Announcement

Collapse
No announcement yet.

neke nejasnoće - glukoza, inzulin...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • neke nejasnoće - glukoza, inzulin...

    čitam čitam al ne pronalazim odgovor koji me zanima pa ću tu postaviti par pitanja, pa ko hoće slobodno nek odgovori:

    -Koliko sam skužio glukoza dosta brzo diže inzulin, dakle nakon treninga popijemo glukozu i ona ulazi u krvotok za nekih 15 minuta i tada se diže inzulin, što taj inzulin točno posprema i gdje, whey koji popijem sa glukozom ne posprema nigdje jer njemu treba nekih sat vremena jel?
    -Znači li to da taj glukozom podignut inzulin posprema proteine koje su pojedeni prije treninga, npr piletina?
    -Eh da i kad je inzulin podignut gdje se spremaju masti i ugljikohidrati koje smo pojeli?
    i još nešto, kada se podigne inzulin s nekom većom količinom ugljikohidrata, ili pak s visokim GI-om(npr pojedem čokoladu) što točno taj inzulin posprema i gdje?
    -Neznam razumijete li ovo zadnje pitanje, ali da pojasnim recimo pojeo sam hamburger iz MCa on ima i proteine(meso), masti(opet meso ali i mast od pečenja) i ugljikohidrate(pecivo) i sad bijelo pecivo digne inzulin recimo u roku 10minuta ali masti i proteini još nisu ušli u krvotok i što taj inzulin onda radi?
    -Oprostite na mal kompliciranim pitanjima, nadam se da će netko odgovoriti ...

  • #2
    Re: neke nejasnoće

    viewtopic.php?f=20&t=5500&p=86882#p86882

    Čitaj, i ne odgovaraj dok nisi procito
    Dont drink, dont smoke just eat and work

    Comment


    • #3
      Re: neke nejasnoće

      ako ode ne mos nac onda svaka cast

      viewforum.php?f=2
      Originally posted by Jurica
      ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

      Comment


      • #4
        Re: neke nejasnoće

        evo ja ću se samo ubacit sa jednim pitanjem, ima li itko kakav link ili možda zna vrijeme ulazka glukoze u krvotok nakon unošenja iz različitih izvora?
        hvala
        Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

        Comment


        • #5
          Re: neke nejasnoće

          glukoza je za 10-15 min u krvi
          Originally posted by Jurica
          ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

          Comment


          • #6
            Re: neke nejasnoće

            Da znam odgovor na pitanja ne bi ih postavio ovdje :P
            Pratim forum već neko vrijeme ali sam se sad tek registrirao.
            Preformulirat ću pitanja da ne budu razbacana kao gore:

            1. Pijenjem glukoze inzulin se podigne (spike) za recimo 15ak minuta, i kada je podignut posprema glukozu i aminokiseline u stanice, KOJE? glukoza je ova što smo ju popili ali aminokiseline su one koje smo prije unijeli sa proteinima(npr piletina od prije tri sata)?

            2. Koliko dugo ostane inzulin visoko nakon PWMa(50g whey i glukoze po osjećaju)?

            3. Kada je inzulin visoko(spike) a nismo vježbali(mišićima ne treba glukoze) inzulin posprema glukozu i aminokiseline u masne stanice?

            4. Masti se dugo razgrađuju i ako hipotetski unesemo nakon treninga ovu kombinaciju (whey, glukoza i recimo 10g masti) te masti u biti nikuda ne idu dok se ne razgrade ili?

            5. Povezano pitanje sa petim, recimo da smo unijeli masti par sati prije treninga i one se duže razgrađuju pa su taman razgrađene kada pijemo PWM nakon treninga, posprema li dignuti inzulin te masti onda nedje i gdje?


            Zanima me, pa kao što sam i rekao ako bi tko mogao odgovoriti.

            Comment


            • #7
              Re: neke nejasnoće

              Originally posted by elHuron
              čitam čitam al ne pronalazim odgovor koji me zanima pa ću tu postaviti par pitanja, pa ko hoće slobodno nek odgovori:

              -Koliko sam skužio glukoza dosta brzo diže inzulin, dakle nakon treninga popijemo glukozu i ona ulazi u krvotok za nekih 15 minuta i tada se diže inzulin, što taj inzulin točno posprema i gdje, whey koji popijem sa glukozom ne posprema nigdje jer njemu treba nekih sat vremena jel?
              -Znači li to da taj glukozom podignut inzulin posprema proteine koje su pojedeni prije treninga, npr piletina?
              -Eh da i kad je inzulin podignut gdje se spremaju masti i ugljikohidrati koje smo pojeli?
              i još nešto, kada se podigne inzulin s nekom većom količinom ugljikohidrata, ili pak s visokim GI-om(npr pojedem čokoladu) što točno taj inzulin posprema i gdje?
              -Neznam razumijete li ovo zadnje pitanje, ali da pojasnim recimo pojeo sam hamburger iz MCa on ima i proteine(meso), masti(opet meso ali i mast od pečenja) i ugljikohidrate(pecivo) i sad bijelo pecivo digne inzulin recimo u roku 10minuta ali masti i proteini još nisu ušli u krvotok i što taj inzulin onda radi?
              -Oprostite na mal kompliciranim pitanjima, nadam se da će netko odgovoriti ...
              - Wheyu je manje vrijeme asporbcije od jednog sata. Ovisno o kvaliteti (Da li je hidrolizat, izolat ili koncentrat), trebati ce mu 20-45 minuta. Inzulin ce povuci sve raspolozive materije na njihovo mjesto dok je povisen.

