,
      politika je mala ljadro još je nisam jebo

      Comment


      • #18
        Re: Inzulin i glukagon – supresija, korelacija, odnosi??

        Originally posted by Vladebisi
        Ajde da ovdje stavim to pitanje.Mene zanima dal se nužno i u svakoj situaciji sva hrana probavi i dali nužno sva glukoza ode u u glikogen ili čak salo.Pitam iz razloga kaj sam par puta eksperimentirao sa hiperprejedanjem al ono skoro 10 000 kcal u danu nakon kaj bi se par dana glikogeno praznio s tim da bi unio +1500 gr UH+ostalo i drugi dan bi se ujutro probudio i jeo samo proteinske obroke da vidim do kad če me držat taj glikogen i nakon več par sati(u prijepodnevnom terminu) bi imao simtome hipoglikemije(frog brain) praktički ko da se nisam uopče napunio(s tim da sam pazio da popijem dovoljno vode jer znam da se glikogen nemože skladištit bez dovoljne količine vode).Zanima me tu iskustva i saznanja ekipe,pogotovo ko od takmičara ak ima kaj za reč(znam da je Roni na seminaru pričao o tome kak se na jednom natjecanju nije mogao napuniti,da je hrana samo prolazila kroz njega s tim da je on imao kao neku virozu ili poremečaj u prehrani zbog dijete,ne sječam se točno o čemu je bilo riječ)

        PA da čujem,razmišljanja,studije,osobni primjeri...molim bez indiciranja i površnih "ja mislim" mišljenja
        nije moguće da se sva hrana probavi... to potvrđuje i sam sastav fecesa: 3/4 vode, 1/4 krute tvari koa sadrži 30% mrtvih bakterija, 10-20% masnoća, 10-20% anorganskih tvari, 2-3% bjelančevina i 30% neprobavljenih krupnih ostataka hrane...
        sad kod probave je bitno dali je hrana dobro usitnjena, dali sadržava dovoljno soli za apsorpciju glukoze, stanje probavnog sustava (npr. bolest će ubrzat prolazak i smanjit apsorpciju ili zbog smanjenja broja crijevnih resica), unos sredstava sa laksativnim djelovanjem npr. kave, hrana se neće moć dovoljno dugo zadržati da bi se sva apsorbirala, također ako se čovjek ne kreće, onda je i motorika crijeva usporena pa se više hrane apsorbira i obrnuto, ako je hrana bogata s puno vlakana onda će se manje hranjivih tvari apsorbirat, i utjecaj hormona na probani sustav je jako bitan (neki usporavaju, neki ubrzavaju), dob osobe, stanje autonomnog živčanog sustava... iz svega navedenog da se zaključit da je apsorpcija hranjivih tvari strogo individualna i konstantno se mijenja kod iste osobe...
        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

        Comment


        • #19
          Re: Inzulin i glukagon – supresija, korelacija, odnosi??

          Originally posted by Mir7a
          samo da se na phelplsa osvrnem, on je to rekao kad su ga pitali da li koristi nedozvoljena sredstva, pa se opravdavao da ne, samo mamina kuhinja i 10k kcal dnevno. ne bi ja to uzimao zdravo za gotovo
          Oni koji u današnja vremena vjeruju za takve i slične da ne koriste nikakva "nedozvoljena sredstva" spadaju u istu skupinu kao i oni koji vjeruju u Djeda Mraza

          Comment


          • #20
            Re: Inzulin i glukagon – supresija, korelacija, odnosi??

            Originally posted by riss
            Originally posted by Vladebisi
            Ajde da ovdje stavim to pitanje.Mene zanima dal se nužno i u svakoj situaciji sva hrana probavi i dali nužno sva glukoza ode u u glikogen ili čak salo.Pitam iz razloga kaj sam par puta eksperimentirao sa hiperprejedanjem al ono skoro 10 000 kcal u danu nakon kaj bi se par dana glikogeno praznio s tim da bi unio +1500 gr UH+ostalo i drugi dan bi se ujutro probudio i jeo samo proteinske obroke da vidim do kad če me držat taj glikogen i nakon več par sati(u prijepodnevnom terminu) bi imao simtome hipoglikemije(frog brain) praktički ko da se nisam uopče napunio(s tim da sam pazio da popijem dovoljno vode jer znam da se glikogen nemože skladištit bez dovoljne količine vode).Zanima me tu iskustva i saznanja ekipe,pogotovo ko od takmičara ak ima kaj za reč(znam da je Roni na seminaru pričao o tome kak se na jednom natjecanju nije mogao napuniti,da je hrana samo prolazila kroz njega s tim da je on imao kao neku virozu ili poremečaj u prehrani zbog dijete,ne sječam se točno o čemu je bilo riječ)

