Announcement

Collapse
No announcement yet.

Najbitinije za rast misica je umor, a ne tezina...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Najbitinije za rast misica je umor, a ne tezina...

    Researchers at McMaster University in Hamilton, Ontario, Canada have determined that muscle fatigue and not the amount of weight involved is the critical factor in Stimulating muscle growth. The new study shows that high repetitions of lower weights yields higher levels of new muscle proteins than lifting more weight fewer times. The scientists believe that these proteins lead to increased muscle mass over time, the goal of most weightlifters.

    - U prevodu, ono sto je najbitinije za rast misica je umor, a ne tezina koja se koristi prilikom vezbanja. Istrazivaci su utvrdili da vise ponavljanja sa manjim tezinama iziskuju vece kolicine proteina nego manje ponavljanja sa vecim tezinama, sto je kljuc za stimulisanje rasta misica.

    detaljnije ovde

    ja se slazem sa ovim jer dok sam vezbao samo sklekove, zgibove do otkaza i pritom se zdravo hranio misici su dosta brzo rasli i svi su me pitali koliko dugo idem u teretanu i koje vezbe radim. mozda je to samo do moje genetike.

    pominjao sam nesto slicno na nekom drugom forumu i banovali su me na kraju nadam se da cete vi imati vise razumevanja

    sta vi mislite o ovome?

  • #2
    Re: Stimulisanje rasta misica

    Ovo je jako zanimljivo jer je gotovo suprotno svemu sto pise nadam se da ce iskusniji odg na ovo i mene jako zanima

    Comment


    • #3
      Re: Stimulisanje rasta misica

      Originally posted by shpongle
      - U prevodu, ono sto je najbitinije za rast misica je umor, a ne tezina koja se koristi prilikom vezbanja. Istrazivaci su utvrdili da vise ponavljanja sa manjim tezinama iziskuju vece kolicine proteina nego manje ponavljanja sa vecim tezinama, sto je kljuc za stimulisanje rasta misica.
      Kad bi umor bio najvažniji za rast mišića onda bi najdeblje noge imali maratonci jer se najviše umaraju...

      Šta znači više i manje ponavljanja?

      Desetak ponavljanja do otkaza je najbolje za rast mišića.

      Svi vole izmišljati toplu vodu, jbg, takvi su ljudi...
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Stimulisanje rasta misica

        pa trcanjem ne mozes nikako nabudziti noge da budu velike. dosta ponavljanja sa manjim kilazama + zdrava ishrana kod mene pali. naravno nismo svi isti

        Comment


        • #5
          Re: Stimulisanje rasta misica

          pali jer si početnik.. i palit će prvih godinu dana staža u treningu i pri zdravoj hrani..
          Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

          R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
          <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

          Comment


          • #6
            Re: Stimulisanje rasta misica

            Prema Jakšiću, rast mišića proporcionalan je savladanoj sili, a ne izvršenom radu.
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment

            Working...
            X