Announcement

Collapse
No announcement yet.

Stagnacija mišića?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Stagnacija mišića?

    stagnacija il plafon...sve sta je napisano je tocno,ali i da ljudi nedaju dovoljno interesa za trening nego je samo kemija bitna,moras u svakom ponavljanju davat 100% od sebe-ovako sve do 6 ponavljanja al da je 6 ponavljnje otkaz tj 7 puta nema sanse je odlican,do 8 ponavljanja dobar,a sve preko 10 padas godinu.ljubi se koncetriraju koliko kg dizu,a ne kako izvode vijezbu tj nije bitno koliko dizes nego koliko sporo spustas omjer mora bit najmanje 1-3,zasto?zato jer je tijelo jace pri spustanju nego pri dizanju utega tj ako na benchu mozes dignit 100kg,sigurno mozes spustit 120kg...govorim za bb tj misicnu masu
    jedno pitanje dali je moguce u jednoj seriji napravit cijelu vijezbu za taj misic npr ravni bench?
    mogu,hoču i želim!!!

    Comment


    • #17
      Re: Stagnacija mišića?

      daleko sam ja od bilo kakve granice nego sam jednostavno zastao zadnja 2-3 mjeseca
      ok probat cu radit 6 ponavljanja sa tezinama takvim da mi 7 bude nemoguce
      samo pitanje, da li da radim 6 ponavljanja bez obzira na misicnu grupu?

      Comment


      • #18
        Re: Stagnacija mišića?

        Originally posted by FEARiTseLF
        daleko sam ja od bilo kakve granice nego sam jednostavno zastao zadnja 2-3 mjeseca
        ok probat cu radit 6 ponavljanja sa tezinama takvim da mi 7 bude nemoguce
        samo pitanje, da li da radim 6 ponavljanja bez obzira na misicnu grupu?
        naravno,
        podebljaj jos ishranu, probaj malo i vjezbe mijenjaj , i redoslijed kombinacije misicnih partija, vidi ako si u mogucnosti uzmi jos kakav suplement npr horse power il storm(posto sam procitao na postu jednom da whey i dex uzimas),
        ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
        Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

        Comment


        • #19
          Re: Stagnacija mišića?

          Dakle, BB stoji na tronošcu - vježbanje, ishrana i odmor. Ako je došlo do stagnacije, problem je u neka od ta 3 elementa. Što se tiče vježbanja - da li progresivno povečavaš kilaže? Ako 2 mjeseca stalno dižeš u npr. benchu 80 kg, nije čudno što ne rasteš. Što se tiče ishrane - da li povečavaš kalorijski unos? Ako je stalno isti, opet nije čudno što ne rasteš. I na kraju odmor - da li imaš dovoljno sati sna? Barem 7 - 8? I ne zaboravi da je svaka 2 - 3 mjeseca dobro uzeti tjedan dana odmora.
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #20
            Re: Stagnacija mišića?

            Originally posted by winch
            stagnacija il plafon...sve sta je napisano je tocno,ali i da ljudi nedaju dovoljno interesa za trening nego je samo kemija bitna,moras u svakom ponavljanju davat 100% od sebe-ovako sve do 6 ponavljanja al da je 6 ponavljnje otkaz tj 7 puta nema sanse je odlican,do 8 ponavljanja dobar,a sve preko 10 padas godinu.ljubi se koncetriraju koliko kg dizu,a ne kako izvode vijezbu tj nije bitno koliko dizes nego koliko sporo spustas omjer mora bit najmanje 1-3,zasto?zato jer je tijelo jace pri spustanju nego pri dizanju utega tj ako na benchu mozes dignit 100kg,sigurno mozes spustit 120kg...govorim za bb tj misicnu masu
            jedno pitanje dali je moguce u jednoj seriji napravit cijelu vijezbu za taj misic npr ravni bench?
            Je, ako si višegodišnji profesionalac s puno iskustva. Vjerojatno ti je poznato što je prof. Jakšić govorio - ako vježbač može pogoditi mišić u jednoj seriji, može biti jako sretan. Ako ga pogodi se 4 serije, ne preostaje nego da proba ponovno! (naravno, uz serije zagrijavanja) Uostalom, mislim da je Yates koristio taj princip. A i Sever!
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • #21
              Re: Stagnacija mišića?