            PA da čujem,razmišljanja,studije,osobni primjeri...molim bez indiciranja i površnih "ja mislim" mišljenja
            nije moguće da se sva hrana probavi... to potvrđuje i sam sastav fecesa: 3/4 vode, 1/4 krute tvari koa sadrži 30% mrtvih bakterija, 10-20% masnoća, 10-20% anorganskih tvari, 2-3% bjelančevina i 30% neprobavljenih krupnih ostataka hrane...
            sad kod probave je bitno dali je hrana dobro usitnjena, dali sadržava dovoljno soli za apsorpciju glukoze, stanje probavnog sustava (npr. bolest će ubrzat prolazak i smanjit apsorpciju ili zbog smanjenja broja crijevnih resica), unos sredstava sa laksativnim djelovanjem npr. kave, hrana se neće moć dovoljno dugo zadržati da bi se sva apsorbirala, također ako se čovjek ne kreće, onda je i motorika crijeva usporena pa se više hrane apsorbira i obrnuto, ako je hrana bogata s puno vlakana onda će se manje hranjivih tvari apsorbirat, i utjecaj hormona na probani sustav je jako bitan (neki usporavaju, neki ubrzavaju), dob osobe, stanje autonomnog živčanog sustava... iz svega navedenog da se zaključit da je apsorpcija hranjivih tvari strogo individualna i konstantno se mijenja kod iste osobe...
            Vidiš ovo za vlakna sam mislio da baš ona pomažu kod apsorbcije hrane,znači netreba ni sa vlaknastom hranom pretjerivati.

            Comment


            • #21
              Re: Inzulin i glukagon – supresija, korelacija, odnosi??

              moje mišljenje je da ako si već na defci, nije bitno kako, cikliranje, pražnjenje/punjenje ovo ono, gl zalihe nisu popunjene, ti se probudiš i natašte odradiš svoj cardio, dođeš doma obaviš svoje hiperprejedanje, nešto ode u wc neš u glikogen, ins te usmjeri u izležavanje na neko vrijeme, nakon toga odeš na trening u teretanu, odradiš recimo noge, kad dođeš doma nastaviš s defkom sasvim normalno i mislim da nisi napravio nikakvu štetu
              bar tak ja mislim
              Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

              Comment


              • #22
                Re: Inzulin i glukagon – supresija, korelacija, odnosi??

                Originally posted by xpress
                moje mišljenje je da ako si već na defci, nije bitno kako, cikliranje, pražnjenje/punjenje ovo ono, gl zalihe nisu popunjene, ti se probudiš i natašte odradiš svoj cardio, dođeš doma obaviš svoje hiperprejedanje, nešto ode u wc neš u glikogen, ins te usmjeri u izležavanje na neko vrijeme, nakon toga odeš na trening u teretanu, odradiš recimo noge, kad dođeš doma nastaviš s defkom sasvim normalno i mislim da nisi napravio nikakvu štetu
                bar tak ja mislim
                Da al po toj logici mogao bi se defkat prežderavanjem sa 10000 kcal...

                Mislimd da se tu i tamo može tijelu dopustiti takav reload,više da malo psiha dođe k sebi al ne sad svako malo se prejedat

                Comment


                • #23
                  Re: Inzulin i glukagon – supresija, korelacija, odnosi??

                  Originally posted by Vladebisi
                  Originally posted by xpress
                  moje mišljenje je da ako si već na defci, nije bitno kako, cikliranje, pražnjenje/punjenje ovo ono, gl zalihe nisu popunjene, ti se probudiš i natašte odradiš svoj cardio, dođeš doma obaviš svoje hiperprejedanje, nešto ode u wc neš u glikogen, ins te usmjeri u izležavanje na neko vrijeme, nakon toga odeš na trening u teretanu, odradiš recimo noge, kad dođeš doma nastaviš s defkom sasvim normalno i mislim da nisi napravio nikakvu štetu
                  bar tak ja mislim
                  Da al po toj logici mogao bi se defkat prežderavanjem sa 10000 kcal...

                  Mislimd da se tu i tamo može tijelu dopustiti takav reload,više da malo psiha dođe k sebi al ne sad svako malo se prejedat
                  pa i mislio sam tu i tamo, ali ako misilš na nekoj bazi tak radit svako malo onda normalno niš od defke
                  Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Inzulin i glukagon – supresija, korelacija, odnosi??

