Announcement

Collapse
No announcement yet.

Imam problema sa čestim plinovima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imam problema sa čestim plinovima

    Pozdrav ljudi imam problema sa čestim plinovima (prdenjem)
    Ovo je moja konstantna prehrana vec mjesec i nesto:

    10:00 - 130g zobe , 4 bjelanjka,
    12:30 - pšenične pahuljice
    14:30 - 300g puretine,jeda mali komadič češnjaka umjesto začina,soli ili nešto slično,jedno cjelo jaje,2 paradajza i neki put i pašte integralne ali ne baš svaki put
    17:00 - voče neko ili kikriki i badem
    19:00 - 250g svježeg posnog sira i 200 ml jogurta 0,9 masniče
    22:00 - 250g svježeg posnog sira i 200 ml jogurta 0,9 masniče (jogurta stavim radi boljeg ukusa)

    otrpile tako vremenski mi je raspoređeno ali uglavnom ne prođe između obroka više od 3 pol sata,uglavnom je razmak mi po 2 do 2 i pol
    Whey jos nisam poče koristiti jer sam pocetnik pa cu ga sada ovaj tjedan pocet koristiti jer sam se zagrijavao prva dva mejseca da se privknem na hranu zdravu i ostalo uglavnom bez coklade i rafiniranih ugljkohidrata sam vec mjesec i pol
    opče mi ne fali

    Imam česte plinove u danu koji nisu baš ugodni

    Možete nkako pomoči da ubaci još koji obrok naprimjer koji ima jako puno vlakana , a da se lako pripremi jer nemam bas vremena za kuhat
    Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.

  • #2
    Re: Plinovi u tjelu

    Navikni se na plinove... Ja sam cijelu teretanu zaprdio sad...
    Originally posted by HeadacheR
    Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

    Comment


    • #3
      Re: Plinovi u tjelu

      Originally posted by DrHouse
      Navikni se na plinove... Ja sam cijelu teretanu zaprdio sad...
      -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

      Comment


      • #4
        Re: Plinovi u tjelu

        ja isto s tim muku mucim sto se po cili dan moram micat od ljudi da opalin :violence-pistoldouble:
        Originally posted by Jurica
        ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

        Comment


        • #5
          Re: Plinovi u tjelu

          Originally posted by giusseppe7777
          ja isto s tim muku mucim sto se po cili dan moram micat od ljudi da opalin :violence-pistoldouble:
          Ja se ne mičem, ja ga grunem pred svima.
          Originally posted by HeadacheR
          Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

          Comment


          • #6
            Re: Plinovi u tjelu

            Originally posted by DrHouse
            Navikni se na plinove... Ja sam cijelu teretanu zaprdio sad...
            +1

            Originally posted by DrHouse
            Originally posted by giusseppe7777
            ja isto s tim muku mucim sto se po cili dan moram micat od ljudi da opalin :violence-pistoldouble:
            Ja se ne mičem, ja ga grunem pred svima.
            +1
            Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

            Comment


            • #7
              Re: Plinovi u tjelu

              hahaha dobro onda ako je to normalno

              ej a je mi mozete reci neko povrce koje imam jako puno vlakana a priprema se lagano
              radi pprobave
              Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.

              Comment


              • #8
                Re: Plinovi u tjelu

                Originally posted by Tomi
                Originally posted by DrHouse
                Navikni se na plinove... Ja sam cijelu teretanu zaprdio sad...
                +1

                Originally posted by DrHouse
                Originally posted by giusseppe7777
                ja isto s tim muku mucim sto se po cili dan moram micat od ljudi da opalin :violence-pistoldouble:
                Ja se ne mičem, ja ga grunem pred svima.
                +1
                toni,mogu si mislit koji je to kod tebe booom dok digneš 220kg pa odereš od muke,hehehe!

                Zobene su po meni največi krivac za plinove
                ne znam kakve steroide trebam piti, htio bih malo trbuh i biceps da me pic.. na plazi odmjeravaju

                Comment


                • #9
                  Re: Plinovi u tjelu

                  Nemam problema s tim, a pogotovo ne u teretani, sva sreća

                  Comment


                  • #10
                    Re: Imam problema sa čestim plinovima

                    zobene, zobene su krive...
                    al primjetije san da ne "okidan" dok ih pojeden do 100 grama...a kad pojiden 150g onda deren poslijepodne pa sve do ujutro :violence-pistoldouble: :violence-sniperprone:
                    Originally posted by Jurica
                    ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Plinovi u tjelu

                      Originally posted by DrHouse
                      Originally posted by giusseppe7777
                      ja isto s tim muku mucim sto se po cili dan moram micat od ljudi da opalin :violence-pistoldouble:
                      Ja se ne mičem, ja ga grunem pred svima.
                      ma tako i triba
                      Originally posted by Jurica
                      ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Imam problema sa čestim plinovima

                        ja sam imao plinove od proteina kad sam ih tek poceo piti , pa kad odes nekom u goste non stop moram izlazit na balkon hehehhehehe al me je proslo nakon 1.mjeseca
                        Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
                        Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
                        Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Imam problema sa čestim plinovima

