Announcement

Collapse
No announcement yet.

Žive li bilderi duže?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Žive li bilderi duže?

    ima li di izračunato koliki je prosječni život bildera. dolaze li na naplatu u 3-ćoj životnoj dobi posljedice BB života? problemi s zglobovima, kostima, jetrom.... oboljevaju li češće ili rjeđe od raka, ciroze jetre, i sličnih bolesti.

    neka debata započne!
    Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

  • #2
    Re: žive li bilderi duže?

    Prema najnovijim istraživanjima umiremo prije 50 Tužno je to, ali barem smo lijepi leševi Šalim se, vjerujem da je rekreativni BB jako zdrav (koliko može biti, budući da danas niti hrana, niti voda i zrak nisu "prirodni"). S druge strane, ono što rade vrhunski profići - znači današnja Olympia ekipa, vjerujem da nije baš najzdravije. Marko Polo je postao listu bildera iz 70ih, koji su živi i zdravi. Genetika je tu, kao i u svemu ključ po meni, a čovjek je tu taj koji može utjecati na nju u određenoj mjeri. Npr., pogledaj samo Petra Čelika i drugo old school ekipu.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: žive li bilderi duže?

      Osobno ne bih izdvajao bildere od ostalih sportaša, ono što vrijedi za sve sportaše vrijedi i za bildere.

      Profesionalni sport je nezdrav (nadljudski napori, brojne operacije itd) i vjerojatno nekima skrati život a rekreativni sport je zdrav i produžuje život, mada je 99% do genetike; jer sve je u genima...

      Ali isto tako ima puno poslova koji su nezdravi i ljudi umiru prije prosjeka, novinari umiru dosta rano, neki fizički radnici umiru i obolijevaju itd, tako da je opet bolje biti bogati sportaš nego siromašni fizikalac...
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: žive li bilderi duže?

        Petar je vrhunski primjer da se čovjek može boriti protiv godina. Žalosno je da većina bildera poteže za "nedozvoljenim suplementima". Zanima me kakvo je stanje s zglobovima profesionalnih bildera kad recimo pređu 70. g
        Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

        Comment


        • #5
          Re: žive li bilderi duže?

          Originally posted by PatrickStar View Post
          Prema najnovijim istraživanjima umiremo prije 50 Tužno je to, ali barem smo lijepi leševi Šalim se, vjerujem da je rekreativni BB jako zdrav (koliko može biti, budući da danas niti hrana, niti voda i zrak nisu "prirodni"). S druge strane, ono što rade vrhunski profići - znači današnja Olympia ekipa, vjerujem da nije baš najzdravije. Marko Polo je postao listu bildera iz 70ih, koji su živi i zdravi. Genetika je tu, kao i u svemu ključ po meni, a čovjek je tu taj koji može utjecati na nju u određenoj mjeri. Npr., pogledaj samo Petra Čelika i drugo old school ekipu.
          Pa 85% "old school" bivši pro bildera su živi i zdravi, a imaju preko 70 godina..

          http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...l_bodybuilders

          Ovo je jedna kratka lista i većina su već bivši IFBB PRO bilderi.. Istina da tada nije bilo kemije kao i danas, ali mislim da je tada kemija bila puno opasnija jer se nije puno znalo o njoj. Danas iza PRO bildera stoji veliki tim ljudi, znanstvenika, liječnika itd.. i sve imaju pod kontrolom.. ali zanima me u kakvom će im tijelu biti stanju kada budu stariji.. No ovo što se danas radi nije novost..

          Greg Kovacs nije nikada osvojio neku značajnu titulu ali je bio mass freak, off season kilaža je bila 190 kilograma.. A ni danas nije nešto puno manji, a živ je i zdrav.. Tko zna čime se on sve "Pucao", ali da, i genetika je presudna..
          "Your body is your biggest artwork."

          DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
          DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
          BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

          SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

          https://www.facebook.com/MBbodybuilding

          Comment


          • #6
            Re: žive li bilderi duže?

            "Nedozvoljeni suplementi" su lijekovi - steroidi. Anti bebi pilule su steroidi pa ih većina žena pije, testosteron je lijek za starije muškarce itd. Uzeti malo testa iza 40-e godine može ti samo pomoći itd...
            http://www.index.hr/xmag/clanak/robbie-williams-prima-injekcije-testosterona/554773.aspx


            http://www.jutarnji.hr/mel-gibson-te...-rasta/874504/

            Problem je u pretjeranim dozama, ne samo lijekova-steroida nego bilo čega. Ljudi umiru kad pretjeraju sa cigaretama, alkoholom, hranom, lijekovima itd...tako da ja opet ne bih izdvajao bildere od drugih ljudi.

            Koliki ljudi žderu razne tablete protiv bolova i umiru od toga a nikada nisu vidjeli utega, i onda je to normalno. A kad jedan bilder pretjera onda je to katastrofa...
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: žive li bilderi duže?

              cak bi se usudio rec da ni jedan od bildera koji su i umrli prije vremena ajmo tako rec,nisu od AAS nego puno veca vjerojatnost od pretjerivanja s diureticima,inzulina itd..