              Originally posted by PatrickStar
              Originally posted by winch
              stagnacija il plafon...sve sta je napisano je tocno,ali i da ljudi nedaju dovoljno interesa za trening nego je samo kemija bitna,moras u svakom ponavljanju davat 100% od sebe-ovako sve do 6 ponavljanja al da je 6 ponavljnje otkaz tj 7 puta nema sanse je odlican,do 8 ponavljanja dobar,a sve preko 10 padas godinu.ljubi se koncetriraju koliko kg dizu,a ne kako izvode vijezbu tj nije bitno koliko dizes nego koliko sporo spustas omjer mora bit najmanje 1-3,zasto?zato jer je tijelo jace pri spustanju nego pri dizanju utega tj ako na benchu mozes dignit 100kg,sigurno mozes spustit 120kg...govorim za bb tj misicnu masu
              jedno pitanje dali je moguce u jednoj seriji napravit cijelu vijezbu za taj misic npr ravni bench?
              Je, ako si višegodišnji profesionalac s puno iskustva. Vjerojatno ti je poznato što je prof. Jakšić govorio - ako vježbač može pogoditi mišić u jednoj seriji, može biti jako sretan. Ako ga pogodi se 4 serije, ne preostaje nego da proba ponovno! (naravno, uz serije zagrijavanja) Uostalom, mislim da je Yates koristio taj princip. A i Sever!
              tocno tako ja jesam ucio od profesora JAKSICA!!!
              kad vec nitko nije odg na moje pitanje kako pogodit misic u jednoj seriji-stavio sam npr bench press-prvo trebamo 2 pomagaca po 1 sa svake strane i zagrijat se prije,znaci tvoj plafon je 100kg,stavimo 120kg lagano spustimo do prsa,pomagaci skinu po 5kg sa svake strane i uz njihovu laganu pomoc podignemo tih 110kg,lagano spustimo i probamo jos jednom,ako ne oni opet skinu po plocu od 5kg sa svake strane i ostane 100kg,napravimo jos 1-2 ponavljanja,opet sputimo na prsa i oni skidaju ploce od 10kg i ostane 80 pokusamo napravit ako je moguce 1-2 ponavljanja i GOTOVO za danas prsa satrana upala i napredak zagarantiran!!! takoder "davnih" dana sam citao od pr.Jaksica
              mogu,hoču i želim!!!

              Comment


              • #22
                Re: Stagnacija mišića?

                Originally posted by SemaMare
                Originally posted by FEARiTseLF
                daleko sam ja od bilo kakve granice nego sam jednostavno zastao zadnja 2-3 mjeseca
                ok probat cu radit 6 ponavljanja sa tezinama takvim da mi 7 bude nemoguce
                samo pitanje, da li da radim 6 ponavljanja bez obzira na misicnu grupu?
                naravno,
                podebljaj jos ishranu, probaj malo i vjezbe mijenjaj , i redoslijed kombinacije misicnih partija, vidi ako si u mogucnosti uzmi jos kakav suplement npr horse power il storm(posto sam procitao na postu jednom da whey i dex uzimas),

                probat cu prmjenit redosljed misicnih partija, hvala

                Dakle, BB stoji na tronošcu - vježbanje, ishrana i odmor. Ako je došlo do stagnacije, problem je u neka od ta 3 elementa. Što se tiče vježbanja - da li progresivno povečavaš kilaže? Ako 2 mjeseca stalno dižeš u npr. benchu 80 kg, nije čudno što ne rasteš. Što se tiče ishrane - da li povečavaš kalorijski unos? Ako je stalno isti, opet nije čudno što ne rasteš. I na kraju odmor - da li imaš dovoljno sati sna? Barem 7 - 8? I ne zaboravi da je svaka 2 - 3 mjeseca dobro uzeti tjedan dana odmora.
                povecavam kilaze, da, ali mogao bi malo vecu evidenciju o tome pocet vodit
                jedem jako puno tako da sumnjam da mi fali kalorija i ne spavam ispod 8h
                zato me i brine jer mislim da radim sve kako treba

                probat cu prmjenit redosljed misicnih partija i neki drugi program
                hvala na pomoci

                Comment

                Working...
                X