Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da li je važna temperatura kućne teretane?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li je važna temperatura kućne teretane?

    Zamima me dali je važno koja je temperatura kada se vježba, pošto sam u fazi sastavljanja home gyma, imam na opciju 2 prostorije
    1 - moja soba ali starcima nepaše baš pošto im je odmah iznad glave
    2 - je šupa duplo više prostora ali nema nikako grijanje i ventilaciju, skroz je zatvorena nigdje ne puše vjetar, ali problem mi je što je zimi temperatura skoro kao i vani (nekada i -10- (-15)).

    Moje je pitanje dali je temperetura od -10 kod vježbanja loša, dali se može razbolliti pošto se uznoji i hladno je , iako se može preživjeti

    Ili je sve stvar individualca, kolko on može da trpi.
    "Ono što posiješ, to češ i požnjeti"

  • #2
    Re: Temperatura kučne teretane

    nije stvar individualna vec u hladnom prostoru je mogucnost ozljede veca, posto ta hladnoca dodatnop hladi tijelo, jos kad se oznojis lako mozes navuc neku grupu il sl...

    nejpogodnija je neka sobna temperatura, 20 celzijusa..
    Dont drink, dont smoke just eat and work

    Comment


    • #3
      Re: Temperatura kučne teretane

      Originally posted by dabek777
      nije stvar individualna vec u hladnom prostoru je mogucnost ozljede veca, posto ta hladnoca dodatnop hladi tijelo, jos kad se oznojis lako mozes navuc neku grupu il sl...

      nejpogodnija je neka sobna temperatura, 20 celzijusa..
      Zimus sam ja i vježbao na -5, -10 C i bilo je hladno . i nije bilo nikakve ozljede.

      Znači najbolja je temperatura od 20C. Znači samo če biti kavez i lat mašina
      "Ono što posiješ, to češ i požnjeti"

      Comment


      • #4
        Re: Temperatura kučne teretane

        Originally posted by TheCroIvPu
        Originally posted by dabek777
        nije stvar individualna vec u hladnom prostoru je mogucnost ozljede veca, posto ta hladnoca dodatnop hladi tijelo, jos kad se oznojis lako mozes navuc neku grupu il sl...

        nejpogodnija je neka sobna temperatura, 20 celzijusa..
        Zimus sam ja i vježbao na -5, -10 C i bilo je hladno . i nije bilo nikakve ozljede.

        Znači najbolja je temperatura od 20C. Znači samo če biti kavez i lat mašina
        Vjezbam doma i primjetio sam da mi najbolje odgovara temperatura okoline od cca 15°C.
        Ako je sobna temp.(20°C - 24°C), vise se znojim i imam osjecaj da mi ponestaje zraka.
        Na temperaturama nizim od 10°C (isto vjezbam u prostoriji odvojenoj od glavnog djela kuce,pa su temperature onoliko koliko si tempiram) mi zna biti problem znojenje,koje u kombinaciji sa hladnim zrakom nije pozeljna kombinacija.
        No,ako se dobro utoplis mislim da ne bi trebao biti problem.Obrati paznju na zglobove,koji su narocito osjetljivi i obavezno kapa na glavu.
        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

        Comment


        • #5
          Re: Da li je važna temperatura kućne teretane?

          I meni najbolje odgovara oko 18-20°C.

          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Da li je važna temperatura kućne teretane?

            treniram u garazi koja je otvorena s dvorisne strane po zimi zna biti i do -5 ako ne i vise pa nemam nikakvih problema samo se toplije obucem.
            zajebano je kada mi se shake ili voda smrznu za vrijeme treninga inace je sve ok.
            e da i ponekad stavim potkapu na glavu ako je zbilja hladno da ne prehladim grlo ili da mi se glava ne smrzne jer sam procelav
            Imam disleksiju

            Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

            Comment


            • #7
              Re: Da li je važna temperatura kućne teretane?

              kod mene je bila ista stvar, najprije sam trenirao u sobi na katu, ali mi je uteg od 20kg pao i stari se usro ko deva, mislio je da je potres, pa sam se prebacio u dvoriste u prostoriju di sam imao svoj mir, ali nije bilo grijanja tako da sam prehladio bubrege. onda sam jednog dana popizdio, sve prodao i otisao u teretanu.
              http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

              Comment


              • #8
                Re: Da li je važna temperatura kućne teretane?

                Originally posted by Joe
                kod mene je bila ista stvar, najprije sam trenirao u sobi na katu, ali mi je uteg od 20kg pao i stari se usro ko deva, mislio je da je potres, pa sam se prebacio u dvoriste u prostoriju di sam imao svoj mir, ali nije bilo grijanja tako da sam prehladio bubrege. onda sam jednog dana popizdio, sve prodao i otisao u teretanu.
                pickica
                Imam disleksiju

                Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

                Comment


                • #9
                  Re: Da li je važna temperatura kućne teretane?

                  Originally posted by ruky
                  Originally posted by Joe
                  kod mene je bila ista stvar, najprije sam trenirao u sobi na katu, ali mi je uteg od 20kg pao i stari se usro ko deva, mislio je da je potres, pa sam se prebacio u dvoriste u prostoriju di sam imao svoj mir, ali nije bilo grijanja tako da sam prehladio bubrege. onda sam jednog dana popizdio, sve prodao i otisao u teretanu.
                  pickica
                  ne padam na provokacije
                  http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                  Comment


                  • #10
                    Re: Da li je važna temperatura kućne teretane?

                    Htio sam pitati, dali je dobro imati teretanu u podrumu?

                    Neki ljudi su rekli da nije dobro pošto je vlažno, u podrumima(kod mene nije).

                    Sada preko ljeta imam vani u garaži, ali razmišljam da preko zime si sredim u podrumu, dali bi bilo dobro da kao podlogu na pod stavim neki tepih ili je bolje da je sam tepih?
                    "Ono što posiješ, to češ i požnjeti"

                    Comment


                    • #11
                      Re: Da li je važna temperatura kućne teretane?

                      Originally posted by TheCroIvPu
                      Htio sam pitati, dali je dobro imati teretanu u podrumu?

                      Neki ljudi su rekli da nije dobro pošto je vlažno, u podrumima(kod mene nije).

                      Sada preko ljeta imam vani u garaži, ali razmišljam da preko zime si sredim u podrumu, dali bi bilo dobro da kao podlogu na pod stavim neki tepih ili je bolje da je sam tepih?

                      slobodno šibaj, ja treniram u podrumu, ak imaš sve što ti treba, ne vidim problem
                      "Neuspjeh nije opcija."

                      Comment


                      • #12
                        Re: Da li je važna temperatura kućne teretane?

                        Originally posted by Bulldog

                        slobodno šibaj, ja treniram u podrumu, ak imaš sve što ti treba, ne vidim problem
                        Samo me nervira što je nizak 200 cm, ja sam 170 cm, zgibove ču morati praviti sa koljena, al što češ barem neče biti -10
                        "Ono što posiješ, to češ i požnjeti"

                        Comment


                        • #13
                          Re: Da li je važna temperatura kućne teretane?

                          Originally posted by TheCroIvPu
                          Originally posted by Bulldog

                          slobodno šibaj, ja treniram u podrumu, ak imaš sve što ti treba, ne vidim problem
                          Samo me nervira što je nizak 200 cm, ja sam 170 cm, zgibove ču morati praviti sa koljena, al što češ barem neče biti -10
                          Šipku za zgibove si stavi na tavan, ako ga imaš, naravno
                          "Neuspjeh nije opcija."

                          Comment

                          Working...
                          X