Announcement

Collapse
No announcement yet.

Žive li bilderi duže?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: žive li bilderi duže?

    dr. fizike
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #17
      Re: žive li bilderi duže?

      Uuuu! Dobar ti fazon!
      U slučaju da se ne zezaš, zamisli da sam ti udario zaušku iz sve snage!
      DR. Lonnie Lowery

      Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

      Comment


      • #18
        Re: žive li bilderi duže?

        Originally posted by skullHeaD View Post
        Uuuu! Dobar ti fazon!
        U slučaju da se ne zezaš, zamisli da sam ti udario zaušku iz sve snage!
        skull, mislim da ti je ovo prilika za sig status.
        "Your body is your biggest artwork."

        DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
        DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
        BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

        SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

        https://www.facebook.com/MBbodybuilding

        Comment


        • #19
          Re: žive li bilderi duže?

          Čul' sam negdje već za tu teoriju, pa sam progooglao malo. Uglavnom, sažeto, reducirani kalorijski unos usporava BMR i tako usporava proces starenja stanica. Kako bi se maksimalno "produljio" život, potrebno je pronači donju točku unosa kalorija kojom bi se BMR usporio što je najviše moguće, a da ne dovede do prerane smrti od pothranjenosti. Naravno, treba eliminirati sve štetne moguće utjecaje poput pušenja, droge, alkohola, seksualno rizičnog ponašanja, bolesti, itd.... Vršeni su eksperimentu na životinjama, koji su pokazali te rezultate, a u tijeku su i na ljudima, samo zbog prirode postupka, naravno, rezultati će se pokazati u budućnosti:

          http://en.wikipedia.org/wiki/Calorie_restriction

          http://www.scientificpsychic.com/health/crondiet.html
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #20
            Re: žive li bilderi duže?

            Originally posted by MarkoPolo View Post
            Pa to što si ti napisao je morbidno i smiješno.. Znači što više jedeš, prije ćeš umrijeti?

            Uzmimo u obzir neko pleme u Africi, Južnoj Americi.. Tamo jedu 1000 kalorija na dan pa umiru sa 40 godina. Tijekom stoljeća se ljudski vijek produljio za skoro 30 godina, zato jer manje jedemo?

            Valjda ti je profesor bio pijan..
            nije smiješno, postoji više teorija starenja i sve imaju uporište u znanosti, a jedna od tih je i teorija o optimalnom unosu kalorija... povezana je s teorijom o slobodnim radikalima... sve kalorije koje unosimo prolaze kroz respiratorni lanac u kojem neminovno nastaju slobodni radikali koji su nestabilni i reagiraju s raznim stukturama organizma i pomalo ga "nagrizaju" i tijlo stari... u prijevodu ono što nas pokreće to nas i ubija
            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

            Comment


            • #21
              Re: žive li bilderi duže?

              bilderi zive bolje, mozda ne duze. radije bih da mogu guzit nesto sa 70 nego dozivjet 110 god s time da me zadnjih 50 god na zivotu odrzavaju aparati
              Originally posted by Bilderčić
              Originally posted by Dehydronator
              sve do grama tjedno je natural
              gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
              48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

              Comment


              • #22
                Re: žive li bilderi duže?

                Oksidativni stres, veze nema to, ako si rodjen sa genetskim failom, umireš i vako i onako od kbjagi nekog uticaja na organizam koji imaju ti električni djavoli( ime radikali mi se gadi). Zaboga, ko će da poveruje u priču da sporije stariš ako manje ješ, ako manje radiš i ajde, al za jelo cmon! Uostalom, ishrana bodybuildera je generalno bogata antioxidantima, tako da je ta strana priče pokrivena.
                Btw, opasno smo medju prvima po proizvodnji tih električnih, ako ne i prvi iz sve snage, zbog ogromnih napora za vreme treninga!

                @Mare
                Magarac je epic, ni dan danas ne mogu da prežalim što ga je uzo Dida, jbte plakao sam od smeha.
                DR. Lonnie Lowery

                Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

                Comment


                • #23
                  Re: žive li bilderi duže?

                  Originally posted by riss View Post
                  nije smiješno, postoji više teorija starenja i sve imaju uporište u znanosti, a jedna od tih je i teorija o optimalnom unosu kalorija... povezana je s teorijom o slobodnim radikalima... sve kalorije koje unosimo prolaze kroz respiratorni lanac u kojem neminovno nastaju slobodni radikali koji su nestabilni i reagiraju s raznim stukturama organizma i pomalo ga "nagrizaju" i tijlo stari... u prijevodu ono što nas pokreće to nas i ubija
                  Previše "rupa" i nejasnoća ima u cijeloj toj priči i mislim da se ovakvim stvarima u opće ne treba opterećivati jer jednostavno nema smisla. Koliko god zdravo živio nikada neznas sta ti se moze dogoditi, mozes voziti bicikl i opali te srcani, bez obzira na to koliko godina imao. Ova tema je preslozena, ali da moj vijek ovisi o tome koliko ja jedem je nesto u sta me sigurno nitko ne moze uvjeriti. Svi mi imamo svoja misljenja, ali gledajuci neke ljude koji zive u mojoj okolini, totalno otrcani, debeli, prezderavaju se i alkoholiziraju svakodnevno, a imaju 60+ godina.
                  "Your body is your biggest artwork."

                  DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                  DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                  BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                  SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                  https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                  Comment


                  • #24
                    Re: žive li bilderi duže?

                    Samo vi brisite postove a i samo znate pravu istinu,ajd suplementi inekako i sam ih koristim ali steroidi nikad.

                    Comment


                    • #25
                      Re: žive li bilderi duže?

