Announcement

Collapse
No announcement yet.

Žive li bilderi duže?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • staragarda
    replied
    Re: žive li bilderi duže?

    Originally posted by skullHeaD View Post
    Uuuu! Dobar ti fazon!
    U slučaju da se ne zezaš, zamisli da sam ti udario zaušku iz sve snage!
    bolje suti, ispadas djetinjast. pobijas teroiju koji je nama prenio moj profesor fizike. on se bavi time, a ti tu iz glave nesto komentiras i seres samo bezveze, bez potpunih argumenata.

    suma sumarum najbolje je jesti tek toliko da imamo zdrav organizam, otporan na bolesti. ne treba se niti izgladnjivat niti uzimati 5000 kcal na dan. svkao prema svom cilju. ja sam na 3500 kcal

    Leave a comment:


  • riss
    replied
    Re: žive li bilderi duže?

    Originally posted by skullHeaD View Post
    Oksidativni stres, veze nema to, ako si rodjen sa genetskim failom, umireš i vako i onako od kbjagi nekog uticaja na organizam koji imaju ti električni djavoli( ime radikali mi se gadi). Zaboga, ko će da poveruje u priču da sporije stariš ako manje ješ, ako manje radiš i ajde, al za jelo cmon! Uostalom, ishrana bodybuildera je generalno bogata antioxidantima, tako da je ta strana priče pokrivena.
    Btw, opasno smo medju prvima po proizvodnji tih električnih, ako ne i prvi iz sve snage, zbog ogromnih napora za vreme treninga!

    @Mare
    Magarac je epic, ni dan danas ne mogu da prežalim što ga je uzo Dida, jbte plakao sam od smeha.
    nikom nije cilj odgovarat ljude od nekog sporta i svatko ima pravo živit onakvim životom kakvim želi... al ova teorija nema veze sa osobnim odabirom, ona ima uporište u znanosti i to je činjenica koju se ne može pobit...
    nijedna teorija starenja nije povezana sa tim od čega će netko umrijeti (hoće li satelit pasti na glavu ili će doživit infarkt)...
    u organizmu čvojeka neke stanice se ne mogu dijeliti i neke imaju ograničeni broj dijeljenja... starenje podrazumjeva nestanak onih stanica koje se ne mogu više dijeliti i iscrpljivanje mogučnosti podjele stanica koje se inače obnavljaju...
    npr. ono što možemo vizualizirati je koža... stanice se stalno dijele i u mladosti je koža određene debljine, zdrava itd... kasnije se sa starosti mogučnosti regeneracije iscrpljuju i koža je tanja, sastav kože se mijenja, postaje manje vrijedna i kažemo da je ostarila...
    ako kožu tokom života izlažemo suncu, UV zračenje oštećuje stanice i mogućnost regeneracije se brže iscrpi i kažemo da je koža ranije ostarila...
    e pa slično tome se događa na svim tkivima u organizmu samo što su ona duboko pa ih ne možemo vidit...
    svaki organ može zasebno starit zbog nekog razloga: koža (zbog spomenutog UV, opeklina, porezotina, ozljeda), kosti (zbog povećanog opterećenja, lomova), pluća (zbog udisanja otrovnih plinova iz cigareta, prometa, industrije), probava (zbog pijenja alkohola, jedenja kojekakvih aditiva) al torija generalnog starenja cijelog organizma se ne bavi s tim pojedinačnim dijelovima već s onim što djeluje na cijeli organizma a to su npr. slobodni radikali koji stalno nastaju u organizmu...
    to naravno nije jedina teorija, meni se najviše sviđa teorija o duljini telomera... telomere su ponavljanja nukleotida na kraju svakog kromosoma i nakon svake podjele one se skraćuju dok ne dođu do određenog broja kad podjela nije više moguća... e sad netko se redi sa kraćim a netko sa duljim telomerama pa mu je i životni vijek o tome ovisan.. ima puno takvih teorija, i svaka je zabavna i ima uporište u znanosti i ima logike ako se dublje prepustiš proučavanju istih

    Leave a comment:


  • MarkoPolo
    replied
    Re: žive li bilderi duže?

    Originally posted by StoneIsland View Post
    Samo vi brisite postove a i samo znate pravu istinu,ajd suplementi inekako i sam ih koristim ali steroidi nikad.
    Steroidi? Nemoj nikada, od toga ti se piša smanji i jaja ti budu kao kikiriki.. I kosa otpada.. Aj zamisli..

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Re: žive li bilderi duže?

    Originally posted by StoneIsland View Post
    Samo vi brisite postove a i samo znate pravu istinu,ajd suplementi inekako i sam ih koristim ali steroidi nikad.
    Obrisao sam ti post jer pišeš gluposti a ne zato što se netko tebe boji.

    Leave a comment:


  • StoneIsland
    replied
    Re: žive li bilderi duže?

    Samo vi brisite postove a i samo znate pravu istinu,ajd suplementi inekako i sam ih koristim ali steroidi nikad.

    Leave a comment:


  • MarkoPolo
    replied
    Re: žive li bilderi duže?