              Comment


              • #8
                Re: žive li bilderi duže?

                Da, uglavnom su to diuretici.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: žive li bilderi duže?

                  Ja bi rekao da je stres glavni uzrok smrti modernog doba.Složio bi se da genetika igra ulogu.Svaki rekreativni sport čini dobro zdravlju.U profesionalnom sportu nema mjere i mislim da je tu glavni problem.Glad za pobjedom je prevelika.

                  Comment


                  • #10
                    Re: žive li bilderi duže?

                    pricao nam profesor jednom prilikom..

                    kada cemo umrijeti ovisi o tome koliko kolorija unesemo i koliko ih potrosimo. sto je veca suma kalorija to cemo prije umrijeti. sto i ima smisla, jer bakice na selu su znale dozivjet 100 god( na dan unjele fetu kruha i potrosila nesto kalorija- nekoliko puta manje od BB ili nekog durgog sportasa).

                    kelly ti nebis odvajao BB od sportaša. ne bih ni ja, ali u ovom slucaju da. jer jedan bilder od 130 kg unese i potosi duplo(???) vise kalorija od nekog nogometasa, ili nekog drugog sportaša.

                    s druge strane BB je zdrav nacin zivota, mozda ce neko umrjet u 30 god od cigareta, a BB-er u 60 god zdrav do zadnjeg dana.

                    ugl i profesor se slozio bio samnom da je dobro biti sportas(dobro za zdravlje i zivot), al ne pro sportaš- jer u svakom sportu ako zelite biti pri vrhu dolaze steroidi i svasta nesto, sto moze neskoditi zdravlju( a suma kalorija je i dalje velika ); tako da na jedan minus bi dodali drugi.

                    toliko od mene, wannabeBB
                    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                    Youtube:

                    Primjer treninga snage/hipertrofije
                    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                    Sve o prehrani
                    Sve o treningu

                    Comment


                    • #11
                      Re: žive li bilderi duže?

                      Originally posted by staragarda View Post
                      pricao nam profesor jednom prilikom..

                      kada cemo umrijeti ovisi o tome koliko kolorija unesemo i koliko ih potrosimo. sto je veca suma kalorija to cemo prije umrijeti. sto i ima smisla, jer bakice na selu su znale dozivjet 100 god( na dan unjele fetu kruha i potrosila nesto kalorija- nekoliko puta manje od BB ili nekog durgog sportasa).
                      ja inace uopce ne jeden pa san besmrtan. evo, vec dugih 183 godine san ode (bez kalorije).

                      Comment


                      • #12
                        Re: žive li bilderi duže?

                        Kako je molim vas zivotni vijek predodredjen genitkom?
                        Danas je najveci postotak smrtnosti starijih ljudi upravo rak, a on nije u potpunosti predodredjen genetikom. Rak je po mome shvacanju zapravo anomalija tijela koja bi se kad tad pojavila na svakome dijelu tijela. Istina da tu ima vec urodenih faktora, no zdravijim zivotom se definitivno sve to odgada i mnogi ljudi dozive duboku starost bez nekih vecih bolesti.
                        Takode, bio ti bilder ili ne, uvijek te moze pogazit auto, past ti skela na glavu i slicne nesrece.
                        Nitko nemoze reci koliko ce tko zivjeti, no ako izuzmemo nesrece, zdrava prehrana i umjereno jaka fizicka aktivnost ojacavaju organizam, a narocito imunitet te su zato sportasi manje skloni bolestima i time duze zive.
                        Pritome naravno mislim na rekreativni BB i ostale sportove...
                        -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                        Napreduje se... Avatar^^

                        Comment


                        • #13
                          Re: žive li bilderi duže?

                          fearitself.... ehhh nmvz, ako ne kuzis moj post zao mi je.
                          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                          Youtube:

                          Primjer treninga snage/hipertrofije
                          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                          Sve o prehrani
                          Sve o treningu

                          Comment


                          • #14
                            Re: žive li bilderi duže?

                            Originally posted by staragarda View Post
                            fearitself.... ehhh nmvz, ako ne kuzis moj post zao mi je.
                            Pa to što si ti napisao je morbidno i smiješno.. Znači što više jedeš, prije ćeš umrijeti?

                            Uzmimo u obzir neko pleme u Africi, Južnoj Americi.. Tamo jedu 1000 kalorija na dan pa umiru sa 40 godina. Tijekom stoljeća se ljudski vijek produljio za skoro 30 godina, zato jer manje jedemo?

                            Valjda ti je profesor bio pijan..
                            "Your body is your biggest artwork."

                            DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                            DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                            BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                            SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                            https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                            Comment


                            • #15
                              Re: žive li bilderi duže?

                              Profesor ti baš i nije najpametniji, šta ti predaje?
                              DR. Lonnie Lowery

                              Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

                              Comment

                              Working...
                              X