                      Originally posted by StoneIsland View Post
                      Samo vi brisite postove a i samo znate pravu istinu,ajd suplementi inekako i sam ih koristim ali steroidi nikad.
                      Obrisao sam ti post jer pišeš gluposti a ne zato što se netko tebe boji.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #26
                        Re: žive li bilderi duže?

                        Originally posted by StoneIsland View Post
                        Samo vi brisite postove a i samo znate pravu istinu,ajd suplementi inekako i sam ih koristim ali steroidi nikad.
                        Steroidi? Nemoj nikada, od toga ti se piša smanji i jaja ti budu kao kikiriki.. I kosa otpada.. Aj zamisli..
                        "Your body is your biggest artwork."

                        DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                        DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                        BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                        SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                        https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                        Comment


                        • #27
                          Re: žive li bilderi duže?

                          Originally posted by skullHeaD View Post
                          Oksidativni stres, veze nema to, ako si rodjen sa genetskim failom, umireš i vako i onako od kbjagi nekog uticaja na organizam koji imaju ti električni djavoli( ime radikali mi se gadi). Zaboga, ko će da poveruje u priču da sporije stariš ako manje ješ, ako manje radiš i ajde, al za jelo cmon! Uostalom, ishrana bodybuildera je generalno bogata antioxidantima, tako da je ta strana priče pokrivena.
                          Btw, opasno smo medju prvima po proizvodnji tih električnih, ako ne i prvi iz sve snage, zbog ogromnih napora za vreme treninga!

                          @Mare
                          Magarac je epic, ni dan danas ne mogu da prežalim što ga je uzo Dida, jbte plakao sam od smeha.
                          nikom nije cilj odgovarat ljude od nekog sporta i svatko ima pravo živit onakvim životom kakvim želi... al ova teorija nema veze sa osobnim odabirom, ona ima uporište u znanosti i to je činjenica koju se ne može pobit...
                          nijedna teorija starenja nije povezana sa tim od čega će netko umrijeti (hoće li satelit pasti na glavu ili će doživit infarkt)...
                          u organizmu čvojeka neke stanice se ne mogu dijeliti i neke imaju ograničeni broj dijeljenja... starenje podrazumjeva nestanak onih stanica koje se ne mogu više dijeliti i iscrpljivanje mogučnosti podjele stanica koje se inače obnavljaju...
                          npr. ono što možemo vizualizirati je koža... stanice se stalno dijele i u mladosti je koža određene debljine, zdrava itd... kasnije se sa starosti mogučnosti regeneracije iscrpljuju i koža je tanja, sastav kože se mijenja, postaje manje vrijedna i kažemo da je ostarila...
                          ako kožu tokom života izlažemo suncu, UV zračenje oštećuje stanice i mogućnost regeneracije se brže iscrpi i kažemo da je koža ranije ostarila...
                          e pa slično tome se događa na svim tkivima u organizmu samo što su ona duboko pa ih ne možemo vidit...
                          svaki organ može zasebno starit zbog nekog razloga: koža (zbog spomenutog UV, opeklina, porezotina, ozljeda), kosti (zbog povećanog opterećenja, lomova), pluća (zbog udisanja otrovnih plinova iz cigareta, prometa, industrije), probava (zbog pijenja alkohola, jedenja kojekakvih aditiva) al torija generalnog starenja cijelog organizma se ne bavi s tim pojedinačnim dijelovima već s onim što djeluje na cijeli organizma a to su npr. slobodni radikali koji stalno nastaju u organizmu...
                          to naravno nije jedina teorija, meni se najviše sviđa teorija o duljini telomera... telomere su ponavljanja nukleotida na kraju svakog kromosoma i nakon svake podjele one se skraćuju dok ne dođu do određenog broja kad podjela nije više moguća... e sad netko se redi sa kraćim a netko sa duljim telomerama pa mu je i životni vijek o tome ovisan.. ima puno takvih teorija, i svaka je zabavna i ima uporište u znanosti i ima logike ako se dublje prepustiš proučavanju istih
                          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                          Comment


                          • #28
                            Re: žive li bilderi duže?

                            Originally posted by skullHeaD View Post
                            Uuuu! Dobar ti fazon!
                            U slučaju da se ne zezaš, zamisli da sam ti udario zaušku iz sve snage!
                            bolje suti, ispadas djetinjast. pobijas teroiju koji je nama prenio moj profesor fizike. on se bavi time, a ti tu iz glave nesto komentiras i seres samo bezveze, bez potpunih argumenata.

                            suma sumarum najbolje je jesti tek toliko da imamo zdrav organizam, otporan na bolesti. ne treba se niti izgladnjivat niti uzimati 5000 kcal na dan. svkao prema svom cilju. ja sam na 3500 kcal
                            Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                            progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                            kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                            Youtube:

                            Primjer treninga snage/hipertrofije
                            Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                            Sve o prehrani
                            Sve o treningu

                            Comment


                            • #29
                              Re: žive li bilderi duže?

                              @staragarda
                              Moja a glava je prazna, zapamti to!!! Pobijanje gluposti, da to je uradilo nekoliko ljudi pre mene, pitam se zasto si cutao, i oni su bili ironicni, osvetniche, lol, ti si bio prva faza u napinjanju pametnih ljudi, da i kazu nesto pametno, rezultiralo je Risevim kilometarskim postom koji je meni sad interesantna baza za googlanje, a sad paliiiii


                              u organizmu čvojeka neke stanice se ne mogu dijeliti i neke imaju ograničeni broj dijeljenja...
                              Nadam se ne i one bitne, za nas!!! > Misici podlezu tome?
                              DR. Lonnie Lowery

                              Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

                              Comment


                              • #30
                                Re: žive li bilderi duže?

                                Mislim da se mišićne stanice ne dijele, već da im se samo povećava volumen...
                                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                                Comment

                                Working...
                                X