    Originally posted by riss View Post
    nije smiješno, postoji više teorija starenja i sve imaju uporište u znanosti, a jedna od tih je i teorija o optimalnom unosu kalorija... povezana je s teorijom o slobodnim radikalima... sve kalorije koje unosimo prolaze kroz respiratorni lanac u kojem neminovno nastaju slobodni radikali koji su nestabilni i reagiraju s raznim stukturama organizma i pomalo ga "nagrizaju" i tijlo stari... u prijevodu ono što nas pokreće to nas i ubija
    Previše "rupa" i nejasnoća ima u cijeloj toj priči i mislim da se ovakvim stvarima u opće ne treba opterećivati jer jednostavno nema smisla. Koliko god zdravo živio nikada neznas sta ti se moze dogoditi, mozes voziti bicikl i opali te srcani, bez obzira na to koliko godina imao. Ova tema je preslozena, ali da moj vijek ovisi o tome koliko ja jedem je nesto u sta me sigurno nitko ne moze uvjeriti. Svi mi imamo svoja misljenja, ali gledajuci neke ljude koji zive u mojoj okolini, totalno otrcani, debeli, prezderavaju se i alkoholiziraju svakodnevno, a imaju 60+ godina.

    Leave a comment:


  • skullHeaD
    replied
    Re: žive li bilderi duže?

    Oksidativni stres, veze nema to, ako si rodjen sa genetskim failom, umireš i vako i onako od kbjagi nekog uticaja na organizam koji imaju ti električni djavoli( ime radikali mi se gadi). Zaboga, ko će da poveruje u priču da sporije stariš ako manje ješ, ako manje radiš i ajde, al za jelo cmon! Uostalom, ishrana bodybuildera je generalno bogata antioxidantima, tako da je ta strana priče pokrivena.
    Btw, opasno smo medju prvima po proizvodnji tih električnih, ako ne i prvi iz sve snage, zbog ogromnih napora za vreme treninga!

    @Mare
    Magarac je epic, ni dan danas ne mogu da prežalim što ga je uzo Dida, jbte plakao sam od smeha.

    Leave a comment:


  • Archiv3r
    replied
    Re: žive li bilderi duže?

    bilderi zive bolje, mozda ne duze. radije bih da mogu guzit nesto sa 70 nego dozivjet 110 god s time da me zadnjih 50 god na zivotu odrzavaju aparati

    Leave a comment:


  • riss
    replied
    Re: žive li bilderi duže?

    Originally posted by MarkoPolo View Post
    Pa to što si ti napisao je morbidno i smiješno.. Znači što više jedeš, prije ćeš umrijeti?

    Uzmimo u obzir neko pleme u Africi, Južnoj Americi.. Tamo jedu 1000 kalorija na dan pa umiru sa 40 godina. Tijekom stoljeća se ljudski vijek produljio za skoro 30 godina, zato jer manje jedemo?

    Valjda ti je profesor bio pijan..
    nije smiješno, postoji više teorija starenja i sve imaju uporište u znanosti, a jedna od tih je i teorija o optimalnom unosu kalorija... povezana je s teorijom o slobodnim radikalima... sve kalorije koje unosimo prolaze kroz respiratorni lanac u kojem neminovno nastaju slobodni radikali koji su nestabilni i reagiraju s raznim stukturama organizma i pomalo ga "nagrizaju" i tijlo stari... u prijevodu ono što nas pokreće to nas i ubija

    Leave a comment:


  • PatrickStar
    replied
    Re: žive li bilderi duže?

    Čul' sam negdje već za tu teoriju, pa sam progooglao malo. Uglavnom, sažeto, reducirani kalorijski unos usporava BMR i tako usporava proces starenja stanica. Kako bi se maksimalno "produljio" život, potrebno je pronači donju točku unosa kalorija kojom bi se BMR usporio što je najviše moguće, a da ne dovede do prerane smrti od pothranjenosti. Naravno, treba eliminirati sve štetne moguće utjecaje poput pušenja, droge, alkohola, seksualno rizičnog ponašanja, bolesti, itd.... Vršeni su eksperimentu na životinjama, koji su pokazali te rezultate, a u tijeku su i na ljudima, samo zbog prirode postupka, naravno, rezultati će se pokazati u budućnosti:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Calorie_restriction

    http://www.scientificpsychic.com/health/crondiet.html

    Leave a comment:


  • MarkoPolo
    replied
    Re: žive li bilderi duže?

    Originally posted by skullHeaD View Post
    Uuuu! Dobar ti fazon!
    U slučaju da se ne zezaš, zamisli da sam ti udario zaušku iz sve snage!
    skull, mislim da ti je ovo prilika za sig status.

    Leave a comment:


  • skullHeaD
    replied
    Re: žive li bilderi duže?

    Uuuu! Dobar ti fazon!
    U slučaju da se ne zezaš, zamisli da sam ti udario zaušku iz sve snage!

    Leave a comment:


  • staragarda
    replied
    Re: žive li bilderi duže?

    dr. fizike

    Leave a comment:


  • skullHeaD
    replied
    Re: žive li bilderi duže?

    Profesor ti baš i nije najpametniji, šta ti predaje?

    Leave a comment:


  • MarkoPolo
    replied
    Re: žive li bilderi duže?

    Originally posted by staragarda View Post
    fearitself.... ehhh nmvz, ako ne kuzis moj post zao mi je.
    Pa to što si ti napisao je morbidno i smiješno.. Znači što više jedeš, prije ćeš umrijeti?

    Uzmimo u obzir neko pleme u Africi, Južnoj Americi.. Tamo jedu 1000 kalorija na dan pa umiru sa 40 godina. Tijekom stoljeća se ljudski vijek produljio za skoro 30 godina, zato jer manje jedemo?

    Valjda ti je profesor bio pijan..

    Leave a comment:

Working...
X