                          Zašto dolazi do stvaranja plinova?
                          Najčešći uzrok napuhavanja i pretjeranog nakupljanja plinova rezultat je kombinacije nedovoljnog žvakanja hrane (gutanja zraka) te vrstom namirnica i bakterija prisutnih u crijevima. Naime, prirodna sklonost stvaranju plinova povećava se s godinama nedostatkom enzima potrebnih za probavu (naročito ugljikohidrata pa nastaje fermentacija) i promjenama crijevne flore. Ukoliko je probavljanje hrane otežano smanjenom proizvodnjom probavnih enzima, veća količina polu razgrađene hrane dospijeva u debelo crijevo gdje dolazi do njihove fermentacije, a broj se štetnih bakterija povećava. Ovaj proces pojačava se sporijim pražnjenjem crijeva, zatvorom, prisutnošću divertikula (proširenja crijeva). Zbog toga uzimanje probavnih enzima Digestive Enzymes i Digest Ease znatno olakšava ovu situaciju.

                          Koja hrana potiče stvaranje plinova?
                          Omiljena hrana bakterija fermentacije su, kao i naša: ugljikohidrati (šećer, žitarice, vlakna). Neki ugljikohidrati se ne mogu potpuno razgraditi (rafinoza) pa dolaze u debelo crijevo i bakterijama uljepšavaju dan uzrokujući gomilanje plinova (kupus, brokule, šparoge i neke žitarice).
                          Drugi primjer je mliječni šećer laktoza čija je probavljivost ograničena, stoga konzumacija većih količina mliječnih proizvoda i mlijeka često izaziva vjetrove, nadutost, grčeve i proljev.


                          i ovo je fakat istina ... vecinom sam tu tunu ili piletinu znao nabacat u usta i progutat ,trudim se sto manje zacina stavljat i zbog toga mi je nekad bilo mrsko puno žvakat hranu kad nije bila ukusna (sad sam se vec naviko)... i tocno sam znao osjetit kak mi se želudac muci a kad sam prdnuo to je bilo fala bogu ko da sam pojeo mrtvog cestovnog radnika... sad od kad vise zvacem hranu imam puno manje vjetrova i ne smrde vise černobilski... ne kažem da je ovo primarni razlog vjetrova ali ce sigurno nekom pomoc...
                          “The harder you work your glutes the harder it’s going to be for your inmate to get inside you”

                          Comment


                          • #14
                            Re: Imam problema sa čestim plinovima

                            Originally posted by daedraug
                            Zašto dolazi do stvaranja plinova?
                            Najčešći uzrok napuhavanja i pretjeranog nakupljanja plinova rezultat je kombinacije nedovoljnog žvakanja hrane (gutanja zraka) te vrstom namirnica i bakterija prisutnih u crijevima. Naime, prirodna sklonost stvaranju plinova povećava se s godinama nedostatkom enzima potrebnih za probavu (naročito ugljikohidrata pa nastaje fermentacija) i promjenama crijevne flore. Ukoliko je probavljanje hrane otežano smanjenom proizvodnjom probavnih enzima, veća količina polu razgrađene hrane dospijeva u debelo crijevo gdje dolazi do njihove fermentacije, a broj se štetnih bakterija povećava. Ovaj proces pojačava se sporijim pražnjenjem crijeva, zatvorom, prisutnošću divertikula (proširenja crijeva). Zbog toga uzimanje probavnih enzima Digestive Enzymes i Digest Ease znatno olakšava ovu situaciju.

                            Koja hrana potiče stvaranje plinova?
                            Omiljena hrana bakterija fermentacije su, kao i naša: ugljikohidrati (šećer, žitarice, vlakna). Neki ugljikohidrati se ne mogu potpuno razgraditi (rafinoza) pa dolaze u debelo crijevo i bakterijama uljepšavaju dan uzrokujući gomilanje plinova (kupus, brokule, šparoge i neke žitarice). Drugi primjer je mliječni šećer laktoza čija je probavljivost ograničena, stoga konzumacija većih količina mliječnih proizvoda i mlijeka često izaziva vjetrove, nadutost, grčeve i proljev.


                            i ovo je fakat istina ... vecinom sam tu tunu ili piletinu znao nabacat u usta i progutat ,trudim se sto manje zacina stavljat i zbog toga mi je nekad bilo mrsko puno žvakat hranu kad nije bila ukusna (sad sam se vec naviko)... i tocno sam znao osjetit kak mi se želudac muci a kad sam prdnuo to je bilo fala bogu ko da sam pojeo mrtvog cestovnog radnika... sad od kad vise zvacem hranu imam puno manje vjetrova i ne smrde vise černobilski... ne kažem da je ovo primarni razlog vjetrova ali ce sigurno nekom pomoc...
                            Ty ovo bi u istinu moglo pomči ali mos mi reči neko povrče koje ima puno vlakana ,a da se lako priprema radi probave
                            Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Imam problema sa čestim plinovima

                              Originally posted by android
                              Ty ovo bi u istinu moglo pomči ali mos mi reči neko povrče koje ima puno vlakana ,a da se lako priprema radi probave
                              Cikla, mrkva, celer, brokula, cvjetača, blitva, špinat... itd...

                              Comment

                              Working...
                              X