                    Originally posted by riss
                    zeleno označeno: lučenje glukagona se povećava kad je glukoza u krvi niska (jel mu je glavna zadaća vratit glukozu na normalnu razinu da nema velikih oscilacija), a povečanje lučenja kod unosa aminokiselina i povećanog mišićnog rada još su samo dodatne mogućnosti regulacije lučenja glukagona...

                    plavo označeno: povećanim unosom povećat ćeš i inzulin i glukagon... njih ne možeš prevarit, to je tako izlegulirano da konstantno balansira... (ovisi o metaboličkim potrebama, dali ćeš više ili manje radit mišićima)

                    8. glukagon će naravno poticat katabolizam mišića
                    9. tako je, potiće i lipolizu
                    11. nažalost, uzet će iz mišića ako nisi pojela dovoljno hrane za održavanje metabolizma
                    12. inzulin ima svoje bazalno lučenje koje je kod zdravih ljudi dovoljno za održavanje metabolizma... a glukoza u mišić može ući i bez inzulina

                    zaključak bi bio jednostavan: gubitak masnog tkiva je jedino moguć povečanim mišićnim radom (jer se tada glukoza lakše utrpa u mišić i izgori, poveća se lučenje glukagona 4 do 5 puta i potroši glikogen, pokrene se potrošnja masti i ono također izgori u mišiću) poslije treninga se pojede PWM koji ako je dobro doziran neće otići u salo već samo u jetru i mišiće (inzulin će doduše zaustavit lipolizu ali neće poticat stvaranje masti dok god se jetra i mišići skroz ne napune) PWM na taj način samo zaustavlja katabolizam mišića koji je ako njega nema neminovan jer se glukoza od nekud mora stvorit, a kako sam već rekao iz masti ne može, znači stradaju mišići..., prehrana tokom dana mora biti samo za zadovoljavanje metaboličkih potreba (ali raznolika prehrana što uključuje P,M,UH), to je najteži dio priče jer je teško znati koliko je dovoljno hrane (tu mogu pomoći one tablice za računanje kalorija pa si onda uzmamo neku količinu za koju mislimo da će nam odgovarat pa onda eksperimentiramo... treba imat dovoljno živaca, vagat hranu računat svaku kaloriju...)
                    hvala @riss
                    puno hvala
                    sve mi je jasnije
                    imam još pitanja
                    al čekat će nakon ljeta jer mi je neugodno to da ne dođem odmah na forum nakon mog pitanja
                    ko i sad, dobim odgovor a ne mogu ga odmah pogledat jer me nema pri kompu
                    iako sam nestrpljiva bila
                    pa bum nastavila kad se vratim u normalu
                    ciao
                    "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

                    Comment


                    • #25
                      Re: Inzulin i glukagon – supresija, korelacija, odnosi??

                      bilo je govora na ovom forumu da se whey pije s dexom poslije treninga jer:
                      1. puni prazne gliko rezerve
                      2. ubrzava transport proteina do misica

                      ako ubrzava transport proteina do misica, kaj se dogadja kada kombiniramo UH s visokim GI i srednje brzim proteinima (recimo pilecim prsima)? da li se ubrzava apsorpcija proteina?
                      prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                      Comment


                      • #26
                        Re: Inzulin i glukagon – supresija, korelacija, odnosi??

                        Originally posted by t111
                        bilo je govora na ovom forumu da se whey pije s dexom poslije treninga jer:
                        1. puni prazne gliko rezerve
                        2. ubrzava transport proteina do misica

                        ako ubrzava transport proteina do misica, kaj se dogadja kada kombiniramo UH s visokim GI i srednje brzim proteinima (recimo pilecim prsima)? da li se ubrzava apsorpcija proteina?
                        pa jedina razlika je sto neki kompleksni UH s visokim GI (riza, krumpir) imaju nesto nizi GI od dex-a, a piletina je nesto sporija od wheya. Po teoriji apsorpcija proteina ce biti losija, ali jako puno BB-a tipa Dexter, Coleman, Kai itd, imaju češće takav obrok (riža i piletina) nego klasični PWM. Zašto? Vjerojatno zato što ta apsorpcija nije toliko uvelike usporena pa mogu napredovati i na ovaj nacin, ili ona prica da je anabolicki prozor otvoren samo nekih sat vremena poslije treninga nije tocna. + što su gladni pa radije nesto pojedu nego popiju
                        Sastavljam povoljno plan prehrane i treninga. DETALJNIJE

                        Comment

                        Working...
                        X