              - Kao sto rekoh, sve sto je raspolozivo, ako je spremno do tad, trebalo bi. Meso da bi se probavilo, treba nekoliko sati.

              - Inzulin povlaci ugljikohidrate i proteine u misice, ako su dovoljno iscrpljeni treningom, odnosno u salo, ako nisu. Mast svakako odlazi u salo, zato se ne preporucuje mijesati mast sa ugljikohidratima.

              Sto se tice ovih konkretnih situacija sto si naveo, to ne bih znao. A i ovo sam ti odgovarao sa onim "ako se dobro sjecam". Definitivno su moguce ispravke
              My Karma ran over your Dogma.

              Comment


              • #8
                Re: neke nejasnoće

                Evo da ne otvaram novu temu volio bih ovdje pitati. Znaci ujutro kada se probudimo smo isto u katabolickom stanju i potrebno je popiti Whey. Je li dobra zamisao u taj Whey ujutro ubaciti glukozu ( dextrozu) ili med posto su glikogenske zalihe prazne i nece se ta glukoza ( dextroza ) spremiti u mastne naslage?
                There is no good, no evil - only decisions and consequences.

                Comment


                • #9
                  Re: neke nejasnoće

                  Originally posted by Wolf1524
                  Evo da ne otvaram novu temu volio bih ovdje pitati. Znaci ujutro kada se probudimo smo isto u katabolickom stanju i potrebno je popiti Whey. Je li dobra zamisao u taj Whey ujutro ubaciti glukozu ( dextrozu) ili med posto su glikogenske zalihe prazne i nece se ta glukoza ( dextroza ) spremiti u mastne naslage?

                  ne, nije dobra zamisao.

                  Comment


                  • #10
                    Re: neke nejasnoće

                    Originally posted by Wolf1524
                    Evo da ne otvaram novu temu volio bih ovdje pitati. Znaci ujutro kada se probudimo smo isto u katabolickom stanju i potrebno je popiti Whey. Je li dobra zamisao u taj Whey ujutro ubaciti glukozu ( dextrozu) ili med posto su glikogenske zalihe prazne i nece se ta glukoza ( dextroza ) spremiti u mastne naslage?
                    Vec se raspravljalo o tome i ako me pamcenje sluzi, glikogenske zalihe ne budu prazne ujutru...
                    A mislim da je uloga dextroze vise u tome da digne inzulin kad je potrebno nego da popuni gliko zalihe, ipak to nije neka velika kolicina UH
                    panta rei

                    Comment


                    • #11
                      Re: neke nejasnoće

                      Originally posted by Frey
                      Originally posted by Wolf1524
                      Evo da ne otvaram novu temu volio bih ovdje pitati. Znaci ujutro kada se probudimo smo isto u katabolickom stanju i potrebno je popiti Whey. Je li dobra zamisao u taj Whey ujutro ubaciti glukozu ( dextrozu) ili med posto su glikogenske zalihe prazne i nece se ta glukoza ( dextroza ) spremiti u mastne naslage?

                      ne, nije dobra zamisao.
                      Obrazloži.

                      Comment


                      • #12
                        Re: neke nejasnoće

                        Originally posted by mario91
                        Originally posted by Frey
                        Originally posted by Wolf1524
                        Evo da ne otvaram novu temu volio bih ovdje pitati. Znaci ujutro kada se probudimo smo isto u katabolickom stanju i potrebno je popiti Whey. Je li dobra zamisao u taj Whey ujutro ubaciti glukozu ( dextrozu) ili med posto su glikogenske zalihe prazne i nece se ta glukoza ( dextroza ) spremiti u mastne naslage?

                        ne, nije dobra zamisao.
                        Obrazloži.
                        umastio bi se, nemožeš uspoređivati spavanje i trening, nakon kojeg imaš jedinu potrebu za tako brzim ugljikohidratima. osim toga, ujutro glikogen nije prazan kao nakon anaerobnog treninga.

                        Comment


                        • #13
                          Re: neke nejasnoće

                          Originally posted by baksuz
                          A mislim da je uloga dextroze vise u tome da digne inzulin kad je potrebno nego da popuni gliko zalihe, ipak to nije neka velika kolicina UH

                          Dobro, ovo je već sad sranje. Glukoza je izvor energije.
                          Originally posted by HeadacheR
                          Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

                          Comment


                          • #14
                            Re: neke nejasnoće

                            Glikogen u jetri je nizak ujutro. To se rijesi sa nekim vocem jer nekih 50-60 grama fruktoze je potrebno da se popuni taj manjak.
                            My Karma ran over your Dogma.

                            Comment


                            • #15
                              Re: neke nejasnoće

                              Originally posted by Cile
                              Glikogen u jetri je nizak ujutro. To se rijesi sa nekim vocem jer nekih 50-60 grama fruktoze je potrebno da se popuni taj manjak.
                              Znaci zlica meda u Whey ujutro umjesto glukoze ( dextroze )?
                              There is no good, no evil - only decisions and consequences.

                              Comment

                              Working...
                              X